Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2007., 00:02   #201
Da ,da ,treba se više odmarati, ne uzrujavati se i ne previše naprezati. Sve mi to znamo,ali je neki put to lakše reći nego se pridržavati.
vanili is offline  
Old 27.04.2007., 11:16   #202
Quote:
cats18 kaže: Pogledaj post
samo 16 mg!imaš sreću ja sam bila 80 mg pa su skidali svaka 3 tjedna! i to 3 mjeseca intravenozno! medroli
jesi dobivala preko infuzije ili?jer ja sam prvih 5 dana dobivala preko infuzije puls doze,mislim da je bilo 1500 mg! uglavnom mučnine da te bog sačuva!
3 mjeseca intravenozno! Treba ti dodijeliti medalju. Ja sam isto Medrol primala preko infuzije, no svega 4-5 dana.

Tnx na figicama, kaze doktorica da vjerojatno imam streptokoknu uplau grla pa mi je prepisala Silapen. Kaze da opet dodjem u pon. ako se stanje ne smiri, no da sam manje-vise ok i da ne panicarima. Jbg, kad se uzasavam bolesti!

Cats, drz se! Don´t worry, be happy.
Snjeska24 is offline  
Old 03.05.2007., 16:09   #203
Drage moje,

Niste ni svjesne koliko ste sretne što imate normalne zdravstvene ustanove i normalne doktore u Vašoj blizini. Prije nekoliko dana prvi put sam čula za sistemski lupus. Žena koja ga ima živi u Novom Travniku (BIH) i godinama su je uvjeravali da je zdrava, da umišlja.... vidim da je nekima od Vas ova priča dobro poznata. Uglavnom, nakon 5 godina različitih pretraga u Zagrebu su joj rekli od čega boluje i propisali joj nekakav Resochin, Prendol i Medrol, ali tu nije kraj problema. Nakon što je nabavila navedene lijekove, nijedan doktor niti farmaceut kojima se do sada obratila nije joj znao reći kako da ih upotrijebi. Kombinaciju lijekova trenutno određuje sama (!) i vjerojatno razumijete koliko se boji da ne izazove i nekakve suprotne efekte .

Kako je ova bolest rijetka, do sada nije imala priliku ni razgovarati s nekim sa sličnim problemima i otkriti kome da se obrati i koja su to pravila ponašanja kojih se mora pridržavati ako boluje od lupusa. Shvatila sam da je jedino što ja mogu učiniti to da joj isprintam ovo što ste napisale i zahvaljujem vam na tome. Ukoliko netko od Vas želi da je telefonski kontaktira i porazgovara s njom vrlo rado ću Vas povezati. Radi se o mladoj (oko 40), vrlo pozitivnoj i optimističnoj ženi. Sretno je udana i majka 3 djece.
 
Old 03.05.2007., 21:15   #204
Quote:
violeta1 kaže: Pogledaj post
Drage moje,

Niste ni svjesne koliko ste sretne što imate normalne zdravstvene ustanove i normalne doktore u Vašoj blizini. Prije nekoliko dana prvi put sam čula za sistemski lupus. Žena koja ga ima živi u Novom Travniku (BIH) i godinama su je uvjeravali da je zdrava, da umišlja.... vidim da je nekima od Vas ova priča dobro poznata. Uglavnom, nakon 5 godina različitih pretraga u Zagrebu su joj rekli od čega boluje i propisali joj nekakav Resochin, Prendol i Medrol, ali tu nije kraj problema. Nakon što je nabavila navedene lijekove, nijedan doktor niti farmaceut kojima se do sada obratila nije joj znao reći kako da ih upotrijebi. Kombinaciju lijekova trenutno određuje sama (!) i vjerojatno razumijete koliko se boji da ne izazove i nekakve suprotne efekte .

Kako je ova bolest rijetka, do sada nije imala priliku ni razgovarati s nekim sa sličnim problemima i otkriti kome da se obrati i koja su to pravila ponašanja kojih se mora pridržavati ako boluje od lupusa. Shvatila sam da je jedino što ja mogu učiniti to da joj isprintam ovo što ste napisale i zahvaljujem vam na tome. Ukoliko netko od Vas želi da je telefonski kontaktira i porazgovara s njom vrlo rado ću Vas povezati. Radi se o mladoj (oko 40), vrlo pozitivnoj i optimističnoj ženi. Sretno je udana i majka 3 djece.

ajme pa to je grozno!!!! zar ne postoji nikakva mogućnost da se dođe liječiti u zagreb?ili split,osijek bilo gdje kod nas...
neka pokuša nekako!evo kod mene na šalati ima puno ljudi iz BIH,istina nemaju svi lupus,ali što želim reći; dolaze ovdje na liječenje iz raznih mjesta!neka proba i ona nekako, jer je to bolest za koju ipak treba kontrolu liječnika!! veliki pozdrav!!!
cats18 is offline  
Old 06.05.2007., 22:07   #205
Gdje ste? Šta ima kod vas?
vanili is offline  
Old 07.05.2007., 12:09   #206
Hej, zene, ja na poslu (jednom od ona tri ). Znate sto mene zanima... rekla sam vec da lupus imam 5 godina i da posljednje 4 godine nisam imala problema, prakticki nisam ni osjecala da sam bolesna, ponekad bih i zaboravila, no sada me zglobovi bole skoro svaki dan unazad 2 mjeseca unatoc terapiji ( i dalje 4 mg Medrola).

