Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 17:46   #2501
Za 1 god skupit stvari i idemo u nove izazove.Za pocetnika solidna placa
__________________
"Lanac je jak onoliko koliko je jaka njegova najslabija karika.."
Mech-Engineer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 19:44   #2502
Pomoć u kući starijim osobama

Pozdrav svima!

Švrljam po forumu i pokušavam naći ljude koji su radili za firme Honi ili Altana j.d.o.o iz Bjelovara pa me zanimaju njihova iskustva, jesu li dobili plaćeno, kakvi su dojmovi itd.
Oni se bave pružanjem pomoći u kući za starije osobe, znači ne traže nužno njegovatelje.

Može odgovor ovdje ili na pp.
Babylon Shoes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 20:48   #2503
Question posao Njemačka

Vezano uz sve ove postove koje sam pročitao, ima li netko iskustveno da odgovori kakva je šansa sjesti u autobus i pravac Deutschland, a u vezi nekakvog snalaženja i pronalaska posla i smještaja. Radio bih bilo što neovisno o mojoj spremi i kvalifikacijama koje sam stekao radeći razne poslove ovih skoro 20 godina staža.
knezenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 21:20   #2504
Quote:
knezenk kaže: Pogledaj post
Vezano uz sve ove postove koje sam pročitao, ima li netko iskustveno da odgovori kakva je šansa sjesti u autobus i pravac Deutschland, a u vezi nekakvog snalaženja i pronalaska posla i smještaja. Radio bih bilo što neovisno o mojoj spremi i kvalifikacijama koje sam stekao radeći razne poslove ovih skoro 20 godina staža.
na pdf-u dijaspora imaš dvije teme posvećene životu i radu u de pa tam pitaj
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 13:48   #2505
Kakva su vam iskustva s tvrtkama s posredovanjem u zaposljavanju, postoji li netko ovdje da se tako zaposlio ? ako je, molim da mi prenese svoja iskustva.
nedavno se u belom manastiru otvorila jedna takva tvrtka pa ne znam da li je to prevara ili ne.
smiley1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 23:41   #2506
Pozdrav!

Usla sam u najuzi krug za prijavu na intership vani, tocnije u spanjolskoj 3 mjeseca.
Placa je 1600 eura mjesecno

Mene sad zanima sto se tice propisa. Tu sam zaposlena na stalno i neodredeno.

Jel mogu ostati zaposlena tu u dogovoru sa sefom i otici odraditi to van na 3 mj?

Izvanredni sam student.
marek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 16:57   #2507
Quote:
knezenk kaže: Pogledaj post
Vezano uz sve ove postove koje sam pročitao, ima li netko iskustveno da odgovori kakva je šansa sjesti u autobus i pravac Deutschland, a u vezi nekakvog snalaženja i pronalaska posla i smještaja. Radio bih bilo što neovisno o mojoj spremi i kvalifikacijama koje sam stekao radeći razne poslove ovih skoro 20 godina staža.
Imam ja , ako znas Njemacki dovoljno za sporazumjevanje - dolazi odmah , ako ga ne znas , onda ga nauci i dodji ......Bez Njemackog , sanse su ti 90 % manje
skoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 21:43   #2508
---- OBRAZOVANJE I ZAPOŠLJAVANJE U NJEMAČKOJ ----
Njemačko Savezno ministarstvo rada i socijalne skrbi ( BMAS ) i Savezna agencija za zapošljavanje ( BA ) pozivaju zainteresirane kandidate na sudjelovanje u programima „MobiPro-EU (The Job of my Life)“ i „Medizinische Pflegekräfte“

Ovi programi su u sklopu paketa pomoći nezaposlenim mladim ljudima iz Europske Unije te omogućuju zainteresiranima intenzivan tečaj njemačkog jezika (http://www.mobipro-eu.com/#!program--raspored/oinuk) i strukovno obrazovanje uz praksu u određenim zanimanjima u Njemačkoj u sljedeće 3 godine s mogućnošću trajnog zaposlenja. Troškove snosi EU.

Programi u suradnji s poslodavcima u Njemačkoj trenutno traže kandidate za stručno obrazovanje u područjima:
- hotelijerstva i gastronomije: specijalist u restoranskim uslugama, specijalist u hotelskim uslugama, ugostitelj (catering), slastičar, pekar, kuhar
- tehničkih zanimanja: mehaničar za grijanje, sanitarne i klima uređaje, električar, zidar
- medicinske njege: medicinske sestre, tehničari i njegovatelji

Samo za područje medicinske njege potrebna je završena srednja škola ili fakultet tog smjera. Ostala zanimanja traže završenu srednju školu ili prvostupanjski studij bilo kojeg usmjerenja.

Prijave traju do 23. siječnja 2016. Broj sudionika je ograničen i mogu imati najviše 27 godina.

