Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 13:01   #1141
Ako je tako to je onda
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 12:45   #1142
Odradila sam pripravnicki staz, no nisam polozila drzavni (nisam uopce prijavila ispit). Od tada je proslo skoro 2 godine. Imam li pravo uopce vise prijaviti ispit ili moram ponovo godinu dana raditi kao pripravnica?

Gdje mogu provjeriti tu informaciju i dobiti sluzbeni odgovor?
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:45   #1143
Ministarstvo zdravstva
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 20:47   #1144
Da li postoji prekvalifikacija za medicinske sestre, ako da koja je cijena i gdje se se izvode ?
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:13   #1145
Quote:
Ipomoea kaže: Pogledaj post
Odradila sam pripravnicki staz, no nisam polozila drzavni (nisam uopce prijavila ispit). Od tada je proslo skoro 2 godine. Imam li pravo uopce vise prijaviti ispit ili moram ponovo godinu dana raditi kao pripravnica?

Gdje mogu provjeriti tu informaciju i dobiti sluzbeni odgovor?
Možda da probaš kontaktirati Ministarstvo uprave, jer je to tijelo nadležno za provedbu državnih stručnih ispita.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:03   #1146
Ima li neko ideju kako u ambasadi izgleda provjera znanja iz engleskog jezika?

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:34   #1147
Pozdrav svima .
Molim Vas za savjet ako netko mozda zna ili je upućen kakvisu uvjeti za polaganje stručnog ispita nakon položene prekvalifikacije za medicinsku sestru.
Naime ja sa završila srednju školu za zubnog tehničara u Zagrebu (medvedgradska) odradila pripravnički i položola stručni ispit ( 2001 god.)ali nisam ostala raditi u struci već radim kao dentalni asistent.
Ponukana informacijama da će mi radno mjesto jednom biti upitno upisala sam prekvalifikaciju za medicinsku sestru u Mlinarskoj i završila obrazovanje 2014. god. Sada me zanima da li je netko imao slično iskustvo jer bih trebala položiti stručni ispit za med. sestru da bih dobila licencu kao med. sestra a dobivam dvojake informacije.
jedni mi kažu da državni ili stručni ne mogu polagati dva puta i da mi se prizna položeni ispit iz 2001 god. drugi mi govore da moram odraditi pripravnički i položiti stručni bez obzira .
Zvala sam u ministrastvo (gospođa je bila jako nesusretljiva i neljubazna tako da nisam dobila nikakve informacije već da mi sve piše u pravilniku za polaganje ispita u narodnim novinama.
Molim vas ako je netko imao slićno iskustvo da mi javi kako je riješio svoju situaciju.
Inače radim za dom zdravlje već 15 god. Dobila sam licencu za rad kao dentalni asistent ali mi je žao potrošenog novca i vremena koji sam uložila u prekvalifikaciju i htjela bih i na to riješiti do kraja. A i da ne pričam da je velika razlkika u tečajevima i članarini (financijski) od med. sestre i dentalnog asistenta (cijena jednog tečaja dent. asis. je u prosjeku 500 kn.)
unaprijed hvala i lp
idorosul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:11   #1148
državni ispit si položila (strukovni dio) za zubnog tehničar pa samim time trebaš nakon što odradiš pripravnički staž za medicinsku sestru, položiti državni ispit za medicinsku sestru.
moguće da zakone i ustav ti priznaju jer si to već položila i to je isto sranje, ali stručni dio nisi položila za sestre pa samim time to treba položiti.
MarioMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:40   #1149
Pozdrav svima! Samo me jedna sitnica zanima i nadam se da ce netko znati odgovor... Zavrsio sam medicinsku skolu (4 godine) i upisao fakultet nevezano za medicinsku struku. Fakultet nisam uspio zavrsiti tako da bi sad trebao zavrsiti strucno osposobljavanje (staž). Buduci da su medicinske skole vec par godina petogodisnje i staz vise nije potreban, zanima me hoce li se natjecaji jos raspisivati? Trazio sam natjecaje za osposobljavanje med sestara/teh ali koliko vidim dosta dugo natjecaja nije bilo. Hoce li ih biti jos ili...?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
anananas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:47   #1150
Quote:
anananas kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Samo me jedna sitnica zanima i nadam se da ce netko znati odgovor... Zavrsio sam medicinsku skolu (4 godine) i upisao fakultet nevezano za medicinsku struku. Fakultet nisam uspio zavrsiti tako da bi sad trebao zavrsiti strucno osposobljavanje (staž). Buduci da su medicinske skole vec par godina petogodisnje i staz vise nije potreban, zanima me hoce li se natjecaji jos raspisivati? Trazio sam natjecaje za osposobljavanje med sestara/teh ali koliko vidim dosta dugo natjecaja nije bilo. Hoce li ih biti jos ili...?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Moguće je da će još negdje tražiti pripravnika, ali rijetko. I morat ćeš pomno pregledavati natječaje, da vidiš koje su uvjete napisali. Pripravnici imaju manju plaću od redovne pa se možda netko sjeti tražiti baš pripravnika. Tu govorim o pripravničkom stažu, ne o stručnom osposobljavanju.


