Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2015., 16:28   #2081
pa uguglaj 'privatni laboratorij' i vidi koji ti paše. za to ti ne treba uputnica
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:16   #2082
Eto samo da javim da joj je test negativan napravit ce jos jedan za svaki slucaj ali dobre vijesti )
Njuškica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 21:25   #2083
U St je problem nakon onih nekoliko kontrola, dosta privatnika vise ne zeli obaviti ab, a na bolnicu ne morate niti racunat. Uglavnom, ja sam prije mjesec dana otisla u Sibenik i tamo su ljudi stvarno super i ljubazni..ako ste u mogucnosti, svakako vam savjetujem odlazak tamo. I ako nekoga zanima vise informacija, moze se javit, na raspolaganju sam
Picc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 13:40   #2084
Cure molim Vas da mi hitno javite u inbox privatnika koje rade ab, u zagrebu ili zadru. Molim vas... jako je hitno
josipakleas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:10   #2085
Smile

Pozdrav cure,žene! Nova sam ovdje, sutra idem na AB u Petrovu. jer mi netko može reći gdje se nalazi taj odjel da ne zujim po bolnici i ovak sam dosta izvan sebe. Hvala!
Luna1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 03:55   #2086
Quote:
TEAri kaže: Pogledaj post
Ako nekog zanima, cijena abortusa pomoću tablete u Rijeci košta 955 kn + 300 kn ako je Rh negativna.
Hvala za informaciju. Znaš li možda što je sve potrebno donijeti sa sobom od nalaza i može li bez uputnice hzzo-ovog ginekologa? Naime zbog gužvi kod socijalnih ginekologa u Zagrebu, primorana sam ići privatniku.
Znaš li možda je li ovo broj KBC-a Rijeka na kojemu mogu dobiti informacije vezanu uz abortus pomoću tableta: 051/658242?
Znam da je ovo s tabletama relativno novo kod nas, no ako itko zna odgovor na moja pitanja bila bih jako zahvalna!
Monody8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:57   #2087
KBC Rijeka medikamentozni pobačaj, pobačaj tabletom

nazovi 051/658-242 radnim danom od 12-13h.

pitas sestru sve sto te zanima, narucis se na razgovor, pregled.

dodjes na razg pregled, moras imat kks krvnu grupu i dokaz trudnoce od svoje gin.

Nakon pregleda ak se odlucis platis 995,00 kn dobijes tabletu, popijes ju pred sestrom i picis kuci, naruče te za 2 dana na završetak postupka.

uzmes papuce pidjamu(njih više), milijardu uložaka, ibuprofene ili što vec koristis protiv bolova, za jest bla bla bla...

stavit ce ti vaginaletu i lezis u sobi do kontrole ak je sve ok a u 95% sluč je ides doma.

Pozitivne strane: ne sjediš u čekaonici sa ostalim trudnicama što je užas, nitko ne prčka po tebi previše, sve ide nekako prirodno, svi su ektremno ljubazni. tako da eto ... nakon toga krvaris jedno tjedan dana i trebalo bi mirovat, ne kupat se u kadi vec tuširat, ležat utoplit se...

ne piju se nikakvi antibiotici sto je isto super, mozes uzeti u ljekarni čaj od vrkute i stolisnika i pijes ih 3 puta dnevno...

