Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2010., 20:34   #81
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
hm..nije uobičajno ..treba bi potrošiti i ulje , zajdno s benzinom .
Jel čistiš kanale uzduž vodilce, sve one rupice po vodilici itd.?
Podešavanje količine ulja je s donje strane motorke , između poklopca lanca i glavnog kučišta .
Prelistaj upute !
A možda i nešto drugo nevalja , jel to oduvjek tako ?
Sliakj je s donje strane pa ti pokažem na slici
ok.mislio sam da je uljna pumpa pokvarena ali kada sam skinuo vodilicu i upalio je dodavao sam gas i ulje je curilo.kupio sam ju polovnu za božič i s njom izrezo 10 metara drva ovako je sve ok,radi kako treba prima gas ima snage.to je stihl 044c,kakvo je tvoje misljenje o njoj.jel znas koje je godine proizvedena i koja je razlika između nje i ms440..
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:10   #82
Ovako 044 je stara oko 12-13g oznaku ms 440,640,290 uveli su negdje oko 1999g a razlike nema u motoru već neke vanjske izmjene na filteru rasplinjaču i na čepovima za ulje i gorivo. Ulje se podešava na vijku ispod koji se okreće max,1/4kruga.
Problem može nastati ako se istroši puž uljne pumpe ili se nešto zaštopa u uljnoj pumpi, filteru ulja u rezervaru ili na vodilici.
Dužina vodilice može varirati od 38cm pa do 75cm, to određuje uvoznik za pojedinu zemlju tako da se zna desit da kod nas isporučuju s jednom dužinom u slo drugom a u njem.trećom dužinom vodilice. Kod nas se trenutno isporučuje sa vodilicom od 40cm odnosno lancem od 30zubi odnosno 60članova, ali vrlo česta je i dužina od 45cm i 33z.
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:52   #83
Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
Ovako 044 je stara oko 12-13g oznaku ms 440,640,290 uveli su negdje oko 1999g a razlike nema u motoru već neke vanjske izmjene na filteru rasplinjaču i na čepovima za ulje i gorivo. Ulje se podešava na vijku ispod koji se okreće max,1/4kruga.
Problem može nastati ako se istroši puž uljne pumpe ili se nešto zaštopa u uljnoj pumpi, filteru ulja u rezervaru ili na vodilici.
Dužina vodilice može varirati od 38cm pa do 75cm, to određuje uvoznik za pojedinu zemlju tako da se zna desit da kod nas isporučuju s jednom dužinom u slo drugom a u njem.trećom dužinom vodilice. Kod nas se trenutno isporučuje sa vodilicom od 40cm odnosno lancem od 30zubi odnosno 60članova, ali vrlo česta je i dužina od 45cm i 33z.
ok.hvala.dali znas koje su vodilice dobre za nju i dali odgovara od husqvarne vodilica,dali je oregon dobra vodilica i koliko otprilike košta,ima li je u sl.brodu
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:28   #84
Sumnjam da bi ti odgovarala vodilica od husqvarne jer mislim da je uža od stihlove.
mislim da je korak lanca isti ali je od husq. uži.
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 08:15   #85
Utori na vod. za husq. su uži ali sve se da rješit ali ti nebi preporučio.Imaš u bilo kojem servisu jer je to potrošni materjal.A koje su bolje oregon ili stilh teško je reći...
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 08:33   #86
I Oregon i Stihl lanci su podjednake (vrhunske) kvalitete, ja sam na Husqvarni koristio nekoliko Stihl lanaca, samo treba odabrati onaj koji je predviđen za vodilicu sa širinom utora od 1,5 mm.

