Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 01:12   #61
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
Ima jedna stvar o kojoj ljudi opće ne razmišljaju ,a to je da tehnologija u posljednih 40g napreduje i da se vise strojevi ne konstruiraju tako da oni čim duže izdrže nego da čovijek čim manje trpi u radu sa strojem. A to znači da strojevi moraju biti sto lakši sa što manje vibracija a to povlači sve više plastičnih djelova na strojevima. A tu počinje priča da stihl vise nije ono što je bil jer kad dedek koji je imal S070 koja imala 70cm3 na 10000 o/min koja je stvarno nepoderiva pa ga onada u nekoj nespecijaliziranoj trgovini nagovore na neki modeli koji je preslabi za njegove potrebe onda počinje priča kak stilh vise nije ono kaj je bil mada uopće nije bitno o kojoj se marki radi.
Jer svaka pila od prije 30 i vše godina je napravljena tako da uz minimalno odrzavanje moze trajati viječno. Inače taj model 070 jos uvijek rade za afriku i njihove prasume jer navodno ni jedna druga pila dolje ne funkcionira.
To sve stoji, ali tu je još jedan problem - uz sve moguće današnje zahtjeve na proizvod, jednostavno je preskupo raditi nešto što traje vječno.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 23:13   #62
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
Ja osobno navijam za Hus. , imam njihov trimer ( 335rx ) i motorku ( 350 ) - to je za moje potrebe sasvim OK.
Susjed ima obrt za rušenje i izvlačenje trupaca , prije par godina odrekao se STIHL-a i sada ima motorne pile Jonsered 2165 http://www.hajster-servis.hr/proizvo...spx?modelID=43 - kaže da su nepoderive i brze ko munje...
E sad na tebi je konačna odluka
dali itko zna jeli se može na stihl motornoj pili podesiti protok ulja za podmazivanje lanca...hvala
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:41   #63
dali netko zna moželi se na stilovki motorci podesit protok ulja za podmazivanje lanca...
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:37   #64
dali netko zna moželi se podesit protok ulja na stihlovoj motorci.....hvala
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:46   #65
dali netko zna moželi se na stihl motorci podesit protok ulja za podmazivanje lanca...
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 09:40   #66
koji model?
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:20   #67
Kod mene je sve Husqvarna :

motorna pila HUSQVARNA 350
čistač šikare HUSQVARNA 335 RX
kosilica HUSQVARNA 152 SVH

Ako se mene pita HUSQVARNA
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:41   #68
imam i ja husqvarnu...eto! samo da udrim po čelu fau ve sindromu. i jako zadovoljan! samo rže na drvo. uh...jos malo cu u drva! jedva čekam...obično izgubim na kilaži u šumi...radi se dosta drva
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:15   #69
Das Auto - VW Golf 1, das Kettensäge - Husqvarna...

Moja Husqvarna F 61 je nakon 25 godina prvi put u kvaru. Izgleda da joj je otišla membrana u Tillotson rasplinjaču. Upali dok je hladna,ispočetka normalno prihvaća gas i počne piliti, onda na visokim okretajima "podivlja" (dobi pod opterečenjem previsoke okretaje) i ugasne se. Naručio sam iz USA preko eBay-a kit za rasplinjač, u njemu su sve membrane, brtvila i još neki dijelovi rasplinjača. Cijena 14 USD, dostava na kućnu adresu 2,5 dolara.

Ali možda je i samo začepljena dizna za visoke okretaje, to tek moram provjeriti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 19:45   #70
I ja imam motornu pilu Husqvarnu 365 specijal
Trimer Husqvarna 323RJ
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 16:01   #71
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Das Auto - VW Golf 1, das Kettensäge - Husqvarna...

