Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2015., 18:25   #21
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
Zaposlen sam u naftnoj kompaniji i radim kao radnik na bušotini(naftni rudar).Radi se o natprosječno plaćenom poslu,ali i dosta teškom poslu koji se radi surovim i neprivlačnim radnim uvjetima(fizički se trošiš isto kao na baušteli,samo što ovo nije građevina).Prije par godina,odlučio sam kako mi, što sam stariji,novac ne predstavlja najvažniji motiv u poslovnom životu,nego su mi radni uvjeti i priroda posla postali važniji.Jbg,želim dočekati starost,koliko toliko neistrošen i sa zdravom kičmom.Zbog toga sam prošle godine upisao fakultet naftnog rudarstva i probat ću se zaposliti kao inženjer naftnog rudarstva u kompaniji gdje sam zaposlen.Kad završim,kako ću se zaposliti to je sad drugi par cipela.No ono što me nervira,je ponašanje kolega na mom sadašnjom poslu.Govore mi:-Ti si se odlučio školovati pod stare dane(imam 27 god),jer ti ne želiš raditi(kao neželim biti kao oni,bez škole i fizikalac),ne treba tebi škola,imaš dobru plaću u odnosu na mnoge mlade ljude u hrvatskoj,ljudi bi se tukli da rade taj tvoj posao itd.Još mi kažu:Ti misliš da ćeš taj posao raditi u ovoj firmi,hoćeš moj kurac,nemaš ti veze u vrhu da radiš kao inženjer itd.Ljudi su toliko jalni i ljubomorni kad netko ne želi raditi kao težak cijeli život kao recimo ovi moji s posla.Ja znam da puno mladih ljudi bez posla,ili rade za crkavicu,ali ja da nisam u ovom stanju gdje sam sad vjerojatno bih otišao trbuhom za kruhom u svijet i ne bih ostao u hrvatskoj da me tu ponižava i maltretira neki privatnik(ja to mogu jer sam neoženjen i nema djece),ali ne želim biti fizikalac cijeli život i neželim da mi netko nabija svoj stav,što ja moram raditi ili bi trebao raditi.Što vi mislite?
Pazi da ne budeš previše napredovao u previše sjedeći položaj, pa ćeš umjesto krive kičme imati hemoroide a to ti zna biti jako neugodno kao i pokidana kičma
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 13:06   #22
Nisi ti star uopće i sad kad bi završio imao bi 32 godine, to je super. Ali postoji jedan veliki problem. Dakle srednju si završio prije 8-9 godina i od tada nisi učio i izgubio si osjećaj za to. Dalje nisi imao doticaja sa matematikom tolike godine i to će ti bit ogroman problem. Želim ti svu sreću, ali odma imaj na umu da neće biti nimalo lako
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 15:59   #23
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
Zaposlen sam u naftnoj kompaniji i radim kao radnik na bušotini(naftni rudar).Radi se o natprosječno plaćenom poslu,ali i dosta teškom poslu koji se radi surovim i neprivlačnim radnim uvjetima(fizički se trošiš isto kao na baušteli,samo što ovo nije građevina).Prije par godina,odlučio sam kako mi, što sam stariji,novac ne predstavlja najvažniji motiv u poslovnom životu,nego su mi radni uvjeti i priroda posla postali važniji.Jbg,želim dočekati starost,koliko toliko neistrošen i sa zdravom kičmom.Zbog toga sam prošle godine upisao fakultet naftnog rudarstva i probat ću se zaposliti kao inženjer naftnog rudarstva u kompaniji gdje sam zaposlen.Kad završim,kako ću se zaposliti to je sad drugi par cipela.No ono što me nervira,je ponašanje kolega na mom sadašnjom poslu.Govore mi:-Ti si se odlučio školovati pod stare dane(imam 27 god),jer ti ne želiš raditi(kao neželim biti kao oni,bez škole i fizikalac),ne treba tebi škola,imaš dobru plaću u odnosu na mnoge mlade ljude u hrvatskoj,ljudi bi se tukli da rade taj tvoj posao itd.Još mi kažu:Ti misliš da ćeš taj posao raditi u ovoj firmi,hoćeš moj kurac,nemaš ti veze u vrhu da radiš kao inženjer itd.Ljudi su toliko jalni i ljubomorni kad netko ne želi raditi kao težak cijeli život kao recimo ovi moji s posla.Ja znam da puno mladih ljudi bez posla,ili rade za crkavicu,ali ja da nisam u ovom stanju gdje sam sad vjerojatno bih otišao trbuhom za kruhom u svijet i ne bih ostao u hrvatskoj da me tu ponižava i maltretira neki privatnik(ja to mogu jer sam neoženjen i nema djece),ali ne želim biti fizikalac cijeli život i neželim da mi netko nabija svoj stav,što ja moram raditi ili bi trebao raditi.Što vi mislite?
zakaj kolegama govoriš o svom privatnom životu?
to je tvoj privatni život i ak si niste na ti onda svoje privatne planove zadrži za sebe i obitelj a ostale pusti u tri lijepe

