Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 16:40   #61
Quote:
Robna razmena između Rusije i Francuske prošle godine dosegla 30 milijardi dolara MOSKVA - Robna razmena između Rusije i Francuske mogla bi, u 2011. godini, doseći iznos od 30 milijardi dolara u odnosu na prošlogodišnjih 22.6 milijarde dolara, izjavio je ruski premijer Vladimir Putin, prenose RIA Novosti
"Obim naše trgovine i ekonomske saradnje je u stalnom usponu. Razmena robe u proteklih devet meseci povećana je za 34 odsto, i u ovoj godini će verovatno doseći 30 milijardi dolara", izjavio je Putin

Njegov francuski kolega Francois Fillon rekao je da 2011.godina označava početak veće saradnje Rusije i Francuske na mnogim poljima privredne saradnje, uključujući i angažman Francuske u projektu gasovoda "Severni tok", kojim bi se ruski gas isporučivao u Evropu preko baltičkih zemalja, zaobilazeći tako Ukrajinu i Belorusiju. http://www.seebiz.eu/robna-razmena-i...lara/ar-18264/
Nadam se da će Hrvatska naučiti nešto od Francuske kada je u pitanju veliko rusko tržište i izvoz.
korporacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:06   #62
http://www.youtube.com/watch?v=Tm88QAI8I5A
meni je ovo Francuska
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 18:16   #63
Quote:
vita_jela kaže: Pogledaj post
Stvar osobnog ukusa, bolja mi je Le long de la route.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:10   #64
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Stvar osobnog ukusa, bolja mi je Le long de la route.
A ova?
http://www.youtube.com/watch?v=NUh0i7tJpTk
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:24   #65
Unhappy

Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Mislim da nijekanje genocida nad Zidovima od strane nacisticke Njemacke, takoder vodi do iste kazne. U svakom slucaju odlican potez na moralnom polju. A i Sarkozy se ocito nada armenskim glasovima.
Odlicni zakoni, narocito na polju slobode izrazavanja i povijesnog istrazivanja. Danas ako se ne slazes sa drzavno-prihvacenom politicki korektnom verzijom povijesti, ides ravno u bajbukanu. To ti je ta tzv. "sloboda" i "demokracija". A po ovom postu gore vidim da ljudi zapravo vole biti cenzurirani, pa onda valjda imaju ono sto zasluzuju.
Pertinax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 17:09   #66
Quote:
pod pekon kaže: Pogledaj post
Ne znam, sad sam u nedoumici. Odlicno.

Quote:
Pertinax kaže: Pogledaj post
Odlicni zakoni, narocito na polju slobode izrazavanja i povijesnog istrazivanja.
Kakvo povijesno istrazivanje, nauka je potvrdila da je rijec o genocidu s milijunskim razmjerima, a tko to opovrgava, barem je jasno.
I da, volim tzv. cenzuru, ako je to jedini nacin da se utisaju pobornici bilo kakva ekstremizma.

Zadnje uređivanje Bynw : 14.02.2012. at 17:15.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:00   #67
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Mislim da nijekanje genocida nad Zidovima od strane nacisticke Njemacke, takoder vodi do iste kazne. U svakom slucaju odlican potez na moralnom polju. A i Sarkozy se ocito nada armenskim glasovima.
te glupe zakone svako normalan bi zelio ukinuti; ironicno je da se francuzi uvijek trte o 'intelektualizmu' i kako su pametni a donose zakone koji u velikoj mjeri sputavaju slobodu govora...

te zakone treba pod hitno ponistiti, prevazici i zaboraviti...

isto tako te zakone treba ukinuti (po mom misljenju) i u njemackoj, i mozda njemacka treba prva to uraditi sto nikako ne treba znaciti da se tragicna istorija drugog svjetskog rata zaboravlja...

naprotivu, lako se moze kazati i zakljuciti da bi ukidanje tih nazadnih i prevazidjenih zakona pomoglo akademicima koji se ne usudjuju pisati o mnogim skakljivim 'istinama' koje se uzimaju zdravo za gotovo...

isto tako istoricari koji nijesu bas politicki najkorektniji vrlo lako mogu zaglaviti cak i u corku...
npr. nesto kao dva boksera od kojih je jedan sa dvije zavezane ruke - tu nema nikakvog fer-pleja...

mozda razlozi za takve zakone cak i postoje ali su se ti zakoni cesto upotrebljavali na sramotne nacin, manipuliranje cinjenica i stvaranje nekakvih polu-istina-polu-lazi 'istorijski prihvacenih aksioma'...

