Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2014., 10:29   #761
Možeš prijavit viku a nakon odrađena posla ići će i obiteljsko nasilje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:23   #762
Ženi prekršena ljudska prava jer je 10 godina trpila buku iz kafića

HRVATSKA OSUĐENA U STRASBOURGU

Pravo na poštivanje privatnog i obiteljskog života Ljubice Udovičić prekršeno je zbog duge izloženosti prekomjernoj buci iz kafića smještenog u prizemlju njezine kuće, na što se bezuspješno žalila deset godina, odlučio je sud.

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-osud...afica/1187155/
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 17:42   #763
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
HRVATSKA OSUĐENA U STRASBOURGU

Pravo na poštivanje privatnog i obiteljskog života Ljubice Udovičić prekršeno je zbog duge izloženosti prekomjernoj buci iz kafića smještenog u prizemlju njezine kuće, na što se bezuspješno žalila deset godina, odlučio je sud.

http://www.jutarnji.hr/hrvatska-osud...afica/1187155/

Ima i u večernjem još jedan članak za taj slučaj.

Ovaj članak mi ulijeva nadu. Živim isto iznad kafića (nekoliko katova iznad ne odmah iznad neću ni zamišljati kako je ovima na nižim katovima) i to je buka od jutra do sutra. Dođeš s posla kući buka. Hoćeš popodne odmorit malo - buka hoćeš navečer u miru odgledat nešto na tv ili čitat knjigu - buka, ideš spavati u pola noći buka. Spavaš i usred noći te probudi buka.... Vikendom hoćeš malo dulje odspavati ujutro buka... Policija dođe, vidi, ode i sve po starom. Sad kad zatrpamo tužbama za miran i dostojan život koji mi grad (koji daje dozvole za takav rad u stambenoj zgradi gdje bi trebali biti tihi obrti u poslovnim prostorima) i ova nakaradna država ne omogućavaju ......

Zadnje uređivanje morčić_ri : 01.05.2014. at 17:49.
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 13:23   #764
Stiže uskoro novi zakon http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=50251
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:09   #765
Sve će to biti mrtvo slovo na papiru pogotovo u malim sredinama gdje svi poznamo svakoga. Tako dugo dok ne bude donešen zakon da nema ugostiteljskih objekata u stambenim zgradama neće biti dobro. A nema tu puno pomoći niti od lokalnih jedinica kada one same dozvole da ugostitelji u stambenim zgradama rade do 1 ujutro, a to se onda obavezno produlji do dva ili do dolaska policije.
Nije buka samo od glasne muzike nego od ljudi koji ne znaju normalno razgovarati, moraju se derati, nadglasavati, pjevati.....

Eto upravo sada slušam galamu pod prozorom, gdje je još jedan sat do kada ima dozvolu za rad, a sutra se ujutro mora ići raditi.
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 02:05   #766
Ne znam da li je ovaj post na "pravom mjestu" te ako nije, unaprijed se ispricavam.
Imam jedno pitanje, za bilo kojeg pripadnika uvazene nam Policije.
Zanima me da li je u redu da se svaki dan, pogotovo u kasnijim nocnim satima, vode automobilske + motociklisticke utrke!!!! po glavnoj cesti u Dubravi, na samoj Aveniji Dubrava, pa i na Koledineckoj ????
O probijanju zvucnog zida pojedinih idiota koji su opremili svoje limene ljubimce valjda motorom iz rakete, a i bez auspuha, naravno, da nit' ne govorim!!! To se podrazumijeva! Nisam jedan put trcala na prozor jer sam mislila da cu, sudeci po turiranju i velikoj razini buke tih bijesnih motora, u najmanju ruku imati cast ugledati pokoji avion iz HRZ, onak' izbliza.
Nemojte mi, molim vas reci da se to desava stalno, te da je grad velik a policijski resursi ograniceni, blablabla JER!! sve se to desava na cca 10 - 20 METARA od one velike policijske postaje u Dubravi!!!!!!!!! Dakle, Policiji pod nosom! Nije li to jedan tuzni apsurd?
Zadnjih nekoliko mjeseci ja, moja obitelj a i prijatelji; koji svi isto komentiramo, na cijelom tom potezu niti jedan jedini put nismo imali cast susresti niti jednu jedinu jedinicu prometne policije.
Ah, da, oni se pojave samo kad netko nastrada, sve drugo "nije njihova nadleznost".
Nazalost, govorim iz iskustva.

