Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 13:49   #321
UK internet providers to collect data on illegal downloaders - reports

http://rt.com/news/uk-piracy-databas...e-privacy-445/

nema zajebancije u velikoj britaniji
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 15:37   #322
Mislim da je ovo tema za pitanje koje želim postaviti.

Kako vidimo proširila se prodaja putem ebay-a i na Hrvatsku u zadnje vrijeme naveliko.
Vidio sam na desetke stranica na facebook-u gdje ekipa "lajka" stranice koje posreduju između ebay-a i npr. mene, Vas itd.
Pošaljete im poruku, napišete što želite naručiti oni daju broj računa gdje im se uplati iznos za taj proizvod i neku malu proviziju si oni uzmu.

Pitanje je sljedeće, postoji li tu neko prekršajno djelo? Ne pitajte me na što točno mislim jer ne znam niti sam
Ali dali bi ako otvorim išta slično mogao snositi neke posljedice, tužbe od neke strane?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 15:55   #323
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo tema za pitanje koje želim postaviti.

Kako vidimo proširila se prodaja putem ebay-a i na Hrvatsku u zadnje vrijeme naveliko.
Vidio sam na desetke stranica na facebook-u gdje ekipa "lajka" stranice koje posreduju između ebay-a i npr. mene, Vas itd.
Pošaljete im poruku, napišete što želite naručiti oni daju broj računa gdje im se uplati iznos za taj proizvod i neku malu proviziju si oni uzmu.

Pitanje je sljedeće, postoji li tu neko prekršajno djelo? Ne pitajte me na što točno mislim jer ne znam niti sam
Ali dali bi ako otvorim išta slično mogao snositi neke posljedice, tužbe od neke strane?
Većina takvih posrednika je neregostrirano tako da podliježu zakonu o neregistriranoj djelatnosti.

Ta shema je poprilično glupa jer kao prvo nekome povjeravaš unaprijed svoj novac bez garancije da nećeš biti prevaren a s druge strane prodavač nikada ne može biti siguran jesi li ti dobio proizvod ili ne. A naravno još postoji mogućnost da proizvod ima nedostatke.

Po meni je najbolja opcija kupnja/prodaja ebay-njuškalo i to osobna primopredaja.

Naravno sve opisane radnje podliježu zakonu o neregistriranoj djelatnosti i samo manji broj prodavača ima to uredno prijavljeno.

Ljudi se jednostavno moraju s nečime baviti da bi preživjeli.

Veliku odgovornost snosi i njuškalo jer također krši zakon. Ali gotovo da se nitko na to ne obazire jer previše je nezaposlenih i ljudi se snalaze na razne načine. Ima tu i krupnih riba koji okreću veliku lovu ali vidjet ćemo u budućnosti dokle će to ići i kad će Linić i tu zagrebati...
ingbor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 12:20   #324
A kako to registrirati? Taj "obrt" ili kako bi se to već nazvalo.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 12:29   #325
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
A kako to registrirati? Taj "obrt" ili kako bi se to već nazvalo.
Davanja državi su prevelika tako da cijene bi morale biti puno veće pa onda dolazimo do toga da ne bi ti mogao imati prodaje ili posredovanja već bi ljudi radije koristili usluge onih koji rade na crno.

Inače u većini zapadnih zemalja državni inspektorati se uglavnom uopće ne bave sitnim ribama već velikim tvrtkama a kod nas je kao i u većini stvari sve obrnuto...
ingbor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 12:47   #326
Quote:
ingbor kaže: Pogledaj post
Davanja državi su prevelika tako da cijene bi morale biti puno veće pa onda dolazimo do toga da ne bi ti mogao imati prodaje ili posredovanja već bi ljudi radije koristili usluge onih koji rade na crno.

Inače u većini zapadnih zemalja državni inspektorati se uglavnom uopće ne bave sitnim ribama već velikim tvrtkama a kod nas je kao i u većini stvari sve obrnuto...
Slažem se sa ovim prvim definitivno, to je u svakom poslu tako.
I onda dolazimo do ovog drugoga, što je apsurd.
U redu, neka inspektorati rade svoj posao ali kad će primjerice prije mene zbog neke prodaje od 100kn "na crno" optužiti nego neke velike ribe.
Eh, nikako na zelenu granu.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:10   #327
Hm, pročitao jedan članak na Jutarnjem, i kraj mi je posebno zanimljiv.