sto se pajaca sarkozija - koji je bio napravio sjajan posao i sjajno lagao i muljao i ubijedio francuze da ga izaberu za predsjednika zadnji put - tice nadam se da ce ga le pen-ova izbaciti vec u prvom krugu...

gospodjo le pen naprijed...

mada bi mi malo bilo zao zbog karle, ali, opet, sigurno ce ga karla ostaviti kad vise ne bude prva dama tako da ce opet biti slobodna, mada sa smanjenim postovanjem jer se bila vezala za pajaca makar on bio i francuski predsjednik...
serafim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:22   #68
neznam jeli prava tema, ali meni je interesantan plakat iz sarkozyeve kampanje
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

mislim da je prvi put da je netko u kampanji upotrebio more
more = ferije

Quote:
serafim kaže: Pogledaj post

mada bi mi malo bilo zao zbog karle, ali, opet, sigurno ce ga karla ostaviti kad vise ne bude prva dama ..
naravno da hoce, niti ne sumnjam da ce naci nekog aktualnijeg

Zadnje uređivanje kockasta : 17.02.2012. at 15:50.
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 01:56   #69
Francuska bi zbog gay brakova zabranila riječi 'majka' i 'otac'

Francuzi razmatraju uvođenje zabrane za korištenje riječi ''majka'' i ''otac'' u službenim dokumentima. Dio je to kontoverznog plana koji se odnosi na legalizaciju homoseksualnih brakova, a Telegraph navodi da je isti razljutio katoličke crkvene redove u toj zemlji.

Ako se usvoji, nova zakonska odredba nalagala bi korištenje neutralnog izraza ''roditelji'' u ceremonijama vjenčana za istospolne, ali i heteroseksualne partnere. Zakon bi time dao jednaka prava svim parovima, a novost je da bi im pružio i jednake šanse za usvajanje djece.

- Tko može tvrditi da bi heteroseksualni parovi mogli bolje odgojiti dijete od homoseksualnih? Čime mogu garantirati da će bolje pridonijeti razvoju djeteta? - upitala je s razlogom ministrica pravosuđa Christiane Taubira čiji će ured odobriti nacrt zakona netom prije negoli on završi na stolu predsjednika Francoisa Hollandea krajem sljedećeg mjeseca. A upravo je Hollande u predizbornoj kampanji kao jednu od misija svog mandata istaknuo legalizaciju homoseksualnih brakova.

Hoće li mu u tome odmoći francuski crkveni vrh kojeg je i sam papa Benedict XVI pozvao u Italiju kako bi ga uputio u borbu protiv onoga što bi, prema riječima poglavara francuske katoličke crkve kardinala Philippea Barbarina ''otvorilo put ka legalizaciji incesta i poligamije''.

http://www.vecernji.hr/vijesti/franc...-clanak-456810
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 02:20   #70
Bolesno.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 03:27   #71
Kad se kao izvor informacija

.... navodi polupismeni prijevod VL-a, bolje je šutit'.
Za iole suvislu raspravu, navesti drugi izvor informacije.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 08:21   #72
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
.... navodi polupismeni prijevod VL-a, bolje je šutit'.
Za iole suvislu raspravu, navesti drugi izvor informacije.
Ajde molim te navedi ih. Ja bi, ali ne znam beknit' francuski
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 09:27   #73
Mislim da to nema eksplicitne veze sa homoseksualnim brakovima. Radi se o uvođenju vrlo kontroveznog obvezatnog laičkog morala u škole, jer, kako kaže ministar obrazovanja Vincent Peillon, ako Republika ne kaže mladima što je u redu, što ne, drugi će. Digla se velika bura oko toga, niti su profesori zadovoljni, roditeljske udruge, čak i neki filozofi sekularne provenijencije.

