Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 18:36   #21
l
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Volim i imam i mačke i psa a želim si iguanu.
Od kad sam dosla na svijet, tu je bio pes...i mnostvo drugih stvorova, ali pes je moja posebna slabost. I doista ozdravljuje, topi...i koliko je neverbalna komunikacija spot on. Ja si pak zelim vranu i hobotnicu, jer to su stvorenja mlogo pametna i sposobna za interakciju...a i onu malu sovicu.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:04   #22
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
moj covjek
moji psi su sretni jer zive svoj pasji zivot: letaju po dvoristu, cuvaju hacijendu, prate me stalno i svugdje u stopu, laju ko blesavi kad sijeva i grmi

zato ne mogu zamisliti domacu macku koja samo skace sa stolice na stolicu, kidise kako bi tebi skocila u krilo, u tanjur
.. kakav astral? imam svoj hat, metlu, svoj cauldron i magicni stapic, kaj bi mi jos macka zavijala eek!
neka nje kod garfielda, a ja volim prave divlje macke
Kao što bi rečeno,sve je u pogledu na macike




...pravi macan
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:05   #23
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
l

Od kad sam dosla na svijet, tu je bio pes...i mnostvo drugih stvorova, ali pes je moja posebna slabost. I doista ozdravljuje, topi...i koliko je neverbalna komunikacija spot on. Ja si pak zelim vranu i hobotnicu, jer to su stvorenja mlogo pametna i sposobna za interakciju...a i onu malu sovicu.
Imali smo i vranu, slatko biće, po prvi put sam vidla ptičje uho ali ne bih više NIKAKO...a sovu je zgazila moja frendica u bespućima Zagorja u sitne sate kad smo se vraćali sa tuluma.

U iguane sam se zaljubila u Mexicu tamo sam ih natjeravala ali bezuspješno.
Nakon toliko meskala i gmazovi su ti lijepi
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:07   #24
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
moji psi su sretni jer zive svoj pasji zivot: letaju po dvoristu, cuvaju hacijendu, prate me stalno i svugdje u stopu, laju ko blesavi kad sijeva i grmi
TT ako ikad svratim u tvoju hemisferu dolazim ti na vrata....prirpremi koale, klokane, cucke i ostale živine.

I da, ostajem par mjeseci....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:08   #25
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post

...pravi macan
Vidla sam takvog u živo. Koliko kit-kata taj dnevno treba...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:14   #26
Ne slažem se s uvodnim postom.

Psi nisu kao ljudi. Nikada neće biti kao ljudi. Ne znam što bi se psu trebalo dogoditi, kakvu bi kalvariju morao proći, kakav bi se Pazuzu trebao naseliti u njegovo tijelo, da postane kao čovjek.

Što više gledam, to mi nikako ne ide u glavu - kako oni mogu biti tako jako, jako, jako, jako dobri... nama, koji smo prema njima takvi.

Kliknite na link ispod. Ili posjetite ponekad podforum Plava šapa. Tamo se traže, ljudi koji, poput vas, cijene pse...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:16   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Treba li uopće spomenuti da životinje pomažu pri ozdravljenju kao naši partneri pa neke ustanove imaju dil sa udrugama koje iznamljuju životinje za psiho-terapiju.

__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:27   #28
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Životinja i čovjek najsretiji su kad obavljaju svoje poslanje, a to je pošteni rad. Haski koji vuče saonice sretniji je od onoga koji živi u stanu. Čovjek isto tako mora imati smisao postojanja, smisao čovjeku ne daje pas niti mačka. Pas tornjak je tu da čuva stado, pastir je tu da čuva tornjaka i stado, ako je sve dobro, pas i čovjek su sretni. Ostali vidovi su devijantni i za mene totalno neprihvatljivi i nakaradni. Duhovnost, lječitelj srca i slično ostavljam za magazine poput storija, glorije, ezoterije, alternative i sličnih jebivetara koji uzimaju pare onima kojima valjda i trebaju. Pas i čovjek su u svetoj simbiozi kada rade zajedno na projektu, ne može projekt biti "pas".
Kad si već huskya spomenuo. Danas sam sreo štene Huskya, staro nekih 6 do 8 mjeseci. na žalost, nema jednu prednju nogu, ali vrlo umiljato. I ja se idem malo poigrati s njom, koliko snage ima ta mala beštijica Sa samo tri noge me skoro srušila dva puta, a ja sam skoro 90 kg težak, i ne dam se samo tako srušiti. pa nije ni čudo da odrasli zdravi Husky može vući sanjke.