Zadnje uređivanje sladana5 : 11.05.2014. at 02:11.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:06   #767
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je u redu da se svaki dan, pogotovo u kasnijim nocnim satima, vode automobilske + motociklisticke utrke!!!! po glavnoj cesti u Dubravi, na sam
Nije u redu pa zato postoji http://www.mup.hr/main.aspx?id=104
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 20:31   #768
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Na krivom sam dijelu foruma postavila svoj upit pa ću ga kopirati ovdje jer mislim da je adekvatnije.

Ovako ide moja strana priče.

Zaposlila sam se u nekom novom kafiću prije tri dana (prije toga sam isto radila u jednom kafiću gdje je vlasnik bio...bolje da ne spominjem).
Odmah prilikom zapošljavanja su mi ponudili nekakav ugovor o honorarnom radu rekavši mi pritom da je to "samo za slučaj da dođe inspekcija" i da kad god netko pita otkad radim da kažem "od danas" (znači rad na crno).
S obzirom da sam student predložila sam poslodavcu da me jednostavno isplaćuje preko student servisa jer na taj način ne plaća neke visoke dohotke.
(ovaj dio je bitan za samo jedan dio priče gdje je sve eskaliralo).

Vlasnik je nešto njurgao oko toga... nisam ga dobro shvatila šta laprda nego sam si mislila da ću jednostavno otić u student servis, dić ugovor i donijet ga za koji dan...isto ko' i na svakom drugom poslu kojeg sam radila dosad.

I tako danas... dogodila se scena koja se dogodila.
Lokal pun pijanaca.
Neka dva frajera što su pijaniji postaju sve agresivniji.
Prvo neko jebavanje matere, pa "razbit ću ti pičku"....pa itd...itd...
Gazda sjedne pored njih i umjesto da ih lijepo uputi van iz lokala on ih navodi da piju još više...

I jedan od te dvojice ludih pijanaca naruči "rundu za sve".

Ja raštrkana na sve strane. Skupljam razbijene čaše. Perem pod. Perem suđe. Poslužujem..a..nebitno... ajde... uglavnom...,malo sam se izgubila u toj "rundi za sve" i čula sam samo da je frajer rekao "daj ovima za šankom da piju šta će pit". I frajer nestao negdje. Ovaj njegov drugi agresivni kompić nešto mrmlja... ja ga pitam šta će popit... on žnj blj..
I ajde..ja poslužim par piva i sokova ovim ljudima za koje je frajer je rekao da plaća rundu.
I tako ja njih poslužila i stavim frajeru račun... on pogleda račun i pita:
"A di je moja cuga???"
Ja se počnem ispričavati... kažem da nema problema... evo natočit ću i njemu i njegovom frendu...
neeeeeeeeeeeee.... DI JE NAŠA CUGAAA????
ja ti sad neću platit ovo jer nisi nama donijela cugu. zgužva račun i pogodi me njime.

Gazda na to sve umjesto da pokuša umiriti situaciju on još više diže tenzije i pred strahovito pijanim ljudima se i on dere na mene da koji je meni kurac, jesam li ja glupa, kakvo je to ponašanje, kako mogu dati rundu, a da ne dam piće onome ko je naručio. počne kenjat kako će on meni od plaće odbit tu rundu jer nisam donijela još te dvije cuge... i normalno...dva pijanca i gazda na mene... seru li ga seru.
Ja stojim onako i ne znam koji kurac se događa... samo onako neki slow motion... psuju mi sve po spisku... i ja u jednom trenutku izgubim svu energiju...skinem pregaču...kažem gazdi:
"Dajte vi meni moju dnevnicu jer radim ko stoka čitav dan i vratite mi sanitarnu."
"Ma kakavu dnevnicu pička ti materina da ti jebem mater. Odjebi iz mog lokala."
Na što ja kažem:
"Dobro. Onda očekuj poreznu na vratima. Pa neka najebem i ja zbog rada na crno...al fućka mi se...bitno mi je da najebeš ti."

