Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2006., 15:10   #201
dodo, da nisi slučajno pogodio opis muža od Ilvane, da je tako graknula?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:13   #202
Quote:
dodouprolazu kaže:
Jezicna gimnazija, daj me naj Draga lolita, ti izvore tih podataka NEMAS, znaci nisi znanstvenica nego brbljiva dokona osobica.
Da, ja imam u favouritesu sve sluzbene stranice sa podacima za koje idem javno tvrditi da su znanstveno dokazane. I moja baka je jako puno citala i jutarnji i milu i sve ...ali obrazovane osobe citaju malo drugacije. Pamte izvore i autore. Bez toga nema znanstvenog rada. Ni u tehnickim vodama. Ispred veznika se pise zarez i ja ga pisem, ponekad zaboravim, istina ali ti neke stvari tjednima jednako pises.
Nemas izvora, za mene je ona izjava onda puko seruckanje ovdje.
ajme meni ljudskoj gluposti nikad kraja! ti cuvas SVE sto procitas u favoritesima? onda stvarno al znam da je to laz. da citas onoliko koliko ja citam ne bi ti sve stalo u te tvoje favorites.i to sigurno nisu mile,glorije i ini casopisi. a ponavljam, ja se NE bavim statistikom i proucavanjem uspjesnosti brakova, pa ne znam zasto bi cuvala izvore i autore nekih clanaka koje u prolazu procitam?! cuvam ono sto mi treba za znanstveni rad, a to nije ovo o cemu pricamo.a da si malo bolje citao sve od pocetka ,vidio bi da je jos nekoliko osoba procitalo tu statistiku i da ju sigurno ja nisam izmislila da bih dolila vodu na svoj mlin. no ti s druge strane koristis vrijedanje i napadanje da skrenes sa prave teme i istine, a ona jest da je tvoje ponasanje jedan nezreli bunt protiv braka kao tradicionalne instituacije i postopoto grcevito zelis da se opravda ta tvoja odluka kao jedina ispravna (tj. vasa da se necete zeniti).....jesi li spreman to sam sebi priznati? a ovi komentari o mojem obrazovanju su samo okolisanje sa prave teme i ti to znas (vise od 90% mojih profesora na fakultetu je nepismeno by the way-zalosno ,ali istinito)....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:19   #203
Quote:
lolita11 kaže:
ajme meni ljudskoj gluposti nikad kraja! ti cuvas SVE sto procitas u favoritesima? onda stvarno al znam da je to laz. da citas onoliko koliko ja citam ne bi ti sve stalo u te tvoje favorites.i to sigurno nisu mile,glorije i ini casopisi. a ponavljam, ja se NE bavim statistikom i proucavanjem uspjesnosti brakova, pa ne znam zasto bi cuvala izvore i autore nekih clanaka koje u prolazu procitam?! cuvam ono sto mi treba za znanstveni rad, a to nije ovo o cemu pricamo.a da si malo bolje citao sve od pocetka ,vidio bi da je jos nekoliko osoba procitalo tu statistiku i da ju sigurno ja nisam izmislila da bih dolila vodu na svoj mlin. no ti s druge strane koristis vrijedanje i napadanje da skrenes sa prave teme i istine, a ona jest da je tvoje ponasanje kao jedan nezreli bunt protiv braka kao tradicionalne ustanove i postopoto grcevito zelis da se opravda ta tvoja odluka kao jedina ispravna(tj. vasa da se necete zeniti).....jesi li spreman to sam sebi priznati? a ovi komentari o mojem obrazovanju su samo okolisanje sa prave teme i ti to znas....
Ja cu polaaako - citaj sa ra-zu-mijevanjem. Ne cuvam sve. Cuvam ono na sto se kasnije pozivam javno. I zelim da me se kao shvati ozbiljno. Onda cu navesti i OZBILJNE IZVORE mojih informacija.
A ne bavis se statiskom, nije statistika na koju se pozivas u par postova? Povezana s uspjesnoscu brakova? Jel se ti tak lose sjecas kaj pises pa ja bas moram kopirati tvoje tekstove od nedavno

Ja te vrijedjam da bi skrenuo s istine? A istina je da se nezrelo bunim protiv tradicije? Prosim lijepo a kak se to ZRELO buni, pa da se prebacim na zrele osobe

Gdje sam napisao da je moja odluka jedina ispravna???? Daj citiraj ili ces opet lagiti kao i za statistike
Dapace - cijelo vrijeme zastupam misljenje da OBJE vrste zajednistva mogu biti sretne, a ti lupas svoje ko maksim po diviziji. Ovaj, ne znam kako ti reci ali TI SI TA koja ne priznaje dvije varijante kao jednako legitimne, a ne ja
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:19   #204
Quote:
Adonia kaže:
naravno da ne mislim to i ne znam uopce iz kojeg ste vi to konteksta izvadili..

