Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 22:18   #101
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Dr.Barbarić
mi smo isto kod nje...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 02:54   #102
Probat ću skratit što više da ne pišem uvijek kilometarske postove.. uglavnom dan je bio lud od jutra... prva vožnja busom i show za cijeli bus.. onda čekanje i čekanje u bolnici.. zvrk se pokazao u pravom smislu te riječi..

Za nalaz klorida u znoju moram sutra zvati.. za krv mi nisu ništa rekli, od ludila danas sam i zaboravila pogledat ga.. a valjda je ok kad je onaj prije 10 dana bio dobar. Na uzv je rekla doktorica da joj se čini da ima tekućine (vode..šta već) u crijevima i da to valjda spreava da se sve ono hranjivo iz hrane zaljepi za njega nego izađe van. I da mu možda smeta pšenica.. ne znam na koju je to foru zaključila.. ali je rekla da i dalje jede sve kao do sada dok ne dobijemo još neke nalaze za 3-4 tjedna pa će onda znati što i kako.

I ono što sam popizdila je to da ona mene jučer skoro ništa nije pitala o njemu i njegovom jelu nego sam ja bila "dosadna" mama koja je sama pričala i pričala.. i vidim na nalazu je napisala da sam dojila 4 mj a to nikad nisam izjavila.. nego da su problemi s hranom počeli s 4 mj kad je dobio prve zubiće i onda je s pijenjem mlijeka počelo biti problema.. i napisala je da on jede samo ribu blitvu i krumpir a rekla sam da je to najzdravije što jede od sve hrane.

Isto kao i glupa logopedica prije nekoliko mj kad je sve najgore izvukla od onog što sam rekla.. ja kažem da voće moram miskat da bi ga pojeo a ona napiše da mu sve miksam. Ja kažem da se neki put zna po noći probudit i neutješno plakat i da se najbrže uz crtić smiri jer mu on odvuče pažnju od onoga što ga muči... a ona napiše da ga samo crtići smire kad plače.. a to se dogodi jednom u mj-dva.. eto sad ja ispadam debil koji ne zna ni smirit svoje dijete.. i tako bilo je stvari koje je totalno preokrenula.. pa eto i ova sad okreće.. napravit će mi od djeteta većeg bolesnika nego što ubiti stvarno je samo zato što ne slušaju.. mogla bi još svašta reć ali ću se sad zaustavit..

Zadnje uređivanje Čokolada07 : 17.06.2010. at 03:02.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 05:15   #103
Draga čokso,
kao što si sama pisala, doktori i logopedi se čini se ne slušaju tebe kao majku. Kao prvo, meni je glupo što su ga mučili sa vađenjem krvi, jer ako je nalaz prije 10 dana bio ok, onda glupo da su ga ponavljali, osim ako nisu tražili neki drugi nalaz, a to iz tvojih postova ne vidim.
Znoj treba analizirati radi sumnje na cističnu fibrozu. No, da dijete ima cističnu fibrozu, to bi se otkrilo ranije po masnim smrdljivim stolicama (steatoreja), teškim upalama pluća koje neće proći...
Sumnjaju na celijakiju, to je preosjetljivost na gluten, ajde, to drži vodu i treba ispitati.
Pokušavaju isključiti malapsorpciju. Ja mislim da se kod tvog zvrka ne radi o tome da se ne apsorbira to što on pojede, već da u startu ne pojede koliko bi trebao.
Da, doktori će od tvog djeteta napraviti bolesnika jer si im se dala. Ja ti tvrdim da neće otkriti ništa, a da će ga izmučiti pretragama.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 15:12   #104
Navodno smo morali vadit krv opet zbog nekih drugih pretraga.

Na svu sreću pretrage nisu strašne. .osim što su ga malo piknuli za vađenje krvi.. ostalo je bezbolno.. samo što je on zvrk pa je bilo malo teže zadržat ga na mjestu da ga pogledaju.

Zvala sam danas za te kloride u znoju i sestra mi kaže da ne može naći nalaz da će ga potražit i zvat me i ne zove... Sutra ću zvat opet.

