Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 17:30   #5741
danas ,sam radio malo predugo od 9-17h i nakon stresnog nadgledanja ispijanje čaja u ovom predivnom gradu ....

provokacijski pozdrav svim istinskim instaloljubcima i naravno loliti koja nikad nije odgovorila na provokacijski upit za poslom ,a lijepo sam joj odgovorio !?!

iznenadujuce je toplo ,dobro makar sam ja vise orijentiran na zimska vremena nego na ljatna ....
Ezel Bayraktar is offline  
Old 18.02.2013., 08:05   #5742
Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
i naravno loliti koja nikad nije odgovorila na provokacijski upit za poslom ,a lijepo sam joj odgovorio !?!
Učim turski pa ti se javim kada ga usavršim.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 18.02.2013., 14:15   #5743
Jedno brzopotezno

Zanima me da li treba prilikom ulaska u Tursku (Ataturk) imati nešto novaca kod sebe i ako da koliko. Pitam zato što sam u Amsterdamu i Londonu morao pokazivat novce (vadit iz novčanika) a za Istanbul pošto imam Zabinu lepezu mogu dizati bez naknada na bankomatima Yapi kredi bank (ima ga i na aerodromu).
d_hrc is online now  
Old 18.02.2013., 15:31   #5744
Quote:
d_hrc kaže: Pogledaj post
Zanima me da li treba prilikom ulaska u Tursku (Ataturk) imati nešto novaca kod sebe i ako da koliko. Pitam zato što sam u Amsterdamu i Londonu morao pokazivat novce (vadit iz novčanika) a za Istanbul pošto imam Zabinu lepezu mogu dizati bez naknada na bankomatima Yapi kredi bank (ima ga i na aerodromu).
Ja sam dva puta bila u Turskoj, od toga jednom u Istanbulu i nijednom mi nisu trazili da pokazem novac niti me je neko pitao bilo sta o tome.
maki_maki is offline  
Old 18.02.2013., 15:39   #5745
Quote:
d_hrc kaže: Pogledaj post
Zanima me da li treba prilikom ulaska u Tursku (Ataturk) imati nešto novaca kod sebe i ako da koliko. Pitam zato što sam u Amsterdamu i Londonu morao pokazivat novce (vadit iz novčanika) a za Istanbul pošto imam Zabinu lepezu mogu dizati bez naknada na bankomatima Yapi kredi bank (ima ga i na aerodromu).
ne trebas...

jedino bi bilo dobro da imas nesto novaca da kupis istanbulcard ili zetone ukoliko s aerodroma ides javnim prijevozom
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Old 18.02.2013., 19:12   #5746
pozdrav svima! evo ja i decko se spremamo na put sljedeci vikend (takoder akcija od turkisha)..uglavnom treba mi preoporuka,posto dolazimo u petak navecer (oko 7 i pol slijecemo) hotel nam je tuhttps://maps.google.hr/maps?hl=hr&q=...-8&sa=N&tab=wl pa ne znam za sta bi iskoristili tu vecer, sto se isplati vidjeti navecer, a zelimo svaki trenutak maksimalno iskoristit posto ostajemo do ponedjeljka popodne..

p.s. ako ima netko tko bi mi rado pomogao oko smisljanja plana puta slobodno nek mi se javi na pm (a pomoc mi je stvarno potrebna )
teaa0612 is offline  
Old 18.02.2013., 19:39   #5747
Quote:
teaa0612 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! evo ja i decko se spremamo na put sljedeci vikend (takoder akcija od turkisha)..uglavnom treba mi preoporuka,posto dolazimo u petak navecer (oko 7 i pol slijecemo) hotel nam je tuhttps://maps.google.hr/maps?hl=hr&q=...-8&sa=N&tab=wl pa ne znam za sta bi iskoristili tu vecer, sto se isplati vidjeti navecer, a zelimo svaki trenutak maksimalno iskoristit posto ostajemo do ponedjeljka popodne..

p.s. ako ima netko tko bi mi rado pomogao oko smisljanja plana puta slobodno nek mi se javi na pm (a pomoc mi je stvarno potrebna )
Pošalji na pp malo više podataka pa ti mogu pomoć.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 18.02.2013., 20:03   #5748
Imam jedno vjerojatno glupo pitanje. Jel mogu ja možda nekako baklave donjeti iz Istanbula u HR. Nemam pojima kako to ide sa avionom a na stanici http://www.karakoygulluoglu.com/eng/...e=urunler1.asp vidim da imaju i pakiranje za izvoz.
Tab is offline  
Old 18.02.2013., 20:05   #5749
Quote:
Tab kaže: Pogledaj post
Imam jedno vjerojatno glupo pitanje. Jel mogu ja možda nekako baklave donjeti iz Istanbula u HR. Nemam pojima kako to ide sa avionom a na stanici http://www.karakoygulluoglu.com/eng/...e=urunler1.asp vidim da imaju i pakiranje za izvoz.
Tko ti brani.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 18.02.2013., 20:47   #5750
Jedino kaj ti se može dogoditi je da je zapljene carinici u Zagrebu i unište (čitaj pojedu)...
nukac is offline  
Old 18.02.2013., 23:37   #5751
Meni su baklave, čajevi, začini, rahat lokum i one staklene posude za dušice virili na sve strane pri povratku i nitko me ništa nije ni pitao.
Savjet za žene (muški....ne čitajte): na Plesu me teta pitala kako je moguće da s jednim (povećim) koferom idemo u Istanbul (muž i ja). Ja joj kažem da ne idem u shoping nego u razgledavanje grada, a ona mi se samo nasmijala i rekla "ja ne bi izdržala...ne u Istanbul".
Sve mi je bilo nešto jasnije pri povratku. U Istanbulu smo kupili još jedan kofer i dve putne torbe (i ona teta mi ne bi povjerovala al nisam bila kriva ja nego muž....eto).
kmf55 is offline  
Old 19.02.2013., 00:17   #5752
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Savjet za žene (muški....ne čitajte): na Plesu me teta pitala kako je moguće da s jednim (povećim) koferom idemo u Istanbul (muž i ja). Ja joj kažem da ne idem u shoping nego u razgledavanje grada, a ona mi se samo nasmijala i rekla "ja ne bi izdržala...ne u Istanbul".
Sve mi je bilo nešto jasnije pri povratku. U Istanbulu smo kupili još jedan kofer i dve putne torbe (i ona teta mi ne bi povjerovala al nisam bila kriva ja nego muž....eto).
Hahahaha, identična situacija je bila s nama na aerodromu kad smo išli prvi put

