Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 19:22   #1
Tko odgovara (imovinom) za zatvaranjem, likvidaciju J.D.O.O. -a

Vlasnik ili direktor? Molim odgovor. Hvala Vam.
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:02   #2
prvo - da li si uopce svjestan da tvoje pitanje nema nikakvog smisla. kao da ga je google translator postavio
a drugo, ako cemo pretpostaviti da pitas da li netko osobnom imovinom odgovara za jdoo - naravno da ne. pa zove se jednostavno drustvo s ogranicenom odgovornoscu. ograniceno do visine vlasnickog kapitala. obicno 10kn...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:43   #3
jbga brate šta ja znam, vjerovao ili ne završio sam faks s 5 ..... ekonomski.....

ma da sijećam se da odgovara do visine imovine/kapitala, planiram otvoriti s prijateljem j.d.o.o. , imam stan na sebi i mislio sam da nedaj Bože mogu se sutra naplatiti iz toga...

hvala svakako
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 11:19   #4
Mogao si ovo postaviti u temi sa brzopoteznim pitanjima.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 21:24   #5
Quote:
GroundZeroCro kaže: Pogledaj post
jbga brate šta ja znam, vjerovao ili ne završio sam faks s 5 ..... ekonomski.....

ma da sijećam se da odgovara do visine imovine/kapitala, planiram otvoriti s prijateljem j.d.o.o. , imam stan na sebi i mislio sam da nedaj Bože mogu se sutra naplatiti iz toga...

hvala svakako
ako si direktor j.d.o.o. i učiniš neko krivično djelo u ime jdoo a lovu nelegalno izvadiš iz tvrtke i staviš u svoj đep ode i stan.
na primjer prodaš robu i primiš avans i taj avans izvadiš iz tvrtke i staviš u svoj đep a kupcu ne isporučiš robu a državi PDV odgovara direktor.

primjer 2 prodaš robu i primiš avans i taj avans upotrebiš da isplatiš sebi plaču i staviš lovu u svoj đep a kupcu ne isporučiš robu a državi PDV tada ne odgovaraš,ako napišeš 1 email dobavljaću i pitaš ga bi bi li ti dao robu bez para.tada si imao dobru namjeru ispoštovat dogovoreno ali nisi uspio.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 08:22   #6
Kriminalne radnje, nepoštovanje zakona, zloupotreba položaja, nesavjesno poslovanje itd... sve je to naravno podložno kaznama.
Može slobodno čitati koje su propisane kazne za direktore te što praksa govori o proboju pravne osobnosti.

Ja sam se zadržala na pretpostavki legalnog poslovanja...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 19:59   #7
Ako se mogu ubacit... koliko ja znam, ne mozes ni zatvorit jdoo dok ga ne prebacis u doo...
passion100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:18   #8
Quote:
passion100 kaže: Pogledaj post
Ako se mogu ubacit... koliko ja znam, ne mozes ni zatvorit jdoo dok ga ne prebacis u doo...
može i to veoma jeftino dovede žiro račun na stanje 0 kn i tada ga blokira banka za mjesečno održavanje računa stanje je 0 kn nema promjena i tada predaje završni račun sa 0 kn poreznoj ali ne predaje fini 3 godine dokumente fina tada šalje obavijest sudu a sud daje objavu da se poslovni subjekt briše.banka ako želi može priložiti prigovor i finacirati likvidaciju
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 16:37   #9
Quote:
Fina je dužna obavijestiti i Ministarstvo financija – Poreznu upravu o poduzetnicima koji ne dostave Fini GFI, godišnje izvješće i revizorsko izvješće ili konsolidirani GFI za javnu objavu radi pokretanja prekršajnog postupka.
Neizvršavanje spomenute zakonske obveze je prekršaj za koji je poduzetniku propisana novčana kazna u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna, a odgovornoj osobi poduzetnika u iznosu od 5.000,00 do 20.000,00 kuna (članak 32. Zakona o računovodstvu).
Ako je jdoo u sustavu pdv-a i ne predaje redovito izvjestaje (makar na njima bila nula) - opet financijske kazne za odgovornu osobu, tj direktora. Firma ne moze biti bez direktora.
Ukratko, savjetujes put kojim ce platiti puno kazni iz vlastitog dzepa umjesto da skupo ali ipak zakonito likvidra firmu dok jos ima novaca za to.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.