A što se tiče glutena pa šta se ne bi u njegovih dvije i pol god. nekako već pokazalo da mu smeta.. I malo sam guglala sinoć i došla do cistične fibroze i onda sam ugasila komp jer sam se prepala onoga što sam pročitala. Čekam zadnje nalaze pa ćemo vidjet što je. Ne želim se plašit nečime što možda uopće nije.. a upalu pluća nikad nije imao. Kad pogledam njegovo zdravlje od rođenja do sad mogu reći da je on jedan zdravi dečkić. Tu i tamo neko curenje nosa i tempice koje traju 1-2 dana su ništa a i rijetko se događaju.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 13:14   #105
Pozz cure! Imam pitanje... Mi cemo uskoro na pregled sa malom. Ima godinu dana... Pise na uputnici pregled i obrada. Idemo zbog reakcije na protein kravljeg mlijeka. Dobije crvene fleke u doticaju hrane (koja sadrzi mlijeko) sa kozom. Sto podrazumijeva tu obradu? Da li vade krv iz prsta ili?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 10:30   #106
Koliko se sjećam od nećakinje, pregledao ju je pedijatar gastroeneterolog, vadila je krv i to mislim da su iz prstića vadili al nisam sigurna (vađeni su joj imunoglobulini i još neke stvari) i rađen joj je prick test (ono bockanje po koži da se vidi na šta će imati reakciju). Nakon toga je došla ponovo na pregled, dobila neko zamjensko mlijeko na recept, mora izbjegavati stvari na koje joj je došao pozitivan prick test i to je bilo to. Sada je već prošlo par godina, mislim da bi trebala otići ponovo da se vidi jel se povukla koja od alergija (kažu da se nakon 3. godine znaju smanjiti ili povući neke, ali i razviti nove pa bi trebalo otići provjeriti)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:10   #107
Hvala leeloo! Stvarno se nadam da je samo iz prstica.. Ne zelim joj priustit neke vece traume. Premala je za vadjenje krvi iz vene. A i to bockanje ako bude, brine me kako ce podnijeti.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 01:52   #108
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Premala je za vadjenje krvi iz vene.
zakaj bi bila premala?
moj je išao na srebrnjak zbog alergije na jaja. prvo su prick testom (valjda se tak zove, zaboravila sam) gledali na kaj je alergičan. sjećam se da su mu kasnije vadili krv iz vene radi još nekih nalaza, no nisam sigurna da li su imali dovoljno krvi (toliko puta u životu ju je vadio da se ne sjećam).
vaša priča me podsjeća na našu jer je i moj imao alergijsku reakciju na koži u doticaju sa sirovim bjelanjkom, no bez ikakvih nuspojava jede jaja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:38   #109
Pa uzasava me pomisao zabadanja igle u tu malu krhku rukicu.

Moja nije jos jaja ni probala, (a morat ce prije onog cijepljenja) pa ce valjda testirat ju na te sve alergene. Dok to ne obavimo i utvrdimo ne dajem joj nista od tog da jede.

Ko zna mozda ce na kraju ispast da je samo kozna alergija, a da moze jest bez problema. Hmm..

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 17:38   #110
Eto bili smo danas! Ukratko... Nije bilo nikakvog testiranja ni pikanja. Pregledana je i izmjerena/izvagana. Popricali smo o cijeloj situaciji. Skroz draga i pristupacna mlada doktorica (Lana Omerza), odlicno prica engleski sto je plus jer je decko stranac. S obzirom na situaciju, prepisala nam je one posebne mlijecne formule jer bi bilo dobro da dobije malo na tezini. Za dva mjeseca kontrolni pregled... Ukoliko ne bude dobila na tezini, onda slijedi daljnja obrada. Rekla je da joj slobodno dajem malo jacu zasitniju hranu (da nije uvijek sve sto mi mislimo da je zravo i najbolje za dijete). Znaci puno zganaca, ubacit napokon i taj zumanjak, mlijecno, neko jace meso... Itd. Cak nam je prepisala i Maltrodekstrin.

I jos jedna stvar... Kad smo dosli doma, ja se sjetila da imam mali jogurtic u frizideru, Activia. Reko bas da vidim oce dobit fleke... I razmazem joj malo oko ustiju, nista... Dam joj sa zgancima, fino pojela, nema nikakve reakcije, crvenila, nista... Probat cu istu stvar sa mlijecno vocnom kasicom i sa bebimilom... Da li je moguce ako ne bude nikakve (kozne) reakcije da je alergija prosla u svega pola godine ili??

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 14:48   #111
sad sam se nešto sjetila kad si napisala da je moraš hraniti da dobiva na težini

uglavnom, nama je naša gastrićka prepisala aptamil pregomin jer je zaključila da je neishranjen. a koliko vidim na kutiji da je za one koji su alergični na kravlje mlijeko. šta moj nije. znači dobili smo ga zato da se malo udeblja. a to bi vama onda taman odgovaralo.

traži od pedice da ti da recept, mi smo 4 kutije platili 90kn. ili možda 5 kutija 70kn, nisam više sigurna. ali tak nekak.

a inače pije i onaj famozni infatrini. isto je za dobivanje na težini, nešto strašno kalorično, a prema riječima naše gastrićke "super za mozak i imunitet".
isto dobivamo na recept, zalihu za mjesec dana plaćamo nekih 100kn još.
pa si i to progooglaj.


sad sam se sjetila tebe s trudnica
a ne živiš ti negdje u danskoj? ili sam opet nekaj pobrkala?

