Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 16:29   #201
Pozdrav svima!

Imam problem sa hidropakom! Neće se isključiti! Na manometru se pritisak podigne maksimalno do 0.7!

Provjerio sam da nije pukao balon ali sve je u redu sa njim! On pumpa vodu ali neznam zašto se ne gasi! Mislim da je namješten da se gasi na 3 bara ali on se zna ugasiti na 0.7 i odmah pritisak padne na nulu! I on se ponovno upali!
proxy9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 18:35   #202
Proveri nepovratni ventil prema zemlji...
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 18:48   #203
Provjerio sam sve radi!

Ispred hidropaka imam ručnu pumpu! Kad isključim hidropak čujem da izlazi zrak iz cijevi kroz pumpu!

Da li je možda to problem?
proxy9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:45   #204
Quote:
proxy9 kaže: Pogledaj post
Provjerio sam sve radi!

Ispred hidropaka imam ručnu pumpu! Kad isključim hidropak čujem da izlazi zrak iz cijevi kroz pumpu!

Da li je možda to problem?
Nije baš jednostavno dati točne odgovore na ovakova pitanja,jer jedno je kad se nekaj vidi ,a drugo kad se samo pročita. Zato treba biti strpljiv jer se nemre pogoditi od prve. No da probamo redom.

Ako se sam iskljući na 0,7 barato može ukazivati na neke stvari:

Na tlačnoj sklopki treba pokušati podesiti kasnije iskljućivanje

Možda nema dovoljno vode cijevi, pa povuće zrak. Jer jedno je pumpati vodu rućnom pumpm, a drugo kada to radi elektromotorna pumpa.

Pokušaj na ventilu sa strane posude napumpati zraka u gumeni balo, i gledaj dali raste pristika dok pumpaš zrak. Zatim provjeri bez da bilo kaj delaš, dali manmometar miruje ili možda pada? Ako pada, tada je balon probušen.
Kad sve to radiš, zatvori ventil prema rućnoj pumpi.

Javi kaj se dešava dalje?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:42   #205
Kada hidrofor-hidropak radi ručna česma mora biti blokirana nekom vrstom nepovratnog ventila(a još ponajbolje mehaničkim) inače će se dešavati to što ti se i dešava...
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 08:41   #206
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Nije baš jednostavno dati točne odgovore na ovakova pitanja,jer jedno je kad se nekaj vidi ,a drugo kad se samo pročita. Zato treba biti strpljiv jer se nemre pogoditi od prve. No da probamo redom.

Podesio sam kasnije gašenje ali je nemoguće da dođe do 1bar!

Izgleda da je onda balon pukao! Napumpao sam do 1.2 i kada upalim hidropak on podigne pritisak do 0.7 i onda pada pa se opet digne!

Quote:
Kada hidrofor-hidropak radi ručna česma mora biti blokirana nekom vrstom nepovratnog ventila(a još ponajbolje mehaničkim) inače će se dešavati to što ti se i dešava...
Imam obični ventil ali mislim da pušta zrak! Jer kad ugasim hidropak čuje se kako zrak izlazi kroz pumpu!

Zadnje uređivanje Majstor : 09.04.2015. at 20:24. Reason: Skraćivanje quotanja
proxy9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 18:52   #207
Dobar dan. Čujte ovak mi je situacija. Bunar je dubok oko 4-5 metara, udaljen je od kuće 5o metara. U bunaru je sad potopna pumpa koja tjera vodu u doljnju etažu kuće i onda je diže na kat gdje je rezervoar za vodu koji služi za WC i kupaonu. E sad.

Dolje kad pustim vodu curi ko luda bez problema ali neće više puniti ovaj rezervoar gore, pa sad nemam vode gore.Nemam pojma u čemu je problem.

Inače je to radilo normalno.
Ali sad razmišljam da li bi mogla koristiti hidropak umjesto te pumpe i rezervoara jer bih htela taj rezervoaar maknuti iz kupaone jer mi smeta a hidropak bi stavila u bunar.