Imao sam psa dugi niz godina, tj., kada malo bolje razmislim, imao sam pse od kada znam za sebe, nekada i po dva. Atila mi je umro (vidi se u potpisu) od leukemije, i to me je baš razžalostilo. Jako tužno, plakoa sam dva dana ko' nekakvo derište, ali mislim da se zbog njega isplatilo plakati.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:47   #29
vazi, ND, dogovoreno, kucaj 3krat, da znam da si to ti

meni je tek pravi bridging heaven and earth kada interaktiras sa slobodnim, divljim zivuljcima, u prirodi, kada one ne posjeduju nista, ni svoju zdjelicu, ni svoj krevet, ni svoju igrackicu, a zapravo imaju sve, kad one zastanu i priblize ti se ....

da, plivanje s delfinima (u indijskom ocanu ih ima na tisuce, i dolaze na obalu kako ocena tako i rijeke da interaktiraju s ljudima), oh njihova sonarna moc ..

.... BB bi vranu? sto bi ona jadna sama? bolje si nacrtaj onda jednu ..
ti bi iguanu? mislis da bi ju mogla usrecit u svom dvoristu? nije li veca milina ici se susresti s njom tragajuci okolisom gdje znas da obitava, pa ti ona izadje i pozdravi te, pa onda nakon toga razlaz, do slijedece prilike
ne treba ona tebe da se s tobom mazi, ima ona svoga iguanka .. a i ti si nadji svoga para pa se gladite, sto ce ti iguana za to

Zadnje uređivanje todaytonight : 17.01.2012. at 21:06.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:52   #30
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post


ti bi iguanu? mislis da bi ju mogla usrecit u svom dvoristu? nije li veca milina ici se susresti s njom tragajuci okolisom gdje znas da obitava, pa ti ona izadje i pozdravi te, pa onda nakon toga razlaz, do slijedece prilike
ne treba ona tebe da se s tobom mazi, ima ona svoga iguanka .. a i ti si nadji svoga para pa se gladite, sto ce ti iguana za to
Imam se ja s kim gladiti - ako mi je do gmaza uzmem si kožnatu torbicu pa udri po njoj a ni ne grize.
Ipak nemam uvjeta za držanje iguane. Ostavljam to za sljedeći život.


Da ti donesem kulena i seke, ajvara, čvaraka....čega ti srce želi....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 21:15   #31
ma, sve to ovdje imamo, ne treba nam nista
a ni ti ne trebas nista nositi, ovdje dobis i wetsuit i goggles, i prasine, i muva, i iguana, i sve sto ti srcu treba
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:55   #32
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
I ja bih se ovako igrala i mazila s dupinom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:58   #33
Ja sam isto mačkoljubac, ne mogu proć uz to blentavo stvorenje, a da ih ne pomazim i poigram se.

Volim i kokoške, one su mi baš fora, nisu baš bistre, ali su neodoljive.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:16   #34
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ma, sve to ovdje imamo, ne treba nam nista
a ni ti ne trebas nista nositi, ovdje dobis i wetsuit i goggles, i prasine, i muva, i iguana, i sve sto ti srcu treba
Dolazimmmmm....
Kad ti netko u gluho doba australijske noći tri puta pokuca na vrata, ne pitaj se tko kuca ... znaj samo da tebi kuca.

