Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2007., 18:26   #1
Bahati KONZUM iliti kupac na posljednjem mjestu

TO je prosto nevjerovatno... unazad godinu dana (barem sam to počeo primjećivati), a posebno unazad cca nekoliko mjeseci dešava mi se da u kvartovskom KONZUMU ne mogu kupiti prvo proizvode i brandove na koje sam navikao, a u posljednje vrijeme niti svježe suhomesnate proizvode, salame, sireve... sva roba koja dođe na police je u zadnjoj trećini ili četvrtini svog roka trajanja... ako nešto traje 6 tjedana, na polici se pojavi tjedan ili dva prije isteka roka... i kad misliš da si cool i pametan, prolongiraš kupnju i pričekaš da stigne nova svježa roba, oni je zamjene (najčešće dan ili par dana nakon isteka roka) sa robom čiji rok trajanja također ističe za tjedan iili čak par dana... jednostavno NEMA SVJEŽE ROBE za KRETENE koji uzimaju tuđe brandove... ili ćeš uzimati Agrokorove proizvode ili staro smeće s rokom na isteku od PODRAVKE (Gavrilović, SMS, ili slično uopće ni ne spominjem... btw. od nedavno se vidi da to vrijedi i za Dukat...), pa ti vidi... ili ... ili sjedaj u automobil, bus ili tramvaj pa otiđi negdje dalje...

Postavlja se slijedeće pitanje...

1. Da li tržišna inspekcija u svom "normalnom" radu kontrolira navedeno ?
2. Da li se može žaliti na stalnu prisutnost robe koja je na samom isteku roka trajanja (zna se kako izgleda ta roba čuvana u rashladnim vitrinama trgovine), na rubu upotrebljivosti... ?
3. Da li je navedeno zapravo marketinški način da se udovolji pravilima tržišne konkurencije i sprečavanju monopola, a zapravo je onemogućavanje ponude ostalih proizvođača jedini cilj... ?
4. Da li je to sukob interesa i nedozvoljena koncentracija ako je najveći lanac trgovina ujedno i najveći proizvođač hrane ?
5. Da li mali gazdini unuci jedu hranu koja je na isteku svoga vijeka trajanja ?
6. Ako je problem samo u novcu i profitu, pa dajte otvorite žiro račun za pomoć bolesnima od prekomjernog bogatstva i profita, to je gore nego droga, skupiće penzioneri barem za kerozin...
7. Što je to KUPAC?


http://www.konzum.hr/o_nama/kontakti

http://www.konzum.hr/o_nama/[[page-url%20/o_nama/kvaliteta]] (Konzum kvaliteta- kaže nema takve stranice !!!)
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 18:44   #2
Ni ja ne volim konzum ali ovdje se nemaš zbog čega žaliti jer nije istekao rok trajanja (iako je jako blizu) i sve je po zakonu.
Trgovci imaju fore da noviju robu stave skroz iza a ovu "stariju" ispred. Probaj zavuči ruku iza možda pronađeš svježu robu!
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 18:53   #3
Bok,
sve što si napisao stoji i ja bih napisala isto. Konzum SUCKS! Ali to je monopol i to se očekivalo. Ja sam jednom upozorila prodavačicu (full ljubazno) da je svim jajima istekao rok trajanja, nisu mi rekle niti hvala, nego se još uvrijedile. Sljedeći put ima da pozovem inspekciju i da ju dočekam pored frižidera pa da vidimo. Znam da nisu žene krive, ali hello? Jaja? Salmonela i ostale bolesti??

Ista stvar je i sa sirom i svim ostalim, doslovno tri dana do roka. Pa ja to ne uspjevam pojesti u tri dana! Tako je izgurao i Dukat s polica, držao je samo mlijeko i jogurt, tek da mu nitko ne može prigovoriti. Gavrilović nije htio popustiti njegovim ucjenama i traženju da se plaćaju silni iznosi za ulaz u trgovinu pa ih nema...

