Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2014., 22:06   #2841
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post
Ja imam poludavilice iz razloga kad mi se pas preplaši da nemože provuć glavu i šmugnut.
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Slab ti je razlog. Ako je orma dobro namještena i pristaje, a vlasnik zna kako hendlati psa koji se prestraši, nema šanse da se izvuče i pobjegne.
Potvrđujem. Do sad smo imali 3 različite orme i niti iz jedne se Bella nije nikako mogla izvući. Nikako.

Bonus pitanje: kad ti pas padne u šaht, kak ćeš ga primit za davilicu i izvuć van? Nikak. Za ormu ga se može primiti, a da ga se ne zadavi, i lijepo psa izvučeš van jer je težina lijepo raspoređena. Da, dosadna sam s tim primjerom, ali dogodilo se i ako ništa, zato nikad neću odustajat od ormi.

Plus, kad ti se pas preplaši, možeš ga primit za ormu ko za ručku i na taj način ga umirit, imaš kontrolu nad cijelim tijelom.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:42   #2842
Poludavilica. Stegne se da pas može disati, a cijelo vrijeme da bude kao da je pas bez nje, ful opuštena.
Nisam fan ormi, nemožeš kontrolirat psa na njoj, a moj il će se il izvuć il ukopat. Ja nemam problema s njim u šetnji, šetam ga bez lajne. Problem je što ne vjeruje drugim ljudima koji ga šeću.
Ormu imam ali onu radnu, za trag, rukav itd... gdje psu treba slobode.
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 17:46   #2843
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post
Nisam fan ormi, nemožeš kontrolirat psa na njoj, a moj il će se il izvuć il ukopat.
???

Kad dođemo na izložbu pasa i ako se sretnemo, onda slikaj mene i Bellu koja savršeno hoda, iako ima ormu od malih nogu (šapa)!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:14   #2844
Prije koji mjesec sam uzela yukiju ormu, lakse ga je iskontrolirati i ljepse hoda za sigurno 30%. Da sam to znala, uzela bi mu ormu prvog dana. Do tad smo isprobavali i obicne ogrlice, i poludavilice i davilice i nista mu nije kao orma. Pas koji vuce i kad ima poludavilicu se davi, jer vuce. I unistavaju im dlaku oko vrata, kakve god bile.
To sto se tvoj moze izvuci iz orme, vjerojatno znaci da si mu uzela neodgovarajucu ormu.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:34   #2845
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Pas koji vuce i kad ima poludavilicu se davi, jer vuce. I unistavaju im dlaku oko vrata, kakve god bile.
Pa da. Slobodno vi koristite davilice, ali budite barem iskreni prema sebi i psu, davilice se ne zovu bezveze tako. That's it. Zavaravate samo sebe.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:45   #2846
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Kad dođemo na izložbu pasa i ako se sretnemo, onda slikaj mene i Bellu koja savršeno hoda, iako ima ormu od malih nogu (šapa)!
Nemoj se zacoprati.

