Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 09:22   #61
Quote:
la la la kaže: Pogledaj post
Hvala, pogledat ću.
__________________
Yes, I'm a dreamer, but is it really wrong? Real world disappointed me, so I've created my own.
Amy-girl13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:49   #62
planiram raditi pramenove prvi put u životu pa imam jedno pitanje.

zadnji put sam se farbala prije nekih 7 mjeseci u tamnosmeđu, da bude što bliže mojoj prirodnoj boji kose. a prije te smeđe farbala sam cijelu kosu u plavo. e sad, imam ogroman 7-mjesečni izrast na glavi i isprane vrhove (izrast je tamnosmeđi a vrhovi svijetliji) i htjela bih napraviti plave pramenove. da li će to uspjeti na tom čudu od moje kose, tj. da li će nijansa biti ista (ili barem donekle slična) na izrastu i vrhovima, da li je to moguće postići? naravno, pramenove planiram raditi kod frizerke.
__________________
We fall in space...We can't look down...Death may come, peace I have found. What to say? Am I alive? Am I asleep? Or have I died?
thais is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:18   #63
Quote:
thais kaže: Pogledaj post
planiram raditi pramenove prvi put u životu pa imam jedno pitanje.

zadnji put sam se farbala prije nekih 7 mjeseci u tamnosmeđu, da bude što bliže mojoj prirodnoj boji kose. a prije te smeđe farbala sam cijelu kosu u plavo. e sad, imam ogroman 7-mjesečni izrast na glavi i isprane vrhove (izrast je tamnosmeđi a vrhovi svijetliji) i htjela bih napraviti plave pramenove. da li će to uspjeti na tom čudu od moje kose, tj. da li će nijansa biti ista (ili barem donekle slična) na izrastu i vrhovima, da li je to moguće postići? naravno, pramenove planiram raditi kod frizerke.
vjerovatno će ti i preljev staviti.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:32   #64
Quote:
nerve_LuLu kaže: Pogledaj post
Trust me, je.
meni moja frizerka dolazi doma, a ak te zanima di radi i koja, javi mi se na pm da ne reklamiram ovdje.
lulu, mene zanima kakvi su to unutarnji pramenovi i kako to izgleda, ajde malo poblize objasni. jel to znaci da ti na vrhu glave ne izvlaci pramenove, nego nize ili... ne kuzim

ako imas sliku pliiiz
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:40   #65
molim za preporuku za ne dobar nego IZVRSTAN salon za napraviti pramenove na dugu kosu... prije go-a su me gadno zeznuli i sad zbilja zgledam katastrofalno. imam u kosi dosta crvenog pigmenta tak da mi pramići izgledaju onak odvratno žuto i narančasto...
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:52   #66
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
lulu, mene zanima kakvi su to unutarnji pramenovi i kako to izgleda, ajde malo poblize objasni. jel to znaci da ti na vrhu glave ne izvlaci pramenove, nego nize ili... ne kuzim

ako imas sliku pliiiz
Bum ti probala ovak objasniti da sad ne stavljam sliku.
Za početak, s unutarnjim pramenovima NE izgledaš kao zebra. Što je meni osobno jako ružno.
Rade se od vrha glave do vrhova, naravno, ali ne na vanjskom dijelu kose, nego unutarnjem i izgledaju jako prirodno, a opet drugačije. Imam svijetlo smeđu kosu, naginje tamno plavoj i iam plave pramenove, koji su rađeni s bojom, a ne blajhom.
Svrha unutarnjih pramenova je učiniti kosu prirodnom, a ne kao da imaš zebru i da ti se vidi ogromna razlika na kosi. Znači stopiti boju pramenova s tvojom bojom kose.
Al sam se spetljala. Ak ti neš nije jasno sam se javi.
I da kosa mi je od sunca, mora posvijetlila tak da se to sve tak lijepo stopilo da sam preprezadovoljna svojom bojom kose.

