Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 20:41   #2241
Quote:
Afterwork Witch kaže: Pogledaj post
Mislim da su vidovnjacke sposobnosti nesto sto je svojstveno svim ljudima u vecoj ili manjoj mjeri i da ovise o tome koliko je osoba u miru sa samom sobom i povezana s vlastitom intuicijom. Primijetila sam i da su okidaci vidovitosti ponekad odredena mjesta, ponekad odredene osobe a ponekad odredene situacije u zivotu. Osobno sam dozivjela prekognicijske i druge neobicne snove, iznenadne uvide u tude zivote i mnogo drugih stvari koje ne mogu objasniti ni sebi ni drugima, ali koliko god je posjedovanje ove sposobnosti blagoslov toliko moze biti i prokletstvo pa sam zahvalna sto mi nije dano da sve znam svakog trenutka svog zivota
Zanimljivo objasnjenje!

Džinski pratilac čovjeka - Hamzaad
„A drug njegov će reći: „Gospodaru naš, ja ga nisam silom zaveo, sam je u velikoj zabludi bio“ (Qaf:27).

Hamzaad ili Qareen (karin) je jedna vrsta džina trajno dodijeljena svakom čovjeku da ga prati cijeli život.On je, najkraće rečeno, oblik duhovne varijante čovjeka koja pripada džinskom svijetu.Smatra se jedinim krivcem za svako samoubistvo.

Pošto džini žive mnogo duže od ljudi potrebno je reći da kada čovjek umre sa njim ne umire i njegov Hamzaad.On ostaje povezan sa mjestom u kojem je čovjek za života boravio i živio.Kako Hamzaad može u potpunosti oponašati čovjekov glas, rukopis, navike i ostalo dešava se da ponekad ljudi "vide" pokojnika ne znajući da je to zapravo njegov Karin.

Da se čovjek u svakodnevnom životu oslobodi njegovog uticaja mora kontinuirano učiti Kuran, posebno ajet Al-Kursi sure Al-Baqarah, kao i njena dva zadnja ajeta.
Hamzaad je upravo onaj koji faladžiji ili vidovnjaku otkriva sve pojedinosti o nekom čovjeku te ga ovaj „čita“ kao otvorenu knjigu.Kada čovjek stekne kontrolu nad vlastitim Hamzaadom tad preko njega komunicira sa ostalima doznavajući sve informacije od njih.No, Hamzaad poznaje samo prošlost i sadašnjost ali ne i budućnost.

Mnogi amili (duhovni iscjelitelji) po arapskim zemljama koriste se uslugama ovih duhovnih bića u svom radu.Da bi to postignao pod vodstvom neke iskusne osobe, šejha ili derviša, obavlja obred preuzimanja kontrole.U toku noći zapali se svijeća u mračnoj sobi i stavi na leđa.Tad se sva pažnja fokusira na sjenu koja se prikazala na zidu uz ponavljanje jednog te istog ajeta.Nakon nekoliko noći ponavljanja obreda njegova sjena počinje da se kreće a malo kasnije i po cijeloj sobi iako je amil i svijeća u nepomičnom položaju.Zadnju noć obreda dolazi se u izravni kontakt sa Hamzaadom i time je on završen.

Naravno, ovo je samo jedna varijanta prizivanja.Nakon isha molitve (jacija) žena ili čovjek koji želi zadobiti kontrolu nad Hamzaadom ponavlja 700 puta Bismillu i to čini ukupno 40 noći.Cio obred se obavlja u velikoj pobožnosti i oprezu pošto Hamzaad neće svojevoljno pristati na potlačenost pa će pokušavati podčiniti sebi čovjeka.Ukoliko mu to ne uspije, u toku tih 40 dana, obred se smatra uspješnim i taj čovjek je stekao duhovnog slugu.Hamzzad može za njega učiniti puno toga osim počiniti grijeh pa tako može obavljati posao umjesto vas, djelovati kao savjetnik, biti tamo gdje bi vi trebali biti i slično.
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 02:33   #2242
Ne radi se o vidovitosti nego o proricanju ali mislim da bi vam ovaj dogadjaj mogao opisati:

