Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 14:35   #1
Konkurencija HEP-u

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...--/682006.aspx

"RWE Hrvatska, podružnica njemačke RWE Grupe, dovršio je postupak preuzimanja tvrtke Energija 2 Sustavi, koja je nakon početka rada 2012. ostvarila uspješan rast kao dobavljač električne energije na hrvatskom tržištu.
RWE Hrvatska postao je 100-postotni vlasnik Energija 2 Sustava, čime je nastala snažna platforma za ponudu električne energije na hrvatskom tržištu i konkurenciju HEP-u.
"Maksimalno ćemo se truditi da potrošačima u Hrvatskoj ponudimo energiju po nižoj cijeni, uz sigurnost koju donosi pozicija međunarodne kompanije te uslugu koja vodi brigu o svojim kupcima", rekao je Miroslav Kulla, glavni operativni direktor RWE Hrvatska."

Da li to nama zaista donosi jeftiniju struju? U komentarima na članak netko je napisao da je dolazak konkurencije u Bugarskoj donijelo izbor između skuplje i još skuplje struje!
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 15:19   #2
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Da li to nama zaista donosi jeftiniju struju? U komentarima na članak netko je napisao da je dolazak konkurencije u Bugarskoj donijelo izbor između skuplje i još skuplje struje!
Pa ja volim vjerovati da smo mi ipak ispred Bugarske... iako bi u ovom trenutku rađe struju plaćala i crnom vragu, nego ovoj gamadi u HEP-u, kol'ko su mu digli živac s ovim dodatkom
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 15:31   #3
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa ja volim vjerovati da smo mi ipak ispred Bugarske...
Po tom pitanju ne bih stavio ruku u vatru


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
... iako bi u ovom trenutku rađe struju plaćala i crnom vragu, nego ovoj gamadi u HEP-u, kol'ko su mu digli živac s ovim dodatkom
Slažem se, neću se puno premišljati ako budu jeftiniji ali me zanima od poznavaoca tehnologije da li će zaista biti jeftiniji i na koju foru.
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 18:27   #4
sami RWE su rekli da će biti niže cijene, sad odjedamput konkurencija je loša, a svi se žale da u kapitalizmu je najgori je monopol, odlučite se
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:09   #5
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
sami RWE su rekli da će biti niže cijene, sad odjedamput konkurencija je loša, a svi se žale da u kapitalizmu je najgori je monopol, odlučite se
Konkurencija je dobra i meni je drago da su došli jer o HEP-u nemam dobro mišljenje i ako budu imali nižu cijenu struje odmah prelazim kod njih... a kako vidim ni kiss me nema ništa protiv.
Nije mi baš najjasnije tko je protiv konkurencije u ovom threadu!!!
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:18   #6
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
sami RWE su rekli da će biti niže cijene, sad odjedamput konkurencija je loša, a svi se žale da u kapitalizmu je najgori je monopol, odlučite se
Tko kaže. Dapače, drago mi je da dolazi konkurencija jer je vrijeme da se ovim lopovima stane na kraj.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:01   #7
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Konkurencija je dobra i meni je drago da su došli jer o HEP-u nemam dobro mišljenje i ako budu imali nižu cijenu struje odmah prelazim kod njih... a kako vidim ni kiss me nema ništa protiv.
Nije mi baš najjasnije tko je protiv konkurencije u ovom threadu!!!
dao si primjer Bugarske kao lošeg sustava tržišta struje, pa mi se pričinilo da si protiv
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:16   #8
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
dao si primjer Bugarske kao lošeg sustava tržišta struje, pa mi se pričinilo da si protiv
Ma neee, to je netko drugi napisao kao komentar na indeksov članak, a ja sam to naveo da mi netko tko se kuži u problematiku napiše da li se tako što može očekivati kod nas.
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:30   #9
aha onda ok
jbt da nas EU nije prisilila na to ovi se nebi ni sjetili napraviti to, čak su ostavili HEP DOS kao dio HEP-a, baš me zanima kako će DWE imati manje cijene i još plaćati naknadu za infrastrukturu, to je opet nelojalno tržište. jbg

