Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 16:02   #9321
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kad mi koća ne donosi dovoljno da platim sve obveze , prisiljen sam ju prodati ili upasti u finacijske dubioze i završiti sa kakvom ovrhom.

To je realnost u kojoj patetika teško daje kakav racinalan i suvisli rezultat.
ja mislim da bi bilo jednostavnije ukinuti poticaje ribarima i poljoprivrednicima.i tako nadoknaditi sredstva koja se misle skupiti porezom na nekretnine.
more is offline  
Old 21.04.2015., 16:02   #9322
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Zagovornike poreza na nasljedstvo pitam: sto je to pozitvnno u tom porezu, i sto bi on po vama trebao potaknit/pokrenit, i na koji nacin???
dizanje manje svote kredita za uhljebe
homosapiens is offline  
Old 21.04.2015., 16:03   #9323
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
ovo je okrutna laz, i to treba reci svaki put kada netko dodje i kaze kako porez na nekretnine postoji svugdje.

trebamo prvo reci sto je porez na nekretnine.
On najcesce postoji u 2 oblika - ili kao prihod lokalnih jedinica, pa se njime financiraju ceste, vodovodi i sl.
Ili kao generalni prihod drzave. Isto tako postoji i 'property income tax' koji je nesto sasvim drugo.


idemo redom:
- Italija: pokusali uvesti porez na nekretnine, odustali
- Slovenija: koliko mi je poznato, odustali nakon 10 godina priprema
- Francuska: uveli nedavno, tek na nekretnine vrijednije od 500.000 eur
- UK: postoji, ali to je 'council tax', odnosno nesto kao komunalna naknada
- Njemacka: postoji porez koji lokalne jedinice uvode. Ugrubo, postoji porez na prihod od nekretnina
- Austrija: slicno kao njemacka, porez na prihod od nekretnina (iznajmljivanje i sl), + 2% porez na nekretninu.
- US: svaka drzava je razlicita, a i svaki county (da prevedemo: zupanija).
Postoje drzave bez poreza, a postoje one koje imaju izrazen porez na nekretnie (Texas) u kojima on opet varira od countyja do countyja.
- Australija: ima porez na nekretnine

Ono sto trebamo isto tako uzeti u obzir je da sve te drzave imaju stabilne porezne sustave u kojima se ne mijenjaju stvari preko noci (a kamoli retrogradno kao kod nas), a takodjer i da postoje razni porezni odbici (tax deductions).
Tako npr. u UK mozes dobiti tax deduction na troskove uredjivanja stana svakih x godina, isto primjenjivo za Australiju. u US tih odbitaka ima gro, a najvaznije je reci da je u UK kamata na kredit za nekretninu porezni odbitak.

Nadalje, neke zemlje stite svoje nekretnine, pa tako npr. u Austriji i Njemackoj imas dodatno porezno opterecenje za nerezidente kao vlasnike nekrenina. Jednostavno, ne zele da im dodju stranci i pokupuju nekretnine radi svojih spekulacija, turizma ili sl, naprave balon cijena i time naprave stetu cijelom drustvu.

U Hrvatskoj su bili priznati porezni odbici do 24K kn, pa se smanjilo na 12K kn...
isto tako, iz tih poreznih odbitaka se malo-malo skida nesto, pa sada mozda ostaje par stvari tipa zivotno osiguranje i sl.

Dakle, velika velika razlika u odnosu na ovo sto se misli kod nas uvesti.
Gdje ti vidiš okrutnu laž

pa sam si nabrojio niz zemalja u kojima postoji porez na nekretnine a ja nisam ni tvrdio da postoji u svima.

A našlo bi ih se još podosta da se potrudimo

Nekima je cilj da im stranci pretjeranom kupnjom nekretnina ne naprave štetu , zar je nama to interes, zar nismo dosta toga prodali za sitnu lovu???

Kakve veze imaju porezni odbici koji su kod svakog različiti sa poreznim rasterećenjem koje bi za sve bilo isto , kao što je slućaj sa plaćama.
#kocar# is offline  
Old 21.04.2015., 16:03   #9324
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Popalili ili ne popalili, njezine je mirovina takva kakva je. Možda se bolje upitati kako je bakica došla do tog stana ako su joj primanja bila mala, zbog čega ima malu mirovinu.



Hoćeš reći da komunalna naknada nije porez i da ju nebi trebala plaćati jer sa stanom ne zarađuje.




