Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 14:34   #841
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Dosta toga ako ne i sve se odvija na bazi autoriteta, što bi značilo da psu usadi da je sluga i da mora slušati.

Ne znam jeste li primjetili kako on dođe do glave psa i onda onako petom psa opali(dotakne, you name it) po rebrima i poas u istom trenutku sjeda...

To sjedenje se temelji na strahu...Samo nebo zna kako izgleda rehabilitacija dok su psi kod njega.
nisu sve rehabilitacije za tv,a i nisu rehabilitacije idemo pusit lulu mira i svi happy,sve ovisno u kakvom je stanju pas,neki niti ne napreduju pokraj kamere zbog svih tih ljudi,poanta je da on radi sa problematicnim psima i kod njih nema cici-mici,treba biti dosljedan i ostavit njeznost sa strane ,neznam da li je tko gledao supernanny dosljednost se temelji na istim principima i kod djece i kod kucnih mezimca.
Ono sto on zna jako dobro je anatomija i podrazaje na koje pas reagira kad ga negdje dodirne,negdje treba malo jace negdje malo manje,nije cesar macionicar da bi trebao odusevit svojim trikovima gledatelje nego prikazuje ono najbitnije.
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Čvrstog sam mišljenja da ukoliko ne možeš obuzdati svog kućnog ljubimca onda ga jednostavno niti ne zaslužuješ.
Ne nabavljaju svi pse kao stence,nego i u dobi kad razvije svoj karakter i takvi su i najtezi slucajevi,a sto se tice nabave i odgoja mladog psa- kakav vlasnik takav pas
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:39   #842
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
(...) poanta je da on radi sa problematicnim psima (...)
Na primjer, kao što je ona roza maltezerica. Nešti problematičnosti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:22   #843
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
poanta je da on radi sa problematicnim psima i kod njih nema cici-mici,treba biti dosljedan i ostavit njeznost sa strane
Kad jednom shvatiš da dosljednost ne znači grubost možda ti nešto i bude jasno

Postoji cijeli niz ljudi koji radi sa jako problematičnim psima pa ne koriste ove njegove metode "uniženja", bacanja na leđa, cukanja s davilicama i bodljikavim ogrlicama ili pak teletact ogrlicama. Jučer sam baš gledala onu epizodu s buldogom i baš mi je žao što ga nije jače ugrizao, sam je priznao da je zaslužio i bogami je. Samo zato što netko koristi nenasilne metode ne znači da je "cici-mici".


Quote:
neznam da li je tko gledao supernanny dosljednost se temelji na istim principima i kod djece i kod kucnih mezimca.
Pa nisam primijetila da je žena ikoje dijete šupila za uho što bi meni bilo ekvivalentno zakucavanju psa u pod i bacanju na leđa.

Quote:
Ono sto on zna jako dobro je anatomija i podrazaje na koje pas reagira kad ga negdje dodirne,negdje treba malo jace negdje malo manje,nije cesar macionicar da bi trebao odusevit svojim trikovima gledatelje nego prikazuje ono najbitnije.
Zna on... pimpeka. Kad slušam neka njegova teoretiziranja - nemaju veze s vezom. Ovo pikanje s prstom - totalno nepotrebno, da ne velim debilno i glupo, nema veze s poznavanjem anatomije i ne vidim u tome apsolutno ništa korsno, a kamo li bitno.

Quote:
Ne nabavljaju svi pse kao stence,nego i u dobi kad razvije svoj karakter i takvi su i najtezi slucajevi
I to opravdava njegove akcije? Ma hajde! Misliš da se ti slučajevi ne daju riješiti pozitivnim metodama? Ne zavaravaj se
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:29   #844
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Postoji cijeli niz ljudi koji radi sa jako problematičnim psima pa ne koriste ove njegove metode "uniženja", bacanja na leđa, cukanja s davilicama i bodljikavim ogrlicama ili pak teletact ogrlicama. Jučer sam baš gledala onu epizodu s buldogom i baš mi je žao što ga nije jače ugrizao, sam je priznao da je zaslužio i bogami je. Samo zato što netko koristi nenasilne metode ne znači da je "cici-mici".

