Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2003., 15:47   #1
Kamini

Evo sto mislite o tome?

Inace, mi imamo grijanje, al eto htjeli smo kamin nekada zapaliti npr. za Bozic, ili kad bude jaka zimulja...

..meni se jako svidjaju oni uzidani, al je to dosta skupo koliko sam mogla zakljuciti od ostalih..

..i kupismo jedan nedavno u Euroshopu (koji shit, zanala sam da su talijani i eto tuka )
.zaboravih da oni drze dosta do izgleda (bio je stvarrno mrak na izgled, masivan, od crnog tuca), a nikako do kvalitete i kupimo ga, i ono nakon 10-tak lozenja BUMMM
skoro nam se kuca zapalila, zbog nekvalitete i toliko smo imali problema dok nam pare nisu vratili, jer nisam htjela vise ni saraf od njih, nit tamo vise ulazim.

Razmisljamo sad o nasim proizvodjacima, pa me zanima sto mislite o kaminima, vasa iskustva i slicno.

Hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:50   #2
Zar nitko nezna?


Nema veze, ja kupila drugi i super je!

 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 00:38   #3
..čuj nemam baš iskustva sa kaminima, ali je jedna moja kolegica bila u sobi sa istim i veli da (iako ima neka vratašca što li?) joj je non-stop puhalo i čudne zvukove ispuštao - valjda propuh ili što? Kao što si rekla više dođe ko neki ukras za Božić ili za "valjanje" na medvjeđem krznu ispred njega
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 09:35   #4
Ma onaj prvi je cisto talijansko smece, ovaj drugi je zasada dobar, nema problema s njim. Nekako mi je super zapaliti kamin (hebes ovo grijanje, nije nista spram domaceg, al eto ko bi i svaki dan lozio).

Al oni uzidani su mi pravi zakon, samo sto su preskupi, al je moj dragi rekao da bi mogli ovoga uzidati samotnom ciglom iako izleda lijepo i kao sam za sebe.

 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 17:41   #5
Meni je pec zakon, doma imam Topline. Inace se kod nas obicno ugradjuje grijanje u podovima, ali to nikad ne zraci onu toplinu kao pec, niti se mozes nasloniti i zagrijati kada udjes promrznut izvana.

Zidani kamin imaju moji roditelji, ali je dosta problematican (ode ti toplina kroz dimjak kada ne lozis). Sada su prostor za sagorijevanje zatvorili staklom, i sve pet.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 17:46   #6
mi imamo ugradjen plinski - uopce se ne vidi da nije pravi a puuuno lakse za odrzavati i totalno je zatvoren staklom tako da nema dima, propuha i ostalih pizdarija

sad prave i elektricne, simulacija plamena

vidjela sam ih na jednoj izlozbi i da znas da se moras dooooobro pribliziti i zagledati da vidis da plamen nije pravi
u novoj kuci planiramo isto plinski ali otvoren sa dvije strane (staklo sa dvije strane) tako da ga ugradis u pregradni zid i imas kamin u obje sobe
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 17:59   #7
Ima i DVD koji pretvori telku u kamin. Meni to nekako nije ono pravo. Vidio sam tih umjetnih kamina u Engleskoj, nije to to. Plinske ne poznam, imas kakav link?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 18:15   #8
Quote:
Secundo kaže:
Ima i DVD koji pretvori telku u kamin. Meni to nekako nije ono pravo. Vidio sam tih umjetnih kamina u Engleskoj, nije to to. Plinske ne poznam, imas kakav link?
evo nas izgleda ovako nekako - ali je skroz ugradjen u zid i ima samo policu iznad

kamin
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 18:26   #9
Hm, ne izgleda lose. Ja bi ipak tezio nekom rijesenju koje ne sakriva cinjenicu da tu gori plin umjesto drveta. Nesto fino dizajnirano, gdje bi plamen gorio npr u obliku torusa, ili bi plamen puhao prema kugli. Ima tu dosta lijepih efekata.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2003., 18:49   #10
Quote:
Secundo kaže:
Hm, ne izgleda lose. Ja bi ipak tezio nekom rijesenju koje ne sakriva cinjenicu da tu gori plin umjesto drveta. Nesto fino dizajnirano, gdje bi plamen gorio npr u obliku torusa, ili bi plamen puhao prema kugli. Ima tu dosta lijepih efekata.
nije ti losa ta ideja

ali mi smo oboje malo vise art-deco tipovi - tako da nam nesto ultra moderno ne pashe
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 09:55   #11
Trazi se kamin!

