Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 19:23   #481
ema, ne mogu virovati...
skoro sve sta si kupila imam i ja na svom popisu
isti krevetic i prematalica

a za robicu

samo sta ja imam averziju prima hello kitty...
jadna ja
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:51   #482
Zakon Nije ni cudo, kad je Ikea stvarno najljepsa i najjeftinija! bili smo u toliko ducana ovdje i nismo mogli vjerovati koje cijene za koji fuj dizajn, ili kako za sasvim obicne stvari nabijaju cifru da boli glava
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:53   #483
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
baš mi je drago da se sve više cura odlučuje otići do Graza...

ema, super šoping...

si u H&M-u upikla kaj na popustima ili više nema?
Mi smo isto dugogodisnji fanovi Ikee, citala sam da pola cura ima one Malm komode - mi isto, vec godinama

Snizenja skoro da i nije bilo, mislim da za bebu nista nije bilo snizeno. E da, ovdje fale grudnjaci za dojenje za mene, to su mi vec druga tura da ih kupujem, prvi kojeg sam ranije uzela me potpuno odusevio
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:06   #484
gledam sad link od stvari kupljenih u asutrijskoj ikei

jer sam dosta toga za bebača kupila u talijanskoj nama bližoj ikei..

i ne mogu vjerovat da su razlike u cjenama...
u it. ikei iste stvari skuplje
Syl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:01   #485
da...ali isto tako ti neke stvari u talijanskoj ikei znaju biti jeftinije nego u austrijskim... općenito - u svakoj državi ikea ima različite cijene
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:56   #486
Kol'ko to košta? :)

Pozdrav,
Preostalo je još 4,5 mjeseci do rođenja naše bebice.
Čitam malo po forumu i nigdje ne mogu naći neke konkretnije računice "starijih" roditelja koliki su to troškovi.
Kolike troškove možemo očekivati npr. mjesečno ili u prvoj godini bebinog života?

Da napomenem da većinu potrebnih stvari poput krevetića, kolica itd. planiramo posuditi/dobiti od rodbine i prijatelja.

Eto, ako ima netko sličnog razmišljanja sa roditeljskim stažem preko godinu dana a da je izračunao koliki su bili troškovi za prvu godinu, neka slobodno podijeli.
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:19   #487
Nisi jedina koja se pita

EVO LINK
i još jedna veeeelika tema LINK

Te još nešto zanima
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 19:39   #488
dakle...evo i mog izračuna....ja sam to podijelila na izdatke u trudnoći, za bolnicu i za bebu

TRUDNOĆA
-test 32kn
-prenatal 103kn (bačene pare, nisam ga ni popila, pojačavao mi je mućnine)
-šumeći Mg 8x12kn= 96kn
-gin. pregledi 885kn
-triple test 300kn
-za njegu 260kn (lush 60kn, dm mama ulje 10kn, bademovo ulje 700ml 190kn)
-odjeća 550kn ( 4grudnjaka 189kn, 3duga topića 112, haljina 20kn, traperice 230kn)
-obuća 328kn (balerinke 1br.veće 89kn, sandalice 1br.veće 129kn, japanke 1br.veće 60kn, espadrile 2br.veće 50kn)
-pilates lopta 45kn
-jastuk za spavanje 90kn (+20kn jastučnica)
-steznik nakon poroda 105kn
(2814kn)

BOLNICA
-2 spavaćice 36+49kn= 85kn
- ogrtač 100kn
- japanke 10kn
- babylove mama mast za bradavice 7kn
- jednokratne gaćice, 3x 5kom = 51kn
- mini Balea gel za tuširanje 3.5kn
- vlažni wc papir 11kn
- obični wc papir 2role 3kn
- casa clean dezinfekcijske vlažne maramice 12kn
- dezinfekcijske maramice za ruke 5kn
- četkica za zube 10kn
- mini krema za ruke 6kn
- mini Balea desodorans 6kn
- chicco ulošci 60kn
- lola lady (ukupno do sad potrošenih pa bar14-15kom) 15x 6kn = 90kn
- Syntocinon sprej 50kn
(dobila izdajalicu od Aventa)
(509.5kn)

BEBA
- TL tetra pelne 6kom 60kn
(10kom dobili)
- gazice Kplus 2x17kn = 34kn
- babylove blaznice 12kn
- bademovo ulje 200ml 44kn
- štapići za uši 2kom 16kn
- 4 obična ručnikića 60kn
- podloga za prematanje 50kn
- naslon za kupanje 40kn (bačene pare, totalno nepraktično, a još smo i jedan dobili na pokolon) (kadicu je mama poslala moju koju je sačuvala, termometar za vodu dobili)
- hidrogen i gazice za pupak (nemam pojma, tata kupovao, ali nije nam trebalo, došli iz bolnice sa zaraštenim pupkom)
- fiziološka (isto tata kupovao)

