Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 10:42   #101
Quote:
Retroman kaže: Pogledaj post
Otkud ti to za zabranu Bhut Jolokie i zbog čega točno?
Ako je zbog ljutine, ima i žešćih


Premiere Seeds je ok prodavač, ali je - prodavač. Kupovao sam od njih proteklih godina i imaju sjeme ok kvalitete, klijavost je dobra, preko 80%, i gotovo svo sjeme je bilo od one biljke za koju su ga prodavali.

Ipak više volim kupiti od proizvođača koji te biljke i uzgajaju pa prodaju sjeme.
nasla na netu clanak, ali zato sam i napisala da nisam ziher dal je to 100% tocno jer jedni govore da je zabranjena, drugi da nije itd.

Sto se tice klijavosti, za sad mogu reci da sam prezadovoljna:, giant crvene i zelene paprike, oxheart rajcica, Demon Eye shilli, Jalapenosi, Habanero Orange i Yellow i jos neki chiliji su isklijali 100 % a ovo ostalo za sad cca 50-80% al se ne bunim jer je proslo cca 10 dana od sijanja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:51   #102
Nisam nikad naručivala sjeme niotkuda.
Za neke egzote nemam interesa,a sjeme za čili papričice sam sama sačuvala nakon kupnje različitih vrsta.
Sjeme sam nabavljala isključivo iz domaćih izvora isprobavajaući i neke zaboravljene,stare sorte.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 10:47   #103
Naručila od Premier seedsa, stvarno su super prodavači, nije bilo nikakvog problema s carinom, naručila sam hrpu buča (fetiš su mi rajčice i buče)....

Sad već čekam drugi paketić od njih... Navukla sam se...

Što se tiče B.Jolokie, jela sam ju i nije to ništa strašno. Očekivala sam da će mi kao u crtićima glava odletjeti s tijela, međutim da se podnijeti. Da je žestoka, je, ali nije nuklearna. Inače, obožavam hiper ljute stvari, na užas moje okoline
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:31   #104
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Naručila od Premier seedsa, stvarno su super prodavači, nije bilo nikakvog problema s carinom, naručila sam hrpu buča (fetiš su mi rajčice i buče)....

Sad već čekam drugi paketić od njih... Navukla sam se...

Što se tiče B.Jolokie, jela sam ju i nije to ništa strašno. Očekivala sam da će mi kao u crtićima glava odletjeti s tijela, međutim da se podnijeti. Da je žestoka, je, ali nije nuklearna. Inače, obožavam hiper ljute stvari, na užas moje okoline
Papricice znaju jako varirati u ljutini, cak i na jednoj biljci bhut jolokie moze biti plodova od 350000 SHU sto je ljutina jako ljutog habanera, a pored njega plod od preko milijun SHU

Tako da su mozda, probala blazu. Takodjer, kod nas je tesko uzgojiti super ljute biljke jer klima naprosto nije idealna za tako nesto


Probao sam skoro sve superhot varijante, najteze sam podnio 7pot jonah i brain strain, stvarno zestoko

Moj frend je dobio napadaj panike nakon sto je u usta stavio mali komadic 7 pot paprike
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 20:43   #105
Moje pitanje nema veze s uvozom sjemena, ali ima s uvozom biljaka. Uskoro idem u VB i roditelji zele da im donesem TomTato, biljka je oko 9 cm visoka, ali me zanima smijem li to prenositi preko granice u rucnoj prtljazi i moram li imati nekakav certifikat jer je za osobnu upotrebu (uzgoj) ili je mozda bolje da je stavim u prtljagu koju predajem na salteru na aerodromu, ali se bojim da ce mi se slomiti.
__________________
Za Velikog Vezira, sa stitom ili na stitu © Plitko
It's about how much freedom you can take away from somebody before they either fold or fight.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:39   #106
Unutar država EU prodaja / slanje sjemena i biljaka je prosto, nema više carine.

Javi mi šta tražiš, možda ti mogu pomoći. Imam mnošto sjemena za razmjenu, neke viškove i poklanjam.

Kontakt mail: [email protected], obavezno upisati forum.hr, da znam na šta se maikl odnosi. Hvala!
renee-sempsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 10:28   #107
Tko nam podvaljuje loše sjeme trave?

Od oko 20. svibnja pokušavam zasijati travom jedan omanji komad vrta,
i već sam potrošio cijelu kutiju od 800 grama, koja me koštala oko 50 kuna.

Tamo sam i prije sijao, prijašnjih godina. Ali na mnogo je mijesta travu potisnuo kojekakav korov. Zato sam taj komad pokosio fleksericom i po tom dijelu vrta razbacao sjeme.

Osobito sam gusto sijao na mjestima gdje je zemlja bila gola.
Dakle tamo gdje nije rasla ni trava ni neka druga biljka.

Međutim, gotovo ništa nije izraslo, iako je u međuvremenu, u zadnjih mjesec dana,
bilo obilno i kiše i sunca.

Mislim da je sve do katastrofalne klijavosti ovog sjemena.
I prije sam imao slična iskustva.
Ništa ne bi isklijalo, a onda bih kupio još jednu kutiju, pa bi to isklijalo.

Sada je isklijala tek pokoja vlat, iako sam potrošio cijelu kutiju sjemena "Park",
navodno porijeklom iz Danske,
a proizve3deno (ili samo pakirano?) od tvrtke Miagra d.o.o. iz Zagreba
(IV Požarinje).