Zašto bi se to desilo zbog uvođenja poreza na nekretnine ako bi se on plaćao prema vrijednosti nekretnine a dio koji je nužan za život nebi bio oporezovan, kao što nije plaća do cca 28 000 godišnje.




Znam za slućajeve kad su brodovi ovršeni jer su vlasnici bili u dugovima ali neznam da je nekom nešto uzeto jer se moglo.

Malo je nejasno šta si htio reći pa je teško konkretno odgovoriti.

Bakica nije socijalni slučaj i nije nikome na teret........hoće li ona svoj stan prodati ili ne, što nekoga boli kuki.......

Komunalnu naknadu treba ukinuti, tu si u pravu......to je ostavština socijalizma gdje se preko toga financirao razvoj infrastrukture........budući sad svi mi plaćamo sve komunalne usluge po osnovu nekretnine koju posjedujemo, za komunalnom naknadom nema potrebe, baš kao ni ( ratnim ) porezom na auto od 5% do 10 godina starosti.......

Imati malo vrijedniju nekretninu nije izraz sadašnje ekonomske moći ( kako što je to sovjevremeno SDP/Linić tvrdio ) već prošle........ti trenutno možeš biti i bez prihoda, a porezna to tumači kao izraz ekonomske moći........

Druge zemlje imaju porez na nekretnine ali preko 500.000 eura što znači da bi 80-90 hrvata trebalo biti izuzeto od tog poreza, a Linić i njemu slični lopovi bi uveli porez na nekretnine svima.......

Kapital ( osnovni ) nitko normalan ne oporezuje, oporezuje se samo prinos od kapitala........

Linić je smanjio doprinos za zdravstvo sa 15 na 12%, pa je li nekome od vas porasla neto plaća?........slobodno se javite ako je.......

Uglavnom da skratim, nama je glavni problem nedovoljna produktivnost i nemogući uvjeti poslovanja učinjeni takvima od strane zakonodavca i državne birokracije, kao i rastrošnost iste........ne može 66% zaposlenih imati plaću između minimalca i 5.000 kuna a da se trećerazredna mučka đubrad vozi u Audijima A6 i A8 na njihov račun.........što prije to društvo shvati to bolje za njega.......

najmanji je problem bakica u 100 kvadrata s mirovinom koju je zaradila ( osim za Grčića i Marasa koji bi se bavili "preraspodjelom" ).......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.04.2015., 16:06   #9325
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ja mislim da bi bilo jednostavnije ukinuti poticaje ribarima i poljoprivrednicima.i tako nadoknaditi sredstva koja se misle skupiti porezom na nekretnine.
Kad ih ukinu ribarima i poljoprivrednicima u drugim zemljama EU, sa kojima imamo zajedničko tržište i sustav poticaja, nemam ništa protiv.

Sredstva za poticaje dolaze iz EU, tako da se ukidanjem poticaja nebi ni lipa nadoknadila
#kocar# is offline  
Old 21.04.2015., 16:07   #9326
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
dizanje manje svote kredita za uhljebe
Ljudi su toliko bogati da mogu nadosmjestit dizanje kredita za uhljebe? Ti se zasigurno salis
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Old 21.04.2015., 16:09   #9327
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kad ih ukinu ribarima i poljoprivrednicima u drugim zemljama EU, sa kojima imamo zajedničko tržište i sustav poticaja, nemam ništa protiv.

Sredstva za poticaje dolaze iz EU, tako da se ukidanjem poticaja nebi ni lipa nadoknadila
a u eu sredstva stvaraju magijom?
ili uplatama članarina?

možda je magijom?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Old 21.04.2015., 16:11   #9328
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kad ih ukinu ribarima i poljoprivrednicima u drugim zemljama EU, sa kojima imamo zajedničko tržište i sustav poticaja, nemam ništa protiv.

Sredstva za poticaje dolaze iz EU, tako da se ukidanjem poticaja nebi ni lipa nadoknadila
Nisi baš u pravu, sredstva za poticaje dolaze i od novca hrvatskih poreznih obveznika koje država uplaćuje kao članarinu u EU blagajnu......zamisli uzima se bakici da bi se tebi poduzetniku davalo????

I dobro kaže kolega More, treba vama svima ukinuti poticaje, što mene boli kuki hoćeš li se ti nečim baviti ili ne........ako ti je profitabilno radi, ako nije nemoj......

