Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2003., 12:11   #1
Post Moć tame

Ne vjerujem u noć, u tamu.

Znam da i snijeg ne pada da prekrije brijeg već da zvijeri skriju
svoje tragove. Noć je ipak idealno vrijeme za nedopuštene radnje.

I tama u mislima prekriva dublje tragove zvijeri što nas polako izjedaju. Zvijeri koje "žive" u našem umu hranimo negativnim, tamnim mislima.

Kažu da u svakom od nas čuči veliki tiranin, ali da se i skriva srce sveca.
Ono smo što u datom trenutku prevagne.

Moć tirana ponekad preglašava zvuk čistog srca.
Tama ima svoje vrijeme i moć u njemu, ipak ne traje dugo. Brzo se iscrpi. Magija iscrpljuje i žrtvu i majstora samog.

Zašto nam se onda čini da moć tame ima veću snagu od svjetla???

Možda zato što se loše stvari u konačnici duže pamte, dobro se pamti samo kada nestane. Dobro se smatra uobičajeno, normalno i dolazi svima na isti način.
U zlim vremenima svakome zlo dolazi na njemu svojstven način.

Ne vjerujem u moć negativnog, naše pobjede se nalaze uvijek na svjetloj strani, tama nema moć stalnog prekrivanja.
Kao i oblaci, i ona putuje od jednog do drugog mjesta, bez da se trajno naseli. Ali dok traje....boli.

Negativno privlači negativno (kažu; ne izazivaj vraga). Mrak daje privid da je trajno, da nikad neće svanuti.
Pozitivno privlači pozitivno. I zato razmišljaj pozitivno. Jest doduše da to ne znači da si besmrtan, samo da vjeuješ u sretan završetak stvari.

Ne pada snijeg da prekrije brijeg, već da skijaši utabaju sami svoju stazu.......
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 13:26   #2
Re: Moć tame

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne vjerujem u noć, u tamu.

.
.
.
Ne vjerujem u moć negativnog, naše pobjede se nalaze uvijek na svjetloj strani, tama nema moć stalnog prekrivanja.
.
.
.
Ako nemas tame u sebi onda si pola čovjeka, ako ne vjeruješ u tamu ona će sigurno naći načina da se manifestira na neki način, bilo kao fizička ili psihička bolest.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:28   #3
Re: Re: Moć tame

Quote:
Baphomet kaže:
Ako nemas tame u sebi onda si pola čovjeka, ako ne vjeruješ u tamu ona će sigurno naći načina da se manifestira na neki način, bilo kao fizička ili psihička bolest.
Slažem se. Ništa na ovome svijetu nije ni čisto svjetlo, niti čista tama. Mi možda možemo na trenutak potisnuti svoju tamu, ali tada će neizostavno kad tad doći do eksplozije.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:06   #4
Moć svjetla

Vjerujem u dan, u svjetlo.

Znam da i sunce ne sija da obasja brijeg već da lovci otkriju tragove. Dan je ipak idealno vrijeme za dopuštene radnje.

I svjetlo u mislima otkriva dublje tragove lovcima što nas hrane. Tragove koji "umiru" u našem umu ne hranimo pozitivnim, svjetlim mislima.

Kažu da u svakom od nas čuči mali svetac, ali da se i skriva srce tiranina.
Ono smo što u datom trenutku prevagne.

Moć sveca ponekad preglašava zvuk nečistog srca.
Svjetlost nema svoje vrijeme i moć u njemu, ipak traje dugo. Brzo se ne iscrpi. Magija ne iscrpljuje i žrtvu i majstora samog.

Zašto nam se onda čini da moć svjetla nema veću snagu od tame???

Možda zato što se dobre stvari u konačnici duže ne pamte, loše se ne pamti samo kada ostanu. Loše se smatra neuobičajeno, nenormalnim i ne dolazi svima na isti način.
U dobrim vremenima svakome dobro dolazi na identičan način.