Imao sam tada 14 godina. Sjedio sa mamom u kuhinji, jeli smo. Neko pozvoni na kapiji. Mama izadje. Vrati se. Kaze da je na kapiji bila Ciganka, prosila. Istaknula mi je da joj je Ciganka rekla: "ovaj mali sto jede unutra (wtf? kuhinja je na drugoj strani kuce!), on je rodjen pod sretnom zvijezdom"!

Malo me to zaintrigiralo al ajde zaboravio sam.

Da bih nedavno izradom svoje natalne karte saznao da imam retrogradnog Jupitera u 10 kuci, koji se u astroloskim krugovima trijivijalno naziva "sretnom zvijezdom".
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:49   #2243
Quote:
vilijam kaže: Pogledaj post
Ne radi se o vidovitosti nego o proricanju ali mislim da bi vam ovaj dogadjaj mogao opisati:

Imao sam tada 14 godina. Sjedio sa mamom u kuhinji, jeli smo. Neko pozvoni na kapiji. Mama izadje. Vrati se. Kaze da je na kapiji bila Ciganka, prosila. Istaknula mi je da joj je Ciganka rekla: "ovaj mali sto jede unutra (wtf? kuhinja je na drugoj strani kuce!), on je rodjen pod sretnom zvijezdom"!

Malo me to zaintrigiralo al ajde zaboravio sam.
Dal se radi o proricanju ili vidovitosti?

I ja sam zaboravila na jednu sada davnu godinu... Imala sam tada jedva 10 godina. U našoj metropoli je u to vrijeme bio običaj da se ne zaključavaju vrata kuća i stanova, što preko noći to preko dana, bez obzira što je pazikuća opomenuo da cigani hodaju, obilaze i kradu gdje stignu, ali i gataju ako platiš, sebe zovu 'vidovitima'. I tako, jednog dana, ja tada dijete ostala doma sama... i odjednom neko otvorio vrata, ušao, dođem do hodnika, vidim crna ciganka u stanu a ja sama doma, prošla me jeza zbog nepoznate žene. Ona stane i gleda me drito u oči, pita ima li doma nekog osim mene, ja velim nema nikog. Ona se okrene da će krenuti prema sobi al zastane, pogleda me, trenutak se činio kao vječnost, oči u oči, što se kaže i istina je. Odjednom se okrenula i izišla iz stana bez riječi ko da se ništa nije zbilo. Godinama poslije sam mislila o tom našem 'susretu' i mislila bih da se smilovala samo zato što sam bila dijete samo u kući, mislila bih da sličnih 'susreta' (ne od cigana) nisam imala i nakon tog, s ljudima za koje se pričalo da su 'vidoviti'. Iz nekog čudnog razloga, svaki od tih je postupio kao ona ciganka koje se dandanas sjećam kako je izgledala, jednako kako pamtim lica svih drugih 'vidovitih', pa makar prošlo sto godina od našeg 'susreta'. Mišljenja sam da oni osjete tuđu energiju koja im se ozbiljno suprotstavi, osjete u momentu da se 'nešto' desilo. Baš kako i mi osjetimo to 'nešto' protiv čega imamo ozbiljno nešto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:15   #2244
Quote:
vilijam kaže: Pogledaj post
Ne radi se o vidovitosti nego o proricanju ali mislim da bi vam ovaj dogadjaj mogao opisati:

Imao sam tada 14 godina. Sjedio sa mamom u kuhinji, jeli smo. Neko pozvoni na kapiji. Mama izadje. Vrati se. Kaze da je na kapiji bila Ciganka, prosila. Istaknula mi je da joj je Ciganka rekla: "ovaj mali sto jede unutra (wtf? kuhinja je na drugoj strani kuce!), on je rodjen pod sretnom zvijezdom"!

