Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2021., 18:49   #10001
D65 se i cilja
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 04.10.2021., 22:33   #10002
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
D65 se i cilja
Ma da, ali govorim o trackanju white balancea na D65 za svaku od 20 sivih nijansi, po meni to ne može bez instrumenta.
MytByte is offline  
Old 05.10.2021., 19:42   #10003
Quote:
Mihalj11 kaže: Pogledaj post
Ovo će malo zvučati kao noob pitanje, ali nisam kupovao tv od 2011.

Razmišljam o kupnji novog tva, nije hića, jer LG lcd koji imam čisto dobro radi ali ako se može naći nešto dobro zašto ne plus kaj me već počeo živcirati rub oko tva.
Ide mi na živce android box koji se stalno nešto kvari tj nemrem na net, nemrem prebacivati fileove s njega na disk itd. Uglavnom služi kao sat i želim.
Uglavnom ekran od 106 do 120 max, koliko je to već inča.

Je li Oled i Led velika razlika tj primijeti li se to prostim okom. Jer koliko sam vidio za tu veličinu ekrana nema baš puno Oleda u ponudi.
I uglavnom da se može na net, sve one aplikacije tipa netxlif itd. (iako kolko vidim to svi imaju).

Čitam da se izbjegava Philips što podržavam jer apsolutno sve što imam ili sam imao od njih se pokvarilo ili se pokazalo lošom kvalitetom.

Edit: vidim da na hgspotu ima nekih Samsunga od 50 inča.

Primjeti se razlika između LED i OLED čak i na "normalnim" kanalima jer za početak LED nema crnu boju dok OLED ima i slika je puna "života",kao da uživo gledam npr. Dnevnik ili nogometnu utakmicu.
Prava razlika se vidi najviše pri gledanju 4K sadržaja.

Nedavno sam kupio LG OLED48C11 (122cm) za 7500kn i za usporedbu imam i LG LED 43UK6470PLC (UHD) koji je odličan TV ali se ne može usporedit s OLED48C11.

Ima sve aplikacije koje se često (ne)koriste,trenutno ih pokreće a i što nema lako se instalira.
Velik plus je "magic remote" daljinski upravljač,puno brže i lakše je preko njega kontrolirat TV nego preko običnog daljinskog.
Što se tiče zvuka ne znam kakav je jer kod mene ide preko soundbara.

Ono što mi se ne sviđa jeste osjetljivost ekrana na refleksiju,prostorija mora biti tamna i vrlo tanki ekran od polovine visine televizora do vrha pa treba biti vrlo oprezan pri rukovanju s TV-eom.

U svakom slučaju preporuka za LG OLED48C11,odličan TV!
__________________
žuti medo se zove pokemon, sad sam se sjetio
žutimedo is offline  
Old 05.10.2021., 19:56   #10004
Tema je prošla propisanu kvotu. Nastavak se nalazi ovdje.
Modesty B is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.