Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 14:04   #9641
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Nije Pavao, nego Petar.
Junia, čuj, u postu su ti navedeni i Pavao i Petar.
Ne primjećuješ?
Gle, čak su navedeni i drugi apostoli i starješine, a da im ni nisu spomenuta imena,
pa svejedno je više nego očito da je ciljano sveobuhvatno.
Zašto?
Evo zato što nitko od svih njih ne može zauzet mjesto tzv.primata, ni jedan jedini od njih.
Zašto?
Zato jer od "primata" do "boga" je samo korak.

Pogledaj NZ, vidi kako je savršeno izbjeglo upravo ono što ti ovdje pokušavaš nazovi naglasiti.
Pravi Život is offline  
Old 20.10.2014., 11:17   #9642
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Junia, čuj, u postu su ti navedeni i Pavao i Petar.
Ne primjećuješ?
Gle, čak su navedeni i drugi apostoli i starješine, a da im ni nisu spomenuta imena,
pa svejedno je više nego očito da je ciljano sveobuhvatno.
Zašto?
Evo zato što nitko od svih njih ne može zauzet mjesto tzv.primata, ni jedan jedini od njih.
Zašto?
Zato jer od "primata" do "boga" je samo korak.

Pogledaj NZ, vidi kako je savršeno izbjeglo upravo ono što ti ovdje pokušavaš nazovi naglasiti.
A primjećuješ li ti koji je od njih ustao nakon duge prepirke i preuzeo riječ? Ako je tebi to sve isto, Petar, Pavao, apostol ovaj, starješina onaj, kako misliš razmjeti o čemu se radi?
__________________
Quies
Junia is offline  
Old 20.10.2014., 11:59   #9643
Nego, neki su primjetili kako spominjem prijevod knjige Ray-a Franza pa sam imao i upite gdje nabaviti.

Pa evo kog zanima, knjiga je sada (lektorirana) dostupna u PDF forumatu:



Raymond Franz - "Grižnja savjesti" - hrvatski prijevod!

Uživajte u čitanju


ps: neke će zanimati da je cijeli posao odrađen na volonterskoj bazi... a neke druge neće
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 20.10.2014., 12:16   #9644
Quote:
Baco27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na forumu
Pozdrav i tebi Baco! Dobrodošao natrag, dugo te nije bilo!
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 20.10.2014., 12:57   #9645
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
A primjećuješ li ti koji je od njih ustao nakon duge prepirke i preuzeo riječ? Ako je tebi to sve isto, Petar, Pavao, apostol ovaj, starješina onaj, kako misliš razmjeti o čemu se radi?
Oko istog je jedino to da se jedna ista poanta proteže kroz Djela apostolska i poslanice, više nego očita poanta koja pobija "primatstvo".
Stoga, ne, ne može bit ni Petar ni Pavao, ni bilo tko drugi. A zašto je to tako, već je objašnjeno.
E sad, ako neka crkva pokuša jednog pojedinog uzdizati u odnosu na druge, to je već crkven problem a on kao takav nema podršku Novog zavjeta.
Zanimljivo zašto Jehovini svjedoci ne uzdižu apostole na način kako to rade crkve svijeta.
Pravi Život is offline  
Old 20.10.2014., 17:12   #9646
I je li netko pogledao cijeli Godišnji sastanak 2014?
Dojmovi, komentari? (osim pojave Stephena Letta, molim, njega smo već apsolvirali)
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 21.10.2014., 13:35   #9647
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
I je li netko pogledao cijeli Godišnji sastanak 2014?
Dojmovi, komentari? (osim pojave Stephena Letta, molim, njega smo već apsolvirali)
Očito nitko njie.
Jesi ti izdržao sva 4 sata?
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 21.10.2014., 17:02   #9648
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Očito nitko njie.
Jesi ti izdržao sva 4 sata?
Nasjedio sam se ja tih sastanaka u "ovih četrdeset godina" no moram priznati da sam neke dijelove, naročito crtane i muzičke, preskočio. Nisam do sada baš puno gledao nastupe članova'vodećeg tijela', pa moram reći da me ugodno iznenadio David Splane (2:08-2:25), čini mi se da je barem dvije tri klase sposobniji od ostalih, barem po tome što se dalo vidjeti u ovom programu.