Za više informacija pogledajte službenu stranicu programa:
http://www.mobipro-eu.com/#!home-cr/g619o
ili nas direktno kontaktirajte i mi ćemo vam rado pomoći s osnovnim informacijama i prijavom:
[email protected]
0989211942 Markiša Visković (također INBOX)
[email protected]
098618712 Marko Visković
saladinsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 17:27   #2509
Pozdrav!

Ovo ljeto sam planirala preko agencije work and travel u Ameriku na studentski posao, no kako sam malo razmišljala da samoj agenciji moram dati više-manje 2000 kn a imam mogućnosti biti kod tetke odlučila sam drugim putem.
Zanima me jel ko imao iskustva kakva viza mi je potrebna (tj. dali je moguća) za rad u Americi na 3,4 mjeseca za redovitog studenta. Dobila bi garantno pismo od tetke da ću boraviti kod nje, posao bi tamo našla neki studentski. Ili ću na kraju ipak morati preko agencije... Hvalaa
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 19:26   #2510
Zašto ne kontaktiras njihovu ambasadu?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 22:24   #2511
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Zašto ne kontaktiras njihovu ambasadu?
Jesam, baš sam im danas poslala mail ali dok čekam odgovor reko možda netko ima iskustva
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 06:16   #2512
Znači ja bi volio radit neko vrijeme u Munchenu.Tamo imam rođaka i imam mjesto za živit(ne trebam plaćat stan).
Radio bi bilo kakav posao doslovno,njemacki ne znam,engleski super znam.
Pristao bi na plaću od 1000€-1000+€. Kako da počnem tražit?Čuo sam da ima dosta hrvata po Munchenu.
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 08:52   #2513
Da li je teorsetki moguće naći posao vani bez srednje skole?

Iskreno, ja imam dva razreda srednje medicinske završene i nula sati radnog iskustva.

Dakle , kakve su mi šanse sa jakim vezama, vrhunskim pozanvanjem jezika i dovoljno novca? Je li ikako moguće otiću u SAD ili Skandinaviju?

Hvala
zapem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:09   #2514
Pa vjerovatno se moze, al na neko manovalenje...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:56   #2515
ako imaš novce zakaj ne nastaviš s školom i onda odmagliš?
ne znam baš kolko vani prolaze veze al vjerojatno ima toga kak i pri nama
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 10:24   #2516
Haushaltshilfen

Zanima me da li se Njemačkoj pod pojmom Haushaltshilfen podrazumijeva i getonto domaćica?

I može li geronto domaćica sa završenim tečajem raditi i u staračkim domovima i bolnicama?

Ovo piše na stranicama Hzz-a o Haushaltshilfen:

Od 1.7.2015. i potpunog otvaranja njemačkog tržištu rada kandidati iz Hrvatske zainteresirani za rad u području pomoći i njege u kući ne podliježu nikakvim ograničenjima pri zapošljavanju i mogu se zapošljavati pod istim uvjetima kao i njemački građani i građana drugih članica Europske unije. To znači mogućnost sklapanja ugovora o radu izravno s kućanstvom njegovane osobe, bez potrebe korištenja usluge agencija za posredovanje pri zapošljavanju.

Za osobe koje žele koristiti uslugu posredovanja pri zapošljavanju u području kućne njege, Središnja agencija za međunarodno posredovanje SR Njemačke (ZAV) pruža ovu uslugu potpuno besplatno.

Zainteresirani kandidati svoju prijavu (životopis na njemačkom jeziku i motivacijsko pismo) mogu poslati na [email protected].
Babylon Shoes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 03:23   #2517
Quote:
smiley1993 kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s tvrtkama s posredovanjem u zaposljavanju, postoji li netko ovdje da se tako zaposlio ? ako je, molim da mi prenese svoja iskustva.
nedavno se u belom manastiru otvorila jedna takva tvrtka pa ne znam da li je to prevara ili ne.
Ja sam bila u Bm na razgovoru...Cini mi se dosta ozbiljno,samo da mi je naci nekoga tko se zaposlio preko njih,zanimaju me iskustva
bejbi01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:05   #2518
Pozdrav svima! Jel ima neko informacija u vezi šparoga, da li neko traži i ako ima mail,kontakt neki. Hvala!
dino osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:13   #2519
Quote:
dino osk kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Jel ima neko informacija u vezi šparoga, da li neko traži i ako ima mail,kontakt neki. Hvala!
Ako imaš fejs, učlani se u neke od grupa pod imenom:
Idemo u Njemačku ili slično...

priošli tjedan su stavili tamo na grupi neki link za branje špraoga....
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:48   #2520
Racunalni tehnicar za strojarstvo u Njemackoj

Pozdrav forumasi!

Zanima me,dali ima netko od vas iskustva se prevođenjem papira i prihvaćanja istih u Njemackoj?
Dakle htio bih prevesti Racunalni tehnicar za strojarstvo na Njemacki(svoje svjedodžbe) ,ali dali se to isplati,dali je uopce priznata skola u Njemackoj?
Koja bi cijena bila toga svega?

Bio bih jako zahvalan ako bi mi mogao netko pomoci!

veliki pozdrav
predator198 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.