Jel može hidropak dignuti vodu sa 4-5 metara, odvesti je do kuće udaljene 50 metara i dignuti na kat u kupaonu i da to radi bez problema?

Hvala na pomoći
BrankicaMili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:20   #208
Quote:
BrankicaMili kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Čujte ovak mi je situacija. Bunar je dubok oko 4-5 metara, udaljen je od kuće 5o metara. U bunaru je sad potopna pumpa koja tjera vodu u doljnju etažu kuće i onda je diže na kat gdje je rezervoar za vodu koji služi za WC i kupaonu. E sad.i
Može, ali kako?
Hidropak dok je novi još može nešto učiniti,ali to je sve kratkog vijeka, jer on nije predviđen i slagan za takovo dugotrajno korištenje. Možeš probati, mali nemoj očekivati čuda.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)

Zadnje uređivanje Majstor : 09.04.2015. at 20:21. Reason: Skraćivanje quotanja
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:01   #209
Koji hidropak?

posto sam laik i novi u ovoj temi molim pomoc.

zelio bih spojiti hidropak sa vec postavljenim instalacijama na vikendici a s druge strane da vuce vodu iz plasticnog kontenjera od 1000L.
E sad, koje snege bi trebao biti posto se radi o vikendici i koristenje vode je minimalno, samo za pranje ruku, suđa, tusiranje.
spremnik vode bi bio odmah do kuce, kupaona je odmah iza zida, do kuhinje ima 5 metara cijevi, a do kuhinje na katu cca 8 metara.
koliki bi pritisak trebao imati, odnosno dali se moze namjestati pritisak na hidropaku?
uz to me zanima kakav bojler postaviti za toplu vodu?

unaprijed hvala!!
samojednomburaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 16:30   #210
Quote:
samojednomburaz kaže: Pogledaj post
posto sam laik i novi u ovoj temi molim pomoc.

zelio bih spojiti hidropak sa vec postavljenim instalacijama na vikendici a s druge strane da vuce vodu iz plasticnog kontenjera od 1000L.
Hidropak se može odabrati po cijeni i po marki. Za vikendicu ne treba biti posebno jak, jer se neće stalno koristiti. Svi oni imaju pumpe skoro iste jačine i zapremine spremnika. Treba malo pogledati po velikim robnim centrima i ne mora se kupiti najskuplji model.
Svaki hidropak se može regulirati po pitanju tlaka ,pa tu nema nikakvih problema, pogotovo jer ne mora vući vodu iz bunara u zemlji.
Ako se radi o bojleru za kupaonu i kuhinju, najbolje je postaviti u kupaoni jedan veliki bojler, recimo 80 litara. Iz njega se koristi voda u kupaoni i u kuhinji.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)

Zadnje uređivanje Majstor : 09.04.2015. at 20:10. Reason: Skraćivanje quotanja
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 08:01   #211
Vidim da ima sve više upita za hidrofore i hidropak uređaje.
Predlažem majstorima koji su ,poput mene na ovom forumu da posložimo jednu ozbiljnu temu o tim uređajima, po mogučnosti sa slikama. Jer svako malo, odgovarati na pojedinaćne upite nema smisla.
I dragi forumaši i oni koji trebate neke odgovore, nemojte biti lijeni malo pretražiti stranice na ovoj temi. Tu ima dosta odgovora koji Vam zaista mogu pomoći. Kod postavljanja pitanja, dobro dođe i neka slikica radi lakše detekcije problema. Nemojte biti lijeni slikati i postati slike. Kak se to radi potražite malo ima odgovora i na to.
Također bi prosil i Modove da malo probaju posložite te teme radi lakšeg pretraživanja.
Ovo je samo sugestija, nikako kritika.
Hvala.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 14:52   #212
kombiniram