Vjerujem u moć pozitivnoga, naši porazi se ne nalaze uvijek na tamnoj strani, svjetlost ima moć stalnog otkrivanja.
Kao i oblaci, i ona putuje od jednog do drugog mjesta, bez da se trajno naseli. Ali dok je nema....boli.

Pozitivno privlači pozitivno (kažu; izazovi vraga). Svjetlost ne daje privid da je prolazno, da nikad neće svanuti.
Negativno privlači negativno. I zato ne razmišljaj negativno. Nije doduše da to znači da si smrtan, samo da ne vjeuješ u nesretan završetak stvari.

Ne sija sunce da obasja brijeg, već da putnici ne izgube stazu....... e ne vjerujem u tamu, mrak.

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:21   #5
Evo, Dragonfly samo što ne eksplodira
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:36   #6
Uranus,

Buuuuuuuuuuu

__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:45   #7
Ma nemoj ti to shvatit niš osobno. Mene ti malo danas lupilo...eeee da je bar malo.....
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 23:23   #8
Puknut će k'o kokica

Samo da ne zgori od previse svjetlosti vatrene
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 07:54   #9
Re: Moć svjetla

Quote:
Dragonfly kaže:
Vjerujem u dan, u svjetlo.

Znam da i sunce ne sija da obasja brijeg već da lovci otkriju tragove. Dan je ipak idealno vrijeme za dopuštene radnje.

I svjetlo u mislima otkriva dublje tragove lovcima što nas hrane. Tragove koji "umiru" u našem umu ne hranimo pozitivnim, svjetlim mislima.

Kažu da u svakom od nas čuči mali svetac, ali da se i skriva srce tiranina.
Ono smo što u datom trenutku prevagne.

Moć sveca ponekad preglašava zvuk nečistog srca.
Svjetlost nema svoje vrijeme i moć u njemu, ipak traje dugo. Brzo se ne iscrpi. Magija ne iscrpljuje i žrtvu i majstora samog.

Zašto nam se onda čini da moć svjetla nema veću snagu od tame???

Možda zato što se dobre stvari u konačnici duže ne pamte, loše se ne pamti samo kada ostanu. Loše se smatra neuobičajeno, nenormalnim i ne dolazi svima na isti način.
U dobrim vremenima svakome dobro dolazi na identičan način.

Vjerujem u moć pozitivnoga, naši porazi se ne nalaze uvijek na tamnoj strani, svjetlost ima moć stalnog otkrivanja.
Kao i oblaci, i ona putuje od jednog do drugog mjesta, bez da se trajno naseli. Ali dok je nema....boli.

Pozitivno privlači pozitivno (kažu; izazovi vraga). Svjetlost ne daje privid da je prolazno, da nikad neće svanuti.
Negativno privlači negativno. I zato ne razmišljaj negativno. Nije doduše da to znači da si smrtan, samo da ne vjeuješ u nesretan završetak stvari.

Ne sija sunce da obasja brijeg, već da putnici ne izgube stazu....... e ne vjerujem u tamu, mrak.


Moj odvjetnik uručiti će ti ovih dana privatnu tužbu za "otimanje i
uzurpiranje intelektualnog vlasništva" pa ćeš vidjeti onda što je moć (pravne) tame.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 07:57   #10
Re: Re: Moć tame

Quote:
Baphomet kaže:
Ako nemas tame u sebi onda si pola čovjeka, ako ne vjeruješ u tamu ona će sigurno naći načina da se manifestira na neki način, bilo kao fizička ili psihička bolest.

Jednostavno ne vjerujem u nju.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 08:31   #11
Re: Re: Re: Moć tame

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Jednostavno ne vjerujem u nju.
Ne moras vjerovati ni u silu gravitacije ali to nece sprijeciti klavir da ti padne na glavu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 08:46   #12
Re: Re: Re: Re: Moć tame

Quote:
Baphomet kaže:
Ne moras vjerovati ni u silu gravitacije ali to nece sprijeciti klavir da ti padne na glavu
Ne moram vjerovati ni u kisik, pa ga dišem. Ali mi treba.