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
To sto se tvoj moze izvuci iz orme, vjerojatno znaci da si mu uzela neodgovarajucu ormu.
Ne nužno. Sitko se uspijeva izvući iz Hurtte i iz Tre Ponti zato što nije proporcionalno građena: ima preduboka prsa, a oko struka je pretanka pa se izvlači natraške. Da sam joj uzela manji broj, žuljalo bi je, a iz ovoga se može izvući. Trebalo bi joj raditi ormu po mjeri.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:27   #2847
Neželim da ispadne da sam neki iskompleksirani idiot koji svoje pse nateže i davi po cesti. Moji hodaju bez lajne po cesti kad su samnom, učeni su klikerom, nikakav CM i pšš ili udarci i iskazivanje dominacije, 4 pesa s tim da je mali i napola gluh/slijep, jednostavno nema povjerenja u druge osobe i misli da će mu se nešto desit. Baš mi priča frend, sve 5 i odjednom se počne vrtit u krug i paničarit, nekad zna stat i vuć doma, a ja od njega u ove 4 godine nisam doživjela da je cimnuo na lajni a kamo li hodao ispred mene.
Ormu primjenjujem samo na rotiću jer sa ormom ima više slobode, više je onako nabrijana na rukav nego da ima ogrlicu jer je učena da se na ogrlici ne vuče a i to - kako ko uči svojeg psa na bilo ogrlicu, ormu, halti,...
Poštujem svako mišljenje ali za mene je ogrlica #1
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:36   #2848
Davilica ili orma ili bilo sta...
Potpuno je nebitno sta je bitno da se postizu zeljeni rezultati.
Nema jedne jedine univerzalne metode treniranja psa. Tj ispravne i neispravne. Ono sto je nekom super metoda treniranja i dresiranja pasa netko drugi ce reci da nevalja i tako ukrug i to je ok. Nego super mi kako izvlacis psa za ormu kad ti upadne u saht. Sljedeci put molim te slikaj!
Thenebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:39   #2849
Koliko puta ti je do sad pas pao u saht? Mislim, da meni toliko puta padne, ja bih ga prestala setat, za njegovo dobro
Meknaget is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:42   #2850
Quote:
Thenebra kaže: Pogledaj post
Nego super mi kako izvlacis psa za ormu kad ti upadne u saht. Sljedeci put molim te slikaj!
Jel se ti to sprdaš sa mnom? Oprosti što nisam slikala kak sam sebe izvlačim iz šahta, a onda i Bellu. Ja sam mislila da ćemo poginut, a ti nas vrijeđaš.

Ne, ne izvlačim psa iz šahta na dnevnoj bazi, ali da ste bili u toj situaciji bilo bi vam jasno. Dva metra dubok šaht, Bella je skočila na zadnje noge i jedino što sam mogla je primit je za ormu i svom snagom povuć gore. Ne, ni sama ne znam kako sam uspjela, to je nešto što se zove adrenalin.

Ne dogodilo se nikome, ja to samo izdvajam kao praktičnost (ormu) jer da je nije imala, ne znam kolko bih čekala da je netko spasi.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:45   #2851
Ako je iz grada našeg Zagreba, tam i ljudi izbjegavaju stat na šaht. Ozbiljno.
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:49   #2852
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post
Ako je iz grada našeg Zagreba, tam i ljudi izbjegavaju stat na šaht. Ozbiljno.
Ne, nije. Samobor, zapao snijeg, ralica odnijela "pokrov" koji je bio stavljen umjesto ukradenog šahta, Bella nije vidjela da je rupa jer je bio mrak i skočila je u nju jer je ispred bio snijeg. Ja sam upala za njom.

Evo vam snijega prije šahta i slika njezine krvi na snijegu u šahtu. Slobodno se sprdajte dalje.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 20:56   #2853
Super vam ta orma! Spasila dva zivota. Nitko se ne sprda stobom. Jednostavo mi smjesno kako reklamiras ormu kao spasilacku opremu. Ja sa svojom opremom nisam nikad nikoga spasio. Doduse ne upadam u sahte tako casto. Ali ima vremena..
Thenebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:01   #2854
E pa kad ti pas upadne u saht, bit ce ti zao kaj mu nisi stavio ormu. Sjetit ces se ti ovoga
Meknaget is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:04   #2855
Joj gle!
Tema



Edit 408/503
Molim da se ovdje zaustavi zabava na račun nečijeg nesretnog slučaja
Onome kome se dogodi i ne bude zabavno
Hvala

Zadnje uređivanje Corduroy : 19.11.2014. at 00:00.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 10:43   #2856
eto meni na fejsbuku ljudi shareaju članak gdje piše da je jutros čovjek umro..
Pa sad da li je istina ili ne..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:13   #2857
No es cierto, na njegovom fejsu i službenim stranicama ništa. Na fejsu mu je zadnji post prije 8 sati, u kometarima pitaju isto, ali kažu da nije.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:24   #2858
i ja mislim da je laž, ipak je samo u jednim novinama za koje nikada čula.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:25   #2859
Laz je, mozda zato jer smo ga zaboravili (pogledajte lajkove na zadnjoj i predzadnjoj slici) ili se neki portal zeli popularizirati kao sto je ono davno prije bilo da CM dolazi u HR..
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:28   #2860
ma to je strani portal, ne vjerujem da su mu poznate teme na forum haeru
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.