I frajer POLUDI!!!!!

Prvo....kad sam otišla u skladište poslao je svog nekog tamo zaštitara da uđe unutra. Frajer, ćelavac, krupan...primi me za ramena i počne vikati na mene da sam luda jer spominjem poreznu i da prestanem "raditi sranja".
Ja nastavim i dalje... sutra zovem poreznu... najebat ćemo svi zajedno, fućka mi se, sad me pusti.
I lik neće da me pusti nego me drži i drži vrata od skladišta zatvorena.
Meni jednostavno mrak na oči pao i jedva se iskoprcam nekako....izvučem torbu i jaknu... i skužim da su mi čizme ostale u skladištu (radila sam u štiklama)... kažem gazdi da mi da moje čizme. On me pogodi čizmama i baci sanitarnu na mene.
U tom trenutku me uhvati pijanac i počne me navlačit.
Ja instinktivno zavrištim:"Pusti me! Ne diraj me!!!"
I pobjegnem van.

Za mnom dotrči ovaj ćelavi i počne srat opet o poreznoj...uglavnom...taj moj spomen porezne je bio ko da sam im zaprijetila pokoljem svih njihovih budućih naraštaja.

I kaže on meni:"Da ti nije palo na pamet zvat poreznu."
"Hoću. Pun mi vas je kufer."
"E, znam ja ljude koji su puno opasniji od onih iz porezne. Radije pazi šta radiš. Sjebat ću ti faks. Sjebat ću ti čitav život. Sjebat ću ti sve."
Ja mu odgovorim sa:"Sjebi."

I pobjegnem.

I kako sam se tako udaljila prestao me šorat adrenalin i kao da sam tek naknadno skužila što se dogodilo i da mi tip ustvari realno prijeti.
Počnem plakati... bojim se svakog auta koji usporeno prolazi pored mene... i jednostavno nazovem policiju i kažem im gdje sam.

Oni dođu. I u autu uzmu moju izjavu.
Ja im plačući govorim da neću nazad u taj birc, nema šanse...
Oni su uzeli samo moj broj mobitela da me nazovu. Odveli me doma i rekli da idu sad u taj birc uzeti izjavu.

Nakon sat vremena me zove policajac koji je bio tamo i pita me mogu li samo tren sići dolje do auta da potpišem neke papire.

I sad...dobili smo ustvari poziv na prekršajni sud svi troje.
Ja i ova dvojica luđaka.
Policija mi je rekla da su njih dvojica izjavili kako sam ja poludila i razbila čašu (čašu je razbio pijani gospodin kojem je gazda nakon toga i dalje nalijevao tekilu misleći da će ga tako smiriti) te da sam se derala u kafiću (jesam. derala sam se kad me pijandura uhvatio i vikala mu da me pusti).
Ovaj ćelavi je izjavio da on zbilja je ušao u skladište za mnom i zatvorio vrata, ali da je on mene samo pokušao smiriti i govorio mi da će pozvati taxi.
ono...wtf?... taxi...
Prijetnje vani nije ništa komentirao ili su mi policajci zaboravili reći.

Uglavnom... u kafiću ima i kamera koja je vjerojatno sve snimila (to znam), ali ovi to nisu rekli murjacima. Ja sam apsolutno suglasna da se videozapis uzme kao materijalni dokaz na sudu jer sam bila pri punoj svijesti i znam što jesam, a što nisam radila. Dok su oni bili...jelte...prilično pijani. A valjda su i sami svjesni da lažu pa policiji su zatajili tu kameru.

Kako nam se iskazi ne slažu...tj. moja riječ protiv njihove.
Svi troje idemo na prekršajni sud.

Sad mene nekoliko stvari zanima:
1. Zašto su toliko pošizili zbog moje prijetnje poreznom?
2. Kako uopće u ovom slučaju dokazati tko je kriv, a tko nije? (ajmo uzeti u obzir da čak i ako je kamera sve snimila da oni obrišu dokaze jer kamera je kod njih).
3.Koja je najveća kazna koju ja (koja sam pozvala policiju) mogu dobiti kao počinitelj prekršaja remećenja javnog reda i mira?