Na vodilici je jako važno nakon svakog većeg posla očistiti bušotine (rupice na početku vodilice) kroz koje ulje iz motorke ulazi u žljeb vodilice. Isto tako se tokom vremena u kanalima motorke i uljnoj pumpi zna nakupiti nečistoće, pa sve manje ulja izlazi van. Jedan tank benzina trebao bi potrošiti jedan tank ulja, obično ostane tek nešto malo rezerve ulja. Ako nije tako, nešto ne štima i to treba popraviti, ili odnjeti na servis.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:12   #87
e dali još znate zasto služi onaj ogrugli zatvarač kraj svječice na plastici i može se otvarati na pola ili skroz.dali je to možda nesto za hlađenje
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 23:23   #88
Quote:
mario buljan kaže: Pogledaj post
e dali još znate zasto služi onaj ogrugli zatvarač kraj svječice na plastici i može se otvarati na pola ili skroz.dali je to možda nesto za hlađenje
Neznam točno na kaj misliš, no to zna biti grijač zraka za rasplinjač. U našem podneblju je obično zatvoren, a zimi (ispod nule) ga poluotvoriš.
Potpuno se otvara za rad u Skandinaviji. Inače, namjena mu je da zagrijani zrak uđe u rasplinjač, da se isti ne ledi (odnosno da rasplinjava gorivo).
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 21:56   #89
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Neznam točno na kaj misliš, no to zna biti grijač zraka za rasplinjač. U našem podneblju je obično zatvoren, a zimi (ispod nule) ga poluotvoriš.
Potpuno se otvara za rad u Skandinaviji. Inače, namjena mu je da zagrijani zrak uđe u rasplinjač, da se isti ne ledi (odnosno da rasplinjava gorivo).
dali netko zna kakva je stihl rolomatic vodilica,kakva joj je kvaliteta...
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 14:55   #90
ja imam Jonsored koja je zapravo isto kao i husqvarna jer su obje firme (inače švedstke) pod Electroluxom tako da su ima 90% modela identicni jedino kaj je različito : ergonomija drške i boja , Jonsored je crveni a Husq narančasta. Pila ima 3 ks i zakon je ! To kaj su neke seljačine balkanske čule samo za Stihl to kod nas nikaj čudnoga .
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:10   #91
Meni se ćini da je Jonsored bila američka firma koju je kupila Husqarna.Jonsored se puno bolje prodaje na američkom tržištu.Inaće pile su potpuno iste,meni je ovlašteni prodavač iz tvrtke motoreni oba dvije rastavio i totalno su iste,jedina razlika je boja.Ja imam Husqarninu 359 i prezadovoljan sam.Vrlo je laka i praktićna za rukovanje.Definitivno jedna od najboljih investicija u životu.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 13:50   #92
dali netko zna kakva je stihl rolomatic vodilica,kakve je kavlitete...
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:46   #93
To je ona vodilica sa zvijezdom na vrhu? Izbjegavaj to, uzmi bez zvijezde bolje je.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 06:59   #94
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
To je ona vodilica sa zvijezdom na vrhu? Izbjegavaj to, uzmi bez zvijezde bolje je.
Zašto? .
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 00:06   #95
Question

Zasto ne valja ta vodilica sa zvjezdom na vrhu....
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:34   #96
Niti jedan sjekač koji radi u šumariji kod mene nepreporuča ovu s zvijezdom a kaže mi susjed da pogotovo nije za amatere kojima hoće drvo uhvatit vodilicu
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:47   #97
Dali znate koliko kosta set kvačila za stihl 044c,i dali se moze kupit u sl.brodu
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 08:59   #98
Quote:
mario buljan kaže: Pogledaj post
Zasto ne valja ta vodilica sa zvjezdom na vrhu....
Donji (pogonski) članci lanca relativno brzo "pregrizu" ili izglodaju krakove te zvijezde, tako da zvijezda traje neusporedivo kraće vrijeme od pogonskog lančanika koji ima utore za prihvat članka. Kod mene na Husquarni zvijezda je trajala samo par godina, na kraju se dogodi to da se zvijezda vrti, ima izglodani prorez po sredini zuba i lanac više nema pogon.

Lančanik s utorima traje praktički deset puta duže, jer pogonski članci nasjedaju u utor čitavom svojom dužinom ili površinom.



@mario buljan - set kvačila imaš na njemačkom eBay-u, najbolja ponuda je EUR 22,90 +EUR 3,00 za troškove slanja

http://shop.ebay.de/i.html?_trkparms...&_sop=15&_sc=1
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 17.06.2010. at 09:16.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:07   #99
Dali znate za koliko se krugova otpusta dizna H iL,kada se zavrnu do kraja.
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:34   #100
Quote:
mario buljan kaže: Pogledaj post
Dali znate za koliko se krugova otpusta dizna H iL,kada se zavrnu do kraja.
dali znate kada se mjenja pogonski lancanik,dali kada ode ili nakon nekog vremena
mario buljan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.