Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2006., 09:32   #261
[QUOTE=angelina1]
Quote:
ovo definitvno postaje nezanimljivo
Vicevi su ti dolje niže...ako te je uhvatila dosada.


Quote:
s jedne strane se busaš u prsa sa svojim znanjm a s druge reagiraš kao....ma neću ni reći kao tko

Vidjela si me da se busam ili što?

Quote:
šta ti uopće hoćeš dokazati?
da je bitna sloboda iZBORA, od toga sve polazi i završava i to u Africi kao i u Poljskoj ili Irskoj....ili gdje god bilo

Quote:
ilije samo bit popljuvati sve što ima veze sa kršćanima pa i ako će ti argument za temu biti poklopac od pekmeza...nema veze...bitno da ti nešto kažeš i bitno da se u jednoj riječi podudara s temom..to što je to potpuno profulana tema..nema veze

Ne pljujem ja vas koliko vi pljujete same sebe i skačete si u usta i u tome tražite u tome suučesnike. Nisi li naučila da nije bitko TKO govori već ŠTO i zašto govori.

Quote:
čini mi se da te opako peru frustracije pa to kompeziraš internetskom "nadmoći" i verbalnim nadmudrivanjem

Pogledaj sebe; ti sa postavljenim pitanjem na ovoj temi unaprijed se nadaš potvrdi tvojeg uvjerenja bez da želiš čuti argumente drugačijeg mišljenja, to vrijeđa tvoje osjetivo uho koje je naviknulo samo na jedan te isti ton.
Nadmudrivanje nije ovdje u igri jer za to treba dva ista sugovornika, a to tu nije slučaj.

Quote:
normalno je da su ženu kaznili zbog toga što je direktno sudjelovala u nečemu na čemu se temelje crkveni zakoni ...a to je .....ne ubij
Koja kazna, pa to nije point mojeg upisa ..............već da je žena sama uvidjela što znači zabrana i kakve posljedice ima za žene.

Quote:
sve ostalo o legalizaciji pobačaja i o uvjetima nelegalnog je posljedica na koju crkva sa svojim zaknom ne može utjecati
može pomoći ali nema zakona s kojim bi utjecala na nelegalne pobačaje
I što sad?



Quote:
potpuno mi je jasno da pišem bezveze(bar tebi) jer ćeš ti sad dodati neki svoj argument tipa ...nije ih briga za majke koje umiru od sepse itd...(iako nemaš blage veze da li ih je briga ili nije)...
To uopće nije bitno u ovoj priči, one su žrtve svoje nepromišljenosti i vjerovanja, i inputiranog im straha.

Quote:
ali čitam...pa si mislim...
da li su ljudi koji imaju ograničen sustav vrijednosti uopće u mogućnosti dobiti milosti...
Svi su u milosti a ne samo određeni neki.

Quote:
ovo nije izraz moje nadmoći...nego uopće ni ne pokušavaš akceptirati sugovornika...samo dereš bezveze
Ne povisujem ton ja već ti, jer ne možeš podnjeti da ti se drugačije argumentira. Na sebi treba raditi a ne dijeliti lekcije o svojoj dobroti, humanosti i čovjekoljublju i milosti. Izvan granice tvojeg stada, surov je svijet koje male ovčice teško mogu podnjeti.

Quote:
ima jedna "vjernica" takva....koja je tvoja supotnost...čisti fanatik
ti joj kažeš jedno a ona ....fatimska poruka
ti drugo....a ona fatimaska poruka
mi pričamo o uploadu slika...a ona fatimska poruka

A što je Fata htjela reći?

Quote:
mislim
Ne misliš, da misliš ne bi ovako bilo.
Quote:
kako uopće funkcioniraš s ljudima koji nisu tvoji istomišljenici
Odlično imamo puno toga za pričati.

Quote:
eto vidiš...mislila sa se ne javljati više...al uspjeva ti da mi ladica padne i sline počnu curiti dok čitam i ne vjerujem što ti se vrti u glavi

Tako reagiraju djeca i povlače svoje krpice.

Quote:
znam da će ovo biti novi poticaj da ti citiraš svaku riječ posebno i da svaki tvoj komentar bude negacija mene kao osobe i vjernika i čak mislim da ni ne trebam čitati...toliko si predvidljiva i neinovativna..
ali eto...
Ne pokušavam negirati tebe više od onoga što ti želiš meni natovariti na glavu. Uopće naše ličnosti nisu bitne sve dok branimo svoje mišljenje argumentima.