Ako netko zna tko je proizvodjac i da li se u Hrv moze kupiti ovaj sobni kamin neka mi javi molim.
http://breza.freewebspace.com/index.html
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 10:22   #12
Slične kamine sam vidjela u Bauhausu
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 23:39   #13
Sorry ali slicno nije isto.
Slicnih ima na tone posvuda, ali ovaj mi je zapeo za oko u jednom casopisu pa sam mislio da mozda netko zna nesto vise....
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 11:48   #14
kamini

Zanimaju me iskustva ljudi koji imaju kamin u kući.

Ja bi nešto od ovih http://www.kaminihoyan.hr/hr/kamini/suvremeni/index.htm

ili možda ovaj http://www.kaminihoyan.hr/hr/kamini/...alni/index.htm
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 13:10   #15
Nitko o kaminima ni riječ. I mene zanimaju kamini i to i iz praktičnih, a ne samo estetskih razloga.
Mi bismo radili podno grijanje, a kako je ono inertno i nepraktično za prijelazne periode ili jaku zimu dodatno bismo koristili kamin ili plinsku peć koja glumi kamin.
Čula sam od onih koji imaju kamin da je otvoreni, mada ima jako dobar dimnjak problematičan zbog fine čađi koja ipak leti okolo.
beatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 11:00   #16
Quote:
a kako je ono inertno i nepraktično za prijelazne periode ili jaku zimu


GLUPOST na kvadrat!
Otkuda ti to?
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 16:26   #17
Iskreno rečeno - radovalo bi me da je to totalna glupost što sam rekla, ali tako piše u svim tekstovima o podnom grijanju da se ono sporo grije, a poslije toga i sporo hladi pa kada treba u proljeće ili jesen samo malo topline u večernjim satima da je nepraktično uključivanje cijelog sustava i da se to rješava dodatnom peći - kaminom. Isto tako i vrlo jaka zima kada se ne može zagrijavati više no što zdravstveni propisi dozvoljavaju ( temperatura površine poda 29oC - max 33oC u kupatilima i zone uz otvore) .

Imaš li ti drugačija iskustva ??
beatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 13:15   #18
Ja uskoro krecem u unutarnje uredenje kuce i namjeravam uz centralno grijanje (loz-ulje) ugraditi i kamin. Razlozi su estetski i ekonomski. Naime loz-ulje jako puno trosi, no opet ne mogu su samo na kamin osloniti jer je kuca na tri etaze, ali se najvise boravi u prizemlju. Zanima me oni koji su to radili koliko ih je kostalo. Ja se nadam da bi kopletno loziste, materijal i ruke moglo kostat do 2k EUR. Naravno da ovi koji ti daju kompletnu ponudu traze vise, no ako se posebno kupi loziste i posebno angazira majstora za montazu, mislim da je to izvedivo, a mislim da bi mi se to i vrlo brzo isplatilo kroz potrosnju goriva. Inace dimnjak vec imam na pravom mjestu, tako da to nebi trebao raditi.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 18:01   #19
Re: kamini

Quote:
Ananke kaže:
Zanimaju me iskustva ljudi koji imaju kamin u kući.

Ja bi nešto od ovih http://www.kaminihoyan.hr/hr/kamini/suvremeni/index.htm

ili možda ovaj http://www.kaminihoyan.hr/hr/kamini/...alni/index.htm
A kaj te zapravo zanima? Obozavam kamine, imam kamin.

Kaj se tice podnoga grijanja, ono ti se sve vise dela, jer je ekonomicnije i nije istina da je neprakticno az prijelazna razdoblja.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 18:37   #20
mi imamo kamin na plin - ovdje poprilichno stanradno

nema razlike u toploti i vatri od onog na drva - osim shto ne morash chistiti, nosati drva is sve to

eh da i plamen na ovom na plin je iza zatvorenog stakla - shto mi je super solucija jer nema opasnosti od pozhara a i nema dimnjaka - direktno je izveden van

nema chischenja - ma mrak rjeshenje
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.