Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 15:26   #21
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Najgora stvar mi je kaj u Kauflandu stave po hodnicima, koji se nalaze između polica, još dodatnu robu i onda je sve zakrčeno, pogotovo u četvrtak kad stave akcije. Kaj se tiče izbora on je velik, a kaj se tiče cijena mogu reći da je Konzum jeftiniji u dosta toga iako Kaufland za vrijeme akcija ima jeftiniji toalet papir, omekšivače i prašak za veš.
S prvim dijelom se slažem, ali ne bih baš rekao da je Konzum jeftiniji od Kauflanda, dapače - moja iskustva su sasvim suprotna...
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:53   #22
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Živo me zanima, a u kojim to trg. lancima kupuju ljudi koji nisu mentalno prikraćeni?
I ja se pitam. U konzum idu budale koje potpomažu cvjećara, u kaufland mentalno prikraćeni, u lidl sirotinja, getro i pevec su propali


I ne kužim po čemu je kaufland toliko nazadan? Ne znam je li subjektivna stvar, osobno se u kauflandu najbolje osjećam i najbolje snalazim. Najširi spektar robe koju koristim nalazim u kauflandu, pa često i po najboljim cijenama, a i nađem stvari obično tamo gdje je logično da se nalaze

Ako sam zbog toga retaj, neka
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:26   #23
Meni je opcenito katastrofa kad netko procjenjuje neciju pamet i financije prema tome u kojem trg. lancu kupuje.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:37   #24
Quote:
bee ana kaže: Pogledaj post
Moram reagirati na ovaj post jer su mi neke stvari jako zasmetale. Odmah da se ogradim od raznih pitanja, NE RADIM u Kauflandu, NEMAM VEZE s Kauflandom, NE KUPUJEM u Kauflandu.

Ali isto tako ZNAM da nije istina
da sva roba mora odmah van, jer Kaufland ima skladište (koje nije veliko) i nešto robe mogu i u njemu držati. Naravno, cilj je da se to što prije "izbaci" na police i rasproda.

Isto tako



ovaj dio tvog posta je ponižavajuć i diskriminatoran, i zapravo si pokazao ovom izjavom kakav je tvoj mentalni sklop.
U Kaufland idu ljudi koji vole uštediti, i kojima izgled trgovine nije najbitniji kod kupnje (ja osobno u Kaufland ne idem jer su mi neki drugi lanci bliži, čitaj: u mom mjestu nema Kauflanda), a vjerujem da mi je bliži da bih češće navratila tamo. Ipak je po nekim istraivanjima, koliko se sjećam, najjeftiniji.
cekaj malo,sada ne razumijem...
znas sve a nemas veze s Kauflandom..:klap:

PROCITAJ PONOVNO MOJ POST KOJI SI CITIRALA!!
gdje sam fino naveo,podebljao i tebi je opet to omasilo sve...radi se o tome da nemaju tipicno skladiste kao sto ima neznam KTC;Plodine,SuperKonzum,Interspar,Billa...etc,
vec direktno vuku robu s prijema robe na police,odnosno u trgovacki prostor..
to je njihovo pravilo,nisam ga ja izmislio...

Vezano za moj nespretni izraz...ok,to stoji..
al artikulirat cu drugacije,
dakle radi se o specificnom profilu ljudi koji su kupci Kauflanda...
To takodjer nisam ja izmislio,
vec postoje agencije/kompanije koje se bave sa proucavanjem statistikma,PROFILOM LJUDI i njihovoj kupovnoj moci...
te to sve kada izmjesas dobijes ono sto sam ja malo vulgarno rekao,pa se ljudi vrijedaju,nepotrebno...
to su sve statistike,koje potvdjuju pravilo...iznimaka uvijek ima,al pricam nacelo za vecinu!!
a vidim neki navode koga su vidjeli u Kaufu...
kao da je to relevantno za bilo sto...
Laicki gledano
mi smo siromasniji od DE,tj ona je bogatija od nas al isto tak postoje ljudi u HR koji su bogatiji od prosjecnog svabe,al to nam ne govori da smo u globalu bogatiji od njih..
volio bih i ja da smo kao svedska a kulturni i pametni kao ceska...al jbg,tu smo..nije lijepo,al tak nekak je..