davilice, bodljikave ogrlice, teletakt ogrlice koristi na zahtjev vlasnika..uz napomenu u svakoj epizodi da je na "zahtjev vlasnika"-odnosno, koristim ono što vlasnici žele.
U malo kojoj epizodi si mogla vidjeti da je ON sugerirao takve ogrlice
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:42   #845
kojim danima i koji termini su na HTV2?
__________________
"onaj najgori, nama će biti najbolji."
labello07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 15:52   #846
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
davilice, bodljikave ogrlice, teletakt ogrlice koristi na zahtjev vlasnika..uz napomenu u svakoj epizodi da je na "zahtjev vlasnika"-odnosno, koristim ono što vlasnici žele.
U malo kojoj epizodi si mogla vidjeti da je ON sugerirao takve ogrlice
Ne, ne piše na zahtjev, već uz odobrenje vlasnika. Mnogi vlasnici koriste te bodljikave ogrlice, a on samo nastavi dalje. Bulldog je imao ormicu, ali ne, on je stavio oko vrata lajnu kojom ga je gutio. Onaj nekakav istraumatizirani lovački pas koji se svega bojao imao je daviicu koju su vlasnici koristili, svatko s iole mozga skinuo bi to sranje s takvog psa. Psu kojeg je tresao strujom zbog mačke on je stavio tu ogrlicu, ne vlasnici. Da ne nabrajam...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 16:08   #847
U nekoliko epizoda rečeno je doslovce ovo: Cezar Milan koristi ogrlice koje ŽELE vlasnici i koje vlansici inače koriste ili koje vlanisici žele isprobati..odnosno metode...tipa električna ogrlica i slično.

Iako čitam titlove ipak razumijem engleski dovoljno da mogu pratiti tako jednostavan tekst i bez titla.
Nisam rekla u svim slučajevima ali u velikoj večini.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 16:33   #848
Od ponedjeljka do četvrtka, 16:30, HRT 2.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:15   #849
Meni je Cezar simpatičan.

Znam da izaziva vrlo podijeljenja mišljenja ali treba mu biti zahvalan što je brigu o psima podigao na višu razinu, čak i ljudi koji nisu ljubitelji pasa vole gledati njegovu emisiju i naučiti ponešto. Po meni je to pohvalno.

Mislim da ima dobrih savjeta koji svakako mogu pomoći vlasnicima manje problematičnih pasa. Npr. smirivanje prije izlaska u šetnju,fokusiranje na vlasnika,način na koji se psi upoznaju i njihova interakcija...sviđa mi se što najčešće preporučuje ignoriranje nepoželjnog ponašanja, a ne neke teže oblike kazni.Uvijek savjetuje strpljivost i dugotrajan rad i ponavljanje određenih vježbi.

Ljudi koji imaju stvarno problematične pse teško da će nešto postići gledajući samo njegove emisije. O je dobar za pokupite par savjeta ako imaš "prosječnog" psa.
Drugo je to kada on, kao čovjek za kojeg se vidi da se stvarno razumije u pse riješi neki problem za 10-15 minuta (barem tako tvrde u emisiji).
Mislim da tu nema previše montaže i muljanja,ima nešto u sebi i psi ga slušaju (milom ili silom ) i čini mi se vjeruju.

Vjerujem da hrpa problema i dalje ostane kad on ode,ne vjerujem baš da su one snimke kad on dolazi nakon par tjedna/mjeseci ili gledamo snimku koju vlasnici šalju realistične.

I uvijek me iznenadi što su sve ljudi u stanju napraviti od svog psa krivim odgojem ili nedostatkom istog
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:34   #850
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
U nekoliko epizoda rečeno je doslovce ovo: Cezar Milan koristi ogrlice koje ŽELE vlasnici i koje vlansici inače koriste ili koje vlanisici žele isprobati..odnosno metode...tipa električna ogrlica i slično.

