Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2006., 17:34   #41
[QUOTE=Bosanka]
Zene u raju ce vjecno biti lijepe, mlade i dražesne.....Stvoritelj ce im dati sve ono sto budu zeljele.....a san svake zene je da sacuva svoju ljepotu i da je muz voli....(



san svake žene je da bude kurva, a san svakog muškarca je da bude razbojnik
- citirala Godiva
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 20:03   #42
Quote:
ursamajor kaže:
ma ok je to,al nisam baš siguran koji od tih virusa,bakterija,glisti,crva i ostalih gladnih božjih stvorenja koja nas papaju i dok dišemo idu u raj a koja ne,možda oni koji su papali papu idu u paklenicu a oni koji su grickali al caponea u raj.
Mislim da je svakom i njegova briga previše. Tijelo i tako ide zemlji. Njeno je. A mi?
Srest ćemo se....i neće nam biti dosadno.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 20:06   #43
dobro i kak na kraju zgleda taj muslimanski raj?

jel se isplati postat musliman zbog toga, ili da ostanem katolik?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 20:42   #44
Quote:
Krvnik kaže:
dobro i kak na kraju zgleda taj muslimanski raj?

jel se isplati postat musliman zbog toga, ili da ostanem katolik?
Ni slučajno. Drži se tog što imaš.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 21:02   #45
Quote:
ursamajor kaže:
možda da se malo raspitaš kod sikha oni bi mogli završit u miš-maš hindusko-muslimansklom raju.
I...? Ja znam kud idem. Imam putokaz.
A kakav je taj njihov raj?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 21:08   #46
Quote:
Krvnik kaže:
dobro i kak na kraju zgleda taj muslimanski raj?

jel se isplati postat musliman zbog toga, ili da ostanem katolik?


možda da se malo raspitaš kod sikha oni bi mogli završit u miš-maš hindusko-muslimansklom raju.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 21:09   #47
Quote:
brezovka kaže:
I...? Ja znam kud idem. Imam putokaz.
A kakav je taj njihov raj?
ti mora da si neki medij
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 21:59   #48
Mislim da muslimanska vizija raja vuče korijen od "Starca s planine" i njegovih čuvenih asasina koji su stolovali u slavnom gradu Samarkandu.

Asasini (iskrivljeno od hašišini) bili su sljedbenici Starca s planine, koji su u slučaju da neki od uglednika, pa i vladara bližih ili daljnjih područja od Samarkanda odbije platiti Starcu neku određenu svotu (koju je ovaj zatražio), izvrše njegovo ubojstvo. Iliti asasinaciju, atentat. I to bez obzira na stupanj rizika za vlastiti život.

A zašto? E, pa zato jer je Starac s planine imao jedinstveni način regrutacije svojih mladih sljedbenika. On bi naime potencijalnog asasina dobro napušio hašišem (a možda i nečim drugim - od tuda i originalni naziv hašišini), te kad bi ovaj obnevidio, prenio bi ga u raskošne dijelove svoje palače gdje su mu na usluzi bile brojne divne i mlade žene, kao i ostala raskoš koju je kandidat za asasina mogao nesputano uživati. Nakon uživanja, opet bi ga napušio do nesvjesti, a onda prenio u "obične" dijelove palače/grada gdje bi mu rekao da je eto upravo bio u raju i da će se tamo opet naći ukoliko uspješno izvrši svoj zadatak (nečije ubojstvo) i vrati se u Samarkand ili ukoliko na tom zadatku pogine - evo ga opet u raju.

I tako su ti dečki, opčarani tim rajem i s oduševljenjem izvršavali Starčeve naloge. Dok nije došao Džingis-kan i sa zemljom sravnio to gnijezdo ubojica.

To se je pomalo sve zaboravilo, ali se čini da je ta vizija raja ostala, a pogotovo se potencira danas kada se novi i novi muslimani pripremaju dati svoj život u nekom novom "pravednom" atentatu/ratu protiv mrskih im neprijatelja. A možda ga i ne bi tako olako dali da ih ne čeka taj i takav "raj".
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:11   #49
Salvador....
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:16   #50
Sestro mila
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:19   #51
Quote:
salvador2 kaže:
Sestro mila
Ostavi nešto i za raj.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:22   #52
Sve mi se čini da u našem raju neće biti žena, kad ih tolko treba muslimanima. Možda da i ti počneš lagano burku isprobavati?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:26   #53
Quote:
salvador2 kaže:
Sve mi se čini da u našem raju neće biti žena, kad ih tolko treba muslimanima. Možda da i ti počneš lagano burku isprobavati?
O ne.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:33   #54
Quote:
ursamajor kaže:
ti mora da si neki medij
Znaš da nisam...
a bi li ti volio medij biti.?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:52   #55
Dragi moji krscani divno je citati vase mudre i pametne upise u kojima oktrivate razinu vase tolerantnosti.......sreca nasa pa zivimo u sekularnim drzavama jer od nas koji VJERUJEMO na drugaciji nacin na teritorijama gdje vi dominirate ne bi ostalo ni traga.....

čast izuzecima....... u svakom kukolju ima i zita.....

A sto se tice raja nitko se nije vratio i nemamo egzaktnu potvrdu "onosjvetske" ISTINE ............. zato ne prsite se previše svojom VJERSKOM DOGMOM, iliti tvrdnjom bez dokaza u koju se slijepo vjeruje , kao jedinom ISTINOM ........jer bi ste mogli prsnuti......

Lijepo sanjaj gospa Brezo.
Bosanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 22:57   #56
Quote:
Bosanka kaže:
Dragi moji krscani divno je citati vase mudre i pametne upise u kojima oktrivate razinu vase tolerantnosti.......sreca nasa pa zivimo u sekularnim drzavama jer od nas koji VJERUJEMO na drugaciji nacin na teritorijama gdje vi dominirate ne bi ostalo ni traga.....

čast izuzecima....... u svakom kukolju ima i zita.....

A sto se tice raja nitko se nije vratio i nemamo egzaktnu potvrdu "onosjvetske" ISTINE ............. zato ne prsite se previše svojom VJERSKOM DOGMOM, iliti tvrdnjom bez dokaza u koju se slijepo vjeruje , kao jedinom ISTINOM ........jer bi ste mogli prsnuti......

Lijepo sanjaj gospa Brezo.
Možeš ti vjerovati kako hoćeš...nama je zajedno u raju biti. U jednom raju. Ali sjeti se da i žene mjesto u njemu imaju. Ne kao roba ili tuđi užitak.
Znači spol neće biti važan.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:04   #57
Bosanka se već možda napalila, a ti Brezo tako okrutno u glavu. Ccccccc...
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:06   #58
Quote:
salvador2 kaže:
Bosanka se već možda napalila, a ti Brezo tako okrutno u glavu. Ccccccc...
Jedna od tisuću...na jednog???? Što se tu imaš paliti?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:15   #59
Ma što je tisuća za jednog đihadliju. On to u pola večeri okrene.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 23:20   #60
Quote:
Bosanka kaže:
sreca nasa pa zivimo u sekularnim drzavama jer od nas koji VJERUJEMO na drugaciji nacin na teritorijama gdje vi dominirate ne bi ostalo ni traga.....
Bosanko... nisu li Muslimani žestoki protivnici sekularizacije?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.