Kako ovakvi slučajevi na kraju završe najčešće i kakve su mi šanse da dokažem da govorim istinu?
Mogu li oni dokazati riječima dokazati da ja lažem?...što ako npr. ispadne da lažem...kakva bi mi onda kazna bila?
(ovo pitam zato jer se ipak radi o ljudima koji imaju više novaca nego ja pa se bojim da možda nemaju kakve veze koje mogu povuć...al s druge strane...netko tko se toliko boji porezne i nema vezu u poreznoj...teško da bi je imao negdje drugdje... ili griješim?

uglavnom... kolike su šanse da na kraju krajeva ja najebem u čitavoj priči i na koji način bih mogla najebati? I ako slučajno najebem mogu li se tužiti nekom višem sudu ili nešto slično?

jesam li ja ustvari samoj sebi napravila sranje što sam prijavila policiji kršenje javnog reda i mira... te uznemiravanje mene kao pojedinca... i to... ?

hvala


eh, da...btw... ono što su mi policajac i policajka još rekli jest to da sam ja u nekoj takoreći "prednosti" zato jer se radi o odnosu dva muškarca protiv jedne žene. sad ne znam drži li ta teorija zbilja vodu ili ne?
Evo da se nadovežem.
Idem na prekršajni sud u četvrtak.

Recite mi kolike su mi šanse da me odvedu odmah nakon toga u zatvor?
(da znam dal da nosim sa sobom tampone, šminku, sapun, britvicu, itd.)

tnx
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje File : 17.05.2014. at 15:17.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 01:56   #769
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije u redu pa zato postoji http://www.mup.hr/main.aspx?id=104
Hvala ti puno na ovom linku; vis' to nisam znala.
Bit' ce tu, nazalost, materijala za pisanje.
Samo, kol'ko ce to urodit' plodom, ah vrijeme ce pokazati.
Ovo govorim zato kaj kad sam jednom pokusala prijaviti budaletinu koji se vozikao ispred zgrade sim-tam s probusenim auspuhom, i to tako da je sve nesto pucalo!!! iz auspuha; cak smo se bili uplasili da netko mozda negdje ne puca iz puske/pistolja, ili, da je, ne daj Boze, negdje nekaj eksplodiralo!
Ljubazni gospon na Policiji nam je kulturno dao do znanja da, osim ako nemamo za prijavit' neko, citiram: "Ozbiljno kazneno djelo"; im se lijepo skinemo s linije, jer "blokiramo liniju za iste".
Mozda nam je ljubazni gospon, zapravo, samo posteno/iskreno sugerirao da "stvar uzmemo u svoje ruke", pa ako bude tko ozlijedjen; e onda se mozemo cuti.
Hvala jos jednom na linku!

Zadnje uređivanje sladana5 : 13.05.2014. at 02:49.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 09:26   #770
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Evo da se nadovežem.
Idem na prekršajni sud u četvrtak.

Recite mi kolike su mi šanse da me odvedu odmah nakon toga u zatvor?
(da znam dal da nosim sa sobom tampone, šminku, sapun, britvicu, itd.)
Ma kakav zatvor.Za to viku i deranje i davanje alkohola pijanima dobiva se novčana kazna.Išao je vjerovatni optužni prijedlog pa će bit mjesta za žalbu na presudu.

Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Mozda nam je ljubazni gospon, zapravo, samo posteno/iskreno sugerirao da "stvar uzmemo u svoje ruke", pa ako bude tko ozlijedjen; e onda se mozemo cuti.
Nije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 01:09   #771
@ Death of art,

male su šanse da te odmah odvedu u zatvor i teško ćeš ti najebati samo je upitno dali će oni snositi svoje posljedice koje bi trebali sudeći po tvom postu.
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 12:01   #772
Evo mene opet... ok....sad ispada kao da bolujem od paranoidne shizofrenije. Ali ne bolujem. Imam i dokaz od psihijatra za to.
Ali me lovi paranoja.

Dakle.

14.5. sam prvi put bila na prekršajnom. Dala svoju izjavu.
Druga strana se nije pojavila niti odazvala sudu po treći put.