u planu mi je spojiti hidropak da vuce vodu iz plasticnog kontenjera/spremnika od 1000L i tjera u vec postavljene cijevi po vikendici.
vodu bih koristio samo za pranje ruku, suđa, tusiranje.
e sad, dali je potrebno da u taj spremnik ubacim kakvu kemiju ili tabletu protiv nastanka nekakvih algi ili da mi voda bude cisca.
ima li to sredstvo neki naziv i gdje kupiti.
spremnik bi bio vani ali bi ga zagradio da nije direkt na suncu da ne ispuca.
samojednomburaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:35   #213
Quote:
samojednomburaz kaže: Pogledaj post
u planu mi je spojiti hidropak da vuce vodu iz plasticnog kontenjera/spremnika od 1000L i tjera u vec postavljene cijevi po vikendici.
vodu bih koristio samo za pranje ruku, suđa, tusiranje.
e sad, dali je potrebno da u taj spremnik ubacim kakvu kemiju ili tabletu protiv nastanka nekakvih algi ili da mi voda bude cisca.
ima li to sredstvo neki naziv i gdje kupiti.
spremnik bi bio vani ali bi ga zagradio da nije direkt na suncu da ne ispuca.
Izosan G.
Imaš i klornih preparata koji se najviše koriste za bazene, za pitku vodu je upitno samo jel znaš dozirati da ne dođe do trovanja.

Sredstvima se tretira svježa voda, sve što stoji u bačvama i sl. prvo treba dovesti na određeni ph (recimo 7) da bi ostala sredstva uopče mogla djelovati.
Znači vodu treba zakiseliti kako se u njoj ne bi mogao začeti život + Izosan ili neko takvo sredstvo i voda je zdrava za piće i tuširanje.
Gigi75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:00   #214
Imam problem sa hidropakom koji jednostavno od pred neki dan više ne može nadrukat pritisak. Do prije par dana je sve radilo OK. Dolje sam stavio slike ventila koje imam na instalaciji. Nasljedio sam ovu cijelu priču pa ne znam u biti kaj je kaj na tim slikama. Znači desno od ventila je cijev pumpe koja ide dolje, i gore (gore je ručna pumpa). Znači ja uključim pumpu, vode ima jer pomognem hidropaku sa ručnom pumpom, no on jednostavno ne može nadrukat pritisak da bi voda na pipi izlazila. Membrana je OK, više puta sam pumpao i praznio tlak na onom ventilu iza i opet nema pomaka. U čemu bi mogao biti problem?

Nisam siguran što je ovo lijevo od ventila na prvoj slici (pretpostavljam nepovratni ventil???), a na slici broj 2 je isto neki ventil od mesinga kojem ne znam funkciju. Ovaj ventil na slici broj 2 dolazi nakon ovog dijela sa prve slike. Nakon toga ide alkaten cijev i pumpa.

Žena mi stalno kvoca nek to sredim, a više ne znam što mi je za raditi.





Zadnje uređivanje skipjack : 02.05.2012. at 10:09.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:53   #215
Trenutno ne mogu vidjeti fotke, ali najčešći razlog takvih problema je zrak, kojeg je hidropak potegnuo umjesto vode. Možda ti je za vrijeme rada hidropaka pala voda u cijevi zabijenoj u zemlju.

Sad trebaš skinuti čep na gornjoj strani hidropaka (pumpe), i natočiti vodu do preljevanja. Još bi bolje bilo, ako bi i usisno crijevo ispred hidropaka napunio sa vodom. Naravno, prije bilo kakvog uključivanja, sa ručnom pumpom treba podići vodu iz zemlje.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:09   #216
Budem se danas malo poigrao, ali stvarno sumnjam da mi je nepovratni otišao uslijed velikih količina pijeska. Primjetio sam da mi se preko zime ocito dosta pijeska nakupilo u bazenu dolje. Jel moguce da pijesak zezne nepovratni?
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:32   #217
Quote:
skipjack kaže: Pogledaj post
Imam problem sa hidropakom koji jednostavno od pred neki dan više ne može nadrukat pritisak. Do prije par dana je sve radilo OK. Dolje sam stavio slike ventila koje imam na instalaciji.
Na onoj drugoj slici je nepovratni ventil.koji bi trebao držati vodu u spremniku, da se ne vraća u pumpu.
Ako ima vode,pumpa radi,kvar bi mogao biti kod njega, da je zaštekao i ne dozvoli vodi da ulazi u spremnik.

