Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 02:58   #3321
Quote:
pomozi Bože kaže: Pogledaj post
Evo jedan recept,mozda ga je netko već napisao ali svejedno...U posudu stavis 2-3 deci vinskog octa (koristio sam domaći) zakuhas ga,onda tu posudu stavis na pod,skines se,čučnes (da sto vise ispadne van) i guzaru namjestis iznad te pare i izdrži sto vise mozes,poslje malo pobrises dupe (NE BOLNI DIO) i to je to.Mene je spasavalo,neće izlječiti hemeroide ali olaksa kad te napadnu...meni da.
Zaboravio sam napomenuti da imam vanjske pa nisam siguran da ovo pali i kod unutarnjih.
Nadam se da će bar nekom pomoć...
pozdrav
Ej, i ja imam taj jedan vanjski koji nikako da ode natrag unutra. Ništa me skoro ne boli, ne više (puno mi je pomoglo bućkanje u čaju od kamilice), ali ne mogu sjediti kako treba jer mi smeta, samo ležim i stojim.
Da li tvoji vanjski uđu natrag unutra nakon ovog tretmana ili samo ublaži bol? Kako ih ti natjeraš da se vrate u svoju jazbinu?
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 22:25   #3322
Ne vrate se,smanji bol i bude lakse,pokusavao sam sve kreme dok nisam nasao onu sto pomaže,i ako ne mazem budu mi po 7 dana,kad koristim kremu odu za tri...da se izdržati tako...
pomozi Bože is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:12   #3323
Evo meni prolazi, puno je manji i nadam se da ću ga uskoro moć malo pogurat unutra. Ništa me ne boli, sjedim normalno i sve pet.
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 16:05   #3324
Meni je krema Linaria među rijetkima pomogla.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 12:47   #3325
Operirana sam prije 4 mj-HAL-RAR +SFINKTEROTOMIJA .Imala sam hemice 2. stupnja i gadnu fisuru. Sve je bilo super do prije 3 dana kad mi je nakon crijevne viroze i proljeva iskocio vanjski hemic sa kvrgom velicine ljesnjaka. Boli i pece 24 h/dan. Ne krvari. Mazem Faktuom i Hemoexom. Pretpostavljam da je to u biti tromboza hemica. Hoce proc samo od sebe? Kaj da radim?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 16:26   #3326
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Operirana sam prije 4 mj-HAL-RAR +SFINKTEROTOMIJA .Imala sam hemice 2. stupnja i gadnu fisuru. Sve je bilo super do prije 3 dana kad mi je nakon crijevne viroze i proljeva iskocio vanjski hemic sa kvrgom velicine ljesnjaka. Boli i pece 24 h/dan. Ne krvari. Mazem Faktuom i Hemoexom. Pretpostavljam da je to u biti tromboza hemica. Hoce proc samo od sebe? Kaj da radim?
Najbolje kod operatera u što skorije vrijeme na pregled.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 16:40   #3327
Molim za savjet,informaciju .Dakle; rodjak mi je narucen na operaciju u Vinogradsku(dr.Duje Kovacević?).Nema pojma kojom metodom.Dijagnoza 3/4 stupanj i prolaps.Da li netko zna kako rade u Vinogradskoj ili je bolje otici u Merkur i kome da rijesi problem DG HAL +RAR metodom.Imamo vezu u obje bolnice. Hitno nam je potrebna bilo kakava informacija jer je sljedeci tjedan rodjak pozvan u bolnicu.Hvala unaprijed,moze i na pp
goldfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 21:26   #3328
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Operirana sam prije 4 mj-HAL-RAR +SFINKTEROTOMIJA .Imala sam hemice 2. stupnja i gadnu fisuru. Sve je bilo super do prije 3 dana kad mi je nakon crijevne viroze i proljeva iskocio vanjski hemic sa kvrgom velicine ljesnjaka. Boli i pece 24 h/dan. Ne krvari. Mazem Faktuom i Hemoexom. Pretpostavljam da je to u biti tromboza hemica. Hoce proc samo od sebe? Kaj da radim?