Mi stavljamo kofer na vaganje, kaže teta: Uredu je, možete staviti drugi kofer. Mi se zgledamo zbunjeno, a ona s kolegom komentira: I ovo je moguće, u Istanbul s jednim koferom. Mi smo i dalje bili zbunjeni, sve dok se nismo počeli pakovati za povratak i shvatili da nam stvari neće stati ni u dva kofera
Eylul is offline  
Old 19.02.2013., 09:17   #5753
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
Hahahaha, identična situacija je bila s nama na aerodromu kad smo išli prvi put

Mi stavljamo kofer na vaganje, kaže teta: Uredu je, možete staviti drugi kofer. Mi se zgledamo zbunjeno, a ona s kolegom komentira: I ovo je moguće, u Istanbul s jednim koferom. Mi smo i dalje bili zbunjeni, sve dok se nismo počeli pakovati za povratak i shvatili da nam stvari neće stati ni u dva kofera
aj nemojte zezat....ja u petak idem sa Istanbul i planiram uzet jedan kofer za muža i mene

pa što ste sve nakupovali? znači da uzmem jedan prazan?
jasnac is offline  
Old 19.02.2013., 10:07   #5754
Quote:
jasnac kaže: Pogledaj post
aj nemojte zezat....ja u petak idem sa Istanbul i planiram uzet jedan kofer za muža i mene

pa što ste sve nakupovali? znači da uzmem jedan prazan?
Mi sad obično nosimo jedan veliki i dva manja kofera, za boravak od 5-6 dana. A ne kupujemo ništa previše, samo ponešto za sebe i prijatelje: čajeve, baklave, lokume, začine, poneki zanimljiv suvenir... Ali navikli smo rodbinu i prijatelje na to da svakom donesemo ponešto, pa se koferi začas napune.
Eylul is offline  
Old 19.02.2013., 22:19   #5755
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
Mi sad obično nosimo jedan veliki i dva manja kofera, za boravak od 5-6 dana. A ne kupujemo ništa previše, samo ponešto za sebe i prijatelje: čajeve, baklave, lokume, začine, poneki zanimljiv suvenir... Ali navikli smo rodbinu i prijatelje na to da svakom donesemo ponešto, pa se koferi začas napune.
Stvarno identično. Ne možeš odoljeti čaju od jabuke pa uzmeš kilu sebi, kilu mami, pa nakupi se začina, hoćeš kupit lokum pa bi i od limuna i naranče i ruže i ovoga i onoga...pa nađeš zgodne šalice za kavu, za čaj pa svakom poneka sitnica. Mi smo još švrljali po dućanima, odjeća i obuća nije baš nešto prejeftina ali smo čak i na Istiklalu našli dobrih, a ne preskupih komada, sinovima trapke, majce, tenisice (kad njih ne veseli lokum).
Stvarno nisam neka šopingholičarka ali sam ovu lekciju naučila i znam s koliko kofera idem sljedeći put.
kmf55 is offline  
Old 20.02.2013., 09:25   #5756
moj krevet u Istanbulu je izgledao kao bazar, a kofer samo što nije eksplodirao...

__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Old 20.02.2013., 09:55   #5757
Quote:
Achamiana kaže: Pogledaj post
a kofer samo što nije eksplodirao...
Ja sam na svoj sjedala da ga zatvorim. Iako ja nisam mjerilo jer to činim i svaki put kada se vraćam iz Dublina (Primark/Penney's ).
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 20.02.2013., 12:46   #5758
evo mali info....

Croatia od 01.04. ukida liniju Zagreb-Istanbul...što znači da ostaje samo Turkish...što opet znači monopol cijena...imam osjećaj da "ko je jamio, jamio je" jeftine karte za Istanbul... bar dok ne dođe Pegasus ako budemo sreće
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 20.02.2013., 12:57   #5759
Pegasus i nije baš pretjerano jeftin, cca 120 EUR bi bila povratna karta bez prtljage...
nukac is offline  
Old 20.02.2013., 13:01   #5760
evo još jedan mali info ....

imam slobodan dan !

naravno u istanbulu !!

Zadnje uređivanje Ezel Bayraktar : 20.02.2013. at 14:29.
Ezel Bayraktar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.