za faks nisi prestar, imaš vremena taman da si prešo 40-tu, samo imaj na umu da bude teško sjedit u klupama i učit dok uz to još i radiš

u svakom slučaju sretno
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:03   #24
ima ljudi šta ne žele raditi ni turbo jednostavan posao poput rada u call centru. Poznanica mi radi u jednom i uvjeti su da se odmah zaposlenik prijavljuje na neodređeno, 9-17 h, slobodni vikendi, praznici se spajaju. Jedina caka je da je plaća minimalac plus bonus po učinku. Znači, plača ovisi o sposobnosti, ali je minimalac siguran za posao koji ne zahtjeva neke napore i bolji je od recimo rada u konzumu gdje se radi uvijek za manja para. Prošli tjedan je 30 ljudi došlo na razgovor i nitko se nije pojavio kad je trebalo početi.
Exoro-art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 16:05   #25
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
Zaposlen sam u naftnoj kompaniji i radim kao radnik na bušotini(naftni rudar).Radi se o natprosječno plaćenom poslu,ali i dosta teškom poslu koji se radi surovim i neprivlačnim radnim uvjetima(fizički se trošiš isto kao na baušteli,samo što ovo nije građevina).Prije par godina,odlučio sam kako mi, što sam stariji,novac ne predstavlja najvažniji motiv u poslovnom životu,nego su mi radni uvjeti i priroda posla postali važniji.Jbg,želim dočekati starost,koliko toliko neistrošen i sa zdravom kičmom.Zbog toga sam prošle godine upisao fakultet naftnog rudarstva i probat ću se zaposliti kao inženjer naftnog rudarstva u kompaniji gdje sam zaposlen.Kad završim,kako ću se zaposliti to je sad drugi par cipela.No ono što me nervira,je ponašanje kolega na mom sadašnjom poslu.Govore mi:-Ti si se odlučio školovati pod stare dane(imam 27 god),jer ti ne želiš raditi(kao neželim biti kao oni,bez škole i fizikalac),ne treba tebi škola,imaš dobru plaću u odnosu na mnoge mlade ljude u hrvatskoj,ljudi bi se tukli da rade taj tvoj posao itd.Još mi kažu:Ti misliš da ćeš taj posao raditi u ovoj firmi,hoćeš moj kurac,nemaš ti veze u vrhu da radiš kao inženjer itd.Ljudi su toliko jalni i ljubomorni kad netko ne želi raditi kao težak cijeli život kao recimo ovi moji s posla.Ja znam da puno mladih ljudi bez posla,ili rade za crkavicu,ali ja da nisam u ovom stanju gdje sam sad vjerojatno bih otišao trbuhom za kruhom u svijet i ne bih ostao u hrvatskoj da me tu ponižava i maltretira neki privatnik(ja to mogu jer sam neoženjen i nema djece),ali ne želim biti fizikalac cijeli život i neželim da mi netko nabija svoj stav,što ja moram raditi ili bi trebao raditi.Što vi mislite?
Imam kolegu koji je zapalio u Kanadu, pa mi je ispričao (kako u biti radi u firmi koja je iz SAD-a), da je to normalan put u usavršavanju (Kanada i SAD). I zbog toga što su njihovi inženjeri prošli kompletan radni proces, zbog toga su velesila baš na tim industrijskim poljima.
Naime, tamo srednjoškolci jako rijetko (samo ako imaju puno novaca ili ako su iznadprosječno inteligentni pa ga tvrtke spaze još u srednjoj školi) odmah upisuju studije, a još manje (kao u HR) integrirane (5-godišnje). Pa zato malo rade i skupe nešto novaca za troškove studija ili im tvrtke daju stipendiju. Nakon par godina rada na osnovnim poslovima u tvrtki, upišu BA program studija. Pa kad ga završe, opet malo rade u skladu sa svojom stručnom spremom. I onda tek ako im firma ponudi stipendiju MA, e onda upišu MA degree.
U glavnom, BA i MA u Kanadi i SAD-u imaju jako puno godina staža i praktično poznaju veći dio proizvodnog procesa u svojoj struci. Dok u HR (primjer), ova ekipa s integriranih studija nemaju pojma o životu kada izađu sa studija.
Samo naprijed i boli te kuki što govori ekipa oko tebe.
buzzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 08:12   #26
Nisi lijen. Samo si pametniji od večine ljudi danas. Imam jednu osobu oko sebe koja isto tako samo smatra pravim radom onaj rad sa lopatom . Al' dobro, to je njeno pravo . Nego i ja ću uskoro na faks ako Bog da. Tehnički najvjerovatnije, mada tu ima još kombinacija . I nisi ti nikako star! Pred tobom su najbolje godine života .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:47   #27
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Nisi lijen. Samo si pametniji od večine ljudi danas. Imam jednu osobu oko sebe koja isto tako samo smatra pravim radom onaj rad sa lopatom . Al' dobro, to je njeno pravo .
Svi smo mi lijeni u neku ruku. Da nismo netko se bi tražio nikada bolji posao.