Quote:
možda malo promisliš pa u životu(ne zbog mene...meni je full ok...samo kliknem na x i nema više stranice forum.hr...odem i ne mislim na to)pokušaš ljudima oko sebe dati toliko prostora da misle malkice drugačije ili onako kako je njima dostupno
malo ...samo malo....komunikacijske kulture

Obično se zbiva sa ljudima kad gube tlo pod nogama da o drugome govore kao da nemaju komunikacijske kulture. Onda sve ono što čine sami guraju drugima pod nos....jer ne znaju što bi drugačije učinili i da bi im bilo lakše jer jer sugovornik tako diskreditiran.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 17:01   #262
Quote:
Apemant kaže:


Naravno da abortus nije isto što i ubojstvo!
Dio po dio ćemo sad...da mi lijenost opet ne prigovoriš. a jesam....bila sam uistinu lijena kad sam ti odgovarala tako kratko a zaokružila odgovorom više toga.
Abortus jest ubojstvo. Na ovu tvoju rečenicu imam žestok prigovor.
Posljedice tog čina za djecu su jednake. Njima olakotni detalji ne znače ništa.
Quote:
Pa ni ubojstvo nije isto što i neko drugo ubojstvo.
Razlikuju se samo po kazni koju treba odmjeriti. Za žrtvu je kako rekoh jednako.
Quote:
Postoji ubojstvo koje uopće nije kažnjivo,
Govorimo o pobačaju. Ima li pobačaja u samoobrani.???
U slučaju ugroženosti života trudnice...možda jedino tad.

Quote:
a postoji i ubojstvo za koje se u nekim zaostalim i barbarskim državama poput Amerike, dobije smrtna kazna.
Protiv sam smrtne kazne bilo kad i bilo gdje.

Quote:
Dakle, očito je da čak i unutar samog pojma 'ubojstvo' postoje DRASTIČNE razlike.
Nama. Živima.
Quote:
Pa naravno da onda ne možeš abortus 'izjednačavati' s ubojstvom.
Evo...ovdje ti prigovaram. Govorimo o pravu na život. Ne o nekom manjem.

Quote:
To jednostavno nema smisla, ni potrebe. Ni teoretske, ni praktične.
A ovdje još više.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 18:36   #263
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tekst iz naše štampe


UGLEDNA REDOVNICA PRISILJENA ODUSTATI OD POTPORE POBAČAJU


"Pokajničko pismo napisala je A.N Wasike ugledne profesorice sveučilišta u Nairobiju...svjetski autoritet kad je riječ o položaju afričke žene i o društvenim uvjetima koji pogoduju širenu aids-a (praznovjerice, levirat, mnogoženstva, eksplatacije). Profesorica je je bila pripadnica Malih sestara sv. Franje i njihova poglavarica 1992-1998, ali je suspendirana zabranjeno joj je bilo i primanje sakrameneta.
Kaznio ju je nadbiskup jer je u intervjuu BBC prije tri godine da bi "kenijska država mogla legalizirati abortus kako bi pomogla ženama", onima koji umiru od posljedica ilegalnih abortusa, u nehigijenskim uvjetima, uz ucjene lokalnih vračara.
...još je rekla da sad "shvaća da je bila u krivu, jer sam opravdavala zla sredstva radi postizanja dobrog cilja". Očito nije dopustljivo birati manje zlo, nego se treba opredeljivati isključivo za dobra sredstva, makar to urodilo katastrofom."


Zgodna afrička crtica...