I nevladinim udrugama bih isto ukinuo sve dotacije, to su sve pijavice i neradnici na grbači običnih građana.......

Političarima bih dao 200 kuna da su kupe pokaz a ne da mi se vozikaju u crnim limuzinama dok narod kopa po kontejnerima.......

Dalo bi se uštediti silne milijarde kuna........:klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.04.2015., 16:15   #9329
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
.
kolega preuzmi ovo, da ne dupliramo postove.
mora se nešto i delati.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Old 21.04.2015., 16:17   #9330
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Gdje ti vidiš okrutnu laž

pa sam si nabrojio niz zemalja u kojima postoji porez na nekretnine a ja nisam ni tvrdio da postoji u svima.

A našlo bi ih se još podosta da se potrudimo

Nekima je cilj da im stranci pretjeranom kupnjom nekretnina ne naprave štetu , zar je nama to interes, zar nismo dosta toga prodali za sitnu lovu???

Kakve veze imaju porezni odbici koji su kod svakog različiti sa poreznim rasterećenjem koje bi za sve bilo isto , kao što je slućaj sa plaćama.
vidim okrutnu laz u tome gdje ti indirektno stavljas u isti kos Texas sa visokim porezom na nekretnine i hrvatsku sa buducim porezom na nekretnine.

U tome gdje stavljas UK sa 'council taxom' i hrpom odbitaka (izmedju ostalog i KAMATA NA STAMBENI KREDIT JE ODBITAK), u odnosu na hrvatsku gdje se ne zna sto ce sutra ostati kao odbitak (mozda ortopedska pomagala)..

dakle, p*cka i p*cka nisu isto... jedna je glatka i njezna, druga gruba. Jedna je rutava, druga fino podsisana na crtu... jedna mirise, a druga smrdi na ribu..

ak su tebi te dvije zenske stvari jednake kao i razliciti porezni sustavi, to je onda stvar tvoje suzene percepcije.
Bongo is offline  
Old 21.04.2015., 16:20   #9331
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
kolega preuzmi ovo, da ne dupliramo postove.
mora se nešto i delati.
Ma ne i ja ću malo odmoriti da kolega ima vremena odgovoriti na sve primjedbe, jer inače ispada da smo ga svi napali........a nismo, nego imamo malo drugačije mišljenje, u nekim stvarima suprotno od njegovog.........


A kolaps ovako počinje
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...je/815639.aspx
a ovako završava
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/815693.aspx

btw sad mi otvara USA market pa sam malo kratio vrijeme
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.04.2015., 16:26   #9332
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bakica nije socijalni slučaj i nije nikome na teret........hoće li ona svoj stan prodati ili ne, što nekoga boli kuki.......
Slažem se

ako bakica nijesocijalni slućaj , plaća sve režijske troškove od svoje mirovine nikog ne treba boliti kuka ako ona živi u stanu od 200-300 m2

No koliko se sjećam , govorili smo o bakici koja je socijalni slućaj i iz poreznog novca se plaća njezina želja da živi u takvom stanu za koji nemože od svoje mirovine plaćati režije.

Zamjenjuješ teze

Quote:
Komunalnu naknadu treba ukinuti, tu si u pravu......to je ostavština socijalizma gdje se preko toga financirao razvoj infrastrukture........budući sad svi mi plaćamo sve komunalne usluge po osnovu nekretnine koju posjedujemo, za komunalnom naknadom nema potrebe, baš kao ni ( ratnim ) porezom na auto od 5% do 10 godina starosti.......
Kroz koji vid sada plaćaš održavanje i gradnju gradskih cesta, tratoara, rasvjete, uređenja okliša i druge potrebne radove koje se plaćaju iz komunalnog doprinosa a što bi se uvođenjem poreza na nekretnine plaćalo iz tih sredstava.

Ako ne želimo promjene pitam se zašto se onda išlo u promjene sustava, mogli smo ostaviti socijalizam a ne napraviti ovoliku štetu željom za promjenom a zadržavanjem njegovih rješenja.