Jel´ i vama tako?

__________________
Snjeska
Snjeska24 is offline  
Old 07.05.2007., 21:28   #207
Quote:
Snjeska24 kaže: Pogledaj post
Hej, zene, ja na poslu (jednom od ona tri ). Znate sto mene zanima... rekla sam vec da lupus imam 5 godina i da posljednje 4 godine nisam imala problema, prakticki nisam ni osjecala da sam bolesna, ponekad bih i zaboravila, no sada me zglobovi bole skoro svaki dan unazad 2 mjeseca unatoc terapiji ( i dalje 4 mg Medrola).

Jel´ i vama tako?

joj mene isto brine,već me tjedan dana leđa ubijaju,križa pogotovo,točno ona bol kao kad mi se sve počelo zahuktavati!!!isto sam na 4 mg medrola. nalazi su mi bili dobri al mislim da je stres u školi učinio svoje...
cats18 is offline  
Old 08.05.2007., 21:22   #208
Čini se da bi trebalo posjetit doktora da dozu malo poveća!
vanili is offline  
Old 08.05.2007., 22:01   #209
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Čini se da bi trebalo posjetit doktora da dozu malo poveća!
da znam ali još dva tjedna škole,pa maturalna!!!
cats18 is offline  
Old 09.05.2007., 00:07   #210
Pa šta,ne kužim? Nemaš vremena ili nešto drugo? Ja se ne ustručavam otić kod doktora kad je frka,ako treba zovem i telefonom.
vanili is offline  
Old 09.05.2007., 09:41   #211
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Pa šta,ne kužim? Nemaš vremena ili nešto drugo? Ja se ne ustručavam otić kod doktora kad je frka,ako treba zovem i telefonom.
ma nemam baš vremena a i užasavam se činjenice da bi me mogla poslat u bolnicu!a sad mi to najmanje treba
cats18 is offline  
Old 09.05.2007., 23:35   #212
Kakva bolnica? Izvadiš krv i s nalazima dođeš na pregled pa nek nešto doktor smisli u ordinaciji.
vanili is offline  
Old 11.05.2007., 01:01   #213
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Kakva bolnica? Izvadiš krv i s nalazima dođeš na pregled pa nek nešto doktor smisli u ordinaciji.

ma znam,malo mi živci rade ovih dana! a i popustila je bol!uhvatila me neka gadna prehlada pa me vjerojatno zbog toga bolilo!jer čim je prehlada buknula,sve me manje leđa bole,skoro pa ništa!nije prvi put da se to događa!
cats18 is offline  
Old 12.05.2007., 18:38   #214
Thumbs up

Quote:
cats18 kaže: Pogledaj post
ma znam,malo mi živci rade ovih dana! a i popustila je bol!uhvatila me neka gadna prehlada pa me vjerojatno zbog toga bolilo!jer čim je prehlada buknula,sve me manje leđa bole,skoro pa ništa!nije prvi put da se to događa!
Draga , bit će to dobro , normalno je da ti jaće reagiraš na svaku infekciju, ili jači stres.Znam ja da kad sam bila poprilično pod stresom osjećala sam ogromnu bol u nogama , ne zglobovi već stopalo i baš sam tada bila na redovitom pregledu nalazi nikad bolji. Zbunilo me to jer sam mislila sad će se to odrazit na nalaze ono ništa .U svakom slućaju treba biti uvijek na oprezu , ali ne ni razmišljati crno. Ma svima je nama tako iznerviraš se boli te sve , da si zdrav odspavo bi i sve bi bilo dobro , a kod nas odmah komplikacije. Imaš li temperature ....Draga sretno na maturi . Planiraš upisat neki fax....Drži se bit će to dobro, i nemoj mislit da svaki odlazak k doktoru mora imati za konačno rješenje bolnicu, prvi put je kod tebe bilo poprilično uhvatilo maha , sad si pod kontrolom.
tonka 32 is offline  
Old 18.05.2007., 22:01   #215
bog, nigdi nikoga...Znaći da ste dobro...pozzdrav
tonka 32 is offline  
Old 20.05.2007., 20:30   #216
Quote:
tonka 32 kaže: Pogledaj post
bog, nigdi nikoga...Znaći da ste dobro...pozzdrav
Pozdrav djevojke .. Evo već neko vrijeme pratim ovu temu i sada sam vam se i ja odlučila javiti i podijeliti s vama vaša iskustva i tegobe.
Meni je dijagnosticiran lupus još u svibnju 1994 godine. Moji problemi su najvećim dijelom vezani za bolove u kralježnici i jake glavobolje. Imam problema i s oslabljenom cirkulacijom. Mislim da imam još od najranijeg djetinjstva problem s slabom cirkulacijom. Imam i povišenu sedimentaciju hm.. još od početka 1986 godine. Uvijek mi je nakako između 48-98. Obavila sam mnogobrojne pretrage i tako da su mi tek 1994 godine dijagnosticirali lupus.
Vodila me je dr. Jadranka Morović - Vergles, najprije u KB "Merkur", a kasnije u KB "Dubrava". Nekoliko godina sam živjela u Splitsko-Dalmatinskoj županiji i tamo sam bila kod jedne specijaliste, ali se sada više ne siječam kako joj je ime.
Eh tu u vašim postovima vidim da pišete da vi trošite nekakvu terapiju, ali ja nisam nikada ništa trošila pa mi nije jasno .... Niti mi je rečeno da bi trebala išta trošiti.
Sada mi je stanje "bolje". Nemam više tako česte i jake glevobolje. Bolove u kralježnici imam samo povremeno. Uglavom u jutarnjim satima, odmah nakon ustajanja. Jedino kada me uhvate , drže me danima. Ali mi je onda jedno vrijeme ok. Nemam nikakvih bolova. I tako ..
Problemi s oslabljenom cirkulacijom su naravno ostali i dalje isti.