Inače ima poslovica: "samo lijeni ljudi smišljaju svakojake tehničke novotarije da bi olakšali život sebi i drugima"

Quote:
Nego i ja ću uskoro na faks ako Bog da. Tehnički najvjerovatnije, mada tu ima još kombinacija . I nisi ti nikako star! Pred tobom su najbolje godine života .
Pazi što upisuješ !!!
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=94
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:48   #28
Hahahahaha .

Samo se ne bi složio sa poslovicom. Lijeni ljudi su lijeni za osmišljavanje kakvih tehničkih pomagala . Normalno možemo filozofirati o tome šta je za koga lijenost, ali eto čisto da se zna .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 20:20   #29
Najveći problem ti je da se uopće zamaraš tuđim glupostima. Govore ti da si lijen da mogu "sebe" obranit u činjenici da ih se dobar dio jedva zna potpisati, a kamoli završiti fakultet. Tipičan obrambeni mehanizam gdje je teško nekome drugome priznati da je inteligentniji, pa i sposobniji.

Tko njih spriječava da budu inženjeri, a iako ne znam točan opis posla, čisto sumnjam da inženjeri manje rade. Jedino što gotovo sigurno jeste da ne rade toliko opasne i zahtjevne poslove-što je valjda najnormalnija stvar.

Arhitekti i inženjeri građevine rade podjednako puno koliko i bauštelci, razlika je samo ta da pritom ne riskiraju ni približno toliko svoj život i kičmu radeći. Zato su i učili i išli na fakultet, a bez njih ne bi bilo nijedne zgrade.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 10:02   #30
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Najveći problem ti je da se uopće zamaraš tuđim glupostima. Govore ti da si lijen da mogu "sebe" obranit u činjenici da ih se dobar dio jedva zna potpisati, a kamoli završiti fakultet. Tipičan obrambeni mehanizam gdje je teško nekome drugome priznati da je inteligentniji, pa i sposobniji.

Tko njih spriječava da budu inženjeri, a iako ne znam točan opis posla, čisto sumnjam da inženjeri manje rade. Jedino što gotovo sigurno jeste da ne rade toliko opasne i zahtjevne poslove-što je valjda najnormalnija stvar.

