Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 22:57   #1041
da to je cijena bez tehnike- ukopan
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 07:23   #1042
Quote:
milanez kaže: Pogledaj post
pozz, zanima me kolka bi bila cijena izgradnje bazena dimenzija 4x6? jedan tip sta ima firmu je reko oko 20k eura, dali ima tu neko mozda ko se bavi tim pa da kaze okvirnu cijenu, znaci obican bazen bez grijanja?hvala
Betonski radovi 3 000 eura, oprema 2 000 eura, dimenzija 8 x 4 m, Mostar
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 19:43   #1043
za Istru mi treba, slobodno ako neko ima ponude nek posalje u inbox.
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 14:38   #1044
Quote:
mali1 kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na pomoći.
Probam kad prođu ove šugave kiše.
javim rezultate...
Dakle, nakon kiša ja krenuo u sanaciju vode, Prvo PH spušten na 7.2 pa šok kloriranje, pa sutradan (cca 12 sati kasnije) algicid pa 24 sata kasnije flok šok ponovo uz pumpu upaljenu 24 sata i nije baš neka sreća od vode. Jednostavno nije kristalno čista.
Ugasio bio pumpu preko noći i usisao dno, bilo dosta skupljene prašine i još uvijek nisam baš zadovoljan.
Temperatura vode je od 23 do 27 C.

Filter je s kartonskim uloškom kao što sam rekao i u prvom postu.
Ima li tko kakvu drugu ideju?

I samo da napomenem, ovo mi je osma godina sa ovakvim bazenima i nikad nisam imao ovakvih problema (možda je jedan od razloga taj što sam umjesto čistih klor tableta uzeo one kombinirane tj. kao potpune, koje imaju i klora i floko i algicida i šta ja znam sve a do sad sam isključivo koristio samo tablete čisti klor)
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:33   #1045
ja koristim uporedo teblete klora i kombo tablete a kad mi voda pobjeli ostavim pumpu preko noci ali kod mene je pjescani filter pa je vjerovatno i puno efikasniji
mislim da je problem nastao sa pretoplim vremenom a samim tim i toplijom vodom kad se onda voda i brže "kvari"
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 09:55   #1046
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
ja koristim uporedo teblete klora i kombo tablete a kad mi voda pobjeli ostavim pumpu preko noci ali kod mene je pjescani filter pa je vjerovatno i puno efikasniji
mislim da je problem nastao sa pretoplim vremenom a samim tim i toplijom vodom kad se onda voda i brže "kvari"
Kod mene filter radi već mjesec i pola bez prestanka, samo za čišćenje kartuše dva-tri puta na dan.
Slažem se da je prilično toplo i voda je topla i više se kupamo pa je vjerojatno u tome problem.
Morat ću nabavit pješčani filter i vjerujem da će to biti rješenje.
koji ti filter koristiš? mislim na model?
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 12:29   #1047
http://www.jeftinije.hr/Proizvod/254...50-40200iltera

ovaj filter sam ja koristila za ovalni bazen 6x3,6x1,5 m i bilismoprezadovoljni
radio je 7-8 sati dnevno uz ispiranje pjeska u 5-6 dana
ima opcija za ispiranje filtera bazenskom vodom ali meni je bilo žao koristiti topu vodu iz bazena pa smo otvarali filter sa pjeskom šlaufom ispirali

sad ja imam zidani bazen i veći filter i pumpu a ovu staru koristim za usisavanje i opet me dobro služi evo već 6-7 godina
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 10:40   #1048
Nadam se da nije kriva tema.
Da li ima negdje bazena na akciji, sada pred kraj sezone? Mislim na montažne, intex i sl. Treba mi malo veci, od cca 4 ili vise metara.
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 10:40   #1049
Izdgradnja bazena

Pozdrav svi,

Pročitao sam cijeli formu, ali imam i dalje dosta pitanja.

Naime, u Splitu – izgradio bi betonski bazen od 30 m2. Skimerski, betonski, prvi red pločice, ostalo epoxy boja.
Osnovna oprema, nikakav grijač. Led rasvjeta.

Ideja je namijenjena prvenstveno turizmu – koji bi trebao isplatiti investiciju.

Firme nude cijenu od 12 – 15 000 euro – ključ u ruke, osim što moram osigurati iskop (cca. 500.00 euro).

Našao sam jednog privatnika građevinarca, 4000 eura, iskop, beton. Oprema posebno.