- plivasept dezinfekcijska tekućina za ruke 30kn
- platnene pelene veliko pakiranje 1600kn
(dobili linere i 6-7 pelenica i 3 covera)
- 1 paket vlažnih maramica 8kn (potrošili i ne koristimo ih više)
(1 paket babylove smo dobili, )

- pampersice 2-5kg 72kn ili je unutra 72komada a koštaju više, hm, ne znam, tata kupovao

- krevetić 735kn
- dekica lumpi 40kn
(dobili smo ogradicu, 5-6plahtica, jastuk za povišeno i bočno spavanje, 2 vreće za spavanje, 2 dekice, 2 seta posteljine, poplun)

- nuk bočice 4kom x 32kn= 128kn
- nuk varalica 30kn
- izolacijska torbica za bočicu 40kn
- grijač za bočice Lidl 75kn
(dobili cijeli Avent set- grijač, sterilizator, izdajalicu, bočice1 i 2, čašice sa kljunom...koristimo samo sterilizator)

- robica:
3 H&M bodića vel62 75kn
H&M čarapice 30kn
4 coconut bodića vel50 60kn
2x štramplice Lumpi 40kn
jednodjelno odjelce za snijeg/skafander 3-6mj 67kn
(ostalo smo sve dobili, ful opskrbljeni robicom od vel 42 do 70, zapravo veličine 68 i 70 ima manje, ali i da smo kupovali toliko daleko ne bi, jer tko zna kako će brzo dijete rast i kakvi vremenski uvijeti će biti)

- sling 150kn
- elastična marama 138kn
(kolica peg perego pliko p3 sa 2u1 smo dobili, nisu mi praktična, izašla s njima svega 2puta)

- aspirator za nos 172kn
- igračke - velika plišana žirafa 20kn, plišana lopta-zvečka 15kn, ikea mobil 39kn
(dobili malu disney zvečku, trebali bi i babygym, za ostale igračke sam bezidejna i ne čini mi se za sada da bi još nešto trebala kupit)
(otprilike 3808kn)

Ukupno 2814 + 509.5 + 3808 = 7131.5kn
malo, ali i puno,
s obzirom da smo stvarno jako puno toga dobili...i kolica i as i svu onu robicu i sterilizator i izdajalicu i ogradicu i posteljinu i neku nosiljku tipa klokanice i 2 jastuka za nošenje bebe(koja nisamo koristili) i nemam pojma šta sve ne, ima još nekih stvari čiju svrhu postojanja još nisam odgonetnula

- šampon i kupku nismo kupovali, već mjesec dana nam traju testerići i nismo ih ni do pola potrošili, tako da još sigurno mjesec dana neću kupovait, isto vrijedi i za kremu za guzu. Toplomjer isto nismo kupovali jer mi se i naš obični čini sasvim dobar.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 20:33   #489
tek sad kad sam pocela kupovat stvari za bebu vidim koliko toga treba i koliko sve to kosta...uh!!!!!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 21:55   #490
pljucpljuc, svaka cast na detaljnom vodjenju troskova ali i na relativno malim troskovima...
Nas su samo kolica dosla toliko koliko je tebe izaslo sve ovo sto si nabrojala...
Ja necu ni pokusavati raditi popis.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 22:47   #491
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pljucpljuc, svaka cast na detaljnom vodjenju troskova ali i na relativno malim troskovima...
Nas su samo kolica dosla toliko koliko je tebe izaslo sve ovo sto si nabrojala...
Ja necu ni pokusavati raditi popis.
kolica koja sam ja gledala su bila skoro 6tisuća, a radilo se samo o sportskom dijelu, bez as ili košare....a s obzirom da su mi se pokazala kao najbeskorisnija i nepraktična stvar, neopisivo mi je drago da smo ih dobili, pa ne moram radit ovo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:57   #492
Thumbs down

jel glupo u startu totalno ignorirati sve vezano uz bočice i pouzdat se u dobre stare sise. ja sam nekako (pre)optimistična i mislim da tvornica neće zakazati a AKO zakaže nek se pri ruci (doma) nađe jedna bočica i jedan NUN1. I moooožda jedna duda. :nemajka:

tako da jednostavno ne bi kupovala nikakve setove bočica (bokte koliko to dođe, ja mislila sića neka a ono i nije baš), grijače, sterilizatore.. ok, poslije će trebati nešto od toga..možda i odmah..al to mi ne spada pod "must have". jel to ok?

