Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2011., 13:19   #1
Rezanje pupčane vrpce

Naslov nije bas vjesto srocen, neka ga modovi preoblikuju ako treba...

U zadnje vrijeme dosta citam kako bi trebalo nakon poroda pustiti pupčanu vrpcu da odpulsira, pa je tek onda rezati.
Znam da ta zadnja krv znaci puno za bebu, ali nisam tocno sigurna zbog cega. Da li je to toliko vazno?
I kako je u nasim rodilistima? Da li ce vas poslusati ako zatrazite da ne rezu odmah ili automatski rezu cim beba izade?
Ima tko iskustva?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 13:34   #2
imaš o tome more napisanih postova (barem mojih ) na temi matične stanice....
puno se o tome pisalo..
u laru je ispulsirala ali lara je bila u trudnoći kompletno obrađena i fetalnom ehokardiografijom... pa smo dobili zeleno svjetlo..
previše krvi u bebu.. zna biti pogubno.. i dovodi do fetalnog zastoja srca te smrti bebe (ako postoji ikakva prirođena ili urođena srčana mana)
kod nas to ne vole raditi jer se klasičnim UZV ne vidi stanje srca.. a srce je to koje treba ispumpati taj 1 dcl/1 dcl i pol viška krvi..

Pogledaj temu o Matičnim stanicama...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 22.10.2011. at 13:56.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 22:56   #3
Nama su na vise tecajeva rekli da je to super zbog bebinog zdravlja, moram priznat da nisam pitala zasto tocno, ali se svakako mislim izborit za tih 5 minuta pulsiranja bilo kako bilo. Nije mi bas jasno kako bi to moglo stetiti djetetu da se pusti neka odpulsira do kraja. Bas cu proguglat malo
__________________
Out and about...
Dzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 11:34   #4
Mi smo pustili pulsirati nakon uredne trudnoće, a kad sam na sv. Duhu napomenula da to želim rekli su mi u rađaoni da oni to rade po defoultu, u što iskreno sumnjam.

Evo jedan odličan članak na tu temu, Izvor:Hrvatska udruga primalja:::

http://www.djeca.org/sve-o-djeci/tem...ah-ili-kasnije
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:44   #5
ja sam tražila to u vinogradskoj i rekli mi da nema problema, dobila sam dojam da im je čak drago kad se roditelj na to odluči
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:46   #6
kod mene to nije bio slucaj,neda im se valjda cekat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:14   #7
Ja mislim da ću donirat, tak da kod nas nebude bilo pulsiranja

Al prije toga ću si još malo popričat o tome s doktorom.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:08   #8
rodila sam u vinogradskoj, s obzirom da u predrađaoni nisam bila, a u rađaoni dok nisam rodila bila sam samo 20 minuta tako da nisam stigla ništa najaviti, ali kad je doktorica izvlačila malu tražili smo da ostavi da pupčana vrpca otpulsira, rekla je da nema problema, otišla pogledati trudnicu u susjedni boks i kad se vratila nakon cca 5 min rekla da je pupčana otpulsirala i još dala mm-u da prereže pupčanu.
Stvarno nije bilo nikakvih problema i osoblje je stvarno za 5+!!!
with is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:33   #9
Bas mi je drago sto imate dobra iskustva sa Vinogradskom!

Jos nisam uspjela iscitati temu o maticnim stanicama, malo sam u guzvi zadnjih dana...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:30   #10
Baš mi je frendica nedavno pričala da dijete dobije dosta željeza ako se pusti da vrpca odpulsira.
Ja to nisam tražila, sa prvim nisam ni znala za to, sa drugim je sve bilo tako brzo da se nisam ni sjetila toga.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.