Imate li nekoga za koga znate da radi posao dobro, ne preskupo.
Ne mora biti firma, dovoljno je da bude dobar majstor.

Hvala Vam najljepša

Mario
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 20:39   #1050
Grofe moja sugestija ti je da pločice uradiš do vrha jer imam boju i nije trajna tako da je investicija isplativa u roku 2-3 godine
ja ti imam broj iz Širokog brijega za opremu pa ako želiš možeš ga kontaktirati, možda i on može da ti uradi ugradnju ili ima nekog kolegu koji radi na tvom području a kao što sam gore napisala nas je oprema koštala oko 2000 eura

nama je iskop betone i zatrpavanje radio sve isti čovjek i došlo nas je 3000 eura, naravno bez pločica,

sad razmišljamo o pločicama i one su oko 15-ak eura m2
dimenzija kod mene je 8x4x1.6
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:18   #1051
Pozdrav Nibleri,

Hvala na informaciji. Govorite o cijenama koje ste platiti u Mostaru?
Ja sam svakako zainteresiran da pronađem nekoga za iskope i betonske radove. Netko drugi za opremu.
Mislim da na taj način mogu uštedjeti, makar to bio iznos koji bi koristio za uređenje okoliša oko bazena.

Može broj, link, bilo kakav prijedlog?

hvala
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 08:58   #1052
da cijene su u Mostaru i svakako je isplativije kad se traži odvojeno majstori nego u kompletu, bar iz mog iskustva

evo broja gospodin Mario +387 63 669 000 iz Širokog Brijega

svakako ga valja kontaktirati pa ako i ne radi na vašem području možda ima nekoga za preporučit
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:28   #1053
Koliko bi me otprilike koštao bazen 5x10 sa svim radovima.

__________________
boja za bazene

Zadnje uređivanje Cosko : 13.11.2015. at 14:44.
Cosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 10:52   #1054
Ekipa, jel tko zna ima li kakva akcija pješčanih filtera uskoro?
Nešto tipa SpeedClean 50 ili 75 ili Crystal Clear.
Uglavnom za bazen cca 17m3.
mali1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 23:18   #1055
Bazen, hot tub?

Sto bi preporucili za vikendicu na moru, prvi red, puno sunca, puno mora.
Bazen i jacuzzi mi zvuce prekomplicirano i skupo.
Mislio sam mozda improvizirati neki hot tub sa ugrijanom morskom vodom. Dakle pumpa nosi vodu iz mora u rezervoar koji je na mozda metar visine, tamne boje. Sunce grije vodu preko dana. Po potrebi se stara voda pusta u more a voda iz rezervoara pusta u hot tub. Kod nekoristenja se hot tub pokrije.
Sam hot bi moglo biti svasta: od malo vece bacve, do bazenske skoljke ili cak neceg montaznog.
Jel mozda netko ima iskustva sa necim slicnim?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 21:33   #1056
Ja sam mislio uzeti Intexov masažni bazen Pure SPA 86 Octagon. Ovaj ima zračnu i hidromasažu, koristio bi ga samo preko ljeta, dok ga preko zime mogu maknuti sa terase.
Ima i jeftinijih opcija već od 3000kn ali oni imaju samo zračnu masažu i ne znam da li je zadovoljavajuća.
Pa me zanima da li tko ima iskustva sa takovim prenosnim bazenima?
kresoml is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 12:00   #1057
Mene zanima, ako netko ima bazen dimenzija 4,57x122, kolika je veličina kocke potrebna da se na nju smjesti bazen. Ja već imam izbetoniranu površinu 4,85x5 pa me zanima je li to dovoljno da stane bazen i da bude stabilan (nije na napuhavanje bazen). Možda glupo pitanje, ali eto.
kity1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 23:33   #1058
mislim da ti je to dovolnu jer osnova bazena je 4,57 a ukoliko se i "objesi" tj. prosiri obim bazena to se desi iznad osnove nekih 30 do 50 cenata
kako se bazen puni vodom tako se i smanjuje obim tog dijela koji se eventualno prosiri
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 17:53   #1059
Da li netko ima iskustva sa povratom Intex bazena preko www.bazeni24.hr?
kresoml is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 20:57   #1060
pozdrav ekipa,
prošle godine sam primijetio da mi obruč jako ispušta, svaki dan ga moram pumpati i izgleda da pušta kod ventila za pumpanje. ima li tko kakvog iskustva kako da to zakrpam, probao sam brzim ljepilom malo okolo, ali još uvijek pušta :/
__________________
the cake is a lie
branaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.