Zadnje uređivanje vlovrec : 19.12.2015. at 15:00.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 02:36   #112
Hej, hvala ti na savjetu!

U Zagrebu smo vec godinu dana tj. od prije poroda.

Nama je doktorica prepisala neke druge mlijecne pripravke (Allernova, Allfare, Pregomin) pa cu vidjet sto ce od tog pedica dati na recept.

A pazi sad ovo... Ja sam njoj za probu napravila kasicu sa Hipp Combiotic 3 i nema apsolutno nikakve reakcije (tipa crvene fleke koje je dobila prije od bebimila i jednom od nekog jogurta).

Reci cu to kad budemo isli na pregled. Probat cu joj dat neki sir, skutu i sl. Na kraju ce ispast da alergije uopce nikad nije ni bilo ili je samo bila na odredjeni proizvod ili je jednostavno nestala... A ja svojem djetetu zbog straha bezveze uskracivala sve mlijecno... A uz to je onda bio i dodatni strah od jaja i ribe... Pa cekanje na testiranje koje se nikad nije ni desilo. Mogla sam joj fino sama polako sve davati i pratiti ako bi bilo reakcije. Ako nema reakciju na ribu u gotovim kasicama, onda nebi trebala imati ni ovako... Sutra cu joj dat zumanjak i hipp tjesteninu (koja bi mogla sadrzavati jaja). Nakon tog treba probat bjelanjak od kojeg su svi u strahu zbog moparu cijepiva... Pa ukoliko nema nikakve reakcije, idem debljat dijete! Dosta mi je vise te paranoje!

Ps: moderatori, isprike ukoliko sam offtopic, prebacite postove na prigodnu temu...

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 08:18   #113
pa da, i ja sam skroz paranoična
probaj dati joj malo nečeg, pazi da je radni dan, da za ne daj bože možeš kod pedice ako se jako osipa ili nešto
na kraju će stvarno ispasti da je na određeni proizvod dobila alergiju
no, i ja sam se jednom osipala na sladoled od jagode, i nikad više na ništa

i nemoj se bojati cjepiva, ja sam svom dala komadić nekog biskvita prije cijepljenja. jaja ne jede niti dan danas. a sestra kod pedice mi je rekla da oni još nisu doživjeli alergiju na cjepivo. znači da je dosta rijetko.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 10:07   #114
dijete od 5,5 godina ima unutarnji hemeroid/ide koji prilikom kakanja izađe van.
trebali bi pregled dj gastroenterologa, koga nam preporučujete
Klaićeva, Rebro, šalata ili privatno?
jako nam je bitan pristup jer je on u godinama kad je počeo osjećati sram i već sad negoduje da mu itko gleda u guzu.
hvala na odg.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 22:36   #115
Atrezija jednjaka

Pozzz svima. Zanima me dali ima netko da mu je dijete rođeno sa atrezijom jednjaka? Najviše iz razloga dali imamo kakva prava. Hvala
Eraser1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 11:13   #116
pozdrav! s obzirom da mi je prvo dijete, do sad nisam previse pridavala paznju pa me samo zanima ima li jos netko s istim iskustvom.

beba 11+, slabo jede otpocetka, kad krene jesti, skuzi da je zapravo gladna i trazi cicu i nakon par zalogaja se cicom zasiti.
ono sto me zapravo muci, je njena stolica. ona je od rodjenja skoro iste konzistencije. do prije dohrane je bila krvava i to sam drzala pod kontrolom svojom prehranom (reagirala je kad sam jela neku odredjenu hranu), medjutim kada je krenula s dohranom, nije bilo krvi i tu po meni problemi prestaju. medjutim, sada saznajem da je ona vec tada trebala poceti imati krutu stolicu (kao u odraslog covjeka), a njoj su rijetke i manje rijetke, nikad formirane u neku masu.
puno cica i puno pije vode, ali patronazna mi govori da bez obzira na to, ne bi trebala imati toliko proljevaste stolice.
i sad nisam sigurna je li to kod nje normalno ili je zbilja alarmantno. ne bi ju htjela gnjaviti pretragama osim ako su neophodne.
danas zovem pedijatricu da vidim sta ce mi savjetovati.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 11:26   #117
Quote:
Eraser1 kaže: Pogledaj post
Pozzz svima. Zanima me dali ima netko da mu je dijete rođeno sa atrezijom jednjaka? Najviše iz razloga dali imamo kakva prava. Hvala
moj nema atreziju jednjaka nego atreziju anusa, ali dosta djece sam upoznala sa svakakvim i atrezijama i stanjima
na kakva prava misliš?
predaj za produženi porodiljni, predaj za uvećani dječji doplatak, predaj za invalidninu, pa ćeš vidjeti šta će ti reći i dati. nitko od nas ovdje nije stručnjak da ti zna reći da li imaš na nešto pravo ili ne, a uostalom ništa te ne košta probati, pa ako ništa ne dobiješ, opet si na istom kako si i bila do sada
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 11:29   #118
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
pozdrav! s obzirom da mi je prvo dijete, do sad nisam previse pridavala paznju pa me samo zanima ima li jos netko s istim iskustvom.