Ne vjerujem u tamu, bez obzira na to koliko je prisutna, ona ne može biti moj putokaz. Jednostavno takav sklop ne odgovara meni osobno. Neko voli popa neko popadiju.
Moj izbor je svjetlo(bez popa).

O klaviru drugom prilikom. Kao i o klavirštimeru.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 09:00   #13
Re: Re: Moć tame

Quote:
Baphomet kaže:
Ako nemas tame u sebi onda si pola čovjeka, ako ne vjeruješ u tamu ona će sigurno naći načina da se manifestira na neki način, bilo kao fizička ili psihička bolest.


Imam Tamu u sebi, duboku tamu. Toliko sam Tama, da mi je nemoguće živjeti bez nje. Jer ja JESAM ta tama. tako sam rođena u ovoj inkarnaciji.
Duboki Yin, koji sve shvaća, prima, pasivan, nijem, ali dovoljno flexibilan i stalno prilagodljiv, pomičan kao živi pijesak.
Silence, which can SEE.
Pain, which can FEEL.

Oni svjetli ne razumiju me, boje me se.....a i bolje je tako. oni trebaju svoj svjetli život.

ja trebam Tamu, jer sam ja Tama.

Dijeli nas duboka rijeka, i nikada nitko neće moći potpuno preći na moju stranu.
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 10:18   #14
Re: Re: Moć tame

Quote:
Baphomet kaže:
Ako nemas tame u sebi onda si pola čovjeka, ako ne vjeruješ u tamu ona će sigurno naći načina da se manifestira na neki način, bilo kao fizička ili psihička bolest.
Mozda Dagi hoce reci da ne vjeruje u "pobjedu" tame?
U nju ne vjerujem ni ja (ako je netko u sebi zeli pobijediti).
Sto radimo kad je vani noc?
Palimo svjetlo.
Isto tako i vlastitu tamu mozemo osvijetliti bez da zavrsimo u ludnici. A mozemo svjetlo i ostaviti upaljeno...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 10:39   #15
Osvjetliti tamu !!!!


Kakvo gnjusno nasulje !


To i je teški problem ove civilizacije (il si ja to nekey projiciram ) ....toliko smo osvjetlili noć da nam ni dan više nije neš posebno......bandere koje siluju noć----u kojoj više ne vidimo zvijezde kak spada.



Otkud samo ta nebulozna ideja da se dan i noć moraju tući ???
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 11:40   #16
Kad je vani noć palimo svijetlo, kad je vani jako sunce stavljamo sunčane naočale. Kada smo predugo u pustinji treba nam hlad, kada smo predugo u tami treba nam svjetlo.

Mrak donosi sljepoću, isto kao i zasljepljujuća svjetlost.

...i tako bi mogao sa analogijam u nedogled.

Ako se ne mozemo pomirit sa nekim mracnim stvarima one ce se samo transformirati u jos groznije stvari (pogledaj film : "Groblje kućnih ljubimaca"). Ali ako smo previse u tami zaboraviti cemo sta je to svijetlo (pogledaj film "Grad tame"), kao sto i predug boravak u svijetlosti (ili nevinosti) donosi zaborav tame koja se vraca jos bjesnja nego prije (pogledaj film Grof Monte Christo).

...itd. itd....bla bla...truć truć....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 12:21   #17
Polako, deca. Ja valjda isto imam pravo glasa, zar ne?
Tamu ne poricem. Postoji i u meni, cak je prilicno crna, ali moj izbor je da je osvijetlim kad i koliko mogu.
Jednostavno ne volim mrak, iako i on ima svojih cari.
Osim toga je to vrlo zgodna igra potezanja konopa.
Na jednoj strani dobar Pes, na drugoj onaj baskervillski, pa da vidimo koji je jaci...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 12:29   #18
Quote:
Roga Baba kaže:
To i je teški problem ove civilizacije ....toliko smo osvjetlili noć da nam ni dan više nije neš posebno......bandere koje siluju noć----u kojoj više ne vidimo zvijezde kak spada.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2003., 01:00   #19
Svaka svijeca ima svoju sjenu, svaka tama ima svoje svjetlo.
__________________
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
Syndic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.