ps-moj mentalni sklop nije tema ovog pdf i totalno je nebitan...inace sam klosar,hvala na pitanju..hehe
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:40   #25
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
dakle radi se o specificnom profilu ljudi koji su kupci Kauflanda...
To takodjer nisam ja izmislio,
vec postoje agencije/kompanije koje se bave sa proucavanjem statistikma,PROFILU LJUDI i njihovoj kupovnoj moci...
te to sve kada izmjesas dobijes ono sto sam ja malo vulgarno rekao,pa se ljudi vrijedaju,nepotrebno...
to su sve statistike,koje potvdjuju pravilo...iznimaka uvijek ima,al pricam nacelo za vecinu!!
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 07:53   #26
Comi,da razjasnimo jednu stvar,neke stvari o kauflandu znam jer sam jedno vrijeme zbog posla zalazila u njihovo skladiste (nisam bila zaposlenik Kauflanda),i to je jedina moja direktna veza s Kauflandom.
A sto se tice tih istrazivanja,daj neki link da to i mi ostali vidimo,jer ovako samo ostaje mrtvo slovo na papiru.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:57   #27
Istraživanja-smistraživanja...ta tvrdnja bi možda mogla proći za Lidl (iako sam protiv toga jer Lidl ima vrlo kvalitetnih stvari) ali Kaufland drži sve vodeće svjetske brendove, ima čak veći izbor od npr. Spara i stvarno je priglupo nazivati ga lancem za sirotinju.
Valjda je razlog tome to što liči na skladište pa je nekima ispod časti kupovati tamo.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 21:44   #28
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
A to sa akcijma,tj dogovorenom prodajom s distrbuterom je uvijek nezahvalna kombinacija...treba je pogodit...
Jer ak se dogovori punoo robe za neku xy akciju i onda se ne proda sve to,onda nastaju problemi...tu je specijalno izrazeno kod Kauflnada koji ima polituku ducana...iz kamiona na policu,tj nema klasicno skladiste u poslovnici...
pa onda roba xy(koja se nije rasprodala) se razvlaci po ducanu,smeta na redovnoj polici(remeti druge udjele),uglavnom kurva se okolo...

Tako da je tu potrebno optimalno procjenit koliko ti treba za koju akciju robe...
ak uzmes premalo robe,imas problem...jer ce se brzo raspodat sve..pa ce kupci uvidjet teoriju zavjere..."kao lazno oglasavanje i ducan me hoce prevarit,jer nema xy"...
a opce je poznato da u kaufland dolazi profil ljudi koji je nizeg mentalnog i finacijskog sklopa cak i od konzuma...

Tako da kada to sve ukalkuliras...ispadne hodanje po ledu...:klap:
A pogotovo kada je kakav komad tehnike i tog svega,ona je to po par komada po poslovnici(jos ak je nesto extra dobro,pa si ekipa iz ducana stavi sastrane za sebe ili svoje)...

Recimo zato ono kad gledas na tv kad oni glupi ameri se tuku/kampiraju/guraju ispred ducana u 4am jer cekaju otvorenje...da kupe nesto sto je na jebenom popustu...
Kod njih fino se kaze,recimo neznam u BestBayu akcija neznam xx-laptopa...i po poslovnici su samo npr 5kom(fino pise u novinama)...
pa zato moras guglat neku poslovnicu u nekoj selendri(gdje pretpostvljas da nitko nece doc) i tamo ici kapirat...i ono dojdes u tu pripizdinu kad ono tamo...
10 zumanjaka i 10 ofarbanih....
da je manje bolesnika ko šta si ti, vjerojatno bismo imali šta pročitat i pametno na Forumu.
Kad ti ne odgovaraju Kaufland i Konzum najbolje bi bilo da ti otvoriš jedan lanac prodavaonica, al kaj jeeee buraz, nemaš ti love za to pa je ponekad jedino kaj možeš p***** na Forumu.
A vezano za tvoju rečenicu koja govori da u Kaufland i Konzum dolaze ljudi nižeg financijskog i mentalnog sklopa, dovoljno je da ti kažem da u selima, ali i u gradovima neki ljudi imaju jedino Konzum.
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 07:26   #29
Sad meni nekaj nije jasno; u kaufland i konzum zalazi sirotinja, ljudi lošeg mentalnog sklopa. Lidl je dućan za sirotinju. Ni billa nije bolja.

A kam onda zalaze pametni?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 11:34   #30
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Sad meni nekaj nije jasno; u kaufland i konzum zalazi sirotinja, ljudi lošeg mentalnog sklopa. Lidl je dućan za sirotinju. Ni billa nije bolja.

A kam onda zalaze pametni?

Pametni po logici našeg divnog korisnika comi1 stoje najvjerojatnije doma i seru i po ljudima i po dućanima. Primjer su njegovi zadnji postovi. Kladim se da 10 puta u životu nije otišao ni u Kaufland, ni u Konzum
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:26   #31
Kaufland se u zadnje vrijeme jako pokvario; počeli prodavati polutrulo povrće, robe na akciji nije na polici ili nije skinuta cijena, prljavo je i nepregledno postavljena roba...

toga prije nije bilo. Mislim na trgovinu na Jankomiru (Šoljanova) a nije bolja ni ona u Zagrebačkoj 136
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:35   #32
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Sad meni nekaj nije jasno; u kaufland i konzum zalazi sirotinja, ljudi lošeg mentalnog sklopa. Lidl je dućan za sirotinju. Ni billa nije bolja.