Izvukla sam to iz kraja tvog posta u kojem uvjereno tvrdiš da u mojoj vezi još nije kraj i da ima još. I u tome što si naglasila da i ljudi u pazi SRETNOM BRAKU sretnu fatalnu ljubav pa ne znaju što da rade. Kao da bi nekome tko je u dugoj sretnoj vezi bilo lakše odjednom ostaviti nekoga s kim je godinama i započeti novi život s nekim drugim. Stvar je u tome da je potpisani brak samo stvar odabira, a zajednički život je jednak bez obzira na potpis. I jedno i drugo može biti sretno i dugotrajno i neuspješno i to s jednakim šansama.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:20   #205
a uostalom, 2 godine zajednickog zivota ne daju ti za pravo nekom drugom solit' pamet jer si jos u fazi lude infantilne zaljubljenosti.javi se za 40 godina.mislim da bi ti moja baka koja je imala odlican brak (a usla je u njega nakon 6 mjeseci sporadicnih susreta) mogla svasta rec' na tu temu.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:21   #206
ok, ja mozda jesam militantno nastrojena (cesto i namjerno provociram) i uvjerena da je moje misljenje jedino ispravno,ali to sam ja. take it or leave it! poanta ovog foruma je zdrava diskusija, a ne vrijedanje necije inteligencije i obrazovanja!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:27   #207
Quote:
ja sam samo ispricala svoje iskustvo i statistike,


Quote:
ja se NE bavim statistikom


Quote:
uostalom, 2 godine zajednickog zivota ne daju ti za pravo nekom drugom solit' pamet jer si jos u fazi lude infantilne zaljubljenosti.javi se za 40 godina.mislim da bi ti moja baka koja je imala odlican brak (a usla je u njega nakon 6 mjeseci sporadicnih susreta) mogla svasta rec' na tu temu.
Ovaj, ja sam u godinama kad ta zaljubljenost prodje do kraja vikenda. Bas po tome sam i znao da je ona ta. Jer je fazu zaljubljenosti zamjenilo nesto mnogo bolje. Zato mi tako smijesno i zvuce recenice u kojima se pitate sto kad faza zaljubljenosti prodje? Nista. Strmoglaviti cete se sa ploce koja se zove zemlja jer je ona ravna A joj

Quote:
take it or leave it! poanta ovog foruma je zdrava diskusija, a ne vrijedanje necije inteligencije i obrazovanja!
A poanta je vrijedjati neciju vrstu zivotne zajednice? Jer sapletena u vlastitu nesigurnost upravo to ti radis. Nemoj da ti opet moram citirati i to.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:28   #208
Dodo, upravo zbog te slucajnosti da je tvoj odgovor ispod mog komentara ja sam razumjela da je to reply meni...drago mije da nije...iako sam te prepoznala kao zustrog kriticara vecine komentara. U svakom slucaju drago mi je da sam u krivu :-)...
Anastasija moj muz se jos uvjek ponasa u skladu s "pravilima ponasanja" dobrog oca i muza...dobro mozda malo utakmice...al to podnosim bar za sad...
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:32   #209
Quote:
Ilvana kaže:
Dodo, upravo zbog te slucajnosti da je tvoj odgovor ispod mog komentara ja sam razumjela da je to reply meni...drago mije da nije...iako sam te prepoznala kao zustrog kriticara vecine komentara. U svakom slucaju drago mi je da sam u krivu :-)...
...
Onda si pogresno prepoznala. Zustro komentiram jednu osobu, a ne vecinu komentara. Kao i u svakoj diskusiji i ovdje imaju neke kao dvije strane i da idem zustro komenitrati VECINU tekstova, to bi znacilo da i po istomisljenicima lupam. A to nece ici.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:33   #210
u biti ovdje nitko nikome ne moze solit pamet jer jednostavno nemaju dovoljno iskustva da se pokaze sto zaista funkcionira ,a sto ne.i opet je sve individualno jer ce kod nekog funkcionirati, a kod nekoga ne.vrijeme ce pokazati.mjerodavna je jedino do neke mjere cordelia, i adonijini roditelji (te do neke mjere statistika-meni barem). ja mozda nemam pravo nista ni reci jer zivim odvojeno od muza (sad ce me dodo sigurno "flameati"), no to je nasa odluka i smatramo da je bila ispravna u danom trenutku te da nam to pridonosi kvaliteti veze (braka).
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:35   #211
Quote:
Ilvana kaže:
Dodo, upravo zbog te slucajnosti da je tvoj odgovor ispod mog komentara ja sam razumjela da je to reply meni...drago mije da nije...iako sam te prepoznala kao zustrog kriticara vecine komentara. U svakom slucaju drago mi je da sam u krivu :-)...
Anastasija moj muz se jos uvjek ponasa u skladu s "pravilima ponasanja" dobrog oca i muza...dobro mozda malo utakmice...al to podnosim bar za sad...

