Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 12:49   #1
Kuhanje danas za sutra (ili jela koja podgrijavamo)

Uvijek radim prvu smjenu i kuham danas za sutra. Već su mi dojadila jela tipa perket, paprikaš, grašak, mahune, kupus varivo i slično. Nemam više ideja Dakle dajte prijedloge i recepte jela koja se sutradan mogu podgrijati i biti fina. Pucajte...
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 14:06   #2
lasagne - pripremim ih dan ranije a taj dan ih samo zapečem... ili ih dan prije skroz ispečem a podrgijane u mikrovalnoj su mi sasvim u redu...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:02   #3
Viš, viš dobra ideja. Toga mogu pripremiti više, pa u frizer, pa vadim i pečem kad mi treba. Dušu za to dala pećnica na programiranje pa me dočeka pečen ručak. Tako pripremam razne musake i složence. Ajmo ljudi još ideja...
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:18   #4
šugo mozes zaledit i drzat par dana u frizu, odledis ga i pomjesas s paštom...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:34   #5
Ja tako radim s pohanim, pogotovo pohana puretina. Ona je i sutradan sočna kao i na dan kad se priprema. I riža s tim, naravno.
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 20:27   #6
Ja dan ranije napravim osnovu za musaku, skuham krumpir narežem, onda stavim meso i ponovo kuhani krumpir, kad dodjem doma samo zapečem i zalijem jajima i vrhljem za kuhanje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:34   #7
Tako i ja, s tim da moj ručak mora biti gotov prije neg dođem s posla da dijete prije škole može ručati. Najbolje mi je programirat rernu pa da speče do pol 1 ili nešto što može podgrijat u mikrovalnoj.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 13:14   #8
faširanci, bolonjez, pite
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 08:39   #9
Jučer za danas sam prvi put radila musaku od mahuna, inače MM ne jede podgrijano meso od jučer, za popiz..t dok udovoljim svima
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:28   #10
Onda stvarno nemaš drugog izbora nego svaki dan šniclu na naglo za njega, pa eto mu friško i monotno.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:34   #11
Moji jako vole junetinu u umacima raznim.Onda ja kad imam volje i vremena kupim dvije kile šnicle,napravim ih u velikoj posudi onak bazično: prepečem,dinstam,ohladim ,zamrznem u manjim količinama.
Kasnije samo dovršim s različitim dodacima- povrće,vino,češnjak,luk,začini...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:36   #12
Quote:
mirta2 kaže: Pogledaj post
Jučer za danas sam prvi put radila musaku od mahuna, inače MM ne jede podgrijano meso od jučer, za popiz..t dok udovoljim svima
Ja sam takve navike uspjela iskorijeniti.
kako?
Ignoriranjem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:25   #13
Quote:
mirta2 kaže: Pogledaj post
Tako i ja, s tim da moj ručak mora biti gotov prije neg dođem s posla da dijete prije škole može ručati. Najbolje mi je programirat rernu pa da speče do pol 1 ili nešto što može podgrijat u mikrovalnoj.
I ja imam takvu pecnicu ali me strah koristiti tu funkciju, elektronika moze i zakazati, a onda cao stane. I osiguranje za stan mi ne bi pokrilo stetu, nikad ne pokrivaju stetu ako uredjaji rade dok nema nikog u stanu. Ni ja ne volim obrok od dana ranije, morala sam onda uci u kompromis da preko tjedna spremim brze stvari pastu sa umakom, povrtni omlet, slane palacinke, puretinu na grill tavi i salatu itd.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 17:49   #14
Ta rerna mi je spas, iako ako ev. elektronika zakaže ili nestane struje neće se uključiti i ostat ćemo gladni. To je (valjda) najgore što se može desiti. Uvijek planiram završetak pečenja kad dijete treba ručati, pa ona može isključiti rernu ako zatreba.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 17:38   #15
Mislila sam vise na to da se ne iskljuci kad timer stane, na tu vrstu kvara, ovo drugo je bezopasno.

Quote:
Uvijek planiram završetak pečenja kad dijete treba ručati, pa ona može isključiti rernu ako zatreba.
Ovo je bolje od moje opcije da sama sebi tajmiram veceru.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.