Malo me to zaintrigiralo al ajde zaboravio sam.

Da bih nedavno izradom svoje natalne karte saznao da imam retrogradnog Jupitera u 10 kuci, koji se u astroloskim krugovima trijivijalno naziva "sretnom zvijezdom".
možda ga i budeš osjećao sretnim kada po progresijama prestane retrogradno kretanje, ako već i nije s obzirom na tvoje godine. Kakve ima aspekte u kojim je znacima i sve to utječe na njgovo ispoljavanje energije.
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:30   #2245
ako je jupiter najbliži vrhu 10 polja, to je uvijek sreća, isto ko i u 12 polju.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:04   #2246
Kako dozivljavate vidovitost (ako imate tu moc)? Vidite li slike onog sto ce se dogoditi, sanjate li pa se snovi ostvaruju, osjecate to 'nesto' ili na neki cetvrti nacin imate vizije buducnosti?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 11:47   #2247
U mom slučaju snovi. A ponekad mi tokom dana pred očima preleću slike događaja iz neposredne budućnosti.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 19:33   #2248
Meni se to javilo kao jako,jako maloj curici.
Jednostavno sam "znala" stvari koje nikako nisam mogla znati,niti su to bile stvari koje bi dijete ikako moglo znati.
Kasnije su došle "slutnje " , pa snovi , zatim slike pred očima , a od nedavno i pravi filmići Nekad ih vidim slučajno , a nekad baš čekam i gledam u neko staklo ili kristal

A možda nisam vidivita , možda samo trebam dobrog doktora
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:55   #2249
Tu je glavna kocnica svima da pocneju sumnjati u sebe da su ludi onda sve dane moci padaju u vodu...i onda pocinje samo podredjivanje nekom kalupu ogranicenja pod smislom normalnog...

ko opce odredjuje kaj je normalno...ak sebi ne vjerujemo onda nema mjesta za nas u svjetu
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:29   #2250
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Tu je glavna kocnica svima da pocneju sumnjati u sebe da su ludi onda sve dane moci padaju u vodu...i onda pocinje samo podredjivanje nekom kalupu ogranicenja pod smislom normalnog...

ko opce odredjuje kaj je normalno...ak sebi ne vjerujemo onda nema mjesta za nas u svjetu
Potpuno se slažem sa tobom da je mnogo više ljudi intuitivno nego što se misli, jedino nas društvo tjera da taj dio sebe zatiremo.

Osim svega, davnih sam dana pohodila jednu vidovnjakinju koja mi je rekla da sam vidivita ali da će samo o meni ovisiti hoću li pustiti taj dio sebe da oživi.
I evo , pogodila je i to ... Ja sam upravo na prekretnici.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:49   #2251
Lara, što vidiš? Konkretne stvari ili simbolike (snovi)? Jesu li bezvezarije... tipa srest ćeš nekog ili nešto bitno
Npr. sanjala sam frendicu koju nisam godinama vidjela. Srela sam ju sutradan. Jedan period nakon toga smo se ponovno družile a onda vrlo brzo opet udaljile. Nisam sigurna jesam li trebala nešto naučiti iz toga ili je to random glupost.
Ugl... često mi se događaju takve, bezvezne, nebitne situacije... kroz snove ili slutnje, nikad ništa krucijalno za budućnost.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 19:54   #2252
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Lara, što vidiš? Konkretne stvari ili simbolike (snovi)? Jesu li bezvezarije... tipa srest ćeš nekog ili nešto bitno
Npr. sanjala sam frendicu koju nisam godinama vidjela. Srela sam ju sutradan. Jedan period nakon toga smo se ponovno družile a onda vrlo brzo opet udaljile. Nisam sigurna jesam li trebala nešto naučiti iz toga ili je to random glupost.
Ugl... često mi se događaju takve, bezvezne, nebitne situacije... kroz snove ili slutnje, nikad ništa krucijalno za budućnost.
Vidim svašta,iskreno.
U početku su bili simboli koje sam tumačila onako kako piše u raznim sanjaricama i simbolima za kavu - no sada su pravi filmići događaja koji će mi se tek desiti -ili nekome koga poznam.

