Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 21:57   #61
Osim nekog prčkanja za što treba root, ja sam na Milestoneu shvatio da je jedini način smanjiti zvuk mobitela prije slikanja.
Ili skineš neku aplikaciju za kameru s Marketa (upišeš silent camera i biraj ).

Doduše, mislim da sa 2.3.4. dođe opcija gašenja zvuka kamere u samoj stock aplikaciji.
Ali, pošto je to neki zakon- da se mora čuti, da ne bi ljudi potajno slikali...
Ne znam- moguće da je samo u nekim državama.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 22:12   #62
na starom mobu se nije čuo zvuk...
probat ću onda sa tom silent cam
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:49   #63
ovaaaj...kak da dođem do fotki koje sam slikala sa mobitelom...kad ga spojim na laptop pronađem samo one fotke koje sam ja prebacila..al ovih od fotića nema
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 19:51   #64
Gdje si gledala?
Inače su na Androidu kamere uslikane kamerom u DCIM folderu (na memorijskoj kartici).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 21:50   #65
to je bilo ključno

hvala
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.12.2011. at 08:59.
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 08:47   #66
Imam potrebu jos malo hvaliti ovaj mobitel i to u isporedbi s mojim huawei-em sonic-om. Naime, jucer sam ga neko vrijeme 'ukrao' supruzi ne bih li instaliravao, deinstaliravao neke aplikacije (browsere, managere, navigacije,...) i, bez obzira sto mob kronicno pati od nedostatka radne memorije, rad s njim je i vise nego ugodan. Brzo surfanje, brz odaziv instaliranih aplikacija... mislim da ce ovaj mobitel nekon roota biti bomba!
Totalno je glupo da pokraj preinstaliranih aplikacija korisnik moze instalirari jos navigaciju, digitron, konverter, alternativni browser, neku low memory igricu i onda gotovo.

Jedva cekam info o rootu ovog moba..
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 16:51   #67
Evo i ja kupio mob, sviđa mi se full.
Još da ga uspijem poštelati i sve bu 5.
E ljudi skroz mi se topi lova s računa, sad me zanima di da pogasim taj net da mi ne sisa pare.

Kako spojiti mob sa kompom da mogu prebaciti neke filmeke na njega (u kojem formatu moraju biti?)
Instalirao sam Alcatel Android Manager (Win XP SP1) i sad neznam u koji file na memorijskoj da stavljam filmove.

Zadnje uređivanje maddex : 10.12.2011. at 16:58.
maddex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:15   #68
S pocetnog ekrana stisnes izbornik, ona tipke s 4 crte - podesenja - wifi i network - zadnje u izboru su ti mreze ako se dobro sjecam i tamo odklikaj prve dvije stavke
A mozes jos i postaviti 2g mreze za svaki slucaj...
Sto se filmova tice, bilo gdje na sd karticu stavis, player ce ih po tipu skontati, ali zbog urednosti mozes otvoriti Video folder pa u njega paste-as...

Sent from my U8650 using Tapatalk
__________________
Prepredeni naivac...

Zadnje uređivanje tomisličak : 10.12.2011. at 18:30.
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 20:12   #69
hvala! novci više ne cure.
Koji format filmova podržava ovaj mob? konvertirao avi u MP4 i zvuk imam ali sliku ne.
maddex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 21:58   #70
U startu nije nesto posebno bogat reprodukciom raznih formata, no preporucam mobo video player ili bsplayer i s njima u vezi kodeke... njih ce ti traziti nakon instalacije i pokretanja i odmah linkati na market..
Inace, ovaj moj ima problema s mkv reprodukijom, zvuk kasni, ostale standardne formate reproducira uredno...
__________________
Prepredeni naivac...

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.12.2011. at 08:59.
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 12:01   #71
Ja na svome mogu gledati videa u mp4/x264. Pored već instaliranog playera koristim i Real Player za kojeg mi nisu trebali dodatni kodeci. Na sajtu mobile9.com možete besplatno skinuti Mobo, Real, BS i Winamp player. Vidite nick ghost love score.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:09   #72
osjetljivost dodira?

jedno pitanje za sve koji posjeduju mobitel, posto se isti ne moze isprobavati u ducanu (imaju ga u skladistu, bar na mjestu gdje sam ja bio): na vise mjesta sam procitao da response (odgovor) na dodir nije na razini drugih mobitelnih kapacitativnih ekrana (kapacitativni ekrani poput ovog na ovom mobitelu puno bi bolje trebali reagirati na dodir od onih resistivnih, poput jako loseg cookija po tom pitanju). istina ili? mozda su testirali dodir sa folijom na ekranu, ali da se napisano primijetiti na nekim testnim youtube clipovima - primjerice treba i po nekoliko puta napraviti pokret palcem lijevo-desno kako bi se mijenjali oni desktopi. ako je to istina, to je zesci fail, jer sam koristio neke jeftine kineske "igracke", sto mobitele sto tablete i odlicno su reagirali na dodir (kapacitativni jasno)...
mitsulancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:17   #73
Usporedba s huaewei-em u8650, bolje!