http://www.france24.com/en/20120904-...ation-religion

E sad. Za "zabranu" dotičnih termina ne znam, no govori se o, citiram, "dekonstruiranju rodnih predrasuda" (http://www.assemblee-nationale.fr/14...2/c1112003.asp) - shvaća li se to kao ostavljanje manevarskog prostora takvim majmunarijama ili je to negdje izravno izrečeno, ja ne mogu znati (ovo glede načina na koji je Večernji prezentirao Zakon).
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 11:05   #74
Ma gluposti, radi se samo o zamjeni pojmova "majka i otac" pojmom "roditelj/i" u zakonskim tekstovima i proceduri, nikakve zabrane, nikakva nametanja ičega. Priprema se ozakonjenje istospolnih brakova, što već funkcionira neko vrijeme u Španjolskoj, koja je, btw., katoličkija zemlja od Francuske, pa bi bilo malo blesavo npr. zakonskog roditelja-staratelja muškog spola zvati "majka" u službenim spisima.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 11:08   #75
Pa ako su roditelji dva muškarca umjesto majka napisati otac, a ako je heteroseksualni par ostaviti kako jest. Gluposti. Podržavam istospolne brakove i posvajanje djece, ali ovo su bedastoće. Nek samo naprave različite obrasce i gotovo.
__________________
promijenila riba more, rob čuvara, zvjerka gore, kožu zmija, duga boje, a ti samo tjeraš svoje....
cekačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 12:10   #76
Quote:
cekačica kaže: Pogledaj post
Pa ako su roditelji dva muškarca umjesto majka napisati otac, a ako je heteroseksualni par ostaviti kako jest. Gluposti. Podržavam istospolne brakove i posvajanje djece, ali ovo su bedastoće. Nek samo naprave različite obrasce i gotovo.
A kakva je situacija kad su usvojitelji heteroseksualni par, šta se piše kod takvog djeteta u rubrici "otac" i "majka", jesu li to usvojitelji? Šta je onda s biološkim roditeljima ako su oni djetetu poznati? Kako to zakon tretira? Ako se inače kod heteroseksualnih usvojitelja oni smatraju roditeljima onda jeste logično da se kod homoseksualnih oni isto smatraju roditeljima s tim da je nezgodno odlučivati tko je od njih "otac" a tko "majka" pa je onda dobro da se obojica ili obe zovu roditeljem. No, onda ćemo doći u situaciju da se jave borci za rodnu ravnopravnost i kažu zašto roditelj u muškom rodu, zašto nije roditeljica jer homoseksualni par mogu biti žene, a onda će se javiti oni trannsseksualni i ostale slične osobe pa ćemo tako imati obrasce od 2 kilometra da bismo svakom udovoljili. No, to će, nadam se, rješavati neka buduća pokoljenja.
Crvena Hamada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 12:22   #77
Ne ukida se nista nego se samo zamjenjuje 'otac i majka' sa 'roditeljima' ovdje u naslovu pise kao da ce koristenje rijeci majka i otac biti kriminalno djelo.

Takvo nesto vec postoji u Britaniji i drugim zemljama, odnosno zena koja je rodila dijete preko IVF tretmana je upisana kao 'mother' a njena supruga je upisana kao 'parent'

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...rtificate.html
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 12:57   #78
Pa samo mijenjaju 'majka i otac' s 'roditelji', čemu tolika strka? Ako su legalizirali istospolne brakove, glupo je dva muška nazvati 'tata i mama'...
I jedni i drugi su roditelji pa smo na istom, iz imena roditelja se valjda može zaključiti tko je muško a tko žensko.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 13:37   #79
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Pa samo mijenjaju 'majka i otac' s 'roditelji', čemu tolika strka? Ako su legalizirali istospolne brakove, glupo je dva muška nazvati 'tata i mama'...
I jedni i drugi su roditelji pa smo na istom, iz imena roditelja se valjda može zaključiti tko je muško a tko žensko.
Koliko mi je poznato, gej brakovi jos nisu legalizirani u Fr. tako da mi je ovaj prijedlog zapravo greska u koracima. U svakom slucaju debilizam. Jedno je ravnopravnost takvih brakova pred zakonom, koju bi jos nekako i mogao prihvatiti ako bi se radilo o rererendumskoj odluci, ali ovo je cista glupost i negiranje prirode.
karibu2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 14:08   #80
Quote:
karibu2 kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato, gej brakovi jos nisu legalizirani u Fr. tako da mi je ovaj prijedlog zapravo greska u koracima. U svakom slucaju debilizam. Jedno je ravnopravnost takvih brakova pred zakonom, koju bi jos nekako i mogao prihvatiti ako bi se radilo o rererendumskoj odluci, ali ovo je cista glupost i negiranje prirode.
gay brakovi u FR ce biti legalizirani za mjesec dana i to prema svim anketama podrzava vise od 65% gradjana..

kakvo je to 'negiranje prirode' to je samo pojednostavljenje, jer ako imamo M/M roditelje ili Z/Z njima nece pisati 'otac i majka' nego 'roditelji' i to je to.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.