Zadnje uređivanje nerve_LuLu : 26.08.2010. at 21:53. Reason: dopuna
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:54   #67
Quote:
m@rty kaže: Pogledaj post
molim za preporuku za ne dobar nego IZVRSTAN salon za napraviti pramenove na dugu kosu... prije go-a su me gadno zeznuli i sad zbilja zgledam katastrofalno. imam u kosi dosta crvenog pigmenta tak da mi pramići izgledaju onak odvratno žuto i narančasto...
Ja ti samo mogu preporučiti svoju odličnu frizerku. Ak te zanima pm.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:42   #68
zaboravila sam napomenuti da nije potrebno svaki mjesec raditi pramenove jer nije jako vidjljiv izrast, tak da svakih 3 - 4 ili više mjeseci ste mirne. bar ja.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:04   #69
ma i mislila sam da se rade po cijeloj duzini kose, nego ne od vrha glave, tesko je objasniti...

recimo ako imas razdjeljak na sredini, ne od tog dijela nego malo nize, pa onda od korjena do vrhova nanese boju - jel' tako?


ako je frizerka u zgb, molim telefon ili ime salona
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 20:36   #70
evo mene i na ovoj temi kad su me na "plavoj kosi" po ko zna koji put izignorirali .. evo ovako, u dilemi sam da napravim dvobojne pramenove, odnosno da to izgleda ovako nekako,

e sad, koliko ja vidim tu ima svijetlih pramenova i nekih boje meda, i ok, svijetle ću blajhom( prirodno sam tamnosmeđa) al neznam koju boju da uzmem za ove boje meda ..i da, imam poveći izrast pa me malo frka kako će ti tamniji primiti na korijenu di je ful tamno smeđe a kako na ostatku već prijašnjih blajhanih pramenova ..neznam jel da najprije namažem onda pri korjenu pa onda razvučem po ostatku kasnije ili kak ...?!
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:55   #71
Quote:
sunčica_zg kaže: Pogledaj post
e sad, koliko ja vidim tu ima svijetlih pramenova i nekih boje meda, i ok, svijetle ću blajhom( prirodno sam tamnosmeđa) al neznam koju boju da uzmem za ove boje meda ..i da, imam poveći izrast pa me malo frka kako će ti tamniji primiti na korijenu di je ful tamno smeđe a kako na ostatku već prijašnjih blajhanih pramenova ..neznam jel da najprije namažem onda pri korjenu pa onda razvučem po ostatku kasnije ili kak ...?!
A to planiraš raditi sama ili kod frizerke? Imam sličnu situaciju, prirodno sam srednje do tamno smeđa, imam dvobojne pramenove već godinama, ali ih uvijek radim kod frizerke, pa mi ona odredi neku boju za ove tamnije pramenove, ja joj kažem eventualno hoću li da je ukupni efekt tamniji ili svjetliji... Što se izrasta tiče, maksimalni mi je bio oko 4-5 cm, ali se ni tad nije primijetila razlika između korijena i vrha nakon što mi je nanijela boju, tako da mislim da ne bi trebala imati većih problema s tim.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:46   #72
Ovo razmišljam neko vrijeme i jeli moguće, imam tamnosmeđu kosu, i radila bi tanke smeđe pramenove, znače ne plave, nego srednje smeđe do svijetlo smeđe, više na srednje. Imam pramenove već par godina, imala 3 različite boje pramenova, koji se ispiru, pa je lijep dojam...Na dugu kosu.
dariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:31   #73
Quote:
sunčica_zg kaže: Pogledaj post
evo mene i na ovoj temi kad su me na "plavoj kosi" po ko zna koji put izignorirali .. evo ovako, u dilemi sam da napravim dvobojne pramenove, odnosno da to izgleda ovako nekako,