Iako čitam titlove ipak razumijem engleski dovoljno da mogu pratiti tako jednostavan tekst i bez titla.
Nisam rekla u svim slučajevima ali u velikoj večini.
Pa dobro... ako sam ja neki tudum od vlasnika koji ima problem i nema pojma, onda je valjda na treneru da pokaže i da nešto drugo može funkcionirati. No on to nikad nije napravio (osim kad mijenja ormicu za špagu koja guti).

To je počelo pisati kada je emisija pobrala užasno puno kritika i kad su se pisale peticije protiv njega u Americi i po svijetu. Zato su novije epizode malo više "lajt" i nema toliko "zeznutih slučajeva" ko prije. Ipak je njima, a i njemu u interesu da emisija i dalje ide jerbo to donosi big $$$$
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 17:59   #851
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
To je počelo pisati kada je emisija pobrala užasno puno kritika i kad su se pisale peticije protiv njega u Americi i po svijetu. Zato su novije epizode malo više "lajt" i nema toliko "zeznutih slučajeva" ko prije. Ipak je njima, a i njemu u interesu da emisija i dalje ide jerbo to donosi big $$$$
Da..ali nove su emisije ujedno dokaz da i nije toliki šarlatan kakvim ga se prikazuje...naime...ajd zanemarimo recimo postojanje prvih lošijih sezona i recimo da počinjemo za njega saznavati sada...kad je "light".
Kladim se da bi kritike bilo 50% manje a dobrih primjedbi ekvivalentno tome, više.
To je jednostavno tako, mi smo takvi ljudi..da kad nam se netko jednom zamjeri teško mu opraštamo, figurativno rečeno, i teško vidimo u onome što on jest i one dobre strane...zlobni smo, sarkastični i cinični..

Odavno postoji poslovica -da ne valja onaj koji u tuđem oku vidi trun a u svom ne vidi gredu

mrzila sam svoju babu ali br su joj poslovice bile dobre
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:47   #852
meni je od svega, ipak, najjače to što su se neki njegovi najglasniji kritičari odjednom našli na njegovoj strani. onda kad ih je uključio u svoje emisije, knjige itd. svaka njihova kritika nakon toga je, jednostavno, besmislena.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:19   #853
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
To je jednostavno tako, mi smo takvi ljudi..da kad nam se netko jednom zamjeri teško mu opraštamo, figurativno rečeno, i teško vidimo u onome što on jest i one dobre strane...zlobni smo, sarkastični i cinični..
Pa kad znamo da vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada.

P. S. Još jedna poslovica, a nije iz Biblije.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:07   #854
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
znaci grubost samo ovisno kako ga TI dozivljavas, a iz pisanja vidim i kako (boldano):
Kako?

Quote:
jedno je dijete drugo je pas,djete nema zivotinjske nagone i ne razmislja kao pas,ne ponasas se prema djetetu kao prema psu ali jedno je zajednicko kod promijene pravilnog odgoja koje sam samo uzela za primjer -dosljednost sto znaci odlucnost,jaki stav i ustrajnost,ako ces ti odmah prvim korakom popustiti sve pada u vodu kod bilo koga,
Princip je isti, sve su ostalo nijanse reko bi Balašević I opet, kao što rekoh - ustrajnost i dosljednost ne znači grubost. Kad smo već kod pasa i djece, pse je daleko lakše odgojiti od djece, naime - djeca imaju daleko veću sposobnost rezoniranja i razmišljanja od pasa. Mentalni sklop odraslog psa na razini je trogodišnjeg djeteta. Nadam se da ne bi trogodišnje dijete nalupala po guzici zato jer eto - ne sluša. Ti možda i bi Ja vjerujem da ja ne bi - batine, šamari i lupanje po dupetu jednostavno nisu moj stil.