Ne vidim zašto bi mu odlazak na utakmice prestala tolerirati. Ako je to čovjeku zabava neka je ima, valjda imaš i ti kakav hobi.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 17:13   #212
Quote:
lolita11 kaže:
u biti ovdje nitko nikome ne moze solit pamet jer jednostavno nemaju dovoljno iskustva da se pokaze sto zaista funkcionira ,a sto ne.i opet je sve individualno jer ce kod nekog funkcionirati, a kod nekoga ne.vrijeme ce pokazati.mjerodavna je jedino do neke mjere cordelia, i adonijini roditelji (te do neke mjere statistika-meni barem). ja mozda nemam pravo nista ni reci jer zivim odvojeno od muza (sad ce me dodo sigurno "flameati"), no to je nasa odluka i smatramo da je bila ispravna u danom trenutku te da nam to pridonosi kvaliteti veze (braka).

Cek ti NI NE ZIVIS s muzem ali znas sto je prava vrijednost braka? Jedino mjerodavno ali jedino je koliko je neki par sretan. Pred time i statistike i staz gube smisao.

Ja sam sve vise uvjeren da si ti neki klon i da ovakvim nebulozama ovdje samo potpirujes diskusiju i da veze nemaju s tvojim zivotom, pa cu s ena osnovu tih pretpostavki povuci iz diskusije s tobom. Prvo nema izvore podataka, pa ne zivi s muzem a sutra bu rekla da nije sigurna i jel se udala.
Kako u shemu religiozne osobe ide to da zivite odvojeno? Odustajem.

Inace i ja imam super kvalitetnu vezu sa svojim mesarom. Sve zato jer "zivimo odvojeno"
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 17:41   #213
Moja Cordelia, ja sam napisala da mi tekme ne smetaju bar za sad, jer nikad ne znas sta zivot nosi....mozda bas ja sutra postanem neka nervozna, isfrustriranan zenturaca...a za sad je sve ok. Dva televizora rjesavaju ovu vrstu "problema". Iako na drugom gledamo uglavnom teletabise....
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 17:47   #214
lolita, čemu taj brak a živite odvojeno?
Zbog čega ste se vi vjenčali?
Pa mogli ste jednostavno ostati u vezi. Čemu brak? Čemu taj papir?
Mislim, samo ćeš platiti razvod.
Ako ti je veza toliko labava da ti treba privid formalnosti papira, a čak i ne živite zajedno jer ne funkcionirate u tom suživotu, ... mislim... tu nešt ne štima.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:05   #215
Moram priznat da ni meni bas nije jasan ovaj primjer gdje su ljudi u braku a ne zive zajedno.
Kuzim kad netko radi negdje pa zato ne mogu biti zajedno (npr. muz plovi na brodu, zena radi u inozemstvu) ali onda opet zive zajedno samo kaj se rijetko vide.

Cemu onda brak ak ne zivite zajedno? Cemu uopce bilo sta, ne samo brak kad niste zajedno?
Kaj vam je trebao taj papir za nesto?
Ribica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:09   #216
ma dobro, možda tako funkcioniraju. ali ne kužim čemu ulazak u brak?
mah, svašta ću čuti na ovom forumu...
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:23   #217
Onda mi je ta njihva "bracna zajednica" jako cvrsta ak funkcioniraju rastavljenim zivotom.
Ne kuzim sta ce im uopce taj odnos ak je tak da nemogu zajedno funkcionirat ?
Ribica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:31   #218
niste dobro pratile
brak je zato da bi se moglo organizirati glamurozno vjencanje (u americkom stilu ) sa violinistickim kvartetom itditd
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:36   #219
Za to ti nije potreban brak.
Napravis neki party na otvorenom, pozoves masu ljudi, sve fino uredis, fina klopica, pozoves taj mrtvi kvartet i to je to.
Ovak ak brak ne uspije jos moras i razvod placat
Ribica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 18:38   #220
Quote:
Ribica3 kaže:
Onda mi je ta njihva "bracna zajednica" jako cvrsta ak funkcioniraju rastavljenim zivotom.
Ne kuzim sta ce im uopce taj odnos ak je tak da nemogu zajedno funkcionirat ?


pokušavam shvatiti ali me ne ide.
onako iskreno.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.