Moraš redovito mazat (ja sam sa Faktu mazala), pij neke tablete za to (ja pijem Detralex). Imala sam veliki vanjski hemoroid (ali rekao mi doktor da imam i unutarnje) koji se povukao nakon cca 3-4 tjedna. Kako sam ja čula, kirurg ne može raditi nikakav zahvat na hemiću ako je on trombozirao. Jedino, ako želiš, može ga odstranit kada dobije svoju normalnu boju i stanje. Moj vanjski je bio veličine dva graha (spojena). Nisam mogla hodat ni ništa ali eto, nasreću, se povukao unutra. Mislim da moj nije bio trombozirao. Maži i pij tablete. Uz to, ja sam guzu močila u čaju od kamilice bar 2-3 puta na dan.
Naravno, treba vremena da se to zaliječi. Sretno

E, zanima me kako si se osjećala kad si imala tu fisuru, neki simptomi i sl.??
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 09:52   #3329
Da li postoji bolnica i sl. gdje se hemeroidi mogu ukloniti efikasno i bez placanja?
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 10:45   #3330
Dzezna, simptomi fisure-bol i pecenje nakon stolice. Koliko sam citala ta bol moze biti stvarno gadna i potrajati jos neko vrijeme nakon stolice. Mene nije jako boljelo, ali mi se ta fisura vidjela izvana i pipala.

Summermorning, u bilo kojoj bolnici koja ima abdominalnog kirurga koji se time bavi (Rebro, Dubrava, Merkur ....). Na uputnicu. Bez placanja.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 09:37   #3331
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Dzezna, simptomi fisure-bol i pecenje nakon stolice. Koliko sam citala ta bol moze biti stvarno gadna i potrajati jos neko vrijeme nakon stolice. Mene nije jako boljelo, ali mi se ta fisura vidjela izvana i pipala.

Summermorning, u bilo kojoj bolnici koja ima abdominalnog kirurga koji se time bavi (Rebro, Dubrava, Merkur ....). Na uputnicu. Bez placanja.
Da, ali zanima me kvaliteta i da nije klasicna operacija.
summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:52   #3332
Hemeroidi

Naručena sam na Rebro kod proktologa, ima li tko iskustva sa lječnicima?
Blankaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 11:55   #3333
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Dzezna, simptomi fisure-bol i pecenje nakon stolice. Koliko sam citala ta bol moze biti stvarno gadna i potrajati jos neko vrijeme nakon stolice. Mene nije jako boljelo, ali mi se ta fisura vidjela izvana i pipala.
Aha. Mene ne peče ni ne boli nakon stolice. Trudim se da mi stolica bude mekana i da ide van laganini. Ali izvana pokraj anusa, dakle na vanjskoj koži me jako ponekad peče i kao da se pojave neke neravnine, kao neki osip boo. I užasno svrbi. Bi to mogla biti fisura, neka unutarnja?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.11.2015. at 11:27. Reason: Q
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 21:20   #3334
Ajde možda vam pomognem...
Hemoroidi su : vena koja je izašla van mišića koji zatvara - pakšu- OK ?
Kada je mišić "ispravan" onda ni ne znamo za njega jer se zatvara refleksno.

Hemići se javljaju kao profeionalna bolest vozača kamiona ( ima zašto baš kamiona) i kod ostalih uslijed ...

Smanjenjem hodanja i aktivnosti naše se tijelo opušta pa i trbušni i mišići anusa.
Većinskim sjedenjem, može i stajanjem s "opuštenim trbuhom" opušta se mišić anusa. Opuštaju se i iznutrice pa tako i debelo crijevo.

Zakonom sila teže sve nam se sliježe u najdonju točku i "gura". Najniže je anus pa tako tu nastane "pritisak" te se uslijed slabijeg mišića desi se da izviri vena - hemoroid.
Vozači kamiona su tu ugroženi zato jer uz opušteno sjedenje imaju i stalne vibracije motora , a to drmusanje puno brže istrese hemić.

Sve se svodi na fiziku. Da vam je anus na ramenu ne bi bilo hemića.

