Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 19:37   #861
hmm a kolko agrokor ima kooperanta (OPG ) koji ovise o agrokoru koji se nevode kao zaposleni kod njega ?
Podravec19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:30   #862
Exclamation

ludost profitera nema granica:

"Aviva laboratorijski paketi od sada i u Vašem susjedstvu", stoji na internetskim stranicama Konzuma Ivice Todorića, u čijim trgovinama sada nude i laboratorijske pretrage.

"Obavljanje laboratorijskih pretraga vrši se u zasebnim prostorijama prodajnih mjesta Konzuma, u kontroliranim uvjetima koji udovoljavaju zahtjevima zdravlja i sigurnosti, a sve analize obavljaju se u medicinsko - biokemijskom laboratoriju Poliklinike Aviva. Nalaze možete podići idući dan ili ih dobiti elektronskom poštom isti dan", navedeno je u reklami za novi biznis.

Za sada se usluge laboratorijskih pretraga nude u pet Super Konzuma u Zagrebu te u onom u Zaprešiću.
http://danas.net.hr/hrvatska/ne-uzim...diti-u-konzumu
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 02:20   #863
Exclamation

BOJKOT TISKA

Plaće idu dolje, a suludi naputci s novim radnim zaduženjima tipa mjenjačnica i prodaja ulaznica za koncert stižu ionako preopterećenim djelatnicama

Bojkot ili barem ostavite koju kunu više ako koristite usluge cvjećarskog profitera
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 07:59   #864
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
BOJKOT TISKA

Plaće idu dolje, a suludi naputci s novim radnim zaduženjima tipa mjenjačnica i prodaja ulaznica za koncert stižu ionako preopterećenim djelatnicama

Bojkot ili barem ostavite koju kunu više ako koristite usluge cvjećarskog profitera
Bojkot? Time samo radiš medvjeđu uslugu djelatnicama. btw. oni i imaju nova zaduženja zbog tebe, da svakodnevno kupuješ par dnevnih novina i nekoliko tjednih i pokoji mjesečnik oni to ne bi morali raditi
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 09:14   #865
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Bojkot? Time samo radiš medvjeđu uslugu djelatnicama. btw. oni i imaju nova zaduženja zbog tebe, da svakodnevno kupuješ par dnevnih novina i nekoliko tjednih i pokoji mjesečnik oni to ne bi morali raditi

Daj budi ozbiljan, da ti kupiš sve novine na svijetu to ne bi pomoglo djelatnicima Tiska, radi se o ozbiljnom poremećaju dotičnog, zvanog patološko-opsesivno kompulzivno poremećaj ekstremne pohlepe, ali mu se nitko u državi ne usudi postaviti dijagnozu.........vidi da dotičnog ne poznajete, on funkcionira po principu, čim vidi da mu iz firmi ide masa love prema nekome, e on bu baš to isto radil, kuiš.......u dogledno vrijeme očekujem da će tražiti od države da on skuplja porez i da ga dalje vrti.......

__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 10:33   #866
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Daj budi ozbiljan, da ti kupiš sve novine na svijetu to ne bi pomoglo djelatnicima Tiska, radi se o ozbiljnom poremećaju dotičnog, zvanog patološko-opsesivno kompulzivno poremećaj ekstremne pohlepe, ali mu se nitko u državi ne usudi postaviti dijagnozu.........vidi da dotičnog ne poznajete, on funkcionira po principu, čim vidi da mu iz firmi ide masa love prema nekome, e on bu baš to isto radil, kuiš.......u dogledno vrijeme očekujem da će tražiti od države da on skuplja porez i da ga dalje vrti.......

