Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2003., 18:09   #1
Bambijeva livadica

Dragi moji,

svecano otvaram ovaj topic na kojemu mozemo do mile volje razmjenjivati iskustva o vegetarijanstvu i njegovim implikacijama na duhovni put.

i recepte naravno

nadam se da ce nasi vrli sumari revno cuvati ovaj sumski proplanak...
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 18:28   #2
PORTOVA JUHICA:)

lagano sdinstamo povrce: mrkvu i korabicu
dodamo brokulu i grincajg, ja obicno ukuham spagete od soje, pa onda malo krckamo te na kraju umjesamo Mizo (jedna do dvije zlicice kojeg smo priej tuga umutili u casi vode)
na kraju dodamo persin i preprzenme sjemenke prosa, suncokreta i bundeve.


kome se ne da kuhat Porto šalje paket doma busom
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 18:33   #3
Daj recept za sejtan..to mi je ubedljivo najbolje.
E da i kako da najbolje isprzim suncokretove semenke, da li stavljam soja sos ili tako nesto?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 19:28   #4
minam,

uh uh recept za sejtan neznam. zna ga moja zena, ona je makrobioticarka pa je ucila kako se rade sve te stvari. sejtan treba stalno iskuhavati, pa ovo pa ono...ja ga nabavljam na kile od jednog slovenca, mozda s njim okrenem i neki biznis za vase krajeve. bas smo u pregovorima. u stvari sve koje zanima sejtan, ostavit cu tel. broj pa ga tko zeli moze nabaviti i od mene.

meni su suncokretove sjemenke najbolje bez iceg. samo ih protresem i promjesam s drvenom kuhacom u taflon tavici dok se prze na laganoj vatrici, sve dok ne promjene boju. moras probati i pronaci kakve ti same najbolje odgovaraju s obzirom na duzinu przenja. isto je i sa prosom i sa bucinim golicama.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 20:10   #5
Quote:
Minam kaže:
Daj recept za sejtan..to mi je ubedljivo najbolje.
E da i kako da najbolje isprzim suncokretove semenke, da li stavljam soja sos ili tako nesto?

Mislis kako se samo on pravi ili kako ga spraviti za jest, koji umaci i to???

Jednostavnije ga je kupiti,nego napraviti....bar meni...

Evo recimo jedan recept...

Izrežeš seitan na "šnicle" i onda ga namažeš senfom ili namazom ili već štop voliš, i malo soja sosa, zatim stavi na to fetu tofua, ili nekog običnog sira i zarolaš taj seitan...E sad da bi ostao zarolan moraš ga učvrstiti čačkalicama....i onda to uvaljaš u smjesu mlijeka i brašna , pa u mrvice (ili sezamove sjemenke ili ako voliš neke druge) i isprigaš na malo maslinova ulja...ili obično biljno...to su sad nijanse...... mljac....

kisha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.