Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2015., 00:46   #1
Planiram svoje putovanje! [Procitati 1. post!]

Zadnjih dana mi se tema putovanja i planiranja samih putovanja dosta motaju po glavi. Samo planiranje predstavlja dobar izazov, i dobro organiziranost predstavljaju temelje zadovoljstva i ispunjenosti koje se javlja nakon puta.

Ovu temu otvaram u svrhu ideja, pomoci, i slicno, da drugi vide kako bi mogli putovat. Dakle, dobit cete destinaciju, budget i vremenski period od 7 dana od trenutka napustanja svoje zabine, do trenutka povratka u svoju jazbinu.

Ideja je prestavit okvirne troskove puta, smjestaja, hrane i suvenira. Po danima osmislit sta vidjeti i sta obici, kojom rutom i s cim. Netko ce do Pariza u auto, netko avionom. Nekome ce se svidit jedan "putopis" nekome drugi... Moze ti bit i neko vase putovanje iz proslosti, ali eto, bit je zadovoljit iduce stvari:
- doci do trazene lokacije
- ne potrosit vise od zadanog budgeta (putovanja uvijek planiraz za dvoje, dok je budget po osobi)
- za Europska putovanja rok bi bio 7 dana, van Europe 14 dana.



Svatko moze napisat 1 putovanje. Tema bi bila otvorena, recimo, 7 dana. Nakon toga par dana glasovanje, a pobjednik bira destinaciju i budget.
Budget se ne mora potrosit, ali ako se prekoraci, to je veliki minus.
Ako cete vadit cijene avionskih karata, ono mora bit najmanje za let za misec dana. Dakle, last minute ne vrijedi, vec treba stavit neke okvirne cijene.

Tko zna, mozda se nekome dopadne necija ideja putovanja, te sam organizira svoje putovanje po tom principu.

Eto, ne znam jel ideja dobra ili ne, odnosno oce li se dat kome o ovome, ali da vidimo
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 00:47   #2
Destinacija: Krakow!
Duljina: 7 dana!
Budget: 1000 EUR/osobi
Polazak iz ZGa!
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.