Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2015., 09:44   #1
Da li je bolje biti svoj na svome ili stranac vani?

Prije svega,nadam se da neću biti nejasan,kada me nešto muči,nastojim to što prije "riješiti".

Pošto dosta ljudi koji žive vani,ali i oni koji znaju nekoga tko je vani ili oni koji vjeruju da tu gdje su rođeni tu trebaju i umrijeti.

Osobno,završavam strojarstvo,stručni studij,3 godine-dobivam naziv bacc.ing (bio sam i na sveučilištu,i žalim što nisam upisao odmah višu školu,jer sam dobio dosta više stručnog,konkretnog znanja ovdje,a samu teoriju se dosta radi,ali i sam neke,zanimljive stvari izučavam)...

nažalost,ovdje je to na lošem glasu i svi gledaju na sveučilište,a koliko sam vidio vani,Austrija,Njemačka se ti studiji dosta cijene.

zanima me,vaša iskustva o ovme isto...


E sad,glavno pitanje.kratko i jasno.


Znam da je ova država u banani,ali čitajući dosta iskustva i sl., različite ispade Balkanaca,vani (mislim prvenstveno na Autriju,Njemačku) nas doživlajvaju,nažalost,neozbiljne.....


Da li ja,kao vrijedan,pošten čovjek lakše mogu uspjeti ovdje kao Hrvat odnosno "domaćin" u smislu da imam neke prednosti jer znam mentalitet i sl. (makar,da ne idem u širinu,ponekad Hrvati i ovdje imaju najmanje prednosti) ili vani,u novom mjestu,kao stranac,spreman asimilirati se i postati,na neki način Austrijana,Nijemac,brakom,kulturom i sl...

Pritom,ne mislim,samo na posao kao radnik,nego i kao osoba koja bi htjela i nešto više,otvoriti nešto svoje,možda honoranrno predavati negdje i sl..

Ova tema,nije samo o ekonomiji,nego i o prihvaćanju,jer šta god rekli,postoje barijere da neki stranci glume u Hollywoodu....
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 11:32   #2
Ako imaš kakvu priliku, idi!
Hrvatska je zemlja za parazite neradnike i uhljebe u kojoj pošten čovjek koji želi raditi i živjeti od svog
rada nema što raditi.
Nemoj se zamarati onim što će neki stranci možda misliti o tebi, važno je da ti uredno isplate ono što si zaradio.
Sretno!
Aquaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 12:13   #3
Quote:
Aquaman kaže: Pogledaj post
Ako imaš kakvu priliku, idi!
Hrvatska je zemlja za parazite neradnike i uhljebe u kojoj pošten čovjek koji želi raditi i živjeti od svog
rada nema što raditi.
Nemoj se zamarati onim što će neki stranci možda misliti o tebi, važno je da ti uredno isplate ono što si zaradio.
Sretno!
prilike nema,ali moram priznati da nisam previše optimističan oko tih prilika, tj. ne ufam se previše na ono,mi ćemo tebi pomoći isl...jer obično naj od onih najbližih...

i sam nažalost dosta gledam to crno/bijelo i problem je što u HR je sve povezano s politikom ...

ali opet vjerujem da se može...

opet,s druge strane kad vidim recimo ovaj primjer

http://arhiva.nacional.hr/clanak/325...hilipa-zeptera

vidim da čovjek ovako nešto bi jako teško postigao ovdje,vjerovatno bi morao biti usko povezan s politikom i da vi ga uništila pa makar bio i težak neznam koliko milijuna..

nije da se toliko zamaram,ali nije baš jednostavno,tim više što smo na takvom glasu kakvom jesno (nažalost opravdano) i onda kad nisi takav onda je ovdje teško...

i da,iako je kasnije to napravio,vrlo brzo bi promijenio i ime
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.