Quote:
Ne zagovaram sutanje psa ali ako to radi profesionalaca jer mora poduzeti takve mjere onda mi je opravdano.
A-ha, ne zagovaraš, ali ako to radi samoprozvani profić onda je to OK. CM je samoprozvani profić jer nema nikakve formalne naobrazbe što se pasa i ponašanja pasa tiče, što se uostalom vidi i iz mnogih njegovih izjava. To što je razvikan po TV-u ne čini ga profićem


Quote:
Pitam se kako bi se ti snasla na njegovom mjestu kad bi shvatila da nisu svi psi pozitivno nastrojeni i da nisu stenci te da neke metode jednostavno ne pale,covjek zeli ostati ziv i jako dobro zna kako to izgleda u psecem coporu,gledaj malo dokumentarce o vukovima.
1. Psi nisu vukovi. Dokumentaraca ima svakakvih, pa tako i onih koji baš ne drže vodu. No gledam i čitam, ne brini.
2. Rad s psima s problemima u ponašanju je moja strast ako već želiš znati
3. Nisam nikada vidjela da je s nekim agresivnim psom najprije pokušao na lijep način, tu nema trte-mrte, odmah davilica, okretanje na leđa, bodlje ili elektrošokovi. Nisam nikad vidjela da je nagradio psa hranom ili probao najprije "izvući" neko željeno ponašanje pozitivnom metodom
4. Kako se snalazim - sigurno ne njegovim metodama i vid' vraga - funkcioniše!

Quote:
@Pimpinella: To je jednostavno tako, mi smo takvi ljudi..da kad nam se netko jednom zamjeri teško mu opraštamo, figurativno rečeno, i teško vidimo u onome što on jest i one dobre strane...zlobni smo, sarkastični i cinični.
Nije istina, jer sam i sama rekla da ima dobrih strana i da se poboljšao što se nekih stvari tiče.

Quote:
@ Slucajnigost: meni je od svega, ipak, najjače to što su se neki njegovi najglasniji kritičari odjednom našli na njegovoj strani. onda kad ih je uključio u svoje emisije, knjige itd. svaka njihova kritika nakon toga je, jednostavno, besmislena.
Nisu se našli "na njegovoj strani". Odlučili su surađivati nebi li na neke stvari utjecali, što je u svakom slučaju pozitivno i s njegove i s njihove strane - s njegove jer ih je želio uključiti, a možda nešto dao bog i nauči

Zadnje uređivanje Smartie : 19.03.2011. at 20:16.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:44   #855
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
3. Nisam nikada vidjela da je s nekim agresivnim psom najprije pokušao na lijep način, tu nema trte-mrte, odmah davilica, okretanje na leđa, bodlje ili elektrošokovi. Nisam nikad vidjela da je nagradio psa hranom ili probao najprije "izvući" neko željeno ponašanje pozitivnom metodom
nisi gledala dovoljno epizoda.


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nisu se našli "na njegovoj strani". Odlučili su surađivati nebi li na neke stvari utjecali, što je u svakom slučaju pozitivno i s njegove i s njihove strane - s njegove jer ih je želio uključiti, a možda nešto dao bog i nauči
ne, našli su se na njegovoj strani. odjednom.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:57   #856
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Nije istina, jer sam i sama rekla da ima dobrih strana i da se poboljšao što se nekih stvari tiče.
Oooo itekko je istina, osim ako niej primjenjena neka vrsta lobotomije, koja briše sjećanje..ne samo kod tebe, jednostavno kod svakoga, htjeli mi to ili ne..
to je način na koji funkcioniramo, za razliku od pasa

