Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2016., 17:37   #741
I ja bi najradije da mogu birati voljela dobiti poklon bon,npr.Dm pa sama kupim što nam treba
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 20:36   #742
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
I ja bi najradije da mogu birati voljela dobiti poklon bon,npr.Dm pa sama kupim što nam treba
Isto.
Pa cak i novce. Bolje nego sad kad imam punu ladicu lagane odjece koju nema di iznosit.
Na novce ne gledam kao poklon "da te skinem s dnevnog reda", meni u tu kategoriju spada kupovanje bespotrebne odjece (bez pitanja roditelja sto im treba) u nekom tamo otprilike broju.
Al da, poklonjenom konju se ne gleda u zube
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 22:46   #743
Ja isto ne volum takve poklone
Pa dobijem po zimi u broju koji trenutno nosi majcu s kratkim rukavima. Ono, do ljeta ce mu biti naravno premala
Ili hrpetine igracaka koje moj mali ne dozivljava nego se igra s mojim loncima i tavama a doslovno doma imamo 100 onih malih autica u kutijama
Najbolji poklon mi je bio paket pelena,pitali ljudi koje koristimo i to donjeli
I ti poklon bonovi su super
Ima ih svugdje vec, h@m,c@a,muler,dm,pa kupis sta ti treba
Ako ti je bas bed dati novce
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:18   #744
još jedan glas za bonove ili novce... jbg. stan mi je premali, plaća isto .
žao mi je ljudi koji se potrude, naprave te kutije i napune ih svime, u najboljoj namjeri, znam... ali... nemojte to raditi. te stvari završe na nelijepim mjestima uglavnom. okrutno, znam, ali je tako.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:40   #745
Meni je personalizirana kutija super, ali nikad ne znas koje pelene koriste roditelji za te klince, ista stvar od kozmetike i slicno.


meni je seka donijela iz mullera onu pelene tortu, pelene su zavrsile kod frendice jer moja mala dobije osip cim nije pampers jebeni premium , dudu (varalicu) voli iz tog paketa, carape sa zvoncicima su bile fora jer ih je dozivljavala i hvatala noge. ali pjena za kupanje maloj ne pase, krema ne pase. ostavila sam, pa mozda joj bude odgovaralo kad bude starija malo.


Kod nas su ljudi donosili uglavnom novce + robica + nama nesto. I iskreno, stvarno se vidi tko ima djecu ili unuke pa zna kupovat robicu dobili smo hrpu robice i svi govore "pa kupili smo vece jer nismo znali koji broj sada nosi", tak da je dobila za 2-3 broja vece, ali bez rukava i haljinice, a kad bude nosila 2-3 vece ce biti 12 mjesec


Nama su uglavnom nosili cugu (bilo vino ili nesto zestoko tipa Jegera, Jack Daniels...), cokolade/bombonijere i kavu.


ali definitivno sam se obradovala kosari s vocem kradem ideju i samo cu to nositi kad netko rodi jer znam koliko je meni bila super!
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:15   #746
E da vidis, kosara s vocem
Super ideja, ali to se kod nas nosi na svadbe pa mozda ne bi bilo primjereno
(imamo blesavi obicaj poklone nositi kuci mladencima tjednima prije vjencanja, a na vjencanje ne mos doc s praznom rukom pa se nose te kosare i buketi i to)

I mi dobili hrpetine butelja vina,a roditelji od mm proizvode vino, ono, kaj ce nam kad imamo doma i znamo kaj imamo, a i ne pijemo bas

Poklon bon svakako
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:25   #747
meni je bilo lijepo dobiti robicu ako je pametno izabrana, nekak mi je to bilo fora kad bi mu obukla pa bi rekla - joj to mu je od tog i tog

recimo od jedne muževe daljnje rođakinje je dobio predivne traperice i žutu duksu i to sam spremila na dno ormara jer je bilo veličina za godinu dana, okrećući očima iskreno
kad sam nakon par mjeseci to iskopala, baš mi je nekako bilo drago i mogu reći da se i tih trapki i te dukse itekako nanosio jer su te stvari nosive dugo vremena, pa čak i u ljeti ti nekad zatreba
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:52   #748
Ček.. postoje ljudi koji su zabrinuti jer otvorena pelena nije čista (ona iz torte od pelena)
Dakle beba će se pokakati u tu pelenu, a netko se brine da ta pelena nije sterilna?
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:02   #749
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ček.. postoje ljudi koji su zabrinuti jer otvorena pelena nije čista (ona iz torte od pelena)
Dakle beba će se pokakati u tu pelenu, a netko se brine da ta pelena nije sterilna?
wat? tko govori o sterilnosti nego jednostavno neka djeca su osjetljivija na pelene od drugih.