Posljedice? Te - da ja sad idem na plac i u Dionu. Mozda platim 5 kuna više, ali daje mi osjećam samopoštovanja koje mi Konzum ne bi dao kad bih trpila sva ta sranja radi pet kuna. Postaneš kreativan, čak me počelo i veseliti hodanje po placu. Prije nikad nisam išla, ali sad idem s veseljem. Vidiš, Konzum ima i pozitivne efekte na mene
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:09   #4
todoric je najvece govno i unistavac hrvatske prehrambene industrije.. stiti ga se iz vrha i svi se mi mozemo j... a tako nam i treba, jerbo ocito uz sve vase zalopojke, vi i dalje kupujete u konzumu..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:18   #5
Konzum je nedavno, prije par tjedana kupio VF komerc u Sarajevu, medjutim otisao sam da vidim sta se sada prodaje i na moje iznenadjenje, nema niti Hrvatskih proizvoda, a niti Bosanskih, sve sama Slovenija, Austrija i Srbija.
Ne shvatam, mada znam da je jedino sto ljudi u Sarajevu nece uciniti jeste kupiti srbijanske, a kamo li slovenske proizvode.
Ne znam dokle misli sa tim da radi.
__________________
http://www.noviblog.com - Novi Blogger za cool osobe !!!
Neddim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:14   #6
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Bok,
sve što si napisao stoji i ja bih napisala isto. Konzum SUCKS! Ali to je monopol i to se očekivalo. Ja sam jednom upozorila prodavačicu (full ljubazno) da je svim jajima istekao rok trajanja, nisu mi rekle niti hvala, nego se još uvrijedile. Sljedeći put ima da pozovem inspekciju i da ju dočekam pored frižidera pa da vidimo. Znam da nisu žene krive, ali hello? Jaja? Salmonela i ostale bolesti??

Ista stvar je i sa sirom i svim ostalim, doslovno tri dana do roka. Pa ja to ne uspjevam pojesti u tri dana! Tako je izgurao i Dukat s polica, držao je samo mlijeko i jogurt, tek da mu nitko ne može prigovoriti. Gavrilović nije htio popustiti njegovim ucjenama i traženju da se plaćaju silni iznosi za ulaz u trgovinu pa ih nema...

Posljedice? Te - da ja sad idem na plac i u Dionu. Mozda platim 5 kuna više, ali daje mi osjećam samopoštovanja koje mi Konzum ne bi dao kad bih trpila sva ta sranja radi pet kuna. Postaneš kreativan, čak me počelo i veseliti hodanje po placu. Prije nikad nisam išla, ali sad idem s veseljem. Vidiš, Konzum ima i pozitivne efekte na mene
... prijedlog usvojen... adio KONZUM !!!
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:28   #7
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ni ja ne volim konzum ali ovdje se nemaš zbog čega žaliti jer nije istekao rok trajanja (iako je jako blizu) i sve je po zakonu.
Trgovci imaju fore da noviju robu stave skroz iza a ovu "stariju" ispred. Probaj zavuči ruku iza možda pronađeš svježu robu!

... sasvim je jasno da izigravaju propise ucjenjivanjem dobavljača nenormalnim uvijetima, odgodama plaćanja, rokovima na granici, proizvodima upitnog porjekla... ali sve u granicama neutuživog, ali moralno upitnog... nešto kao treća šumadijska fudbalska liga ... i ne, nema svježe robe iza... sada kada su preuzeli TISAK mogli bi da prodaju i Večernjak od jučer...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:53   #8
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
todoric je najvece govno i unistavac hrvatske prehrambene industrije.. stiti ga se iz vrha i svi se mi mozemo j... a tako nam i treba, jerbo ocito uz sve vase zalopojke, vi i dalje kupujete u konzumu..
...gazda toda će prije ili kasnije da padne k´o zrela kruška... i što netko reče... neće više biti lijepe vaše, samo njihove... politika ga je nakrcala svim i svačim pod firmom "zaštitimo hrvatsko"... sada kad je preuzeo bukvalno četvrtinu hrvatske zemlje... i kada on manje treba politiku, nego politika njega, biti će zanimljivo kad neko uleti i "zaštiti hrvatsko (todino)"... (bilo bi presarkastično da to bude drugar Mišković... to ni Slobi nije uspjelo...) na žalost... i bez žalopojki, adio KONZUM!!!
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 16:33   #9
Nezdrava situacija je imati maloprodaju i proizvodnju. Od tuda proizlazi svo Konzum sranje. Da je Toza normalan manager on bi Konzum vodio nezavisno od ostalih članova koncerna, a ne ga ograničavao samo na svoje proizvode. Ljudima obično nije svejedno koju marku proizvoda kupuju, pa time što nekih marki kod njega nema rastjeruje neke kupce (na primjer mene).
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 18:42   #10
Quote:
wapi kaže: Pogledaj post
Nezdrava situacija je imati maloprodaju i proizvodnju. Od tuda proizlazi svo Konzum sranje. Da je Toza normalan manager on bi Konzum vodio nezavisno od ostalih članova koncerna, a ne ga ograničavao samo na svoje proizvode. Ljudima obično nije svejedno koju marku proizvoda kupuju, pa time što nekih marki kod njega nema rastjeruje neke kupce (na primjer mene).
Upravo tako. Nema nekih provjerenih brandova, kao npr. Gavrilovic, SMS, Dukat, itd, nego uglavnom neke njegove vlastite robne marke, K-Plus i Standard, dobar dio toga upitne kvalitete i upitnog podrijetla. Police pune bezlicnih bijelih vrecica i kutija, kao u Rusiji za vrijeme SSSR-a...