Što se tiče stručnog osposobljavanja, moj je savjet da se probaš javiti negdje (ravnatelju bolnice u kojoj bi želio to odraditi) i pitati da li bi im dobro došao još jedan radnik, predložiti im da te uzmu na stručno. Oni time ne gube ništa, ne plaćaju te oni. Ako pristanu, onda oni raspišu natječaj (da bi bilo službeno).

To mi je jedino pada na pamet kao opcija.
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:17   #1151
Quote:
dextra_ kaže: Pogledaj post
Moguće je da će još negdje tražiti pripravnika, ali rijetko. I morat ćeš pomno pregledavati natječaje, da vidiš koje su uvjete napisali. Pripravnici imaju manju plaću od redovne pa se možda netko sjeti tražiti baš pripravnika. Tu govorim o pripravničkom stažu, ne o stručnom osposobljavanju.


Što se tiče stručnog osposobljavanja, moj je savjet da se probaš javiti negdje (ravnatelju bolnice u kojoj bi želio to odraditi) i pitati da li bi im dobro došao još jedan radnik, predložiti im da te uzmu na stručno. Oni time ne gube ništa, ne plaćaju te oni. Ako pristanu, onda oni raspišu natječaj (da bi bilo službeno).

To mi je jedino pada na pamet kao opcija.
Hvala na savjetu!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
anananas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 10:11   #1152
Nema na čemu, sretno!
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 08:56   #1153
Quote:
anananas kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Samo me jedna sitnica zanima i nadam se da ce netko znati odgovor... Zavrsio sam medicinsku skolu (4 godine) i upisao fakultet nevezano za medicinsku struku. Fakultet nisam uspio zavrsiti tako da bi sad trebao zavrsiti strucno osposobljavanje (staž). Buduci da su medicinske skole vec par godina petogodisnje i staz vise nije potreban, zanima me hoce li se natjecaji jos raspisivati? Trazio sam natjecaje za osposobljavanje med sestara/teh ali koliko vidim dosta dugo natjecaja nije bilo. Hoce li ih biti jos ili...?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Natječaja za stručno osposobljavanje za medicinske sestre, koje su završile po starom programu, i dalje ima. Proguglaj malo natječaje bolnica u svojoj blizini ili bilo gdje u Hrvatskoj, ako ti nije problem otići od kuće na godinu dana. Bolnice vape za stažistima po starom programu jer im je to jeftina radna snaga koja barem djelomično popunjava premali broj stalno zaposlenih medicinskih sestara.
Postoji i opcija odrađivanja staža volonterski, ako zbog nekih razloga ne možeš ostvariti naknadu preko zavoda za zapošljavanje.
rossana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:21   #1154
Pozdrav,ima li tko iskustva sa ustanovom za kućnu njegu Preradovićeva? Razmišljam da se javim na oglas.
Carrie White is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:04   #1155
Question Medicinska sestra

E sad ovako ja sam 6.razred Osnovne škole željela bi biti medicinska sestra ... Ali problem je u tome što ne znam koja je srednja najbolja za upisati tj. je li bolje upisati strukovnu npr. Mlinarsku, Vinogradsku ili gimnaziju ja sam odlična učenica tj. neki predmeti mi idu super kao npr. engleski i njemački, ali ima i onih iz kojih imam 3 i 4 kao npr. Matematika, povijest. Znam da ćete svi sad sigurno pričati o tome "ovisi o tome hoćeš l ići na faks ili ne itd " na faks ću sigurno ići. I da treba mi pomoć oko toga koji su dokumenti potrebni za upisivanje u srednju ili gimnaziju i kako ide taj postupak.
Znam da će neki od vas reći da imam svoje roditelje i da sa njima trebam pičati o tome ali oni su stariji ljudi koji nisu završili velike škole tako da mi oni ne mogu pomoći.

