Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2006., 12:13   #121
Quote:
ujvidek kaže:
Ukoliko ovde ima teologa ili nekog mudrijeg, bilo bi lepo da da doprinos ovoj temi.
Teologija ili bilo kakvo "kvazi znanstveno" naklapanje ubija svu duhovnost. Zasto mislis da bi takvi doprinjeli temi?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 13:14   #122
[QUOTE=-Daniel-]daneye prijatelju, bratu u Kristu...nemoj gledati samo neke stihove za podkrijepu svojih mišljenja (to rade i JEhovini svjedoci i naši prijatelji adventisti ovdje) nego cijelu Bibliju, jer cijela Biblija je - Riječ Božja i nadopunjuje

Ne bih se složio da adventisti, poput Jehovinih svjedoka uzimaju par stihova i grade teologiju na njima. Ako stvarno netko koristi i Stari i Novi zavjet za podkrijepljivanje doktrina to su oni. Što se tiče da li se spašavamo djelima rekao bih ne. Ono što nas spašava na sudu su Kristove zasluge, Njegova pravednost. Matej u 22 poglavlju u usporedbi o kraljevskoj svadbenoj gozbi kaže da je kralj našao ondje jednog čovjeka koji nije bio obučen u svadbeno ruho, te je naredio poslužnicima da mu svežu ruke i noge i bace u tamu gdje će biti plač i škrgut zubima;
vladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 13:21   #123
inače haljnine i ruho u Bibliji simboliziraju pravednost. I tek kad nas na sudu Isus pokrije svojom haljinom pravednosti bit ćemo opravdani. Naravno ako imamo vjeru u Gospoda Isusa činit ćemo i dobra djela. No netko je u mogućnosti činiti više, a netko manje djela i zato kažem da nas Kristove zasluge spašavaju.
vladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 16:57   #124
Quote:
vladi kaže:
Ne bih se složio da adventisti, poput Jehovinih svjedoka uzimaju par stihova i grade teologiju na njima. Ako stvarno netko koristi i Stari i Novi zavjet za podkrijepljivanje doktrina to su oni. Što se tiče da li se spašavamo djelima rekao bih ne. Ono što nas spašava na sudu su Kristove zasluge, Njegova pravednost. Matej u 22 poglavlju u usporedbi o kraljevskoj svadbenoj gozbi kaže da je kralj našao ondje jednog čovjeka koji nije bio obučen u svadbeno ruho, te je naredio poslužnicima da mu svežu ruke i noge i bace u tamu gdje će biti plač i škrgut zubima;
imaš pravo...ja doduše nisam rekao da adventisti uzimaju par stihova, i složio bih se s tobom da uzimaju sve...ali u tome je stvar da uzimaju VIŠE od potrebnog, odnosno pretpostavku uobličavaju u Božansku Volju...što ne rade samo oni naravno, no uzeo sam ih kao primjer makar ne spadaju sigurno u rang JS nego kršćanstva naravno i milost i spasenje Kristovo im je dano, za razliku od JS koji negiraju Isusovo božanstvo te isto kao i neke crkve ravnaju se po svojoj tradiciji i lažnim učenjima a ne Istinskoj Riječi...

već smo raspravili ovdje sa adventistima ta neslaganja i mislim da smo zaključili da su suvišna ta raspravljanja koja dovode više razdvajanju...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 23:54   #125
Quote:
Imhotep kaže:
mislim da se pravi kršćanin nema zašto bojati suda i sličnih stvari, već treba živjeti kršćanskim životom, a sve ovo će doći samo od sebe. nekakav strog i sitničav sud nije u skladu ni sa načelima reformacije (gratia, fide...) na koju se neki od nas pozivaju. mi smo stvorenja koja ne mogu biti bezgrešna, a tu je Božja milost da nas spasi. sud koji bi se zasnivao na našim dobrim djelima ili bilo čemu što se može mjeriti jednostavno ne ulazi u pojam milosti. dovoljno je pročitati Bibliju pa vidjeti na temelju čega je Bog neke ljude odabrao i na temelju čega je govorio da su oni spašeni. jakov je bio prevarant, abraham nije vjerovao Bogu da mu može dati sina, david je bio preljubnik, mojsije nagao i bahat, da ne spominjemo druge. oni nikako ne bi mogli biti spašeni na temelju djela nego samo na temelju pokajanja i vjere. mi ne možemo govoriti tko će se spasiti ili ne, iznenadit ćemo se tko će se spasiti, a isto tako ćemo se iznenaditi tko se neće spasiti. ne postoji nekakav vidljiv vanjski znak za to, pa tako ni krštenje
koliko god godina zivili, kod Boga ne mozemo opravdati niti nas mali prst na ruci...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 00:56   #126
Joj, kad vam dodje Shiva sa trozubom... bit ce vas po svuda...
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.