Ja sam vidio da je žena pored mene otvorila kiosk i jako brzo ga zatvorila, pohlepan ili ne ali činjenica je da se samo od prodaje novina ne da živjeti.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:54   #867
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja sam vidio da je žena pored mene otvorila kiosk i jako brzo ga zatvorila, pohlepan ili ne ali činjenica je da se samo od prodaje novina ne da živjeti.
Godinama smo imali kiosk i marže su bile ok sve dok se Todorić nije počeo zanimati za Tisak zbog neograničenog dotoka svježeg novca, pa su dobavljači počeli smanjivati rabate s 10 % na 3 % i skraćivati rokove plaćanja, tako da je većina ljudi bila prisiljena prepustiti svoju lokaciju njemu ili preživljavati izvjesno vrijeme i onda zatvoriti svoj kiosk.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 17:37   #868
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja sam vidio da je žena pored mene otvorila kiosk i jako brzo ga zatvorila, pohlepan ili ne ali činjenica je da se samo od prodaje novina ne da živjeti.
Otvorio sam jedan kiosk, ima 40 dana otkad radi. Marže na novine nisu nešto, dapače, sa prodajom novina teško, ako i uspiješ pokriti jednu plaću. Cigarete su već bolje, ali i tu nije neka velika marža. Većina kioska (pričao sa drugim vlasnicima) se pokriva sa igračkama, lopticama, itd. sve što stave na njega, a ekipa kupi.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 17:42   #869
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
BOJKOT TISKA

Plaće idu dolje, a suludi naputci s novim radnim zaduženjima tipa mjenjačnica i prodaja ulaznica za koncert stižu ionako preopterećenim djelatnicama

Bojkot ili barem ostavite koju kunu više ako koristite usluge cvjećarskog profitera
Upravo sam pitao osobu koja radi na kiosku tiska da li ima info o rezanju plaća, kaže da nikakve obavijesti nije bilo i da godinama ima istu plaću.

Možeš li ovo boldano pokrijepiti nekim dokazima; čisto da utvrdimo da ne trolaš.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:21   #870
ma trola frajer, jer već godinama plaća se samo povećavala na kiosku, iako za mizeriju

i da, tamo nema nikakve love, ako se ne misli imati sve dodatno i prodavati samo novine i pljuge
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:50   #871
Ma očito trola, plaća je rasla nešto sitno ali mora se priznat da, s obzirom na usluge koje prodavač mora pružiti kupcu, je plaća sramotno mala.

Problem je u tome što se posao na kiosku poduplao u odnosu na prošlo desetljeće... prije je to bio "kiosk", danas je to mjenjačnica, autobusni kolodvor i pošta u jednom.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:38   #872
tako žena kaže ali nebitno, cvjećarev bezobrazluk nema granica... zato se i vozi u helikopteru da mu netko iz raje ne očita lekciju iz kulture.

kao i kod konzuma svatko neka odluči hoće ili novcem podržati profitera ili ne.

promet će mu pasti ali ne toliko da zatvori kiosk, a manje od 1 neposlenog ne može imati
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 23:29   #873
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
tako žena kaže
Tvoja žena?
Kako su se vremena promjenila.
Nekada se lagalo da imaš više da se stekne bolji status u društvu (kod supružnika?); danas se laže da se ima manje kako bi se izbjeglo plaćanje računa
Ako ti je to žena imaš temelje vjerovati da te laže, potencijalno i vara
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:12   #874
Nomen est omen...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 21:38   #875
žena na kiosku...

a ovaj samo neka se vozi u helikopteru, prije ili kasnije će pasti
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:11   #876
ja sam prije koju godinu kupovao u konzumu jer je bilo nekih proizvoda koje drugi nisu drzali. onda sam otkrio da spar ima vise domacih dobavljaca, i to proizvodjaca a ne prekupaca. i to je bio zadnji put da sam usao u konzum jer se osjecam glupim kad podupirem srpsku, bosansk, rumunjsku i bugarsku ekonomiju jer su to trzista s kojih dolazi najveci dio kplus asortimana.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:17   #877
Ja i cura idemo u špežu u Italiju (iz Pule smo)..još uvijek se isplati ići ako radiš 100+ eura špežu.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:40   #878
U 10 početnih tema 3 su o pljuvanju Konzuma i Agrokora? Ne bi bilo loše da stavite to sve pod Agrokor jer Konzum je Agrokor. Inače sve je to malo pretendeciozno. Billa je recimo 10 puta gora od Konzuma, blagajnice varaju, lidl ima super šrotnu robu...
akademski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 23:11   #879
Mjesto gdje radnici u Konzumu jedu




nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 23:12   #880
Jeo sam i na prljavijim mjestima kao dijete, sendvič u ruke...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.