No mene zanimaju komentari na slijedeća tri govora nakon Splanea i glazbene vježbe Carla Capana
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 21.10.2014., 17:07   #9649
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
No mene zanimaju komentari na slijedeća tri govora nakon Splanea i glazbene vježbe Carla Capana
ima bljeskova novog svijetla?

hajde, probat ću pogledati taj dio...
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 29.10.2014., 22:29   #9650
pozdrav
radi ovo
Arianna7 is offline  
Old 30.10.2014., 15:22   #9651
Može jedno pitanje - pretpostavljam za betelca.

Rutherford je 1922 izjavio slijedeće:
"The gentile times under the supervision of the god of this world ended August 1, 1914." Watchtower, November 1, 1922, str. 333.

a vidim da se i u "našoj službi za kraljevstvo od kolovoza 2014 stoji:

Quote:
1914-2014. Stota godišnjica vladavine Božjeg Kraljevstva
Godine 1922. Joseph Rutherford hrabro je uzviknuo: “Gledajte, Kralj vlada! (...) Razglašujte vijest o Kralju i njegovom kraljevstvu!” Stotinu godina nakon uspostave Božjeg Kraljevstva njegov nas poziv još uvijek ispunjava oduševljenjem. Dajmo sve od sebe kako bi kolovoz ušao u teokratsku povijest kao mjesec u kojem smo pomogli velikom broju ljudi da sazna istinu o Božjem Kraljevstvu putem naše internetske stranice!
Je li ovo nešto slučajno ili se misli ili mislilo da su vremena pogana zaista završila u kolovozu 1914, a ne kako mi se čini da se uči da je to bio listopad 1914?
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 31.10.2014., 18:49   #9652
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje - pretpostavljam za betelca.

Rutherford je 1922 izjavio slijedeće:
"The gentile times under the supervision of the god of this world ended August 1, 1914." Watchtower, November 1, 1922, str. 333.

a vidim da se i u "našoj službi za kraljevstvo od kolovoza 2014 stoji:



Je li ovo nešto slučajno ili se misli ili mislilo da su vremena pogana zaista završila u kolovozu 1914, a ne kako mi se čini da se uči da je to bio listopad 1914?
Pročitao sam cijeli članak iz "Stražarske kule" 01.11.1922. i Rutherford se očito tu referira na početak prvog svjetskog rata, na slijedećoj 334. stranici ponavlja "The gentile times ended August 1, 1914, and immediately followed the World War", očito mu listopad nije pasovao u već pripremljeno predavanje.

Btw, ta "Stražarska kula" od 01.11.1922. sadrži detaljan izvještaj sa čuvenog kongresa održanog 5-13.09.1922 u Cedar Pointu, Ohio, i sadrži dijelove održanih predavanja. Gore navedeni citat je iz čuvenog predavanja J. F. Rutherforda koje završava riječima: "Therefore advertise, advertise, advertise, the King and his kingdom."

Što se tiče kolovoza, on je odabran kao mjesec u kojem objavitelji, JS, obično imaju najmanje poslovnih i školskih obaveza, pa se svake godine u kolovozu planiraju takve nekakve propovjedničke akcije, tako da to nema veze s ovime što je Rutherford izjavio. Svugdje drugdje u literaturi stoji da su vremena neznabožaca (aka vremena naroda, vremena nacija, vremena pogana i slično) završila početkom listopada 1914. (WT Library - Index)
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 01.11.2014., 23:04   #9653
hvala na razjašnjenju oko kolovoza...


Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Gore navedeni citat je iz čuvenog predavanja J. F. Rutherforda koje završava riječima: "Therefore advertise, advertise, advertise, the King and his kingdom."
Ma to mi je i inače bio razlog zašto sam išao čitati cijeli govor, jer je pomalo smješno a opet i pomalo obmanjuju kad se JS-i danas motiviraju s tim govorom s obzirom što je onda bio sadržaj poruke koja se razglašavala.
Na kraju svog govora, netom prije tih citiranih riječ u km "Razglašujte..." Rutherford je rekao što to trebaju razglašavati:

Do you believe it?
Do you believe that the King of glory is present, and has been since 1874? X - JS sada vjeruju da je prisutan od 1914
Do you believe that during that time he has conducted his harvest work? X - JS sada vjeruju da je žetva počela 1914 (a ne 1874), ako se ne varam..
Do you believe that he has had during that time a faithful and wise servant through whom he directed his work and the feeding of the household of faith? X - JS sada više ne vjeruju da je Russell bio v&r rob o svoje vrijeme
Do you believe that the Lord is now in his temple, judging the nations of earth? X - JS sada vjeruju da će se ovo odvajanje ovaca i koza desiti nakon velike nevolje..
Do you believe that the King of glory has begun his reign? - ovo je sad malo mutno, jer izgleda da je Rutherford puštao probni balon da se Isusovo ustoličenje pomakne s 1878 na 1914 (a to se službeno desilo tek 1943).
... This is the day of all days. Behold, the King reigns! You are his publicity agents. Therefore advertise, advertise, advertise, the King and his kingdom."

I onda km motivira JS-e: "Godine 1922. Joseph Rutherford hrabro je uzviknuo: “Gledajte, Kralj vlada! (...) Razglašujte vijest o Kralju i njegovom kraljevstvu!” Stotinu godina nakon uspostave Božjeg Kraljevstva njegov nas poziv još uvijek ispunjava oduševljenjem."

"Ispunja oduševljenjem" ali za drugu poruku... Slično kao kad je sadržaj dobre vijesti do 1990-tih bio "naraštaj 1914", a sada je ispario..
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 05.11.2014., 12:57   #9654
Znači 100-godišnjica je "uspostave Kraljevstva" pa Stephen Lett kaže kako je dokaz o tome da je Kraljevstvo uspostavljeno 1914 uvjerljiviji od dokaza da postoji "gravitacija, el. struja, vjetar"

https://www.youtube.com/watch?v=zJ6405yjZfo

izgubljen osjećaj za stvarnost gone wild
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 05.11.2014., 13:42   #9655
betelac & sime: Mislite da vam vasi dogovori pale i ovde za druge ??
miky-maus is offline  
Old 07.11.2014., 12:16   #9656
Quote:
miky-maus kaže: Pogledaj post
betelac & sime: Mislite da vam vasi dogovori pale i ovde za druge ??
Što ne bi palile muštre glavice, evo po muzejima ćemo spotražit KS iz '22 prošlog stoljeća,
usto i spregledat sto navedenih citiranih citata bez ikakvog konkretnog objašnjenja jer... očito je to postao običaj propovijedanja Dobre vijesti.

Zadnje uređivanje Pravi Život : 07.11.2014. at 12:22.
Pravi Život is offline  
Old 08.11.2014., 21:20   #9657
Citam,citam i ne mogu da skuzim tko je od vas JS?
Sempertin87 is offline  
Old 09.11.2014., 14:59   #9658
Quote:
Sempertin87 kaže: Pogledaj post
Citam,citam i ne mogu da skuzim tko je od vas JS?
To sam se i ja nekad znala zapitati, no nije trebalo dugo da brzo skužiš da je to na ovoj temi izgleda najmanje bitno.
A što je onda bitno? Hm, pa valjda tu i tamo pokoja vijest o Raselu, za il kontra njega, pa onda malo za il kontra Harmagedona, pa kontra same organizacije,
na koncu i kontra samog sunca i mjeseca..... Rekoh, valjda.
Pravi Život is offline  
Old 10.11.2014., 14:10   #9659
Kakve bi bile posljedice za običnog JS objavitelja kada bi pred sudom izjavio da nema nikakve veze s Watchtower organizacijom?