i jedno pitanje; zašto liječnici kad nešto pođe po zlu u porodu prvo spašavaju majku a onda tek dijete, a ovdje se pravilom niti ne spašava još nerođeno čija majka zbog zabrane završava život od posljedica mesarenja na kuhinjskom stolu...????
Vidjeh ovo... prekrasno...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:12   #264
Siguran sam da je vise ljudi u povjesti covjecanstva izgubilo zivot zbog vjerskog fanatizma nego zbog abortusa , tako da bi bilo uredu da se vjernici malo smire na ovom topicu , a i bas me zanima jel bi se misljenje nekih od vas promjenilo kad bi imali 11/godisnju kcer buducu majku i kako bi onda gledali na abortus .
__________________
Trying different ways
To make a difference to the days
Ezekiel Bluff is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:19   #265
Quote:
Ezekiel Bluff kaže:
Siguran sam da je vise ljudi u povjesti covjecanstva izgubilo zivot zbog vjerskog fanatizma nego zbog abortusa , tako da bi bilo uredu da se vjernici malo smire na ovom topicu , a i bas me zanima jel bi se misljenje nekih od vas promjenilo kad bi imali 11/godisnju kcer buducu majku i kako bi onda gledali na abortus .
Nisam vjerski fanatik iz povijesti. Tvoji su preci kao i moji. Trebamo li stoga dozvoliti da danas ginu djeca da bi se naši potomci stidjeli?
A bit će im muka od ovog dijela našeg čovještva.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:14   #266
Quote:
brezovka kaže:
Može li mi netko od onih koji zagovaraju pravo pobačaja reći koji su to razlozi koji ga odobravaju.
Recite mi zašto se zalažete za oduzimanje jednog života???
Pa dobro, jel ti čitaš postove ili samo postaš!

Lavica02 kaže:
Da njezini roditelji trebaju gorijeti u paklu jer je s 11 godina ostala trudna zato što:
.......a) nisu je educirali o tome kako nastaju djeca
.......b) nisu primjetili da ju netko sexulano zlostavlja, po statistikama član obitelji
.......c) jer su je silovana od strane nepoznate osobe pa joj ne žele do kraja uništiti život.

Ja kažem:
.......d) Degenerativne bolesti koje se mogu otkriti u ranoj trudnoći ultrazvukom

Primjer: http://www.thefetus.net/images/artic...icthyo_sbv.swf

Što navedeno nisu dobri razlozi, možda se ubija to dijete abortusom na snimci, ali ako ga pustiš da živi ubijaš cijelu familiju psihički kad ga vide i mogućnost da će taj jadni par tog dijeteta ikada poželiti novo dijete od straha da se ne ponovi isti scenariji.

Inače dijete na snimci uvjek umire...a ovo je samo blaži oblik nekih od degenerativnih oboljenja kod novorođenčati!

Ako vas zanimaju brutalne stvari posjetite Hermitage u Rusiji, St. Petesburg, pa vidite freak show u formalinu!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 09:30   #267
Quote:
angelina1 kaže:
koji je stav vaš nakon pogledanih slika??

ubojstvo ili ne???



abortusi
Za mene pobačaj (hrvatska riječ) predstavlja odluku žene. Sad da li je ta odluka (nekome) ispravna ili ne, ništa ne mjenja i ne bi trebala ništa značiti.
Ja sam vjernica, imam 26 g. i dosad nisam imala nijedan pobačaj na sreću, ali je moja sestra pobacila nakon silovanja.
Kad mi je rekla da se odlučila na pobačaj, samo sam je upitala je li sigurna. Rekla mi je " Jesam, tri dana i noći mislim o tome. Teško mi je to napraviti, osjećaj da jedno maleno ljudsko biće raste u tebi je prekrasan. Ali shvati ja ću do kraja života u očima svog djeteta vidjeti NJEGOVE OČI, sa svakim smijehom ću čuti NJEGOV SMIJEH. Za to jednostano nemam snage, niti imam snage za idućih 9 mjeseci, tijekom kojih ću znati da NJEGOVO DJETE raste u meni!"
Šta sam joj trebala reći, da je ubojica, da je krvnik, da mora roditi to dijete, da mora pogledati u djetetove oči i proživjeti sve ono što je proživjela te noći?
Ja vjerujem da je Bog pravedan, da nam je Bog dao razum da sami odlučimo.