Ili samo neki događaj onako..kao fotografija iz sredine. Vidim samo to , ne znam priču ni kraj. I onda se desi.

Ma kao što sam napisala, možda odlazim na živce. Mozak baj baj
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:37   #2253
Čak i kužim ali meni nije tako evidentno. Ja sanjam i znam da je nešto kaj će se desiti ali ne znam ni gdje ni kada ni kontekst. Frustrirajuće pa većinu vremena ignoriram
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 12:09   #2254
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Čak i kužim ali meni nije tako evidentno. Ja sanjam i znam da je nešto kaj će se desiti ali ne znam ni gdje ni kada ni kontekst. Frustrirajuće pa većinu vremena ignoriram
Tako je i najbolje, ignorirati unaprijed ponuđenu frustraciju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:50   #2255
Zašto ja zamrla ova tema?????
Meni se dešava da sanjam nekad odmah ,a nekada nakon određenog vremena imam deža vu.Neznam sta to znaci,zadnji mjesec sam imala 2 takva slučaja.
Edit Kautz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:55   #2256
Poštovani forumaši, želim da vam napišem par rečenica a vi dobro dobro razmislite o njima !!! Čovjek po svojoj prirodi bića teži za nečim opipljivim. Svi mi vjerujemo samo u ono što očima vidimo, ušima slušamo, rukama opipavamo. Bilo kakav problem u životu kada imamo mi imamo prirodnu želju da taj problem riješavamo i riješimo odmah odnosno istoga trenutka. U koliko to nije moguće čovjek počinje da luta i tu često potpuno zaluta. Kao što postoji DOBRO tako postoji ZLO, kao što postoji ISTINA tako postoji LAŽ, ....a na nama samima je da odaberemo kojim putem ćemo da idemo. Koliko vam god u životu ide nizbrdo i loše ste NIKADA NEMOJTE NI POMISLITI da idete kod nekakvih tkz. vidovnjaka, proroka,... sve su to šarlatani i otpadnici od Boga i niste ni svjesni da odlascima kod istih samo se udaljujete od ISTINE i sami sebi kopate jamu. Djavo sa svojim demonima je jako lukav i on vas uvlači lagano u svoje naručje a da toga niste ni svjesni. Biti navodno "vidovit" i proricati sudbinu je sposobnost svakog čovjeka na ovoj planeti, razlika je samo u tome do koje mjere ste spremni da prodate svoju dušu djavolu. Svi ti vidovnjaci su ništa drugo nego djavoloimane osobe koji na rukama imaju okove sotone i one MORAJU da rade sve ono što je pogubno za čovjeka, da sa sobom u AD povuku što više ljudi. Kada vam ti tkz. vidovnjaci proriču sudbinu oni to rade na sledeći način : - sve informacije o vama i vašim strahovima dobijaju direktno od DEMONA koji konstantno prati svakog čovjeka i zapisuje njegova loša djela (grehove). Nikada nemojte težiti da znate BUDUĆNOST jer to vas kao čovjeka i živo biće ne treba zanimati. Postoji sadašnjost i borite se za nju , za ovaj trenutak sada, baš ovaj kada čitate moj post. Sada je trenutak da radite sve ispravno i onda se nemojte bojati za budućnost. Budućnost vam se kreira vašim djelima u sadašnjosti. Vjerujte samo u BOGA i ničega se nemojte bojati. Bog je taj koji se brine za vas u svakom trenutku samo vi toga niste svjesni. Zašto je to tako, za vaše dobro! Svaki čovjek koji se moli Bogu naravno ima nadu i želju da mu Bog pomogne ODMAH i MOMENTALNO (ja sam vam lični primjer - takav sam nekada bio) ali Bog ne brino o čovjeku na takav način. On čovjeka čuva i djeluje na njega na indirektan način i to onda kada vi to ne vidite i ne očekujete ali Bog pomaže sigurno i to zaista onda kada toga niste ni svjesni.
napoleon76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 00:04   #2257