Quote:
Imati malo vrijedniju nekretninu nije izraz sadašnje ekonomske moći ( kako što je to sovjevremeno SDP/Linić tvrdio ) već prošle........ti trenutno možeš biti i bez prihoda, a porezna to tumači kao izraz ekonomske moći........
Koliko znam za sada porezna ne oporezuje nekretninu, ni njezinu vrijednost , bila ona "odraz" nekadašnje ili današnje ekonomske moći,


Druge zemlje imaju porez na nekretnine ali preko 500.000 eura što znači da bi 80-90 hrvata trebalo biti izuzeto od tog poreza, a Linić i njemu slični lopovi bi uveli porez na nekretnine svima.......

Quote:
Kapital ( osnovni ) nitko normalan ne oporezuje, oporezuje se samo prinos od kapitala........

Linić je smanjio doprinos za zdravstvo sa 15 na 12%, pa je li nekome od vas porasla neto plaća?........slobodno se javite ako je.......
U jednom od prethodnih postova kolega Bongo nabrojio je niz zemalja koje imaju porez na nekretnine i vlasništvo, zar oni nisu normalni??? ili samo ne misle kao ti

Quote:
Uglavnom da skratim, nama je glavni problem nedovoljna produktivnost i nemogući uvjeti poslovanja učinjeni takvima od strane zakonodavca i državne birokracije, kao i rastrošnost iste........ne može 66% zaposlenih imati plaću između minimalca i 5.000 kuna a da se trećerazredna mučka đubrad vozi u Audijima A6 i A8 na njihov račun.........što prije to društvo shvati to bolje za njega.......

najmanji je problem bakica u 100 kvadrata s mirovinom koju je zaradila ( osim za Grčića i Marasa koji bi se bavili "preraspodjelom" ).......
Gidinama ponavljamo te mantre, no ne vidim nekog pomaka i dalje smo u dreku do grla i pjevamo iste uspavanke.

Kakav sad Maras ili Grčić, doprinosi i Audiji, kad će mali zeleni ili ustaše i partizani, koji već poviruju iz pojednih upisa
bakica je problem ako nemože snositi režije a živi u stanu od 200 m2, za koji i tek manji broj građana može snositi a nije ako to može plaćati od svoje mirovine.
#kocar# is offline  
Old 21.04.2015., 16:30   #9333
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ma ne i ja ću malo odmoriti da kolega ima vremena odgovoriti na sve primjedbe, jer inače ispada da smo ga svi napali........a nismo, nego imamo malo drugačije mišljenje, u nekim stvarima suprotno od njegovog.........

btw sad mi otvara USA market pa sam malo kratio vrijeme
Slažem se da imate pravo na svoje mišljenje

samo očekujem da ga argumentirate a ne mantrate i patetično naričete.

Za sada ne vidim neki suvisli argument da se uvede takav porez

A kolega koćar će uskoro u ribolov, tako da neće više imati vremena odgovoarati na sve upise koji se ponavljaju.
#kocar# is offline  
Old 21.04.2015., 16:38   #9334

To nam slijedi ako nećemo ništa mijenjati a porezni sustav je jedna od ključnih promjena da bi se izbjegao grčki scenarij.

Slažemo se da nam prijeti kolaps ali ništa nebi mijenjali osim malo tjerali vještice i "objesili" po kojeg Pedra.

Nebu išlo na bolje ako promjene neće biti malo korjenitije od sitnog smanjenja korupcije , broja uhljeba i kojeg Audija manje.

No raja se uvijek svađala i grizla oko kostiju dok snicle jedu drugi.
#kocar# is offline  
Old 21.04.2015., 16:41   #9335
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Slažem se

ako bakica nijesocijalni slućaj , plaća sve režijske troškove od svoje mirovine nikog ne treba boliti kuka ako ona živi u stanu od 200-300 m2

No koliko se sjećam , govorili smo o bakici koja je socijalni slućaj i iz poreznog novca se plaća njezina želja da živi u takvom stanu za koji nemože od svoje mirovine plaćati režije.

Zamjenjuješ teze



Kroz koji vid sada plaćaš održavanje i gradnju gradskih cesta, tratoara, rasvjete, uređenja okliša i druge potrebne radove koje se plaćaju iz komunalnog doprinosa a što bi se uvođenjem poreza na nekretnine plaćalo iz tih sredstava.

Ako ne želimo promjene pitam se zašto se onda išlo u promjene sustava, mogli smo ostaviti socijalizam a ne napraviti ovoliku štetu željom za promjenom a zadržavanjem njegovih rješenja.