ugl to je to... sretno
harelis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 18:22   #2088
Merkur
u postupak se ulazi na nacin da dodete u bolnicu merkur, poliklinika za zenske bolesti i porode mislim ( u novaoj zgradi, odmah do ulaza prizemlje lijevo). dodete na salter i trazite molbu za prekid trudnoce. zene na salteru vam daju formular kojeg trebate ispuniti (ime,prezime, razlozi prekida, br.osobne iskaznice, bracno stanje itd). meni je osobno ovo bio jedan od najgorih dijelova jer je cekaonica ista za trudnice i za nas koje smo htjele prekid trudnoce, a salter je nasred hodnika, pa sve i da hocete ne mozete biti pretjerano diskretni, ali zene na salteru su dosta susretljive. da naglasim, ta poliklinika radi od 8 do 16 sati, i preporucam vam da si taj dan oslobodite od svih obveza koje imate, jer mozda cete morati cekati 3 sata (tako sam ja). uglavnom, kad ispunite oobrazac za prekid trudnoce, date 250 kn za pregled i posalju vas nazad da sjednete dok vas netko ne
pozove na pregled. pregled je sam po sebi obican ginekoloski + ultrazvuk, na njemu vam ginekologica utvrdi koliko je plod star i odobrava li vam ili ne prekid trudnoce i tu ne bi trebalo biti komplikacija osim ako niste vise od 12 tjedana trudne. cna tom pregledu dogovarate termin zahvata (3-10 dana nakon pregleda, ovisno o hitnoci, ali moguce je i da vas ranije naruce ako je jako hitno). dobivate papir na kojem pise sve sto je potrebno za prekid trudnoce (racunajte si da cete na sve krvne nalaze potrositi min. 2 dana) i termin. sto se tice krvbih pretraga, potrebno je: kompletna krvna slika, nalaz krvne grupe, rh faktor, fibrinogen i APTV. EKG jedino za zene iznad 40 godina. Rh faktor i nalaz krvne grupe vadite u petrovoj 3 (rade od 7:30 do 11 svaki dan). ne morate doci nataste, odmah ste na redu (kroz nekih 20 minuta maksimalno). s time da, kad dolazite u cekaonu, ubacite zdravstvenu iskaznicu i papir s pregleda u odjeljak za trudnice - bit ćete prije na redu. mene su ove pretrage kostale 300 kuna jer je bilo hitno, nalazi su mi trebali sljedeci dan, inace mislim da je cijena nesto manja. u svakom slucaju, ako ste u mogucnosti, pokusajte od svog ginekologa dobiti uputnicu za to, onda nista ne placate. ostale pretrage, kompletnu krvnu sliku, fibrinogen i SPTV vadite u privatnom laboratoriju - meni se najpovoljnija cinila poliklinika stela u dubravi, nalazi u roku 2 sata, a ako vam se ne da cekat salju vam na mail - ukupno sam platila ove 3 pretrage 130 kn. kad obavite sve pretrage, cekate termin. na dan termina nista ne jedete i pijete 8 sati prije. dolazite na 2. kat, klinika za ginekologiju, pitate nekoga na odjelu gdje mozete platiti zahvat i predajte im sve papire od pregleda i pretraga te vas oni upute na 5. kat u racunovodstvo gdje placate. 1500 kn lokalna anestezija,2000 kn opca. s tim da je za zene koje NISU rodile bolje da uzmu opcu, tako kazu doktori, jer bi pod lokalnom mogle osjetiti bol, ovisno o toleranciji na bol. zatim odete u sobu, presvucete se upidzamu /spavacicu, i cekate. mozda cete cekati pola sata, mozda 5 sati, nema pravila. uzmite si neku knjigu ili nesto da si skratite vrijeme. u sobi cete biti s ostalim zenama koje obavljaju zahvat. prije zahvata doci ce med. sestra po vas i trazit ce vas da odete u wc i stavite si ulozak u gacice. nakon toga odlazite ispred ambulante i cekate da vas pozovu. u ambulanti se prirpemite da nece na zahvatu biti samo doktorica i med. sestra, vec je moguuce da budu i vjezbenice. ne brinite se svi su jako ljubazni i korektni i odgovorit ce vam na sva pitanja koja vas muce. dakle, skinete se, legnete, zatim vam stave anesteziju. ja sam uzela opcu tako da sam se probudila u sobi nakon zahvata, sestre su mi stavile gacice s uloskom i to je to. nisam osjecala pretjerane bolove, mozda male slicne onim menstrualnim. 2 sata morate tamo lezat i to je to. ne smijete za to vrijeme jesti /piti, a na dan zahvata neka netko dode po vas i nikako ne smijete voziti, nakon sto odlezite 2 sata, mozete ici. dobijete otpusno pismo, morate na pregled za 2 tj kod svog ginekologa ili kod njih. takoder cete dobit i antibiotike (najcesce hiramicin i ergometrin,sve skupa cca 55 kn u ljekarni), pijete ih 2x dnevno svakih 12 sati, s tim da bi razmak izmedu svakog pojedinog lijeka trebao biti najmanje 2 sata- tipa hiramicin pijete u 7 i 19, a ergometrin u 9 i 21 sat. konkretno ove lijekove pijete 5 dana. ja sam krvarila 1. dan onako kao kad imam menstruaciju, drugi dan malo manje, treci skoro nista, i sad cetvrti isto jedva. ne boli me nista. to vam je to, nadam se da sam nekome barem malo pomogla
plisanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 14:58   #2089
Ima li netko konkretnu informaciju za Brežice u vezi medikamentoznog pobačaja?
NaBalkonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 22:20   #2090
Bok cure. Molim pomoc. Narucena sam u Merkuru za 7 dana. Nalazi krvne slike upucuju na nekakvu bakterijsku upalu. Da li bi to mogao biti problem? Hvala
Tama111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 22:27   #2091
Da. ako je bakterijska infekcija, mora se ustanoviti o cemu je rijec da sto prije dobijete terapiju, a kada se izlijecite onda na zahvat.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 23:30   #2092
Hvala Piggy.Mislim da je upala mjehura...to stignem sanirat
Tama111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 10:24   #2093
gDJE MI JE NAJBOLJE DA ODEM I DALI SE MOGU PRVO TELERFONSKI JAVITI ILI OSOBNO?
mala zvijezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 16:12   #2094
Bok cure, s obzirom da je meni ovaj forum jako pomogao dok sam razmišljala šta ću napraviti, voljela bi podijeliti svoje iskustvo s vama.