inače, popis od pljuc, e jes cicija, gora nemajka od mene wc papir brojiš? štapiće za uši? c c c

edit: ne znam kako je na vrhu mog posta završio ovaj "smajl" thumbdown?? ja ga nisam stavila i nema nikakvo značenje..ne znam kak da ga maknem uopće..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 19:07   #493
gledaj ja sam kada se moj sin prvi rodio imala dvije bočice, dvije dude, grijač bočice i sterilizator ... s tim da moram naglasiti da sam Dominika dojila godinu i pol ... ali mi se desilo da sam kada je imao dva i pol mjeseca završila u bolnici na 10 dana tako da mi je sve to dobro došlo
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:16   #494
ne treba pretjerivat al za pocetak jednu,dve bocice,dudicu nije lose imat,nikad ne znas kad moze zatrebat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 23:44   #495
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
jel glupo u startu totalno ignorirati sve vezano uz bočice i pouzdat se u dobre stare sise. ja sam nekako (pre)optimistična i mislim da tvornica neće zakazati a AKO zakaže nek se pri ruci (doma) nađe jedna bočica i jedan NUN1. I moooožda jedna duda. :nemajka:
Ovako sam i ja razmišljala i nisam kupila niti jednu jedinu bočicu ni dudu ni sterilizator - ništa. U glavi sam posložila da ću dojiti i nisam puno razbijala glavu s tim.
I naravno prvih par dana je bolilo ali kako nisam imala ništa od navedenog nije mi bilo druge nego da ustrajemo u cicanju .
Dudu sam kupila kada je imala mjesec ipo dana, bacila lovu na aventove , nepraktične su i visoke nekako do nosa. Nukicu je odmah prihvatila.
Evo uspješno cica već četri ipo mjeseca. I nikako mi nije jasno kako žene mogu reći da je lakše bebu hraniti na bočicu , dok se digneš, pa smućkaš, pa pazi temperaturu.....meni to izgleda komplicirano
Ali zato nismo baš štedili na ničem drugom, od kolica do krevetića, pa do ovih sitnih stvari.
Kupila sam joj puno previše robice jer nisam mogla odoliti (pola toga nije ni obukla). Kupila sebi previše stvari za bolnicu, npr. ogrtač koji uopće nisam nosila jer je bilo vruće i tako....

Nego za one koji žele još trošiti - evo vam fantastične razvojne igračke koje se mogu naručiti preko neta i dostava košta oko 3-5 funti (da da dostavljaju u hr)- http://www.lamazetoys.co.uk/ ( a jeftinije su nego ovo što se nudi kod nas npr od tiny love) - mi imamo Freddia

- s dostavom košta 100kn, ima ogledalca, grickalicu, šuška, svira; ma genijalna je. A posebno kada se beba zabavi s tim dobrih sat vremena haha.....
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."

Zadnje uređivanje Zaraa : 19.10.2010. at 00:05.
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 23:52   #496
I da za robicu škicnite na RiD na dječji sajam stvarno ima hrpetina nove, nerijetko s etiketom robice za male pare, posebno u tim najmanjim brojevima. Stvarno se ne isplati puno trošiti jer stvarno brzo prerastu.
Tek br. 68 nose koji mjesec duže, evo T. sada ima 4 mjeseca i već je na broju 68.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 23:46   #497
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
jel glupo u startu totalno ignorirati sve vezano uz bočice i pouzdat se u dobre stare sise. ja sam nekako (pre)optimistična i mislim da tvornica neće zakazati a AKO zakaže nek se pri ruci (doma) nađe jedna bočica i jedan NUN1. I moooožda jedna duda. :nemajka:

tako da jednostavno ne bi kupovala nikakve setove bočica (bokte koliko to dođe, ja mislila sića neka a ono i nije baš), grijače, sterilizatore.. ok, poslije će trebati nešto od toga..možda i odmah..al to mi ne spada pod "must have". jel to ok?
ja sam kupila 2 bočice i 2 dude,
zasad koristim samo jednu dudu (počeli odmah čim smo došli iz rodilišta)...
i jednu bočicu za čaj od komorača, ali samo ga držim u njoj, dajem joj ga na žlicu...

i ja sam se pouzdala u dobre stare cice,
ali su zakazale,
tek od ovog vikenda normalno cicamo.
kako sam imala 2 situacije (mlijeko došlo tek 5-i dan, dotad je bilo ili ad ili gladovati; i upala lijeve sise od ovog četvrtka do subote)
preporučam imati kutiju ad u kući...

ONTOPIC:
pljuc je to super napisala, i ja sam bilježila sve šta sam potrošila
pa cu ga prepisat ovdje čim budem stigla...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 23:18   #498
Bome pljuc, svaka čast!!!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:14   #499
a pljuc zakon si i test si uračunala

Inače, super ti je spisak. Hvala. Puno će, barem meni, pomoć
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.