A što se djece tiče, poznam dosta ljudi koji su se kleli u sve na svijetu da ama baš nikad ne bi lupnuli dijete, a sada, lupnu ga itekako..postoje okolnosti i okolnosti i okolnosti...i možemo tako do beskonačnosti raspravljati..
A imam doma i situaciju odgajanja djetete NOVIM metodama, razgovorima i slično, pa sa 4 goidine još sere u pelenu.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:04   #857
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
A imam doma i situaciju odgajanja djetete NOVIM metodama, razgovorima i slično, pa sa 4 goidine još sere u pelenu.
Pa neka ga nalupaju po guzici pa će naučit srat u zahod ili kahlicu Ko zna koji je razlog tomu što još kenja u pelenu? Možda sporije uči, možda ovo, možda ono. Moja starija nećakinja razvijala se brzinom munje, sve ju zanima, krenula u školu a jedina je čitala, pisala i računala (na tetu ). Mlađa čista suprotnost - flegma, sporo i kasno progovorila, isto kenjala i pišala u pelenu do nedavno, sve u redu s njom. šta ju treba nalupat po dupetu da se požuri naučiti gdje srat i pišat?

Quote:
Slucajnigost kaže: Pogledaj post
nisi gledala dovoljno epizoda.
A čuj, ti slobodno stavi link na neku u kojoj on to radi.


Quote:
ne, našli su se na njegovoj strani. odjednom.
Baš me zanima tko to. Odjednom
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:34   #858
Aaaaa nenene, ti kao veliki kritičar ne bi smjela kritizirati bez da poznaješ materijal Sama pogledaj epizode i vidi koji su se to stručnjaci odjednom našli kao njegovi pobočnici.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:47   #859
Quote:
Slucajnigost kaže: Pogledaj post
Aaaaa nenene, ti kao veliki kritičar ne bi smjela kritizirati bez da poznaješ materijal Sama pogledaj epizode i vidi koji su se to stručnjaci odjednom našli kao njegovi pobočnici.
kaj bi ovo trebalo značiti. Sorry, ne gledam baš previše TV, a sigurno se neću prisiljavati da gledam zbog njega znam da mu je Dunbar surađivao na knjizi, za druge nemam pojma.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 10:35   #860
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Mentalni sklop odraslog psa na razini je trogodišnjeg djeteta. Nadam se da ne bi trogodišnje dijete nalupala po guzici zato jer eto - ne sluša. Ti možda i bi Ja vjerujem da ja ne bi - batine, šamari i lupanje po dupetu jednostavno nisu moj stil.
mentalni sklop je isti kao kod 3-godisnjeg djeteta ali taj mentalni sklop je takav zauvijek a kod dijeteta ne jer se razvije, velikom vecinom i zbog roditelja jer ih uce kako,mentalni sklop psa ostaje na toj razini ali ujedno i osnazuje tokom vremena.
3-godisnjem problematicnom djetetu (malom zivom vragolanu) bi isla objasnjavat" cuj hec-pec stednjak i nemoj to raditi"mogla bi ciste savjesti otici nakon toga i ostavit ga samog u kuhniji? kako dugo tako samo na lijepim rijecima? sve dok nebi sam se opekao,znaci sve je pitanje vremena i ne samo to nego i rizik tko zna kakvih gadnih opeklina samo iz razloga sto to ne iskorijenimo u pocetku.
Znaci sjest ces sa agresivnim psom i lijepo ces mu objasniti da nesmije biti agresivan da se to tako ne radi i on ce ti kimnut glavom i dat mu nagradni keksic i to je to? jedna stvar nije shvacena a to da se radi o rehabilitaciji agesivnih psa a ne dresura,ti stalno spominjes trenere a to nije bas isto,to sto im je zajednicko poznavanje pasmina,anatomija,ponasanje ne znaci da su isti,niti kod nas nisu svi doktori doktori za sve.

Dosljednost bi trebala biti ovako: biti dorastao i izucen u tom zadatku,treba u svojoj glavi postaviti jednog generala i u tome smijemo biti grubi nad svojim osjecajima i ne popustiti u onome sto smo do sad popustali a to ne znaci zlostavljanje onako kako si ti to tumacis.