Originalno instalirana tipkovnica, alcatel ima bolji i precizniji odaziv... imam jos nesto iskustva s iphoneom 4, koji je precizniji no ne i do te mjere da to opravdava razliku u cijeni... druge stvari ju opravdavaju , no ovaj mob je jako dobar omjer dobiveno za ulozeno. Ima mana, o njima sam u prethodnim postovima, no znacajnija je nedostatak operativne memorije pri instalaciji novih aplikacija, ostalo je prva liga za kolicinu novaca, ne trebas se zamarati s odazivom...
__________________
Prepredeni naivac...

Zadnje uređivanje izbojan : 11.12.2011. at 18:27.
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:22   #74
Imam 17 dodatno instaliranih aplikacija i ostalo mi je još 60MB na memoriji telefona.
One aplikacije koje mi dopuste prebacim iz memorije telefona na SD karticu.
One koje često ne koristiim ugasim task killerom da mi ne troše bateriju uzalud.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:44   #75
To je najvjerovatnije rom o kojem govoris, njega i ja imam oko 200mb-a, od ukupno 500mb. O ramu govorim, dakle o onom kojeg ukupno ima 200mb-a, a ja muku mucim s preostalih 15-20 mb-a...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:50   #76
Što se tiče root-anja Alcatela OT 990 našao sam na xda-developers.com kako to učiniti u 8 koraka. Nisam to nikad radio, pa me malo strah.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:08   #77
Quote:
zoran68 kaže: Pogledaj post
Što se tiče root-anja Alcatela OT 990 našao sam na xda-developers.com kako to učiniti u 8 koraka. Nisam to nikad radio, pa me malo strah.
Ista stvar je i sa mnom, , cekam iskusnije po tom pitanju od mene s rezultatima i misljenjima...

Sent from my U8650 using Tapatalk
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:45   #78
Instalirana tipkovnica je kvalitetom dosta dobra, možda malo preuska u slovima, pa malo malo pa promašim slovo. Ali možda je i do mene. Ipak instalirao sam si tipkovnicu s većim slovima i sad je OK. Evo njenih slika!



Zove se Big Buttons Keyboard Deluxe!

Zadnje uređivanje zoran68 : 12.12.2011. at 17:53. Reason: dodavanje 3. slike
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 20:13   #79
evo, da i ja prenesem svoja iskustva sa alcatelom ot 990. kupila sam ga u nedjelju u tele2 centru, a u srijedu sam ga već vraćala natrag u dućan... mobitel, od kad sam ga uključila, je imao grešku za greškom... osvjetljenje ekrana koje se nasumično pali gasi, ikone koje se stalno premještaju (vidjela sam da gore spominjete taj problem), zvučnik koji malo radi malo ne radi pa malo čujem osobu s kojm razgovaram, malo ju ne čujem, MMS postavke nije moguće instalirati pa ne mogu ni primati ni slati MMS poruke. u svakom slučaju, ili loša serija, ili moj peh.
ooo maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 13:06   #80
Quote:
ooo maja kaže: Pogledaj post
evo, da i ja prenesem svoja iskustva sa alcatelom ot 990. kupila sam ga u nedjelju u tele2 centru, a u srijedu sam ga već vraćala natrag u dućan... mobitel, od kad sam ga uključila, je imao grešku za greškom... osvjetljenje ekrana koje se nasumično pali gasi, ikone koje se stalno premještaju (vidjela sam da gore spominjete taj problem), zvučnik koji malo radi malo ne radi pa malo čujem osobu s kojm razgovaram, malo ju ne čujem, MMS postavke nije moguće instalirati pa ne mogu ni primati ni slati MMS poruke. u svakom slučaju, ili loša serija, ili moj peh.
-prije bi rekao da je tvoj peh nego loša serija
-ja ga imam vec tjedan dana i gotovo da nemam pritužbi
-nisam čitao sve postove u ovoj temi ali da i ja nadodam meni glavne mane u usporedbi sa nokiom 5800xm koju sam do sad koristio

Malo mi se teže priviknuti na kapacitivni screen jer imam deblje prste, kamera ima jako loš software pa je prespora, u idealnim uvjetima ima super sliku ali ako se nešto kreće ili fali svjetla onda je katastrofa.
Sam ekran je super i dobro odgovara na zadane operacije tj sve hvata od prve ali je zamjerka za malo lošiju rezoluciju i boje. Nema 16m boja što je danas već standard pa se u usporedbi sa drugim mobitelima vidi razlika, ali ako niste cjepidlaka bit će vam ok.
Isto tako mob je došao sa dosta programčića što mi se sviđalo ali opet par neizostavnih nisu ubacili, npr nisam mogao bluetoothom primiti ništa dok nisam instalirao dodatne programe za to. Isto tako nisam mogao ni vlastitu melodiju poruke izabrati (osim par koje su vec bile u telefnu) dok nisam skinuo program za to.
Sve u svemu mob je brz, jednostavan i pregledan a za te pare je best buy!
road_rider is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.