Hajde javite se ...
pozz
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Old 20.05.2007., 21:22   #217
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post
Pozdrav djevojke .. Evo već neko vrijeme pratim ovu temu i sada sam vam se i ja odlučila javiti i podijeliti s vama vaša iskustva i tegobe.
Meni je dijagnosticiran lupus još u svibnju 1994 godine. Moji problemi su najvećim dijelom vezani za bolove u kralježnici i jake glavobolje. Imam problema i s oslabljenom cirkulacijom. Mislim da imam još od najranijeg djetinjstva problem s slabom cirkulacijom. Imam i povišenu sedimentaciju hm.. još od početka 1986 godine. Uvijek mi je nakako između 48-98. Obavila sam mnogobrojne pretrage i tako da su mi tek 1994 godine dijagnosticirali lupus.
Vodila me je dr. Jadranka Morović - Vergles, najprije u KB "Merkur", a kasnije u KB "Dubrava". Nekoliko godina sam živjela u Splitsko-Dalmatinskoj županiji i tamo sam bila kod jedne specijaliste, ali se sada više ne siječam kako joj je ime.
Eh tu u vašim postovima vidim da pišete da vi trošite nekakvu terapiju, ali ja nisam nikada ništa trošila pa mi nije jasno .... Niti mi je rečeno da bi trebala išta trošiti.
Sada mi je stanje "bolje". Nemam više tako česte i jake glevobolje. Bolove u kralježnici imam samo povremeno. Uglavom u jutarnjim satima, odmah nakon ustajanja. Jedino kada me uhvate , drže me danima. Ali mi je onda jedno vrijeme ok. Nemam nikakvih bolova. I tako ..
Problemi s oslabljenom cirkulacijom su naravno ostali i dalje isti.

Hajde javite se ...
pozz

ne koristiš lijekove?!?!odi pod hitno kod doktora jer se lupus mora držati pod kontrolom s lijekovima!probaj to što prije riješiti jer biti bez lijekova ti je jako opasno!
cats18 is offline  
Old 20.05.2007., 21:24   #218
Quote:
cats18 kaže: Pogledaj post
ne koristiš lijekove?!?!odi pod hitno kod doktora jer se lupus mora držati pod kontrolom s lijekovima!probaj to što prije riješiti jer biti bez lijekova ti je jako opasno!
Kako misliš opasno, ne razumijem .. Daj malo pojasni, molim te ..
__________________
.. uživajte u svom svakom trenutku .. ispunite se ljubavlju .. živite je u svakoj svojoj stanici ..
Šumska_Jagoda is offline  
Old 21.05.2007., 18:45   #219
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post
Kako misliš opasno, ne razumijem .. Daj malo pojasni, molim te ..
Ma ne mora znaćiti ako nisi na teapiji da onda automatski nisi dobro.SLE je upravo teška bolest jer kod nikoga nije ista. Netko ima velikih problema i uzima kortikosteroide netko opet ne. Imaš doktora koji će prosudit da li ti treba terapija ili ne. Naime dokazano je da u nekim slućajevima više štete naprave ljekovi nego sama bolest. Nadam se da ideš redovno na kontrole , ako je tako onda nemaš razloga bojati se jer nisi na terapiji ,nego biti sretna.
tonka 32 is offline  
Old 21.05.2007., 19:00   #220
Quote:
Šumska_Jagoda kaže: Pogledaj post
Kako misliš opasno, ne razumijem .. Daj malo pojasni, molim te ..
Pročitala sam neke tvoje ranije postove tiću se drugih tema. Moram ti reći da valjda znaš da trudnoća može biti dosta problematična ako si bolesna od lupusa. Tako da mislim da bi trebala obavezno doktoru....
tonka 32 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.