beba 11+, slabo jede otpocetka, kad krene jesti, skuzi da je zapravo gladna i trazi cicu i nakon par zalogaja se cicom zasiti.
ono sto me zapravo muci, je njena stolica. ona je od rodjenja skoro iste konzistencije. do prije dohrane je bila krvava i to sam drzala pod kontrolom svojom prehranom (reagirala je kad sam jela neku odredjenu hranu), medjutim kada je krenula s dohranom, nije bilo krvi i tu po meni problemi prestaju. medjutim, sada saznajem da je ona vec tada trebala poceti imati krutu stolicu (kao u odraslog covjeka), a njoj su rijetke i manje rijetke, nikad formirane u neku masu.
puno cica i puno pije vode, ali patronazna mi govori da bez obzira na to, ne bi trebala imati toliko proljevaste stolice.
i sad nisam sigurna je li to kod nje normalno ili je zbilja alarmantno. ne bi ju htjela gnjaviti pretragama osim ako su neophodne.
danas zovem pedijatricu da vidim sta ce mi savjetovati.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
ja ne znam za tebe, ali da moje dijete ima jednom krvavu stolicu ja bi već imala termin kod gastra
a ti čekaš 11 mjeseci
po meni ne da nije normalno nego gdje si bila do sada
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 16:43   #119
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
pozdrav! s obzirom da mi je prvo dijete, do sad nisam previse pridavala paznju pa me samo zanima ima li jos netko s istim iskustvom.

beba 11+, slabo jede otpocetka, kad krene jesti, skuzi da je zapravo gladna i trazi cicu i nakon par zalogaja se cicom zasiti.
ono sto me zapravo muci, je njena stolica. ona je od rodjenja skoro iste konzistencije. do prije dohrane je bila krvava i to sam drzala pod kontrolom svojom prehranom (reagirala je kad sam jela neku odredjenu hranu), medjutim kada je krenula s dohranom, nije bilo krvi i tu po meni problemi prestaju. medjutim, sada saznajem da je ona vec tada trebala poceti imati krutu stolicu (kao u odraslog covjeka), a njoj su rijetke i manje rijetke, nikad formirane u neku masu.
puno cica i puno pije vode, ali patronazna mi govori da bez obzira na to, ne bi trebala imati toliko proljevaste stolice.
i sad nisam sigurna je li to kod nje normalno ili je zbilja alarmantno. ne bi ju htjela gnjaviti pretragama osim ako su neophodne.
danas zovem pedijatricu da vidim sta ce mi savjetovati.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
Krv u stolici je uvijek znak za uzbunu. Mislim da je pregled gastroenterologa stvarno potreban. Danas se puno toga moze napraviti pregledom krvi i stolice tako da ne treba imati strah od pretraga, jer s obzirom na krv u stolici one jesu neophodne.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2021., 11:19   #120
Beba od 3 godine (atrezija jednjaka)

Postovanje imao bih pitanje za iskusne. Međutim imano bebu sada 24.6 ce imati 3 godine. Rođena je mj dana ranije sa artrezijom jednjaka. Uglavnom operacija je ok prosla. Zna joj nekada zapeti komadic hrane jer brzo sve guta jucer je bila povracala nismo znali sta je pa je odveli na hitnu. Slikanje niata nije pokazalo sve ok. Ima ala je komadic sunke danas povrstila i sada ave ok. Međutim na hitnoj pedijatriji u Ogulinu su joj napisali uputnice za neuro psihijatra, logopeda i gastroenterologa. Ova na hitnoj kaze da nije normalno da si dijete samo gura ruke da povrati? Ona gura ruke samo kad joj tako neato zapne. Inace po par mjeseci dok joj nesto ne zapne nista. I da dijete ne govori normalno da bi dijete od 3 godine trebalo normalno razgovarat kao i mi. Recimo njezin je govor idemo u pak na tobogan. Ili daj pit. Ne zna bas svaki put slozit recenicu da kaze ja sam isla u grad nego ja bila gradu.. Meni svi kazu da je sa djetetom sve ok a ja nekako zabtinut sada
vekyOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.