Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 09:34   #16721
Banke uopce ne izlaze na rocista i ne zanimaju ih odluke nizih sudove. Mislim da su iskljucivo usmjereni na vrhovni sud i da ce vrhovni sud dati i pravni lijek da se ne dogodi da isti kredit u Osjeku bude nistetan, u Dubrovniku samo kamate nistetne a u zagrebu sve u redu. Sto i kako ce presjeci nitko nezna ali prema tome kako se ponasaju banke sumnjam u neku euforicnu odluku jer one imaju sigurno neke insajderske informacije. Najvjerojatnije ce po sili zakona vratiti kamatu tj novac od preplacenih kamata a onda ce tuziti drzavu radi pega 6.39. Ovi optuzni prijedlozi sto ih salju 90% frankasi su jedini nacin da eurasi sprijece ekstremno divljanje kamata i formulu fix + euribor vrate na dan uzimanja kredita i tako se spase od buduce kamate na stambeni kredit od 9-10%. Duznici u eurima posebno oni koji nas napadaju nemaju pojma koliko je udruga franak napravila za njih. Mogu na osnov pravomocne presude traziti povrat preplacenih sredstava, mogu slati optuzne prijedloge i na taj nacin se boriti protiv previsoke kamatne stope. Jos jednom molim stambene u eurima da nam se pridruze u slanju optuznih prijedloga, u tuzbi za preplacene kamate i 25.4 na prosvjedu.
davor_du is offline  
Old 21.04.2015., 10:25   #16722
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Duznici u eurima posebno oni koji nas napadaju nemaju pojma koliko je udruga franak napravila za njih. Mogu na osnov pravomocne presude traziti povrat preplacenih sredstava, mogu slati optuzne prijedloge i na taj nacin se boriti protiv previsoke kamatne stope. Jos jednom molim stambene u eurima da nam se pridruze u slanju optuznih prijedloga, u tuzbi za preplacene kamate i 25.4 na prosvjedu.
Ne generaliziraj. Već tri mjeseca gnjavim da mi preračunaju kamatu, a oni igraju ping pong. Pokušavam ih nagovorit na dogovor bez suda.
Maverick25 is offline  
Old 21.04.2015., 10:32   #16723
Nema s njima dogovora... Jel' se netko uspio možda dogovoriti sa kamatarom?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 21.04.2015., 11:01   #16724
Pa evo čitam par njih je dobilo na sudu protiv banaka, znači moze se ali treba i srece sigurno
3gmobile is offline  
Old 21.04.2015., 11:01   #16725
Quote:
mveza kaže: Pogledaj post
Nema s njima dogovora... Jel' se netko uspio možda dogovoriti sa kamatarom?
E da vidiš kako će se htjet dogovarat u slučaju nepovoljne presude. Samo će onda moj zahtjev bit drugačiji nego sada.
Maverick25 is offline  
Old 21.04.2015., 11:22   #16726
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
E da vidiš kako će se htjet dogovarat u slučaju nepovoljne presude. Samo će onda moj zahtjev bit drugačiji nego sada.
Ja se s tobom svakako slažem no kako je rekao ministar financija "Oni žive na Marsu...".
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 21.04.2015., 11:32   #16727
Ne vjerujem ja ni ministru. Da mu je znanja i muda, odmah bi donio zakon koji nalaže da revidiraju kamatu. Ako su banke na Marsu, naši političari su na Jupiteru.

Tako da me boli neka stvar što ministar priča......jer bliže se izbori i mora se pričat tako da glup narod vjeruje....
Maverick25 is offline  
Old 21.04.2015., 11:41   #16728
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem ja ni ministru. Da mu je znanja i muda, odmah bi donio zakon koji nalaže da revidiraju kamatu. Ako su banke na Marsu, naši političari su na Jupiteru.

Tako da me boli neka stvar što ministar priča......jer bliže se izbori i mora se pričat tako da glup narod vjeruje....
Zakon postoji, ali slažem se da bi pravom ministru bilo dovoljno 5 minuta da se počne poštivati...
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Old 21.04.2015., 12:54   #16729
Baš nešto računam: ako bi 360.000 građana Lijepe Naše Zadužene poslalo optužni prijedlog, u državni proračun bi se slilo 32,4 mlrd kuna. Otplatili bi sav dug za autoceste! Eto dragi građani, što vam je činiti! Vi bankobrani koji ste ovdje iskazivali nemalu brigu i bojazan da će se iz državnog proračuna morati isplatiti razlika do ovih 6,39 eto vam prilike da svoju brigu konkretizirate!
Jednostavno podignite optužni prijedlog! Hoćete li? Zaboga, proračun je u pitanju..... Pa kad vam je toliko stalo, evo vam jedinstvene prilike.
Bez brige, neće više biti saniranja (spašavanja) banaka iz proračuna naprosto zato što one više nisu u vlasništvu RH. To će morati uplatiti banke u suradnji sa svojim bankama majkama, i bez brige, imaju oni tu lovu........