Napolenon76 zašto su onda pape i kardinali u vatikanu kroz stoljeća koristili razne mudrace i astrologe i vidovnjake. pa oni vjeruju u boga i očito im nije bilo dovoljno samo povjerenje da zna kud ih vodi već su htjeli i sami par koraka unaprijed znati kako bi u svojoj slobodi mijenjali kurs kretanja i odluka ako je loš. Povijesne knjige, a to mi je vrlo blizu struke, svjedoče o vatikanskim magima, gledačima u kuglu, gataocima i to je činjenica baš kao i to da su to bili eminentni ljudi koji su savjetovali i brojne svjetske političare. Što kažeš na to? Kardinal i biskup kojeg u odlukama savjetuje astrolog?
tvojasvaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 23:56   #2258
Ja sam vidovita osoba.. Tek sam čitajućiknjige nekih autora postala svjesna koliko. Npr., David Icke i Sal Rachele opsuju razne nezemaljske/vanzemaljske entitete. Prije par mjeseci, čitajući knjige S.Rachele-a ostala sam doslovce šokirana, akd sam shvatila da sam sve izvanzemaljce koje je opisao sanjla u nekom razdoblju života: djetinjstvu, tinejdžerskoj dobi i kasnije..Sanjala sam Reptilijance koje je D.Icke dobro opisao, kad još nisam čula za njih. Imala sam nekih 15 godina.Bili su pravi pravcati Reptili, slični onim Skaranima iz Farscape-a, a takvima ih je i Icke opisao.
I točno se sjećam u svom snu, kako je izrečena rečenica , da su oni od prapočetaka civilizacije s ljudima. Dva Reptilijanca su u nekoj prostoriji, tamnoj , kovala velike planove za čovječanstvo. Onda se sjećam, neke platforme u džungli/šumi koja im je služila kao neka vrsta teleporterske rampe..I nisu bili u mom snu baš zli, kao što su često opisani..Prikriveni i manipulativni da, ali zli baš ne..
Onda sam sanjala Orionce, crvene ratoborne vanzemaljce koje je opisao S.Rachele..i sjećam se Lirijanaca..i opisao je vrstu koja ima brodove koji su u duginim bojama..Ja sam to sve sanjala!
Greye sam također sanjala, naravno.
Onda, sjećam se kad sam sanjala prvi put u životu zmajevu krv, vrstu smole. U tom snu sam izvodila neki ritual sa zmajevom krvi. Naknadno sam saznala da stvarno postoji ta smola i da se koristi u magiji..Moja se vidovitost tu ne završava. Naravno, sanjala sam i scene iz mnohih serija i filmova, koji tada još nisu bili snimljeni. Sanjala sam sve izmišljene izvanzemaljske vrste iz Star Trek-a, Farscape-a, Babylona5, itd., prije nego što sam pogledala te serije.
Ima toga još puno..U snovima sam toliko puta vidila budućnost, svoju budućnost..I dosad se sve ostvarilo. Vidila sam u snovima ljude koje sam upoznala, kao i neke koje ću tek upoznati.
Također, osjetila sam magiju na sebi, tj. sanjala osobu koja je bacila na mene neku vrstu ljubavnih čini, ali nije uspjela naravno, jer na mene magija jednostavno ne djeluje, a također osjetim ako ju netko baca, i vidim to u snovima. Osoba koje je bacala ljubavne čini radi to zbog svojih egoističnih i psihopatskih poriva, a razlog zašto dosad nisam uništila tu osobu i vratila joj što mi je napravila vrlo je jednostavan: vidila sam njegovu budućnost u snovima, viidila kako izgleda, iako ga nisam nikad upoznala i..budućnost koja ga čeka je upravo ono što zaslužuje, što je odavno zaslužio dobiti.. Zato uvijek osjetim zadovoljstvo kad pomislim na to. Uvijek kažem: možeš dokle možeš, ali nećeš dokle hoćeš.
Inače, imam i u zadnje vrijeme stalno bljeskove vidovitosti.
Sanjala sam i reinkarnacijske snove i paralelne dimenzije.
Nadalje, ja npr. uvijek za punog mjeseca vidim koncentrične krugove svjetlosti oko njega u duginim bojama, tj, otvara mi se astralni vid.
Kad sam radila u prirodi neke meditacije za punog mjeseca, viđala sam svjetla, kao zvijezde repatice ili svijetleće meteore..ili vile..
Ima još puno toga.
Kad sam bila na sajmu ezoterije prije 10 godina, jedan poznati iscjelitelj i vidovnjak mi je prišao, i baš je bio zainteresiran za mene. Rekao mi je da sam vidovita i da imam velike moći, a da toga nisam ni svjesna. Puno je sa mnom razgovarao, i bio je skroz otvoren prema meni, a prvi put vidim čovjeka. Rekao mi je točno koje zdravstvene probleme imam.. Šteta šta ga nikad više nisam vidila nakon toga..

