Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2003., 08:25   #1
Unhappy Zastave mraka

Najčešće se sakupljamo ispod naših zastava, njihove boje odraz su nas samih. Pokazuju barjaci kakvi mi zaista jesmo, pokazuju i kako se drugima prikazujemo.

Zastave su zato napravljene da vijore na vjetru. Da svima bude jasno sa kime imaju posla, čiji je zapravo ono tabor.

Ispod jedne zastave svačeg se tu nađe. A sve se da ukalupit u par boja i pokoji simbol.

Četrdesetiiosam posto ispitanih ispod jedne zastave, otkrili bi skrovište jednog čovjeka. Imaju za to 350000 razloga. Drugi pak imaju iste razloge da otkriju onog koji je otkrio onog prvog.....

Izdaja je teška riječ i mračna osobna djelatnost koja se strogo kažnjava. Izdati znači osuditi, strpati Judine škude u zadnji džep hlača i veselo krenuti dalje do nove izdaje.
Izdajice se ne ubijaju-to bi bilo prejednostavno, oni žive sa saznanjem svoje izdaje.
Jedini problem u njih je lak san, i njihova glava. Jer glava može pasti kao meta druge izdaje.
Svaka izdaja je gnjusan čin, možda najodvratnija rabota, jer radi se o ne-savjesti takvih ljudi.
Ljudi se vole poistovjećivati sa savješću. Vole glumiti ono što nisu, pa povjeruju u istinitost uloge što svesrdno glume.

Izdati boju i simbol svog barjaka, kao i izdati oružje bitke, mračan je i nedoličan čin.
Izdati drugog odvratno je; prijatelja, druga.
Izdati svoju obitelj užasan je i neoprostiv akt.

A što znači izdati sebe; ako ne izdaja nas osobno kada zanemarujemo svoju savjesti u odlukama.

Takve izdaje ne prate škude, novac nije nagrada, takve izdaje
ne donose korist.
Jedino spoznaja negomilanih osobnih izdaja tkaje se na osobnim zastavama mraka koje slobodno vijore na vjetru i pokazuju nama samima tko smo mi zaista.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 21:43   #2
Izdaja samog sebe kako nebi izdao nekog drugog je svejedno izdaja. To je u stvari najveca izdaja koju mozes napraviti.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2003., 01:51   #3
Joooj sto mi je vec pun kuratz jebene zastave, svako jutro ista himna pitchi, pa mogli bi malo varirat to, ovog sam se vec zasitio jebala ih vojska i neki patrijotizmi
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.