mi smo probali hrpu njih, od violete, puffiesa, lidlovih, pampersa svih vrsta, babylove - i nista osim jebenog premiuma joj ne pase.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:06   #750
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ček.. postoje ljudi koji su zabrinuti jer otvorena pelena nije čista (ona iz torte od pelena)
Dakle beba će se pokakati u tu pelenu, a netko se brine da ta pelena nije sterilna?
pa ja to ne bi svom djetetu stavila

nije stvar da nije čista, i meni su doma stajale otvorene i posložene u ladici,dakle nisu bile sterilne ali sam znala od čega nisu sterilne

ovak ne znam jbg

kill me
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 00:01   #751
Meni su te torte od pelena bezveze,lijepo i fora za vidjeti ali imam averziju prema tim pelenama,čim to jednom otvoriš i nije više hermetiki zatvoreno ne bi to baš bebi stavljala,znači otvoreno od te osobe koja je tortu napravila i onda još ti otvoriš i dok ne potrošiš cijelo vrijeme je otvoreno i nakuplja vlagu,fuj. puno bolje mi je kada zatvoreni paket stave u košaru sa drugim poklončićima ili sve zamotati celofanom
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 19:12   #752
dizem temu, ima li kakvih novosti po pitanju darova?
novci i bonovi nisu opcija
aralk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 20:30   #753
Ne idem u babinje, ali sam kupila jednoj tek rođenoj bebi nešto što će joj trebati kada krene dohrana. Većinom svi kupuju za prvih par mjeseci, a 5/6 mjeseci za čas prođe. Uglavnom kupila sam posudice, silikonsku zlicicu, slinceke i “četkice” za prve zubiće i casicu s kljunom. To je meni za moje bilo sve jako korisno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 16:59   #754
Ne volim davanje novca maloj djeci.
I ne sviđa mi se kad bi mi neko davao novce za djete.

Ako idem u babine prvo pitam jel imaju to što planiram kupit koji broj nosi...
Najčešće kupujem babymonitor ili babyalarm. Meni je to bilo savršeno i puno mi je pomoglo.

Kupim i neku igračku.
Ali novce mrzim davat i mrzim uzimati.
Mali je za rođendan dobio 500 kn od mog brata, pitala sam ga jel to za moju torbu novu "ne, pa kupi njemu neku igračku il' nešto što mu treba" draže bi mi bilo da je kupio bager za 100 kn nego dao 500 a mali nema pojma, i ne kuzi ako mu kažem ahaa, ovo ti je striko kupio a vidio je da sam ja plaćala i on da je birao.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 22:16   #755
Meni su super poklon slikovnice. Nitko ih baš ne poklanja a skupe su ko vrag. Ja sam obično kada bi neko pitao rekla neku sitnicu i slikovnicu. I dijete ih zbilja voli gledati. A imamo ih za različitu dob.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 22:41   #756
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Meni su super poklon slikovnice. Nitko ih baš ne poklanja a skupe su ko vrag. Ja sam obično kada bi neko pitao rekla neku sitnicu i slikovnicu. I dijete ih zbilja voli gledati. A imamo ih za različitu dob.
Da. I slikovnice su super. Ima i za male didaktičkih. Super su one sto se otvaraju prozorčići i slično.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 23:36   #757
Meni je najdraže bilo novci pa ja kupim sto trebam (doplatim po potrebi) ili kad su me pitali pa sam mogla detaljno specificirati. Recimo kolege iz firme su pitali što trebam i rekla sam točno broj i karakteristike skafandera i poslužio je cijelu zimu.

S druge strane najviše mi žao kad mi netko kupi nešto što je njemu bilo super i "must have" a meni posve beskorisno - baby alarm i monitor bi bili u toj kategoriji, kao i neke druge stvari (putni krevetic recimo). Najbolje provjeriti s mamom što točno želi (npr ne bilo kakva nosiljka nego točno koji model i dizajn) a ako je to teško onda bolje novce.

Drugo je kad je dijete veće onda već pamti igračke i tko je što poklonio, babinje su ionako primarno za mamu.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 14:07   #758
Brojim još sitno do poroda (i babinja). Ja se nadam za početak poklonima. Tako sam i ja drugima, pa da mi se vrati sve što sam kupila, bila bi zadovoljna.
Ako me netko pita, reći ću knjige, slikovnice i igračke. Pogotovo su skupe one igračke koje se nataknu na kolica (čekam blizance, pa je sve puta dva). Ako mi netko da novce, vjerojatno ću čuvati i skupljati za veće autosjedalice ili stolice za jesti, iako ne volim držati novac kući. Ako stavim na banku, to više nije taj novac.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 10:12   #759
Zadnje babinje
kompletić odjeće za bebača
instant kava (Black &easy)
i boca finog wiskija s posvetom i napomenom da se otvori za 18. rođendan

ja sam izabrala odjeću i kavu, suprug je dodao cugu
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 10:30   #760
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Pregledala sam mnoshtvo stranica na RID-u...ali bash ne mogu naci slicnu temu...spremam se uskoro u posjetu....ali falim sto se tice nekih inovativnijih ideja za poklon...odjeca i novac su klasika, neka mekana igracka za bebacha...trebam pomoch...
Sto ste vi nosili u babinje?

Hvala...

Novac uvijek dobro dođe.
Baby torta s pelenama i njegom bebe. Pelene uvijek dobro dođu, gledaj da je veličina od 5-9 kg, tako da mogu koristiti, uvijek bolje veća veličina, nego manja.
Lagani pokrivač tipa dekice za ljeto.
Podloga za ležanje, kada leži na kauču u boravku.
Robica 68 vel.
Čarapice, kape za bebe.
Meni su to neki od poklona koje je bebac dobio i stvarno su potrebne, bolje nego igračke koje neće kužit još dugo mjeseci.
Kokta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.