Koliko znam za sada porezna ne oporezuje nekretninu, ni njezinu vrijednost , bila ona "odraz" nekadašnje ili današnje ekonomske moći,


Druge zemlje imaju porez na nekretnine ali preko 500.000 eura što znači da bi 80-90 hrvata trebalo biti izuzeto od tog poreza, a Linić i njemu slični lopovi bi uveli porez na nekretnine svima.......



U jednom od prethodnih postova kolega Bongo nabrojio je niz zemalja koje imaju porez na nekretnine i vlasništvo, zar oni nisu normalni??? ili samo ne misle kao ti



Gidinama ponavljamo te mantre, no ne vidim nekog pomaka i dalje smo u dreku do grla i pjevamo iste uspavanke.

Kakav sad Maras ili Grčić, doprinosi i Audiji, kad će mali zeleni ili ustaše i partizani, koji već poviruju iz pojednih upisa
bakica je problem ako nemože snositi režije a živi u stanu od 200 m2, za koji i tek manji broj građana može snositi a nije ako to može plaćati od svoje mirovine.
Uspoređivati porezni sustav UK i Hrvatske je promašeno........oni socijalizam nisu imali a imali su bezbroj kolonija, mogli su ulagati u što su htjeli, dok su hrvati mogli ulagati uglavnom u nekretnine, a bili smo pretežno pod stranom okupacijom........nevjerovatno kako nitko ne želi uvažiti specifičnosti HR.........mi bi se odmah mjerili s najbogatijima i najupješnijima a nemamo funadmente za to.......baš kao što nismo imali ni fundamente za ulazak u EU........

Kad npr oporezuješ nekome u Hr nekretninu ti to ne činiš samo njemu nego uvijek iznova oporezuješ i pet generacija koje su to imanje stvarali i nadograđivali.......i sad tu govoriti o tome kako to imanje nije već pet puta oprezovano je više nego smiešno........

Komunalnu naknadu, naravno, treba ukinuti......sva infrastruktura se treba pokrivati iz prireza i ostalih gradskih i komunalnih nameta lokalnih monopolista.......pa ti idioti nam naplaćuju našu vlastitu vodu duplo skuplje od litre benzina, za čiju proizvodnju trebaju postrojenja vrijedna milijarde...... o čemu ti pričaš
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.04.2015., 16:53   #9336
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Uspoređivati porezni sustav UK i Hrvatske je promašeno........oni socijalizam nisu imali a imali su bezbroj kolonija, mogli su ulagati u što su htjeli, dok su hrvati mogli ulagati uglavnom u nekretnine, a bili smo pretežno pod stranom okupacijom........nevjerovatno kako nitko ne želi uvažiti specifičnosti HR.........mi bi se odmah mjerili s najbogatijima i najupješnijima a nemamo funadmente za to.......baš kao što nismo imali ni fundamente za ulazak u EU.....
...

Hebiga , sad su i kolonije postale argument

Slažem se da se u socijalizmu zbog hiperinflacije najviše isplatilo ulagati u nekretnine

No to nije razlog da se one oporezuju kao i u UK, jer i oni imaju nekretnine a nisu imali socijalizam.

I,ali fundamente ili ne, sad smo u EU i treba plivati a ne utapati se jer ne želimo plivati i mahati nogama



Quote:
Kad npr oporezuješ nekome u Hr nekretninu ti to ne činiš samo njemu nego uvijek iznova oporezuješ i pet generacija koje su to imanje stvarali i nadograđivali.......i sad tu govoriti o tome kako to imanje nije već pet puta oprezovano je više nego smiešno........
Nisu ni u UK vlasnici nekretnina sve stvorili sami , nego su i oni naslijedili od prijašnjih generacija.

Njih očito ne smeta da oporezuje što je "već 5 puta oporezovano" i nije im smiješno, nego plaćaju taj porez.

Sad te pozdravljam (isve druge) Jer moram ići baviti se ozbiljnijim stvarima od piskaranja po forumu.
#kocar# is offline  
Old 21.04.2015., 17:32   #9337
Po svemu sudeći kolaps u blažem ili jačem obliku je neizbježan. Problem je što se on ne može spriječiti daljnjim oporezivanjem ionako preopterećenih građana i poduzeća već suprotno. Smanjivanjem poreza kako bi se pokrenula izvozno orjentirana privreda koja će spasiti državu.

