Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 20:37   #161
Evo upravo sam kupila ulje i ženska me u apoteci gledala ko da sam kupila ne znam kaj. Pitala sam je u jednom trenu, dok si je u bradu pricala da si danas svatko ziv kupuje razna ulja i koja je to glupost i tako jos nesto, da u cemu je problem i da li ja njoj to kupujem. Tako se brecnula i zbunila i pocela mucati da ne da ona nis nije lose mislila bla bla bla. Neka mlada friško sa faxa valjda.

Uglavnom veceras cu se pocet trepke trackat s time. Ali htjela sam vas pitati kaj mislite o tome da za kosu to ulje pomijesam sa gospinom travom? MIslim to mi je jedino ulje koje imam doma a da nije etericno Pa da ne kupujem neka nova. Ako ne, s čime vi mjesate ricinusovo kada ga stavljate na kosu?
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 10:19   #162
da, i mene zanima s čime sve mješte, lješnjak mi se ne sviđa, kokos, čičak također...
možda onda najbolje bademovo ili avokadao mada mi je avokado više za kožu nego maska za kosu....?
replayme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:23   #163
Naravno da ga možeš pomiješati sa gospinom travom kao i sa drugim biljnim uljima. U ovoj kombinaciji za trepavice ja bih ga miješala sa bademom, a sa avokadom za kosu.

Što se tiče ženske u apoteci i drugih takovih osoba koje se prave važne i arogantne a pojma nemaju, jednostavno ih zanemari .
Najbitnije je da Ti znaš što ti treba i to tražiš (gdje god bila) bez prevelikog raspravljanja, ja im jednostavno niti ne dajem šansu da mi upadnu u sistem .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 21:59   #164
Našla sam na nekoj stranici recept za ispucalu kosu i bez sjaja;
10 kapi ricinusovog ulja, maslinovog i bademovog, žlicu ružinog...to ostaviti preko noći i ujutro isprati neutralnim šamponom.
Valjalo bi probati, samo mi se čini to sve premasno... da li se uljna mješavina stavlja i na vlasište, meni je kosa masna, a vrhovi suhi pa ne znam da li da stavim i na vlasište
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 10:51   #165
Ako želiš poticati rast kose onda mješavinu utrljaj i u vlasište. Ukoliko ti je namjera malo nahraniti kosu, a vlasište ti je kao što kažeš masno za razliku od vrhova, onda ulje ne trljaj u vlasište.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 11:54   #166
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ako želiš poticati rast kose onda mješavinu utrljaj i u vlasište. Ukoliko ti je namjera malo nahraniti kosu, a vlasište ti je kao što kažeš masno za razliku od vrhova, onda ulje ne trljaj u vlasište.
Hvala
Nije previše da držim cijelu moć, mogu li staviti pola sata pa onda ići oprati kosu? Mogu samo pomiješati ova tri ulja po 5 kapi, bez ružinog(koja je njegova uloga u mješavini)?
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:18   #167
Ma možeš kako god ti paše nije to sveto pismo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:44   #168
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Ja sam radila i od jednog i od drugog i rakija se maaalo osjeti ali to kad natrljaš na vlasište ti nekako ukruti kosu pa sam ja to najčešće koristila smiješano s uljima prije pranja. Ne ostane nikakav miris nakon pranja.
Inače tinkture možeš raditi od svega. Ovo od koprive je inače izvrsno i za vlasište sa seborejom.
Jako fina bude i tinktura od kamilice a možeš miješati i više biljaka istovremeno npr. kamilicu, hrastovu koru i neven pa to zaliti s alkoholom. Poslije možeš razrijediti s destiliranom da bude oko 10% alkohola pa koristiti za dezinfekciju nakon tiskanja prišteva ili depilacije.
Pozdrav jel mozes napisati koliko puta sedmicno si koristila tu tinktura od koprive....
don01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 15:00   #169
Ja mažem obrve tim uljem i mislim da djeluje.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 19:20   #170
Meni Ricinusovo ne djeluje na trepavice. Mislim da se vama to čini da su vam dulje kad su stalno masne.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:57   #171
Dotty, koliko dugo ih trackaš?