A kam onda zalaze pametni?

Pametni kupuju online da se ne bi okrznuli o sirotinju

Kaufland rulz
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 17:40   #33
Kaufland je dobar samo nemojte gnjaviti osoblje za razne gluposti i onih 5kn na blagajni. Rade za siću a tempo im je nabijen da moraju provlačiti preko 20 artikala u minuti
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:31   #34
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
Kaufland je dobar samo nemojte gnjaviti osoblje za razne gluposti i onih 5kn na blagajni. Rade za siću a tempo im je nabijen da moraju provlačiti preko 20 artikala u minuti
Zbog toga gotovo svaki tjedan nakon blagajne odem na info pult da mi vrate 10-ak kuna jer mi redovno neke artikle dva puta provuku kroz čitač. Ono što me više živcira je zašto varaju kupce s natpisom HRVATSKO poviše voća koji se nalazi u talijanskoj ili španjolskoj ambalaži?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:37   #35
hm može biti.

ali za razliku od ratnog profitera, Kaufland ima jasno sitakunutu zemlju podrijetla i cijenu u kn/kg.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 01:02   #36
meni je kaufland ok
imaju cesto robu na rasprodaji sve u pola cijene svakim danom u 21.30,
prije svega voce i povrce

ribizli za 3.99
pa nije lose

uglavnom kupujem kad su akcije
jos imam 30 konzervi sardina od ljeta (kad su bile 2.99)
pa sam bio kupio 60
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:51   #37
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
a opce je poznato da u kaufland dolazi profil ljudi koji je nizeg mentalnog i finacijskog sklopa cak i od konzuma...
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 00:57   #38
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A kam onda zalaze pametni?
nigdi, stoju doma, pošalju koju sirotinju da im obavi kupnju
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 01:00   #39
evo da se nadodam, nisko smo pali ako komentiramo inteligenciju ljudi po trgovackim lancima, i mislim da je comi1 ovdje stvarno zasluzio darvinovu nagradu godine makar se nije ubio pritom, ali bilo bi mu bolje da je.

Nadalje zivio sam blizu kauflanda 3 godine i slucajno sam ga otkrio. sad sam preselio. imam jedno 10tak kilometara od kauflanda ali svaki drugi dan ljepo sjednem u auto i potegnem do kauflanda makar su mi plodine nekih 200m od kuce. a sad razlog...

Pristojno osoblje
3 godine garancija na elektroniku, svu, bez iznimke! jednom sam vratio antenu nakon 2 godine koja je crkla zbog grmljavine vratili su mi do zadnje lipe.
u odnosu na plodine istaknute cijene, akcije, sve oznaceno, nema prenatrpanosti polica uvijek vrate do zadnje lipe. jednom sam svjedocio prodavacici u plodinama koja se smijala njemici koja je trazila 50 lipa nazad.

lidl je isto jako dobar samo kaufland ima puno vise izbora
konzum neodgojene i bezobrazne tete potjeraju i najstrpljivije kupce.
spar je mrvicu skuplji i dobije se dojam da si u skladistu kad kupujes.

na sve to jos dodaj kruh i voce/povrce ponekad i na 90% popusta prije zatvaranja i kaufland je moj debeli favorit. cak i kad se uzme u obzir gorivo zbog kojeg mi ukupna cijena kupnje u kauflandu daleko probija konkurenciju, tamo se osjecam ugodno i neprevareno i zato volim kupovat tamo.

eto, ne radim u kauflandu i nemam nikakve veze s njima. osim sto redovno kupujem kod njih.

U kratko svi njemacki lanci su mi bas vrh i uzivancija je kupovat kod njih. Brzi, efikasni, pristojni, po pravilima.

Hrvatski lanci, konkretno plodine i konzum, boze sacuvaj. u konzumu vise ne kupujem iz principa nakon sto sam kupio jednu salamu koja je 3 puta imala preljepljen rok trajanja na sebi. bit ce da je i todoric mislio kao comi1 da sam malo nizeg intelekrualnog kapaciteta pa necu primjetiti
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 22:57   #40
kaufland prevaranti.
U letku stoji lubenica po 2 kn.
Bilo mi sumnjivo, s obzirom na cijene dobavljača, al aj da idem vidjet, naravno nema ni 1 komad lubenice, nada zero.
nabijem ih na k..c, namjerno nisam ništa drugo kupio, počeli su privlačit kupce na lopovski način, pa kad su već tamo da nešto kupe.
Vjerojatno čekaju da dobiju trule lubenice pa će ih onda prodavat za 2 kn.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.