ako nekog zanima ovdje će obavjestit cijene i to
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 00:32   #10
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
[url] U komentarima na članak netko je napisao da je dolazak konkurencije u Bugarskoj donijelo izbor između skuplje i još skuplje struje!
zato šta je napisa neznalica i ne zna da bugarska ima najeftiniju el.energiju u EU
0,084 eura kwh oko 0,61 kn kwh skupa tarifa a jeftina 0,367 kuna kwh
30% električne energije im se ukrade na niskonaponskoj mreži(slično kao i u Srbiji)
izvor

http://www.energo-pro.bg/en/Acting-elelctricity-prices
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 01:08   #11
Nema šanse da dugoročno budu jeftiniji!
Jeftiniju struju imaju samo susjedi!
Evo prognoze:HEP digne cijenu,a zatim RWE uveze struju i proda ju nešto jeftinije.
Ukupno gledajući cijena će biti viša nego danas!
Pojavit će se još jedan distributer sa otprilike kojim lipom po kWh razlike više manje.I to je to!
Zatim sljedi jedno dugo dugo .... razdoblje takvog stanja!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 10:33   #12
Sve je to scenarij,po kojoj ce HEP prodavat skuplje,a konkurencija po nesto jeftinijoj tarifi,a sve ce na kraju rezultirat propascu HEPa,a konkurencija ostvarit monopol koja ce na kraju nabijat cijene po svom gustu,i to u nebo...
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:12   #13
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Nema šanse da dugoročno budu jeftiniji!
Jeftiniju struju imaju samo susjedi!
Evo prognoze:HEP digne cijenu,a zatim RWE uveze struju i proda ju nešto jeftinije.
Ukupno gledajući cijena će biti viša nego danas!
Pojavit će se još jedan distributer sa otprilike kojim lipom po kWh razlike više manje.I to je to!
Zatim sljedi jedno dugo dugo .... razdoblje takvog stanja!
TRenutno če biti jeftiniji na hupx-u je cijena 28-53 Eura mwh= 1000 kwh
na EEX-u je cijena 11-26 eura 1000 kwh kwx index 44 eura prošla 3 mjeseca.
ali i naše HE sad proizvode po 10-12 eura mwh tako da ove godine hep može očekivat enormne profite osim ako opet nisu kupovali struju sa istoka od tzv.prijatelja.
a naše HE prolivale vodu bez proizvodnje
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:43   #14
ma sigurno će HEP DOS masno naplaćivat korište vodova,infrastrukture tako da konkurencije HEP-u nesupije
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:28   #15
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
ma sigurno će HEP DOS masno naplaćivat korište vodova,infrastrukture tako da konkurencije HEP-u nesupije
Zar ne bi tom slučaju trebala postojati nekakva agencija (poput HAKOM-a za telekomunikacijsko tržište)?
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:36   #16
sumnjam da postoji ili će postojat, jer telekomunikacijski vodovi su djelom u t-comovom vlasništvu pa onda kao treba pratit privatnike da ne povečavaju cijene, a ovdje je državno, nezz, treba ispitat to

bit će žalosno ako budu samo 2 operatera

ovaj HEP treba podjelit na nekoliko djelova i privatizirat na jednake djelove,a samo da infrastruktura ostane hrvatska,slično kao kod telekomunikacija(iako mislim da bi trebalo biti više od 3 operatera), inače ako ostane u hrvatskom vlasništvu propast će od afera kao i HPB što polako propada
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:43   #17
Imamo HERA-u i HROTE, mislim da je HERA zadužena za ovo o čemu govorite.

Inače, pogledajte ovaj članak iz 2012. godine:
http://www.bjelovarac.hr/Novosti/tab...P-monopol.aspx
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:55   #18
izgleda da je HERA

bkte nisam ni znao da to postoji uopće, jel taj korlea i za kućanstva?
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 15:16   #19
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
izgleda da je HERA

bkte nisam ni znao da to postoji uopće, jel taj korlea i za kućanstva?
Korlea nije za kućanstva, barem ne u ovoj fazi. Nitko nije za kućanstva trenutno, prvo treba riješiti distribucijsku infrastrukturu. Valjda.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 15:58   #20
al ovaj najnoviji RWE kao planira: sa stranice:
Quote:
. Pripremili smo zanimljive ponude opskrbe električne energije za kućanstva, koje će biti dostupne kroz par dana. Ukoliko ste zainteresirani i prvi želite dobiti sve potrebne informacije, već danas nam pošaljite upit te ćemo Vas kontaktirati.
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.