No bojim se da ni to neće pomoći jer nema ljudi sposobnih da pokrenu takva poduzeća, kada bi i dobili novac. Zato je bolje pripremiti se za scenarij iz naslova teme. Po principu spasavaj se tko može, kako tko umije i zna.
rolandus is offline  
Old 21.04.2015., 17:45   #9338
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ljudi su toliko bogati da mogu nadosmjestit dizanje kredita za uhljebe? Ti se zasigurno salis
ne mogu nadomjestiti naravno niti će, ali mogu doprinjeti krpanju rupa takvim mjerama kao i sve do sada
homosapiens is offline  
Old 21.04.2015., 18:11   #9339
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
...

Hebiga , sad su i kolonije postale argument

Slažem se da se u socijalizmu zbog hiperinflacije najviše isplatilo ulagati u nekretnine

No to nije razlog da se one oporezuju kao i u UK, jer i oni imaju nekretnine a nisu imali socijalizam.

I,ali fundamente ili ne, sad smo u EU i treba plivati a ne utapati se jer ne želimo plivati i mahati nogama





Nisu ni u UK vlasnici nekretnina sve stvorili sami , nego su i oni naslijedili od prijašnjih generacija.

Njih očito ne smeta da oporezuje što je "već 5 puta oporezovano" i nije im smiješno, nego plaćaju taj porez.

Sad te pozdravljam (isve druge) Jer moram ići baviti se ozbiljnijim stvarima od piskaranja po forumu.
Umjesto uvođenja novih poreza treba smanjiti postojeće poreze i ukinuti povlastice, premije i dotacije kojekakvoj klateži, koja parazitira na grbači običnih, preoporezovanih građana......:klap:

Za koji kurac građani plaćaju porez da bi novce u vidu poticaja dobivali lezilebovići poput Todorića ( hint Belje, Vupik, i sl ).......da bi se on bavio poljoprivredom........ili nevladine udruge, poljoprivrednici sumjnive orijentacije i nepostojeće proizvodnje.....itd itd

Postojeće poreze nakon toga bi se moglo drastično smanjiti, te omogućiti gospodarstvu oporavak........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 21.04.2015., 19:58   #9340
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

Možda sam bio nejasan i nismo se dobro razumjeli.
No , nejasno mi je zašto bi se ukinulo progresivno oporezivanje dohotka ako se uvede progresivno oporezivanje dobiti
Po kojim stopama?
Meni nije jasno tko bi se bavio poduzetnistvom ako mu netko izvan poduzeca sve uzme.
Jedan gradi, a petorica gledaju i carine. Super.

Quote:
Komunalnu naknadu treba ukinuti u slućaju uvođenja poreza na nekretnine a neznam na koje naknade misliš
Mislim na komunalne doprinos koji je kao i kom. naknada progresivan, na porez za nekretnine za odmor, te na PDV na nekretninsku potrosnju, kojeg platis gradio sam, kupio novo ili staro (sve to osim periodicnih poreza na kuce za odmor je uvijek uracunato u kupoprodajnu vrijednost, a na to ide i porez na promet 5% kod svake iduce prodaje).


Quote:
Malo mi je nejasno šta želiš reći, da postoji porez na nekretnine , nebi ga trebalo uvoditi.
Tocno tako. Da je on postojao ne bi postojalo nesta od pet ranijih nameta ili bi bio manji prijasnji porez na dohodak.
Quote:
Neznam na koje dodatno drastično oporezivanje misliš, pa je teško konkretno odgovoriti.
Osnovna stopa.

Quote:
Porez na nakretnine i njegovo uvođenje, malo ima veze sa bakicom.

Ona već sada nemože od svoje mirovine plaćati režijske troškove života u prevelikom stanu i skupljoj lokaciji i zato je socijalni slućaj kojem se smanjuju naknade i plaćaju se iz poreznog novca.

Uvođenjem poreza na nekretnine njezin minus bi se samo uvećao i zato je bolje da proda nekretninu za koju nemože snositi režijske troškove i živjeti u onoj gdje to može.
Ona će bez tog stana od 200 m2 svakako ostati , jer će biti ovršen zbog dugova za režijske i druge troškove.
Banke - navodni vlasnici stanova i bakice u 200m2...sarlatanske manipulacije kod kojih jedni ciljaju uravnilovke zbog zapite i prokurvane imovine na stetu vlastite djece, a drugi su jednostavno ekonomski diletanti - neznalice.
klapalo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.