e sad, koliko ja vidim tu ima svijetlih pramenova i nekih boje meda, i ok, svijetle ću blajhom( prirodno sam tamnosmeđa) al neznam koju boju da uzmem za ove boje meda ..i da, imam poveći izrast pa me malo frka kako će ti tamniji primiti na korijenu di je ful tamno smeđe a kako na ostatku već prijašnjih blajhanih pramenova ..neznam jel da najprije namažem onda pri korjenu pa onda razvučem po ostatku kasnije ili kak ...?!
Tako bi i ja...ali sve u smeđoj...znači sitne nijanse smeđe.....jedva primjetno...
dariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:06   #74
Da li frizerke još uvijek izvlače pramenove na kapu ili je to izumrla djelatnost?

Obišla brdo salona (pješke ) i nijedna ne radi na kapu, samo na foliju.

Upomoć!
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:47   #75
Moja frizerka radi i na kapu
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:59   #76
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
Da li frizerke još uvijek izvlače pramenove na kapu ili je to izumrla djelatnost?

Obišla brdo salona (pješke ) i nijedna ne radi na kapu, samo na foliju.

Upomoć!

Zašto želiš baš na kapu?
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 16:18   #77
Na kapu se rade pramići na kratkoj kosi, a što je duža lijepši su na foliju i skuplji naravno............
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:30   #78
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Zašto želiš baš na kapu?
Zato što želim puno tankih pramenova. Tako tanke su mi samo na kapu napravili. Na foliju ispadnu debeli.
Na kapu izgleda puno prirodnije.

Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Na kapu se rade pramići na kratkoj kosi, a što je duža lijepši su na foliju i skuplji naravno............
Ja sam imala kosu do pola leđa pa su mi radili na kapu.
Valjda je stvar u tome koliko tko može podnijeti čupanje. Mene uopće ne čupa.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:18   #79
pozdrav!
planiram ponovno staviti plave pramenove, iako sam ih do prije dvije godine stalo radila..ali da malo odmorim kosu od silnog blajhanja, napravila sam pauzu.
Inaće su mi pramenovi uvijek super izgledali i bili rađeni na kapu. Međutim, zadnji put mi ih je frizerka radila na foliju i neki su ispali žuti, a neki skroz normalni, tj. oni gore koji su se prvi stavili (šiške i taj gornji dio glave) su bili žuti... valjda zato što su duže stajali...
Sad, pitanje...budući da imam dužu kosu, malo preko ramena, mogu li se na kapu raditi? iako mi je frizerka rekla da nije moguće na kapu tako dužu kosu jer puno kose iziđe van... dal se mogu pramenovi raditi sa bojom? i što koristite za njegu poslije stavljanja pramenova?
scofield. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:52   #80
Quote:
scofield. kaže: Pogledaj post
pozdrav!
planiram ponovno staviti plave pramenove, iako sam ih do prije dvije godine stalo radila..ali da malo odmorim kosu od silnog blajhanja, napravila sam pauzu.
Inaće su mi pramenovi uvijek super izgledali i bili rađeni na kapu. Međutim, zadnji put mi ih je frizerka radila na foliju i neki su ispali žuti, a neki skroz normalni, tj. oni gore koji su se prvi stavili (šiške i taj gornji dio glave) su bili žuti... valjda zato što su duže stajali...
Sad, pitanje...budući da imam dužu kosu, malo preko ramena, mogu li se na kapu raditi? iako mi je frizerka rekla da nije moguće na kapu tako dužu kosu jer puno kose iziđe van... dal se mogu pramenovi raditi sa bojom? i što koristite za njegu poslije stavljanja pramenova?
Imam plave pramenove i frizerka mi ih radi na foliju. Radim ih već godinu dana i ni jednom mi nisu požutili, vjerovatno zato što mi ne stavlja blajh, nego boju.
Tako da DA, može se raditi s bojom. Meni su odlični. Prirodni i oduševljena sam.
Stavljaj obavezno regenerator, ampule poslije svakog pranja kose i maske.
To bi bilo to.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.