Moja Husqvarna F 61 je nakon 25 godina prvi put u kvaru. Izgleda da joj je otišla membrana u Tillotson rasplinjaču. Upali dok je hladna,ispočetka normalno prihvaća gas i počne piliti, onda na visokim okretajima "podivlja" (dobi pod opterečenjem previsoke okretaje) i ugasne se. Naručio sam iz USA preko eBay-a kit za rasplinjač, u njemu su sve membrane, brtvila i još neki dijelovi rasplinjača. Cijena 14 USD, dostava na kućnu adresu 2,5 dolara.

Ali možda je i samo začepljena dizna za visoke okretaje, to tek moram provjeriti.
Kod nas dođe 60kn i možda je i semering u pitanju...
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 16:02   #72
A možda i filter goriva...
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 10:23   #73
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
koji model?
stihl o44 c,i zanima me dali itko zna koliko ona ima (kw i ks).i vaše misljenje o njoj,
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:07   #74
stihl 044c,i zanima me dali netko zna koliko ona ima (kw i ks)
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:36   #75
4kw(5.4ks) profesionalna pila nema greške, samo pazi sad ima puno lažnjaka po oglasima koji nisu ni slični orginalu samo imaju naljepnicu na kojoj piše STEEL MS 440w ili STHIL 044 MADE in Austria
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:24   #76
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
4kw(5.4ks) profesionalna pila nema greške, samo pazi sad ima puno lažnjaka po oglasima koji nisu ni slični orginalu samo imaju naljepnicu na kojoj piše STEEL MS 440w ili STHIL 044 MADE in Austria
ok.hvala,a dali možda znaš dali se može podešavati protok ulja a njoj za podmazivanje lanca.i koliku vodilicu mogu da stavim na nju,sada je lanac 33 zuba a neznam kolika je to duljina...
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 17:08   #77
Quote:
mario buljan kaže: Pogledaj post
ok.hvala,a dali možda znaš dali se može podešavati protok ulja a njoj za podmazivanje lanca.i koliku vodilicu mogu da stavim na nju,sada je lanac 33 zuba a neznam kolika je to duljina...
Kaže google da se može podešavati količina ulja i to od 8-15ml/min. na 9000 okretaja .
Zašto ti je to važno?
Ako baš inzistiraš vodilcu možeš staviti največu u tom rangu prihvata , paralerno k tome trebaš i lanac .Koja je to pitaj trgovca , tvornica ju je isporučila s optimalnom vodilicom , ako je baš hočeš uništiti prije vremena stavi na nju od metra .
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 17:28   #78
zanima me da li tko zna jer vrjede sta oni einhelovi modeli za 1000 kn u getrou?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 17:43   #79
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
Kaže google da se može podešavati količina ulja i to od 8-15ml/min. na 9000 okretaja .
Zašto ti je to važno?
Ako baš inzistiraš vodilcu možeš staviti največu u tom rangu prihvata , paralerno k tome trebaš i lanac .Koja je to pitaj trgovca , tvornica ju je isporučila s optimalnom vodilicom , ako je baš hočeš uništiti prije vremena stavi na nju od metra .
ok.hvala na odgovoru,a za protok ulja pitam zato sto mi pre malo trosi ulja, pa mislim da mi se neče nesto sjebat.potroši 3 rezervara goriva a tek 1 rezervar ulja,ali možda stilovke tako troše..
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:36   #80
Quote:
mario buljan kaže: Pogledaj post
ok.hvala na odgovoru,a za protok ulja pitam zato sto mi pre malo trosi ulja, pa mislim da mi se neče nesto sjebat.potroši 3 rezervara goriva a tek 1 rezervar ulja,ali možda stilovke tako troše..
hm..nije uobičajno ..treba bi potrošiti i ulje , zajdno s benzinom .
Jel čistiš kanale uzduž vodilce, sve one rupice po vodilici itd.?
Podešavanje količine ulja je s donje strane motorke , između poklopca lanca i glavnog kučišta .
Prelistaj upute !
A možda i nešto drugo nevalja , jel to oduvjek tako ?
Sliakj je s donje strane pa ti pokažem na slici

Zadnje uređivanje user zoki : 25.04.2010. at 19:47.
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.