I još nešto kao vjernik ne mogu osuđivati one žene koje nisu vjernice a naprave pobačaj. Jer za njih to nije grijeh ni zločin,već sasvim legalan postupak.
__________________
Nekada davno htjela sam odrasti...
sad samo žalim što sam poželjela
neznalicaXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 11:22   #268
I bez ovih slika za mene je pobačaj ubojstvo ljudskog bića.
Nisam čitala šta drugi pišu...ali ne vjerujem da bih se i nakon silovanja odlučila na pobačaj, jer samo tako se nastavlja lanac nasilja, ne osjećam se da imam pravo oduzeti djetetu život.
Za kontaracepciju sam, ali za abortivne metode definitivno nisam.
Mada da li pobačaj treba biti legalan, ne bih raspravljala...jer je to jako delikatna tema...
Mislim da je i crkva puno kumovala velikom broju pobačaja i neželjenih trudnoća na indirektan način, mlade tinejdžerice koje zatrudne i takvi slučajevi, često puta su rezultat needuciranosti o seksu koji je stoljećima mistificiran i tabu tema...cijelo društvo nosi jednu dozu krivice...
...žene koje naprave pobačaj ne mogu osuđivati tako generalno, jer nisam bila u njihovom položaju i ne mogu ocjenjivati koji stupanj samoće, usamljenosti,možda čak i potencijalnog odbacivanja osjećaju kada je u pitanju neželjena trudnoća, i nije svatko isti karakter i da se jednako nosi s tim...tome smo krivi smi mi, cijelo društvo i crkva jer smo uskogrudni i nismo dovoljno institucionalizirani i otvoreni da pomognemo tim ženama...
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 19:03   #269
Quote:
zoser kaže:
Pa dobro, jel ti čitaš postove ili samo postaš!
Da vidimo radi čega se buniš. Imam malo vremena u zadnje vrijeme, ali kad pišem znam što radim.
Quote:
Lavica02 kaže:
Da njezini roditelji trebaju gorijeti u paklu jer je s 11 godina ostala trudna zato što:
.......a) nisu je educirali o tome kako nastaju djeca
.......b) nisu primjetili da ju netko sexulano zlostavlja, po statistikama član obitelji
.......c) jer su je silovana od strane nepoznate osobe pa joj ne žele do kraja uništiti život.

Ja kažem:
.......d) Degenerativne bolesti koje se mogu otkriti u ranoj trudnoći ultrazvukom

Primjer: http://www.thefetus.net/images/artic...icthyo_sbv.swf

Što navedeno nisu dobri razlozi, možda se ubija to dijete abortusom na snimci, ali ako ga pustiš da živi ubijaš cijelu familiju psihički kad ga vide i mogućnost da će taj jadni par tog dijeteta ikada poželiti novo dijete od straha da se ne ponovi isti scenariji.

Inače dijete na snimci uvjek umire...a ovo je samo blaži oblik nekih od degenerativnih oboljenja kod novorođenčati!

Ako vas zanimaju brutalne stvari posjetite Hermitage u Rusiji, St. Petesburg, pa vidite freak show u formalinu!
Mali je broj začeća silovanjem...i nisu ovdje problem.Jednako tako u odnosu na broj pobačaja i malformirani plodovi su u malom broju.
Problem je što se ubijaju potpuno zdrava djeca začeta normalnim spolnim odnosom....a njih je veliki broj. Iz straha od gubitka komoditeta ubijaju se djeca...i to je ono što najviše boli.
Pod krinkom ugroze...tuđe, svoja se sebična rješava.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 22:28   #270
Quote:
JustForFun kaže:
I bez ovih slika za mene je pobačaj ubojstvo ljudskog bića.
Nisam čitala šta drugi pišu...ali ne vjerujem da bih se i nakon silovanja odlučila na pobačaj, jer samo tako se nastavlja lanac nasilja, ne osjećam se da imam pravo oduzeti djetetu život.
Za kontaracepciju sam, ali za abortivne metode definitivno nisam.
Mada da li pobačaj treba biti legalan, ne bih raspravljala...jer je to jako delikatna tema...
Mislim da je i crkva puno kumovala velikom broju pobačaja i neželjenih trudnoća na indirektan način, mlade tinejdžerice koje zatrudne i takvi slučajevi, često puta su rezultat needuciranosti o seksu koji je stoljećima mistificiran i tabu tema...cijelo društvo nosi jednu dozu krivice...
...žene koje naprave pobačaj ne mogu osuđivati tako generalno, jer nisam bila u njihovom položaju i ne mogu ocjenjivati koji stupanj samoće, usamljenosti,možda čak i potencijalnog odbacivanja osjećaju kada je u pitanju neželjena trudnoća, i nije svatko isti karakter i da se jednako nosi s tim...tome smo krivi smi mi, cijelo društvo i crkva jer smo uskogrudni i nismo dovoljno institucionalizirani i otvoreni da pomognemo tim ženama...

A iza cijele te osamljenosti i društvenog odbacivanja, a kao izvor tog običaja, stoji (vjerovali ili ne) Crkva....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 22:39   #271
Oko čega raspravljati kad se znaju indikacije i kontraindikacije za abortus? A što se tiče ostalog, na vlastitu savjest.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.