Pripremi sve životinje na ogled.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:14   #35
Quote:
Mariamagdalena kaže: Pogledaj post
Ja bih kakaduuu...


bio sam u zoološkom negdje tijekom prošle godine. bezobraznici su razdvojili par molučkih kakadua u zasebne kaveze koje je to bilo vrištanje, a znaš kako je lako prepoznati koja je emocija prisutna prema njihovom kreštanju. očaj. vidio sam da su jako muzikalni, a i vole komunikaciju i interakciju, pa sam im počeo zviždukati nekoliko tonova. malo su se smirili i došli blizu mene. pokazivao sam im prsten, kuckao po njemu, pričao im. na kraju mi je ženkica dala da ju malo pomazim iza vrata. nije mi baš bilo svejedno, jer ogromni su ti molučki, moćna kljunčuga. al dobro je prošlo...prekrasna bića...

u nedostatku kakadua, imam doma malog rozakolisa mislim da imaju donekle sličnost, s time što su mali pa su vižljastiji, a i plašljiviji (sad kako koji). no jako su veseli, i vole i traže jako puno interakcije i komunikacije. trebalo nam je godine da izgradimo potpuno povjerenje, i sad se mali dolazi maziti. uglavnom, živi kao slobodna ptičica po stanu i uveseljava nas dnevno. vrlo je radoznao i druželjubiv prema gostima, djeci...
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:19   #36
Quote:
modro-zeleni kaže: Pogledaj post
poslje mi se javio, namignuo i mahnuo kako on to zna.....


nama se od susjeda pesica, ali koju smo jako zavolili, i koja je zavolila nas tako da je dane rađe provodila s nama nego sa susjedama kojih ionako danima nije bilo, javila isto tako onog dana kad je zauvijek nestala na nepoznati način...čuli smo njene capice u sobi, i žena i ja...
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:32   #37
a tko ce meni iscijeliti moje srce i dusu sada kada njega nema..kada me napustio tako brzo i nenadano...i kada bih dala i svoj zivot da je on ziv i da galami po kuci...i zasto tako boli..i zelim umrijeti samo da sam sa svojim psicem....tko to moze zacjeliti i kako mu vratiti sve dobro sto mi je dao u zivotu i zacijelio moje srce...
__________________
من اعتقاد دارم که سگ تنها
Tears23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:47   #38
Quote:
Tears23 kaže: Pogledaj post
a tko ce meni iscijeliti moje srce i dusu sada kada njega nema..kada me napustio tako brzo i nenadano...i kada bih dala i svoj zivot da je on ziv i da galami po kuci...i zasto tako boli..i zelim umrijeti samo da sam sa svojim psicem....tko to moze zacjeliti i kako mu vratiti sve dobro sto mi je dao u zivotu i zacijelio moje srce...
otvori srce drugom, što prije.....to bi ti i tvoj pesek poručio
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:35   #39
Quote:
Tears23 kaže: Pogledaj post
a tko ce meni iscijeliti moje srce i dusu sada kada njega nema..kada me napustio tako brzo i nenadano...i kada bih dala i svoj zivot da je on ziv i da galami po kuci...i zasto tako boli..i zelim umrijeti samo da sam sa svojim psicem....tko to moze zacjeliti i kako mu vratiti sve dobro sto mi je dao u zivotu i zacijelio moje srce...
otpusti...moraš otpustiti; i budi sigurna da si mu dala jako puno. i čim se osjetiš spremno, nabavi idućeg psića, negdje na ovom putu te čeka nova draga dušica koja želi podijeliti svoje vrijeme s tobom
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:06   #40
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post


...čuli smo njene capice u sobi, i žena i ja...
Kad sam morala dati uspavati svog boksera (2000. godine) tjednima nakon toga čula sam kako capka po parketu...bemti to me gadno bacalo u očaj.
I dan danas mi tako zafali
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.