Vjerovali ili ne, upravo to je ustvrdio (u potpisanom dokumentu za sud) član Vodećeg tijela Gerrit Lösch.

Naime, radi se o još jednom sudskom procesu gdje se WT-u još jednom sudilo na prikrivanje pedofilije u svojim redovima, jer su starješine znale o pedofilu u svojim redovima a nisu ništa po tome poduzele, što je ovaj i iskoristio. Pošto su oni samo slijedili WT upute (pravilo o dva svjedoka), sud je zatražio svjedočenje predstavnika WT-a i kao najstarijeg člana Vodećeg tijela pozvali su Gerrita Löscha.

Kako je ovaj zanijekao ikakvu povezanost s Watchtower-om kao takvim i nije se pojavio na sudu da svjedoči, sud je odredio kaznu od 13.5 miliona dolara za WT:
https://www.youtube.com/watch?v=qpT3bmXiBhk


Prikrivanje pedofilije u WT-u je stara vijest, ali ovo nijekanje povezanosti s WT-om je stvarno nešto novo.
Potpisana izjava od veljače 2014 se može pregledati ovdje:
http://imgur.com/a/ae0lq

(8.) I am not, and never have been a corporate officer, director, managing agent, member, or employee of Watchtower. I do not direct, and have never directed, the day-to-day operations of Watchtower, I do not answer to Watchtower. I do not have, and never have had, any authority as an individual to make or determine corporate policy for Watchtower or any department of Watchtower.
(9.) Watchtower does not have, and never has had, any authority over me.


Prijevod:
(8.) Nisam, i nikad nisam bio korporativni dužnosnik, direktor, menađer, član ili zaposlenik Watchtower-a. Ne vodim, i nikada nisam vodio, svakodnedvno poslovanje Watchtower-a, ja ne odgovaram Watchtower-u. Nemam, i nikada nisam imao, ovlasti kao pojedinac u stvaranju i određivanju korporativne politike Watchtower-a ili bilo kojem odjelu Watchtowera.
(9.) Watchtower nema, i nikada nije imao, nikakav autoritet nad mnom.


Mislim, znam da se radi o "fiškalizaciji" ali da se član VT ovako javno odrekne povezanosti s WT-om mi je nešto prilično začuđujuće i novo.
On ovdje doduše niječe povezanost s korporacijom WTBTS NY koju se sudi.

No, od kud njemu dolazi plaća?
Ima li Vodeće tijelo ikakvu ulogu u WTBTS NY? Ili se izvlači da on kao pojedinac nema ovlasti, ali kao VT (čiji je on član) ima sve ovlasti?
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Old 11.11.2014., 12:19   #9660
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post

[...]

Mislim, znam da se radi o "fiškalizaciji" ali da se član VT ovako javno odrekne povezanosti s WT-om mi je nešto prilično začuđujuće i novo.
On ovdje doduše niječe povezanost s korporacijom WTBTS NY koju se sudi.

No, od kud njemu dolazi plaća?
Ima li Vodeće tijelo ikakvu ulogu u WTBTS NY? Ili se izvlači da on kao pojedinac nema ovlasti, ali kao VT (čiji je on član) ima sve ovlasti?
Gerrit Lösch nije ništa slagao, njegov pravni tim je vrlo vješto sročio tu izjavu da tehnički i pravno bude istinita, ali da neupućene zavede na krivi zaključak. E sad, koliko je to iskreno i koliko to odgovara onoj "istina, samo istina i ništa osim istine", to je druga stvar. On "kao pojedinac" ("as an individual") zaista nema autoritet nad Watchtowerom, niti Watchtower ima autoritet nad njim kao članom Vodećeg tijela, budući da Vodeće tijelo vodi "organizaciju" a ne obrnuto (tko je čitao Franza, sjetit će se "repa koji maše psom"). Kvaka 22, muljaža, "teokratski rat", pranje ruku, whatever...
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.