Hvala unaprijed!
Lp.


PS: ako mi pokušavate objašnjavati taj postupak upisivanja u srednju onda mi probajte objasniti na način kao da pokušavate objesniti svom djetetu jer ja ipak i jesam dijete i ne znam značenje nekih stranih riječi
GaBiCa29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:10   #1156
Quote:
GaBiCa29 kaže: Pogledaj post
E sad ovako ja sam 6.razred Osnovne škole željela bi biti medicinska sestra ... Ali problem je u tome što ne znam koja je srednja najbolja za upisati tj. je li bolje upisati strukovnu npr. Mlinarsku, Vinogradsku ili gimnaziju ja sam odlična učenica tj. neki predmeti mi idu super kao npr. engleski i njemački, ali ima i onih iz kojih imam 3 i 4 kao npr. Matematika, povijest. Znam da ćete svi sad sigurno pričati o tome "ovisi o tome hoćeš l ići na faks ili ne itd " na faks ću sigurno ići. I da treba mi pomoć oko toga koji su dokumenti potrebni za upisivanje u srednju ili gimnaziju i kako ide taj postupak.
Znam da će neki od vas reći da imam svoje roditelje i da sa njima trebam pičati o tome ali oni su stariji ljudi koji nisu završili velike škole tako da mi oni ne mogu pomoći.

Hvala unaprijed!
Lp.


PS: ako mi pokušavate objašnjavati taj postupak upisivanja u srednju onda mi probajte objasniti na način kao da pokušavate objesniti svom djetetu jer ja ipak i jesam dijete i ne znam značenje nekih stranih riječi
Ma uvijek je dobro pitati i obratiti se za pomoć, samo uvijek znaj da u ovakvim oblicima komunikacije sve savjete uzmeš onako sa rezervom, jer nikada ne znaš koliko su i jesu li dobronamjerni. Tako da obavezno zatražiti mišljenje na više strana.

Ja bih ti ovako savjetpvao, upišeš srednju medicinsku, tu ćeš steći veliko iskustvo i zvanje, a nakon toga fakultet. S tim izborom imati ćeš ono što želiš.

Do upisa imaš još puno vremena, pa tko zna što će se još do tada promijeniti, do tada, ti i dalje uči
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:04   #1157
Zavisi što želiš studirati. Ako voliš posao med sestre i kao nastavakškolovanja izabereš studij sestrinstva onda će ti vjerujem matura biti relativno svladiva, ali ako misliš studirati nekii drugi fakultet onda je upoitno imaš li uvjete,koliko god učiš mat,let,kem,fiz...Strukovne škole, nažalost, dosta ograničavaju kod prijave fakulteta na maturi, i u pravilu zahtjevaju jako veliki trud kod spremanja mature da se nadoknadi ono što se nije imalo u školskom programu. U svako mslučaju lijepo je da već sada u 6.tom OŠ pitaš i promišljaš.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 14:55   #1158
Razgovor za posao - dipl ekonomist za racunovodstvo i nabavu

Jel tko dobio poziv za razgovor ili isao na razgovor?
Esperanso1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 16:14   #1159
Testiranje tj.razgovor za posao

Zanima me što pitaju, kakvo je to testiranje,tj. provjera znanja i stručnosti na razgovoru za posao med.sestre?
Ako je tko to prošao, što konkretno pitaju? Hvala
WeepingWillow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 17:42   #1160
Quote:
WeepingWillow kaže: Pogledaj post
Zanima me što pitaju, kakvo je to testiranje,tj. provjera znanja i stručnosti na razgovoru za posao med.sestre?
Ako je tko to prošao, što konkretno pitaju? Hvala
Testitanje na Zavodu za zaposljavanje ili direktno kod poslodavca?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.