Arhitekti i inženjeri građevine rade podjednako puno koliko i bauštelci, razlika je samo ta da pritom ne riskiraju ni približno toliko svoj život i kičmu radeći. Zato su i učili i išli na fakultet, a bez njih ne bi bilo nijedne zgrade.
.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:29   #31
Quote:
mad max 83 kaže: Pogledaj post
...
U čemu je problem? Od tuđeg mišljenja se ne može živjeti. Od tuđih para već da.

Po meni, imaš najbolje karte u rukama trenutno. Imaš posao, upisao si faks i ideš naprijed. Na kraju krajeva, ako ne uspije faks, imaš i dalje taj posao koji već znaš raditi.

Ako ti krene faks, nitko ti nikad neće moći prodavati maglu od nižih radnika, jer si isto radio. Win-win situacija.

Ja sam isto bio u situaciji gdje sam radio sve i svašta. Upisao faks, imao par sezona sezonskog rada, pa radio uz faks, jer mi se nije dalo cimat starce za lovu... šta sadm radio? Počeo sam sa pranjem čaša, pa konobarenje, šank, čišćenje snijega, skladišta, dadiljanje, anketiranje, veleprodaja, bauštela... valda nisam nešto zaboravio.

Na kraju sam se odlučio školovati, malo tečaji, malo sam i evo me na web developmentu. Niti nemam faks. Nisam ga završio, odustao sam. Ali zato za mjesec dana mogu zaradit prosječnu godišnju Hrvatsku plaću. Sam sam sebi šef i ne žalim se nimalo. Radim od kuće.

Svatko tko želi, može bolje, samo nemoj odustajati i uvijek treba imati plan ako nešto zaškripi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:19   #32
mislim da si fulao podforum.

ako ti je do psihoanalize fizickih radnika onda si trebao otic na psihologiju.
ako do moraliziranja jel ok to sto ti pricaju onda na filozofiju.
ako do ontologije i pitanja zivotnih svrha onda na religiju.

slijedom svega, imam dojam da od tvog faksa nista jer ako si toliko energije spreman ulozit u potpuno beskorisnu analizu drugih onda ne vidim kako ces zavrsit faks.

svejedno, iako skeptik, sve najbolje i puno uspjeha ti zelim!
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:45   #33
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
mislim da si fulao podforum.

ako ti je do psihoanalize fizickih radnika onda si trebao otic na psihologiju.
ako do moraliziranja jel ok to sto ti pricaju onda na filozofiju.
ako do ontologije i pitanja zivotnih svrha onda na religiju.

slijedom svega, imam dojam da od tvog faksa nista jer ako si toliko energije spreman ulozit u potpuno beskorisnu analizu drugih onda ne vidim kako ces zavrsit faks.

svejedno, iako skeptik, sve najbolje i puno uspjeha ti zelim!
Izvini ali šta je čovjek pogrešno uradio?

Zašto si skeptik?

Dobro je što postavlja pitanja i što želi da unaprijedi svoj život .

Sumnjam da će mu jedna tema oduzeti toliko energije da završi fakultet .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:54   #34
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Izvini ali šta je čovjek pogrešno uradio?

Zašto si skeptik?

Dobro je što postavlja pitanja i što želi da unaprijedi svoj život .

Sumnjam da će mu jedna tema oduzeti toliko energije da završi fakultet .
kako rekoh, radi se cisto o mom dojmu. po definiciji, dojam mi moze biti (i daj Boze da jest!) 100% pogresan.

jedna tema mu naravno nece oduzeti energije da zavrsi fakultet, ali mi spremnost otvaranja tema na forumima o necem apsolutno irelevantnom u zivotu daje naslutiti da se radi o nekom tko ne alocira svoje vrijeme bas najbolje i tko je podlozan utjecajima sa strane. a to vec jest realna opasnost za 4-5 godisnju avanturu zvanu fakultet.

ponavljam, samo moj dojam.

sto se zelja tice, zelim mu od srca da zavrsi 2 faksa i na svakom i doktorira!
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.