Danas sam opet otišla tamo. Samo sam ušla unutra i rekli su mi da je iduća rasprava 2.7 jer se druga strana još nije pojavila tj. policija ih je tražila, ali ih nije našla.

Sad evo šta mene muči... kad sam ja dobila od sutkinje taj poziv za iduće saslušanje 2.7.... morala sam se potpisati na neki papir.
A kako sam bila sva živčana...ja uopće nisam čitala šta piše na tom papiru i nemam pojma šta sam potpisala.
Tek kad sam izašla van iz zgrade sam skužila da sam potpisala papir na kojem ne znam šta piše. I dođe mi da se vratim tamo i da pitam mogu li vidjeti taj papir koji sam potpisala... jer iskreno me muči... šta ako je to neka namještaljka pa sam ja potpisala da priznajem krivnju za sve i da hoću u zatvor... ili sam možda potpisala nešto za neki kredit od onih lihvara?... kolike su šanse za to?
Jel zna netko šta sam to potpisala?


Ma znam da zvuči suludo...ali molim vas recite mi nešto. utješite me.
koliko je glupo da se vratim tamo i da tražim taj papir tako da mogu u miru spavati?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 14:55   #773
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Sad evo šta mene muči... kad sam ja dobila od sutkinje taj poziv za iduće saslušanje 2.7.... morala sam se potpisati na neki papir.
Sad će te prestat mučit potpisala si da si primila poziv za sljedeće ročište
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 11:17   #774
Uf... ok... pao mi je kamen sa srca. Hvala.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:46   #775
pozdrav. što se tiče primanja poziva i odlaska na sud...prvi poziv nije bio primljen, svi ostali jesu i uredno se pojavih na svim saslušanjima. postoji još jedna osoba koja je trebala prisustvovati no kako nije primala pozive, sud se prolongirao. predzadnji poziv je osoba zaprimila, no nije došla na saslušanje ali je svoje odsustvo opravdala. sudac je rekao da će mene saslušati, a drugu osobu kada bude u mogućnosti i kada se sama javi sudu. također je rekao da će biti još jedna rasprava na kojoj ćemo valjda skupa prisustvovati. sada me zanimaju 2 stvari pošto je došao opet poziv - 1. ako ovaj put ne primim poziv, pošto dosad svaki put jesam, dali nastupaju sankcije u smislu dovođenja policijom (jer je to 5. poziv po redu), ili ne? 2. ako mi je poslan poziv, znači li to da je druga osoba dala svoju izjavu (jer nije u prirodi te osobe da će se tako skoro javit na sud, a imala je dobro opravdanje za odugovlačenje...) ili?
spejs kauboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:51   #776
1.ako nisi primio poziv nikome ništa,ukoliko odbiješ primit ili primiš a ne opravdaš dolazak slijedi policija
2.to zna samo sudac
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 12:38   #777
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
1.ako nisi primio poziv nikome ništa,ukoliko odbiješ primit ili primiš a ne opravdaš dolazak slijedi policija
2.to zna samo sudac
hvala!!!
spejs kauboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 14:38   #778
dolazi li kazna poštom preporučeno, ili normalnom poštom? ili prvo pozovu na sud pa izriču kaznu i tek tada slijedi plaćanje?
spejs kauboj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 09:36   #779
Uz povratnicu.Može donijet presudu s tobom i bez tebe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 14:36   #780
Buka

Imate dva članaka o buci i što ona proizvodi;

Glasno susjedstvo može vas ubiti: pet načina kako buka ugrožava vaše zdravlje

http://www.slobodnadalmacija.hr/Ljep...6/Default.aspx

ALARMANTNI NOVI PODACI Buka vas deblja čak i kad spavate!

http://www.jutarnji.hr/alarmantni-re...struk/1198107/

Očito da buka ne djeluje samo na živce

I sada pitanje, kako se boriti protiv buke, pogotovo sada ljeti kada koncerata ko pljeve, kafići ga raspale do daske (ovo ne vrijedi za 12,18 i 23. lipnja ), a policija kaže da oni imaju dozvolu. Je imaju dozvolu, ali im je buka veća od dozvoljene, no to ne možete dokazati jer nadležne službe ne rade u to vrijeme.

Što napraviti da se zaustavi ili barem smanji buka?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.