Obavila sam abortusa 23.12 u Puli. Najavila sam se tjedan dana prije i na dan abortusa sam bila trudna 6+4. Prije operacije potpisala sam neke papire, izmjerili su mi tlak i temperaturu. Sa sobom sam trebala imati nalaze krvne grupe i Rh, te nalaz od ginekologa u kojem se potvrđuje trudnoća. Došla sam u 7 ujutro, abortus je obavljen 2 sata nakon. 8 sati trebate biti natašte, ništa jesti, piti, pušiti. To su me pitali sto puta, pa i prije same operacije. Nakon zahvata sam imala male bolove, i nakon par sati sam bila otpuštena iz bolnice. Ležala sam 5 dana, nisam se uopće kretala. Krvarila sam samo taj dan i to kad bi otišla na wc i nakon toga ništa. Imala sam laganu temp, zvala sam bolnicu i rekli su da je to normalno.

Danas sam bila kod svog ginekologa koji mi je rekao da imam nešto krvi u maternici i da bi to trebalo s vremenom izaći. Da li je imao tko takvih iskustva? Dobila sam hiramicin i rekao je da ako se temp ne spusti da mu se javim.

Hvala!
izabeln is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 11:01   #2095
Djevojke, pitanje!! Antibiotike nakon abortusa vam prepisuje izabrani ginekolog ili može i dr. opće medicine?
garnier15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 09:11   #2096
Dali netko ima iskustva sa pobačajem u koprivnici?
jazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 09:24   #2097
Quote:
garnier15 kaže: Pogledaj post
Djevojke, pitanje!! Antibiotike nakon abortusa vam prepisuje izabrani ginekolog ili može i dr. opće medicine?
Meni je prepisao ginekolog.Za doktora opče prakse neznam.
jazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 15:40   #2098
Pozdrav svima! Obzirom na moj trenutni kaos u glavi, nisam jednostavno u stanju iščitati sve stranice, pa molim ako ima ikoga da je bio nedavno na pobačaju u Zadru, neka napiše proceduru i iskustvo ili neka mi javi PP-om.

Hvala
__________________
Still haven't found what I'm looking for...
svibanjka15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 12:14   #2099
Nitko?
__________________
Still haven't found what I'm looking for...
svibanjka15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 11:02   #2100
Cure, molim pomoc, ne za mene, za frendicu je, ali nije registrirana. Ima privatnog ginekologa, on je otkrio trudnocu na pregledu, ona nije ni sumnjala na nju jer je imala PCOS.
Razmislja o prekidu trudnoce, jer je dugogodisnja veza u krizi. Idealno bi bilo da ga napravi u Rijeci ili Brezicama zbog lijeka, no zanima nas da li na nalazu iz bilo koje bolnice pise da je rijec o induciranom pobacaju?
Obzirom da je njen ginekolog striktno pro life tip ne zeli si zakomplicirati nemogucnost lijecenja i pregleda kod njega, a i s njim je bas jako zadovoljna.. I moze li to npr napraviti u Rijeci, a zavrsetak negdje u Zagrebu? Koliko se uopce dugo ceka u rijeci? Trudnoca je 8 tjedana...
Hvala
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.