- Hrvati su nam poslali službenu obavijest da su tijekom akcije Fotomodel koristili naš sofver, drago nam je - ističe Gubanov za ruske medije.

Ali kako BEC ustvari djeluje? Kako objašnjavaju njegovi tvorci, sofver prikuplja podatke s kompjutora osumnjičenog, njegovih memorijskih baza i hard drivea. Time su bjelovarski policajci dobili detaljan pregled kako je, kada i zbog čega uhićeni koristio društvene mreže, instant poruke, Skype i ostale internetske stranice i alate u stvaranju pedofilske mreže. Nadalje, softver je sposoban, kažu tvorci, izvući pobrisane podatke i uništene dokaze, a pomoću njega je kreiran i detaljni izvještaj koji je uz kaznene prijave priložen tužiteljstvu u Bjelovaru.

I dok se tvroci hvale kako je njihov proizvod sposoban automatski pronalaziti pedofilske sadržaje među fotografijama i videoprilozima, u bjelovarsko-bilogorskoj policiji kažu: - Da, koristili smo njihov softver, to je besplatni alat koji se može pronaći na internetu, a kad smo ih obavijestili o tome, oni su naravno to iskoristili da se malo i pohvale.

Baš sam malo istražio, i navedeni softver uopće nije besplatan. već se download vrši putem službene stranice odnosno licenca se plaća.

Sada sam malo zbunjen, znači li to da naša policija koristi piratsku verziju ovoga softvera?
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 14:37   #328
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Sada sam malo zbunjen, znači li to da naša policija koristi piratsku verziju ovoga softvera?
očito.

makar za kopati po hardu i recycle binu ti ni netreba software.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 22:33   #329
imam jedno pitanje...

u Njemackoj sam i skinio sam si par filmova i sjetio se da je piratstvo ilegalno, jesam li se sjetio prekasno? xD
hvala na odgovoru!
blueSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 22:48   #330
Quote:
blueSB kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje...

u Njemackoj sam i skinio sam si par filmova i sjetio se da je piratstvo ilegalno, jesam li se sjetio prekasno? xD
hvala na odgovoru!
Vidjet ćeš s vremenom
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:09   #331
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Vidjet ćeš s vremenom
dakle, jebo sam jeza da oprostis na izrazu?
blueSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 07:26   #332
Ja čak mislim da nisi, ne vjerujem da će netko angažirati resurse zbog par file-ova.

Nisu baš ni Njemci takve "cvećke" da nikad ništa ne skidaju.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:06   #333
Što kažete je li ovo izvedivo u praksi i odnosi li se samo na USA ?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:21   #334
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Što kažete je li ovo izvedivo u praksi i odnosi li se samo na USA ?
Svet tako srećom ne funkcionše...
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 13:53   #335
zanima me dali se sa ulaskom u EU promjenila zakonska regulativa za gledanje filmova online preko streama...dakle ne pitam za skidanje filma na komp već gledanje online na stranicama poput Filmovite, leptiricabioskop i sličnim...
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 00:54   #336
TI nisi u prekrsaju dokle god skidas samo za sebe tj. za osobnu upotrebu, jednako je i sa gledanjem online. Ali cim ides dijelit (npr. ako skidas nesto preko torrenta) tu si u prekrsaju jer si drugima omogucio da ilegalno dodju do filma, muzike itd sa sheranjem tog filea.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 09:44   #337
To je nategnuto.

Po tom ispadne kako možeš bez problema skidati s warez-a, a s torrenta ne, ili da s torrenta možeš skidati ako ne seedaš?

Drugo, prilikom skidanja preko torrenta obvezno se jedan dio sadržaja podijeli tijekom downolada(nemoguće je onemogućiti posve upload).

Što znači za "osobnu uporabu"? Logično je da ne smiješ to dalje preprodavati, ali kad netko nešto skida, baš oni znaju je li za osobnu uporabu, za preprodaju ili javno prikazivanje.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:56   #338
policija i internet

Pozdrav! Zanima me smije li policija bez opravdanih razloga (nisam nikad osuđivan, nemam dosje) pratiti mailove na gmailu?
lububulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:10   #339
Quote:
lububulu kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me smije li policija bez opravdanih razloga (nisam nikad osuđivan, nemam dosje) pratiti mailove na gmailu?
Nitko iz policije neće ti bez opravdanih razloga pratit mailove. Ne bulazni.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:17   #340
Vrag obično leži u interpretaciji pojma "opravdani razlozi".
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.