Zadnje uređivanje Neznadar : 27.04.2007. at 20:09.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 12:42   #11
Upravo sam se vratio iz Konzuma (Dubrava, Aleja javora bb) u kojem kupujem 15-ak godina. Doživio sam danas, u najmanju ruku, nešto posve neobično. Naime, blagajnica me tražila da pogleda u moju vrećicu koju sam imao sa sobom, a u kojoj je bilo nešto paradajiza i rikule prethodno kupljenje o obližnjoj voćarni. Naravno, bilo joj je odmah jasno da zbog svježine i kvalitete ovog povrća to nisam ukrao u Konzumu, pa je samo rekla: "U redu".

Kako sam već bezbroj puta bio u tom Konzumu i dosta često s nekom vrećicom u kojoj sam imao stvari s placa i sl. i nikada me nisu kontrolirali kao kupca, pitao sam od kuda im sada pravo da pregledavaju moje stvari. Blagajnica je samo kratko odgovorila: "Moramo".

Zapravo sam zgrožen ovim, a u tih par minuta primjetio sam da nisu nikoga pregledavali na blagajni osim mene Koja su moja prava? Jesam li mogao reći da ne želim da mi zaviruju u torbu? Nazvati policiju ili tržišnu inspekciju za zaštitu svojih prava? Tim više što na ulazu nisam nigdje vidio natpis da po novom moraju kupce pregledavati na blagajni.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 13:05   #12
Bože dragi, pa barem sada ima dovoljno dućana pa možemo izabrati gdje cemo kupovat. Konzum je i meni koma,meso i suhomesnato tamo nebih kupila ni u ludilu. Inače mrzim tamo neke vlastite marke. A prodavačice su toliko neljubazne,ko da badava rade. Mislim, možda i rade al nisam ja za to kriva Srećom blizu imam jedan mali dućan koji je savršeno čist, sami ti spreme stvari u vrećice,ako imaš nešto teže odnesu ti u auto... A cijene ko i u Konzumu.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:52   #13
obicno proizvodima kojima istjece rok trajanja cijena pada...pa konzum mozda kupuje te proizvode i stavlja ih u prodaju kako bi ostvario extra zaradu.
shogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 10:33   #14
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
Upravo sam se vratio iz Konzuma (Dubrava, Aleja javora bb) u kojem kupujem 15-ak godina. Doživio sam danas, u najmanju ruku, nešto posve neobično. Naime, blagajnica me tražila da pogleda u moju vrećicu koju sam imao sa sobom, a u kojoj je bilo nešto paradajiza i rikule prethodno kupljenje o obližnjoj voćarni. Naravno, bilo joj je odmah jasno da zbog svježine i kvalitete ovog povrća to nisam ukrao u Konzumu, pa je samo rekla: "U redu".

Kako sam već bezbroj puta bio u tom Konzumu i dosta često s nekom vrećicom u kojoj sam imao stvari s placa i sl. i nikada me nisu kontrolirali kao kupca, pitao sam od kuda im sada pravo da pregledavaju moje stvari. Blagajnica je samo kratko odgovorila: "Moramo".

Zapravo sam zgrožen ovim, a u tih par minuta primjetio sam da nisu nikoga pregledavali na blagajni osim mene Koja su moja prava? Jesam li mogao reći da ne želim da mi zaviruju u torbu? Nazvati policiju ili tržišnu inspekciju za zaštitu svojih prava? Tim više što na ulazu nisam nigdje vidio natpis da po novom moraju kupce pregledavati na blagajni.

... ako budu pročitali ovo, bojim se da će te slijedeći put skinuti do gola... dobro si prošao s obzirom da su se mogli i fizički obračunati sa tobom...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:06   #15
blagajnica hoce ici na more...i stoga mora izvrsavati naredbe
shogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:12   #16
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Bože dragi, pa barem sada ima dovoljno dućana pa možemo izabrati gdje cemo kupovat. Konzum je i meni koma,meso i suhomesnato tamo nebih kupila ni u ludilu. Inače mrzim tamo neke vlastite marke. A prodavačice su toliko neljubazne,ko da badava rade. Mislim, možda i rade al nisam ja za to kriva Srećom blizu imam jedan mali dućan koji je savršeno čist, sami ti spreme stvari u vrećice,ako imaš nešto teže odnesu ti u auto... A cijene ko i u Konzumu.