Savjet ( pa ko hoće neka proba) :
Izdvojite malko vremena za sebe pa pokušajte leći na leđa i podići donji dio tijela ( kao da će te voziti bicikl) što više u zrak - tako da defakto "stojite " na ramenima , a rukama podupirete slabine. Probajte se opustiti ili opustiti anus u tom položaju . Možda bude komplicirano za prvi puta.
kada osjetite da je opušten probajte drmati nogama. Ako osjetite da se hemić uvlaći natrag u tijelo onda ste na konju.

Ovo ponoviti svaki puta kada osjetite da vam hemi smeta..
Takođe puno puta ( kada god se sjetite) i bilo gdje.. stegnite- uvucite trbuh ( mišićima) i stisnite par puta anus.
Poboljšanje slijedi već nakon par dana ovakvih "vježbi"... i trajni oporavak.

Znači nikakva kemija - samo FIZIKA.
Ako pomogne fizičko uguravanje hemija onda se ovo svodi na isto (uguravanje) ali sada uz pomoć sila teže. S time da se sada i svi unutarnji sadržaji pomiću i oslobađaju pritisak na anus.

Ako ne možete izvesti stoj na leđima-ramenima probajte neki drugi položaj ( klečanje s trupom prema dole) gdje će vam se osloboditi pritisak na anus - i tako olakšati uvlačenje hemija.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:26   #3335
Ono šta meni pomaže da imam meku stolicu, osim Donata, je Redovita prah koji sadrži puno vlakana i služi za omekšavanje stolice. Samo se pomiješa s vodom i kad se otopi se popije. Ja to popijem poslije ručka i svaki put nakon što pojedem neku tešku hranu. Meni pomaže.
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 20:15   #3336
Je li ovo hemeroid i kako ga lijeciti?

Imam ga vec 5-6 godina ali ne smeta mi ni kod sjedenja niti me boli, samo imam tu kao "kesicu" iznad anusa... Imao netko nesto slicno i moze li se ukloniti bez operativnog zahvata??
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20151121_190308-1.jpg‎
Views:	5760
Size:	9.6 KB
ID:	15885  
phenomenom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 11:23   #3337
Jako me bole hemići, jedan na 6 sati je jako bolan i sam ga vraćam 2-3 sata poslije defekacije. Ono što želim pitati....čekam operaciju po Morgan-Milliganu u Dubravi, pa ako je netko operirao tamo ili po toj metodi molim odgovor kako je sve prošlo. Hvala.
darie9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 11:49   #3338
Problemi sa stolicom nakon operacije hemeroida

Prije 7 dana operirao sam vanjske hemeroide klasičnom metodom, operacijom u bolnici. Nemam bolova, samo malo kad vršim nuždu. Ali to je normalno jer je dolje u rektumu i oko anusa sve još natečeno. Mene brine nešto drugo i molim sve koji su to prošli, da podjele svoja iskustva. Imam urednu stolicu svako jutro, ponekad i preko dana. Stalno imam osjećaj da moram na wc. Obzirom da se držim dijete i sve jedem kašasto, stolica je jako mekana. Desi mi se da prilikom vjetrova malo stolice izađe. Ne puno, tek toliko da zaprlja gazu koju imam zbog iscjedaka iz rane. Malo teže mokrim, pa me i to brine.
Nisam imao takvih problema prije operacije. Za 7 dana idem na prvu kontrolu, ali ipak me zanimaju vaša iskustva. Nadam se da će se sve vratiti na normalu za nekoliko tjedana, ali ipak me strah ovoga što mi se sad događa.
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 18:28   #3339
To ti je sve normalno, a i prostata je uvećana jer je nedavno bila operacija. Sve će se to vratiti u normalu vrlo brzo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:48   #3340
Hvala Lesli,
Ne mogu opisati koliko se bolje osjećam nakon Tvojih rijeći.
Nitko mi u bolnici nije rekao šta me oćekuje nakon operacije i kako teće oporavak. A još kad sam vidio kako to dolje izgleda!
Duplo veće nego prije operacije. Bolje da nisam gledao.
Bar nemam jake bolove o kojima sam čitao na forumu.
rajkoval is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.