Netrebaju svi shvatiti na sto sam mislila pod dosljednost/grubost (Pimpinell@)) je dobro objasnila na sto sam mislila,ali nekako mi se cini da ti Smartie mijesas emocije i sve gledas emotivno i iz toga se i izrodi i nesto kao preuvelicavanje i svaki oblik rehabilitacije ti je neki nacin i zlostavljanje(,pogledaj si npr rehabilitacija za narkice/alkice,nije bas lijep prikaz samih pocetka rehabilitacije) da je tako i da si u pravu to se zasigurno nebi prikazivalo na tv-u i on bi vec odavno bio u zatvoru,mozda on jednostavno samo nije za tebe i nije po tvom ukusu i bezveze se samo zadrzavas ili ipak ima nesto sto te privlaci da gledas,mozda ipak ima neke metode koje su ti interesantne?

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
A-ha, ne zagovaraš, ali ako to radi samoprozvani profić onda je to OK. CM je samoprozvani profić jer nema nikakve formalne naobrazbe što se pasa i ponašanja pasa tiče, što se uostalom vidi i iz mnogih njegovih izjava. To što je razvikan po TV-u ne čini ga profićem
Za mene je i profic onaj tko ima dugogodisnje iskustvo,to ti je npr ovako kad obican covjek koji nema veze sa visokom spremom informaticara vise zna i napravi od onoga koji je isao na fakultet.
dok se netko streba na faksu iz knjiga netko to i primjenjuje svaki dan kroz praksu i tako se puno vise nauci a i sam sebe motiviras sto je znatno na visem nivou nego da si se upisao na faks zbog roditelja.
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
1. Psi nisu vukovi. Dokumentaraca ima svakakvih, pa tako i onih koji baš ne drže vodu. No gledam i čitam, ne brini.
2. Rad s psima s problemima u ponašanju je moja strast ako već želiš znati
3. Nisam nikada vidjela da je s nekim agresivnim psom najprije pokušao na lijep način, tu nema trte-mrte, odmah davilica, okretanje na leđa, bodlje ili elektrošokovi. Nisam nikad vidjela da je nagradio psa hranom ili probao najprije "izvući" neko željeno ponašanje pozitivnom metodom
4. Kako se snalazim - sigurno ne njegovim metodama i vid' vraga - funkcioniše!
1.navela sam vukove jer su oni jedino jos ostali netaknuti u divljini sto se tice copora psi su danas kucni ljubimci i vecinom ljudi drze 1-3 psa,mozes onda otici u bilo koju udrugu sjediti pred boksom u kojima se nalaze vise psa i promatrati ih,jedan ce se isticati taj je ujedno i glavni medju njima da dobi tu titulu mora biti najmocniji od svih a to se ne bira glasovanjem dizanjem sapa tko je za koga.
Sto onda drzi vodu? znas sto? samo ravnoteza
2.na kojem nivou,sa kojim pasminama,starosti,kastriranim-nekastriranim?
3.kad se nadjes na ulici sa covjekom koji te zeli napasti prvo mu objasnjavas cuj to nije lijepo da tako plasis okolo ljude i da me sad tu ides napasti ili ces ga na bilo koji nacin pokusat pokoriti i preplasiti da vidi da se nemoze sa tobom zajebavati? tako ti je nekako i sa agresivnim psima,ako si skuzila ti psi imaju takav karakter a dolaze od vlasnika koji ih gledaju kao kucne ljubimce,tvoj nacin kako govoris (pozitivni stav) bi ispalo opet isto sto vlasnici vec i imaju jer svi oni idu na blazi nacin znaci samo na rijec NE i nagrade kad se pas skocka,ono sto na tv ispada 10 min u stvarnosti je to par sati mozda cak i par tjedni,kako i sam cesar kaze sve ovisno u kakvom je stanju pas, sa onim bulldogom u cetvrtak sto je bio na HRT2 radio je 4h sto mi nismo vidjeli ono sto je on satima morao ponavljati da bi mi na kraju mogli vidjeti kao rezultat.

Zadnje uređivanje space_xd : 20.03.2011. at 10:44.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.