Ima još osoba koje su sanjale izvanzemaljce koje spominju Icke i drugi? Meni je to posebno zanimljivo.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 23:59   #2259
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
U mom slučaju snovi. A ponekad mi tokom dana pred očima preleću slike događaja iz neposredne budućnosti.
Meni je to stalno u zadnje vrijeme.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:15   #2260
A jedan od najčudnijih snova mi je bio kad sam sanjala kako me vila drži u ruci. Da, bila je vila, na nekoj livadi, a ja sam bila dijete. Milovala me, ljubila, bila sam sretna..Kao da sam u tom snu bila povučena u paralelnu dimenziju i nakon tog sna sam se osjećala tako čudno..kao da pripadam tamo i kao da je dio moje duše ostao tamo..
Onda sam sanjala i ono, što brojni autori new-age knjiga i vidovnjaci opisuju kao vrijeme/prostor između dvije reinkarnacije. Bio je to izuzetno upečatljiv san, jedan od onih koji ostave snažan dojam i dubok utisak.
Sanjala sam veliki plavi/modrikast prostor, i sanjala sam kako duše u tom snu gledaju scene iz svog budućeg života, prije reinkranacije. Duše su lebdjele tim prostorom, koji je bio na neki način dosta uređen.
Onda sam sanjala mnoštvo ljudi u nekom pustom/pustinjskom svijetu, ali nimalo neugodnom ( samo bez bilja) kroz nekakve velike stupove natkrivene lukom, a bili su obojani aurama, svjetlucali su..
Onda sam sanjala kako još nereinkarnirane duše/duhovi uzimaju oblik humanoida u čija će se tijela reinkarnirati, jer nije tu bilo samo ljudskih oblika, ali vrlo sličnim ljudskim. I svi su ti duhovi bili bijeli, izuzetno svijetli. To je bio jedan dosta zanimljiv san.
Često sam sanjala i zvijezde na nebu, kako se kreću i oblikuju neke simbole.
Mene inače dosta zanima okultno, ezoterija, new-age,a nekih svojih moći, o kojima sad neću pisati, tek sam nedavno postala svjesna i ostala pozitivno zapanjena.
Jedina šteta šta nisam svoje snove zapisivala kad sam bila dijete, a toliko sam toga sanjala što je bilo vrijedno zapisivanja.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.