Dakle, dam 50 kuna za kutiju sjemena, a uopće ne znam hoće li zasijano proklijati bujno, ili uopće neće. Kako doskočiti tome? Jeste li i vi bili tako prevareni?
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 18:53   #108
Tko nam podvaljuje, pa HR mafija. Zar je išta oko nas više normalno, pošteno i bez gulikožarstva?

U bivšoj jugi se u jesen radilo naklijavanje za iduću godinu i određivao postotak klijavosti.

Sada inspekcije dozvoljavaju da prodaju sjeme staro 8 godina pod svježe. Osobno se uvjerila, odlijepila preljepljeno do prve orginalne naljepnice i dobila odgovor da je to u demokraciji sve uredno i našoj inspekciji ok.

Zato ti je moj savjet pređi granicu na zapad i kupi sjemena, i kupuj najsvejžije zapakirana sjemena. Tko zna čemu su izložena. Meni su bolje nicala sjemena iz Lidlovih, Hoferovih... košara kupljenih u Njemačkon, nego ova naša u iz sjemenarni.

Uz to naši još spakiraju smeće koje ostane od Europe, pa ti ne naraste kupus koji si mislio da kupiš nego kelj ili karfiol, i neke čudne forme biljaka.

Tako su upropaštavali poljoprivrednicima velike investicije, i dovodili ljude do propasti.
Tko nam je kriv kad biramo nepismene i ljude sa kupljenim diplomima, a sa urođenom neizlječivom kleptomanijom bez trunke ljubavi prema svojoj državi i narodu.
I tako 20 godina ih biramo.

Zadnje uređivanje petra00 : 25.06.2014. at 19:06.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:06   #109
tražim sjeme malabarskog špinata i novozelandskog špinata, znate možda ima li negdje u Zagrebu ili neki pouzdan online shop?

hvala
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 23:50   #110
novozelandski špinat mozes nabavit preko http://www.malaekosjemenarna.com/povrce/ ako im imaš kaj dat u zamjenu tad ne plaćaš novcem, al su u istri
u zagrebu možeš pitat na http://www.rustica.hr/
bila je razmjena sjemena, imaju neki ljudi to

meni taj špinat raste sad kao korov na vrtu.. nije mi ništa posebno, al bilo mi je fora za probat
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 18:31   #111
hvala ti na odgovoru, kako misliš nije nešto? okus nije sličan ''našem'' špinatu?

i kakav korov, neda se iskorijeniti ili si ga pustila? višegodišnja je biljka i preživi zimu?
jeeeRajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 20:00   #112
novozelandski špinat nema veze po taksonomiji s našim špinatom, jedino je po listovima sličan. ja recimo naš špinat često jedem sirov ili u sokovima (jabuka, špinat..), a novozelandski špinat sam često zna malo žvakat kad sam bil na vrtu. nakon 2-3 lista lista u grlu mi je ostal izrazito kiseo okus tako da na temelju tog nisam baš njegov ljubitelj. čitam da sadrži jako puno oksalata (oxalates), pa ga je baš poterbno kuhat da se to raziđe.

korov u smislu da je od susjeda došal na moj vrt, u početku sam bil sretan zbog tog jer volim isprobavat nove stvari, ali u toku sezone sam na više mjesta naišal na njeg, a brzo raste. nije problem, mislim da ni nema jak korijen kao uobičajeni korovi.
al čini mi se da se sam zasije vrlo lako (što je pozitivno ako ti bude dobar)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 18:29   #113
Sadnice jagoda trazim! gdje...
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 11:45   #114
Synsepalum dulcificum

Ima li netko sjemenke čudesnog voća? Ja bih uzgajao doma :-)
mandor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 12:16   #115
Ako netko zna gdje nabaviti sjeme japanske marelice, Prunus mume molio bih koju informaciju, bio bih jako zahvalan.
mememe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:09   #116
Bokić svima... Da li netko slučajno zna gdje u HR mogu nabaviti sjeme viseće Surfinije sorte Crazytunia Mandevilla i Crazytunia Terracotta...? Pretražila sam sve što mi je bilo na umu, ali na spomenuto sjeme nažalost nisam nigdje naišla. Ako ga slučajno netko ima, toplo se preporučam. U obzir dolaze sve opcije da si to sjeme nabavim. Lijepi pozdrav svima
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:53   #117
Rasprava vezana uz sjeme bambusa izdvojena je kao samostalna tema, budući da tema o bambusu ne postoji, a ova rasprava je dobar uvod u nju.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 07:08   #118
HITNO

Već duže vrijeme uzalud tražim u našim i inozemnim sjemenarama sjeme visećeg prkosa (Portulaca Umbraticola), ali u ponudama nalazim samo obični iliti stajaći prkos (Portulaca Grandiflora) pa najljepše molim, ukoliko netko ima sjeme visećeg, neka mi se svakako javi na PM. Kupila bih sve dostupne Vam nijanse boja... Lp
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:26   #119
Viseći prkos..probala ja sačuvati sjeme ali mi uzgoj nije nešto uspio. Samo proizvođači ga imaju navodno dolazi izvana...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:15   #120
Pozdrav. Znate li mozda gdje bih mogla kupiti kvalitetno sjeme puzajuce pelargonije i ostalih balkonskih biljaka? Hvala.
amrica27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.