Zadnje uređivanje registriran_clan : 21.04.2015. at 13:07.
registriran_clan is offline  
Old 21.04.2015., 13:56   #16730
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Baš nešto računam: ako bi 360.000 građana Lijepe Naše Zadužene poslalo optužni prijedlog, u državni proračun bi se slilo 32,4 mlrd kuna. Otplatili bi sav dug za autoceste! Eto dragi građani, što vam je činiti! Vi bankobrani koji ste ovdje iskazivali nemalu brigu i bojazan da će se iz državnog proračuna morati isplatiti razlika do ovih 6,39 eto vam prilike da svoju brigu konkretizirate!
Jednostavno podignite optužni prijedlog! Hoćete li? Zaboga, proračun je u pitanju..... Pa kad vam je toliko stalo, evo vam jedinstvene prilike.
Bez brige, neće više biti saniranja (spašavanja) banaka iz proračuna naprosto zato što one više nisu u vlasništvu RH. To će morati uplatiti banke u suradnji sa svojim bankama majkama, i bez brige, imaju oni tu lovu........
Fora je u tome kaj su oni zabrinuti za svoje činovničko mjestašce u banci a ne za proračun...menadžeri se ionako hlade negdje na otočju...to je najveća tragikomedija ovih rasprava
Firmin is offline  
Old 21.04.2015., 14:15   #16731
Quote:
ninoras kaže: Pogledaj post
Zakon postoji
Ne postoji zakon. Postoji to da se kamate moraju prikazivat transparentno, ali ne piše kako se moraju obračunat za neodredive kamate. E to fali u zakonu.
Maverick25 is offline  
Old 21.04.2015., 14:58   #16732
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Ne postoji zakon. Postoji to da se kamate moraju prikazivat transparentno, ali ne piše kako se moraju obračunat za neodredive kamate. E to fali u zakonu.
Ako je neodredivo onda je ništavno... odnosno kako je Dobronić presudio može biti samo u fiksnom iznosu koliko je ugovoreno...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 21.04.2015., 15:11   #16733
Quote:
mveza kaže: Pogledaj post
Ako je neodredivo onda je ništavno... odnosno kako je Dobronić presudio može biti samo u fiksnom iznosu koliko je ugovoreno...
Ma to se odnosi na ono što su "odredili" fiksni i kamatni dio bez ugovaranja sa mnom.
Maverick25 is offline  
Old 21.04.2015., 18:10   #16734
Quote:
ninoras kaže: Pogledaj post
– Na kraju, ideja o prekršajnim prijavama nema nikakve osnove, ne bi koristila vjerovnicima, već samo državnom proračunu. Samo spominjanje takve ideje miriši na ucjenu – dodao je Bohaček.


ovo ne znam ni di počet a di završit sa komentarom pa ću ostavit da ovak visi u zraku
Blank Page is offline  
Old 22.04.2015., 08:13   #16735
Kako je moguće da neki sudovi prekršajno kazne banku i odgovornu osobu, a neki sudovi odbiju zahtjev jer ga nije podnijela ovlaštena osoba (ne znam tko bi to bio ovlašten, da nije HNB) ???
Nisam pravnik i ne razumijem, ali mislim da je sudstvo u Sudanu bolje nego kod nas.
pero1910 is offline  
Old 22.04.2015., 08:23   #16736
Ovo zadnje... U Sudanu je sudstvo bolje nego kod nas...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 22.04.2015., 09:03   #16737
Sve više bankarskog prljavog veša izlazi van odn. možda će izići hehe

mogu samo zamisliti koliko tog prljavog poslovanja ima a da mi nemamo pojma za njega..i to mi koji smo ne samo dužnici nego i klijenti tih banaka jer primamo plaću preko njih a bome ja imam i štednju i to u dvije banke.

LINK
Firmin is offline  
Old 22.04.2015., 09:12   #16738
zanimljivo kako je to lalovcu prijetnja, umjesto da to shvati kao obavezu
ZgSash is offline  
Old 22.04.2015., 10:54   #16739
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zanimljivo kako je to lalovcu prijetnja, umjesto da to shvati kao obavezu
Samo nastavak igre javnim mnijenjem - samo malo suvise prozirno ovaj put - tj. auto gol.
JTB is offline  
Old 22.04.2015., 10:54   #16740
Ovaj Lalovac ako se još jednom "zaprijeti" pa neće ga više nitko ozbiljno shvaćati. Već mi je puna kapa njegovih "prijetnji", umjesto da djeluje.

Pas koji laje, ne grize.
Maverick25 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.