Ako je moguće,odvoji pumu od spremnika i probaj dali diže vodu?
Ako diže treba kvar tražiti dalje. Probaj otvoriti i onaj drugi venti, ali mislim da je to samo hvatać nečistoće.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)

Zadnje uređivanje Majstor : 09.04.2015. at 20:07. Reason: Skraćivanje quotanja
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:30   #218
Quote:
skipjack kaže: Pogledaj post
Budem se danas malo poigrao, ali stvarno sumnjam da mi je nepovratni otišao uslijed velikih količina pijeska. Primjetio sam da mi se preko zime ocito dosta pijeska nakupilo u bazenu dolje. Jel moguce da pijesak zezne nepovratni?
Ja sam imao el. pumpu, u vrijeme dok hidropaka još nije ni bilo u ponudi... Već godinama koristim dva hidropaka, na dvorištu, i na vrtu. Pijeska ima uvijek, ali nepovratni ventili nikad nisu radili probleme zbog toga.

Puno češće se dogodi da ručna pumpa ne drži vodu, i ako tamo padne voda, onda hidropak potegne zrak. Zbog toga ja imam ručne ventile i ispod ručnih pumpi, kad podignem vodu, zatvorim te ventile.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 14:53   #219
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ja sam imao el. pumpu, u vrijeme dok hidropaka još nije ni bilo u ponudi... Već godinama koristim dva hidropaka, na dvorištu, i na vrtu. Pijeska ima uvijek, ali nepovratni ventili nikad nisu radili probleme zbog toga.

Puno češće se dogodi da ručna pumpa ne drži vodu, i ako tamo padne voda, onda hidropak potegne zrak. Zbog toga ja imam ručne ventile i ispod ručnih pumpi, kad podignem vodu, zatvorim te ventile.
Ma imam i ja ventil. Vode ima u cijevi jer kad otvorim ventil za ručnu pumpu voda odmah ide. Promjenil sam gumicu na ručnoj i od onda u biti i imam probleme. Više ne znam kaj delati. Budem danas probal ručno napuniti s vodom i odšrafati svakak ova dva ventila i pogledali da li su na oko OK.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:00   #220
Bok,
imam hidropak, nepovratni ventil, vodu pumpam iz 5/4 cijevi na kojoj je i pumpa.

Problem je u tome što hidropak drži vodu i pritisak ali kad drugi dan otvorim pipu tlak pocinje padati, voda curi van, pritisak padne ispod 2 bara, pali se hidropak koji ne može nabiti pritisak (iako zatvorim pipu), pa malo otvorim pa crijevo "kašljuca" vodu i zrak i tak jedno 30 sekundi.
Onda ja na ventilu koji je predviđen za dolijevanje vode (a na koji sam montirao kuglasti ventil) lagano ispustim zrak.
Vrlo malo zraka izade, dođe vodica, malo balončića i za desetak sekundi...pritisak u hidropaku se naglo diže i evo vodeeee.

Ok, sad je kužim da on negdje hvata zrak ali ne kužim gdje.

Zar ne bi voda pala i morao je dizati pumpom da instalacija ne drži?
Možda je to slučaj, a hidropak uspijeva sam bez pomoći pumpe podići vodu s 5 metara?
Možda je nivo vode nizak pa je gornja rupica kod špice u zraku pa zbog toga, ne kužim.

Kaj vi mislite...
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.