... jednostavno nisu svi te sreće... jednostavno cijeli niz malih dućana je ponajprije njihovim dolaskom pometen... najkraće dobili su "licens to kill"... i obavili čišćenje... no, očigledno se i kupci moraju mjenjati, pa čak i dokoni odlazak u prvi dućan po najobičnije namirnice treba planirati...


Quote:
shogun kaže: Pogledaj post
obicno proizvodima kojima istjece rok trajanja cijena pada...pa konzum mozda kupuje te proizvode i stavlja ih u prodaju kako bi ostvario extra zaradu.
... a što se tiče spomena o extra zaradi... treba napomenuti da su prihodi KONZUMA na razini 10 milijardi kuna (provjereno, točno 9.714.091.000 kn za 2006. godinu), iz čega proizlazi njihov bahati pristup sa pozicije jačeg prema kupcima i dobavljačima ... ako je plaćanje prolongirano na više od 6 mjeseci (kako si to spomenuo čini mi se za Gavrilovića), onda ti je jasno da u ovim uvjetima imanje takve količine casha koji se nekoliko puta može okrenuti (investicije u vlastitu proizvodnju, nekretnine, vrijednosne papire, investicijske fondove, ali i u akvizicije drugih firmi (pa čak i onih koje su sami, neplaćanjem doveli do ruba bankrota), poljoprivrednih zemljišta, privatnih plaža-najnovije ambicije Agrokora u Opatiji !!!) , a prije nego se plati dobavljačima, izvrstan način da se napravi EXTRA zarada, na TUĐI račun... bez imalo sentimenta i profesionalnog osjećaja odgovornosti i za male dobavljače (kojima to često znači i ključ u bravu) i za kupce... postali su financijska institucija koja se kao gruda snijega valja niz brijeg, bez obzira na kolateralne žrtve... kao čuveni kutlin bicikl... postaju sami sebi svrha... i ne boje se više nikog...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:20   #17
Quote:
.. a što se tiče spomena o extra zaradi... treba napomenuti da su prihodi KONZUMA na razini 10 milijardi kuna (provjereno, točno 9.714.091.000 kn za 2006. godinu), iz čega proizlazi njihov bahati pristup sa pozicije jačeg prema kupcima i dobavljačima ... ako je plaćanje prolongirano na više od 6 mjeseci (kako si to spomenuo čini mi se za Gavrilovića), onda ti je jasno da u ovim uvjetima imanje takve količine casha koji se nekoliko puta može okrenuti (investicije u vlastitu proizvodnju, nekretnine, vrijednosne papire, investicijske fondove, ali i u akvizicije drugih firmi (pa čak i onih koje su sami, neplaćanjem doveli do ruba bankrota), poljoprivrednih zemljišta, privatnih plaža-najnovije ambicije Agrokora u Opatiji !!!) , a prije nego se plati dobavljačima, izvrstan način da se napravi EXTRA zarada, na TUĐI račun... bez imalo sentimenta i profesionalnog osjećaja odgovornosti i za male dobavljače (kojima to često znači i ključ u bravu) i za kupce... postali su financijska institucija koja se kao gruda snijega valja niz brijeg, bez obzira na koletaralne žrtve... kao čuveni kutlin bicikl... postaju sami sebi svrha... i ne boje se više nikog...
to ti je tako dok se debeloj guski maze vrat, kad nebi bilo debele guske (politicari) otisao bi todoric van u ameriku kao sto je i u komunizmu... sa maznutom lovom cekati bolja vremena...
o cemu se radi...neznam, to nas je ucila davno dok sam isao u srednju skolu profesorica iz poduzetnistva... kako je covjek maznuo neku lovu i pobjegao van...za vrijeme hdz-e uspona se vratio i napravio nekakve korpare...sta ti ja znam koji su prodavali cvijece
karijera mu se naprosto preporodila u kratkom roku

inace njegovu ideologiju sve vise pocinju prihvacati poduzetnici u razlicitim bransama gospodarstva... cak i neki koje osobno poznajem... oni imaju novi moto... "nemozes raditi ako nisi duzan!"
shogun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:37   #18
jel dosta razloga izneseno sad da prestanete ici u j... konzum?
toplo preporucam dionu..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 11:01   #19
meni dobro u konzumu i imaju sve što mi treba
nisam baš ovisnik o markama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 12:11   #20
kod mene - zatvoren jedan konzum i prodaje se prostor
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.