Ja ga ne miješam s ničim, samo stavim na kosu(ne na korjen jer sumnjam u brži rast a i ko' zna, možda je baš radi toga nekima kosa poslije toga masna 2 tjedna)
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:20   #172
Na kosu sam stavila samo jednom kad sam mješala s maslinovim itd, i da, utrljala sam u tjeme i kosa mi se nije mastila poslje, zapravo je izgledala super. Na trepavice sam stavljala par tjedana, nekad jednom nekad dva puta na dan, ali sam odustala kad sam skužila da neke promjene nema, a još mi na koži ispod i iznad oka izađu prištići ako se razmaže, te mi se zamuti vid. Ne isplati se.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:54   #173
Ok, tebi očito ne paše čim dobivaš prištiće ..Ja sam inače mazala oko dva mjeseca kada sam uočila promjene, zato te pitam.Meni su inače trepavice ful poispadale, a sada nakon 6 mjeseci su već fakat narasle!I mislila bih da su počele same od sebe al nisu jer nije bilo traga niti jednoj dok ih nisam počela mazat ..tak da je meni ok i za kosu i za trepavice ..Al opet,ok, sve je to individualno, nekome paše, nekome ne.
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 00:07   #174
Ljekarnica mi je rekla staroj da ulje ne smije doći u kontakt s očima, tako da me uopće ne čudi takva reakcija. Ricinus je očito "žestoka"biljka. Kad sam stavila na glavu/kosu nisam imala takav problem, ali a)nije bilo čisto ulje, b)kasnije sam normalno oprala kosu. S ricinusovim na trepavicama bi prespavala. To što je curama više stalo da imaju duže trepavice nego do vida je druga stvar. Kad sam spomenula sljepoću kao navodnu nuspojavu koja se spominje po netu, nitko mi nije odgovorio. Ono bmk, samo nek trepavice rastu. Možda uzmem i bademovo ulje pa ih pomiješam u maskari.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 07:18   #175
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Ljekarnica mi je rekla staroj da ulje ne smije doći u kontakt s očima, tako da me uopće ne čudi takva reakcija. Ricinus je očito "žestoka"biljka. Kad sam stavila na glavu/kosu nisam imala takav problem, ali a)nije bilo čisto ulje, b)kasnije sam normalno oprala kosu. S ricinusovim na trepavicama bi prespavala. To što je curama više stalo da imaju duže trepavice nego do vida je druga stvar. Kad sam spomenula sljepoću kao navodnu nuspojavu koja se spominje po netu, nitko mi nije odgovorio. Ono bmk, samo nek trepavice rastu. Možda uzmem i bademovo ulje pa ih pomiješam u maskari.
Pustimo sad kaj je ljekarnica rekla, nađi mi jedan link u kojem se dokazuje da ricinusovo ulje uzrokuje sljepoću. To kaj je tebi premasno za oko očiju to je druga stvar a radi čega tu melješ gluposti to samo Bog zna...
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 07:23   #176
Gle, to je ono što sam pročitala. Ne kužim što se odmah pjeniš?Ne vjerujem ni jednima ni drugima već vlastitom iskustvu, a meni se vid zamuti ako mi mala količina(dakle ako rukom recimo protrljam)dođe u oko. Ako se tebi da testirati s većim količinama, samo daj. Ja samo kažem kako je meni. Zato sam i rekla da bi ga miješala sa bademovim, ovako čisto mi je premasno za sve.

-edit-

Još bi ga s maramicom brisala prije spavanja, tj. ne bi prespavala s njim na trepavicama.

Castor oil has also been used to draw out styes in the eye by pouring a small amount into the eye and allowing it to circulate around the inside of the eyelid. Note that most bottles of castor oil indicate the oil is to be kept away from the eyes.

Ricin (pronounced /ˈraɪsɨn/) is a protein that is extracted from the castor bean (Ricinus communis). Ricin may cause allergic reactions, and is toxic, though the severity depends on the route of exposure.

Zadnje uređivanje Dotty : 02.06.2010. at 07:38.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 07:41   #177
Ma ne pjenim se nego evo o čemu se radi: ricinus podmazuje trepavica tako da se ne isušuju i pucaju od maskare. Rastu duže i čvršće. Nažalost, broj folikula iz kojih dlaka raste ne možemo promijeniti. Za obrve je druga stvar - tu se radi o korijenu koji je uslijed čupanja oslabio i tu mu ricinus može pomoći da bude opet zdrav. Znači ak nemaš baš oštećene trepke ne mreš očekivati sad neke lude rezultate.
Ricinusovo ulje se inače preporuča za starije ljude kojima prijeti mrena jer podmazuje oko a nije agresivno.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 07:52   #178
Quote:
ricinus podmazuje trepavica tako da se ne isušuju i pucaju od maskare
Ovo je točno. Baš bude nekako lako nanijeti maskaru, klizi(čak i nakon što se umiješ)pa trepavice izgledaju duže. Ukratko, hidratizira ih. Sad, možda su mi stvarno duže a ja sam stvarno oćoravila pa ne primjećujem.

Quote:
Za obrve je druga stvar - tu se radi o korijenu koji je uslijed čupanja oslabio i tu mu ricinus može pomoći da bude opet zdrav.
Što se obrva tiče najradije bi da nikad više ne narastu(i to sam čula od nekih, da ti obrve nakon stalnog čupanja eventualno prestanu rasti...da barem), pa ih neću dirati.

Quote:
Ricinusovo ulje se inače preporuča za starije ljude kojima prijeti mrena jer podmazuje oko a nije agresivno.
Pomiješala sam sa onom prozirnom maskarom od Essence-a, znači ipak nije bilo čisto ulje, pa me odmah oči počnu bockati ko da su upale trepavice unutra. Da se izdržati, ali je nelagodan osjećaj.

Vama kojima je pomoglo Ja ću pokušati mixat sa bademovim, pa ćemo vidjeti.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 08:51   #179
A možda te ta maskara od essence-a smetala? Mada nije dobro ni nekaj stalno kapati u zdravo oko jer se navodno navikne pa se ne podmazuje dovoljno.
Kaj ne voliš si nekad pblik obrva malo promijeniti? ja volim ali mi na početku,na onom dijelu ispod obrve više opće ne rastu... Ipak je to 17 godina čupanja u igri jbg.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 09:08   #180
Jel se može na kosu stavljati i suncokretovo ulje ??
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.