Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2006., 01:26   #21
Quote:
Synodo kaže:
ovo implicira da je zoster zarazan sto je samo djelomicno tocno: zarazan je za osobe koje nisu prebolile vodene kozice koje bi u slucaju direktnog konktakta s zoster ranama dobile vodene kozice, ne zoster. bolest je "veceg razmjera" zapravo slucajno jer nastaje tako da se uspavani virus herpesa (koji se nastani u kraljeznici nekon preboljenih kozica) probudi u trenu kad je imunitet snizen.

svi koji su preboljeli vodene kozice mogu dobiti herpes zoster.

inace zao mi je sto si imao tako gadan slucaj, nadam se da ces se sto prije oporaviti.
Ma dragi moj sve je to proučeno nego sam smo htio naglasiti kako je to prilično česta bolest jer vlada veliki stres i iscrpljenost ljudi samnom u sobi bio je sveučilišni profesor koji radi na dva fakulteta a meni je po svemu sudeči okidač bio prevelika opterečenost poslom jer sam u zadnjih par mjeseci imao otvorene po tri bauštele istovremeno i niz stresova po drugim linijama i eto ti NJEGA
Što se bolova tiče to sam danas bio na ORL (uho grlo nos) u Vinogradskoj gdje mi je rečeno kako nemam upalu ni nikakvih promjena i da je to to i da idem dalje tražiti "sreču" tako sam ja otišao kod neurologa po privatnoj liniji i dobio slijedeču preporuku terapije slijedeče
Tegretol CR za kompletnu blokadi boli prema unutrašnjosti
neurobion
i sve raspoložive metode za jačanje imuniteta
MOŽE ČAK I ALTERNATIVA
Probat ču stavit nekoliko fotki tek da se vidi kako je "lijepo" biti u izolaciji iliti po naški u karanteni.
Jer činjenica je da su bolnice koma, ali ovo je nešto posebno; svi se brinu za tebe,klopa je dobra a naročito PAŠTAŠUTA radi koje bi se i zdrav ponovo vratio tamo ,mislim samo na klopu.Da me krivo ne shvatite!
Sve je čisto,sve je u najboljem redu zato RAVNATELJU i SVIM OSTALIMA SVAKA ČAST
ALI IPAK NEKA MENE DOMA
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mmmmmmm.JPG‎
Views:	1231
Size:	9.0 KB
ID:	1286   Click image for larger version

Name:	novo 220.JPG‎
Views:	2745
Size:	8.2 KB
ID:	1287   Click image for larger version

Name:	novo 219.JPG‎
Views:	2117
Size:	8.7 KB
ID:	1288   Click image for larger version

Name:	novo 214neni.JPG‎
Views:	1169
Size:	8.2 KB
ID:	1289  
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 08:44   #22
Quote:
Synodo kaže:
nemoj zaboravit slike
nazalost na kraju nisam nista uslikao jer, pazi ovo, nisam mogao naci fotic... pomislio sam da sam ga ostavio na poslu... danas radim prvi dan nakon bolovanja... a fotica nema ni tu
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 08:47   #23
Quote:
cepica kaže:
Što se bolova tiče to sam danas bio na ORL (uho grlo nos) u Vinogradskoj gdje mi je rečeno kako nemam upalu ni nikakvih promjena i da je to to i da idem dalje tražiti "sreču" tako sam ja otišao kod neurologa po privatnoj liniji i dobio slijedeču preporuku terapije slijedeče
Tegretol CR za kompletnu blokadi boli prema unutrašnjosti
neurobion
i sve raspoložive metode za jačanje imuniteta
[/COLOR]
ALI IPAK NEKA MENE DOMA
ja zadnjih par dana na preporuku doktorice pijem Voltaren, 2x1... u pocetku sam izbjegavao painkillere, ali je rekla da cu se tako brze oporaviti... jucer popodne sam preskocio tabletu i sad evo osjecam laganu bol, puno manju nego prije nekoliko dana... popit cu do kraja jos tih par tableta i nastaviti samo sa Neurobionom...

ono, veseli i zdravi bili...
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 12:37   #24
meni voltaen ne pomaže apsolutno ništa
čak i tegretol cr jako slab prošlu noč spavao sam oko jedan sat ito na rate
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2006., 23:44   #25
HURAA da se pohvalim našao sam KINESKU medicinu!!

Nakon 3 dana smanjela se bol za cca 70%
Uporaba TEGRETOLA (jaki antiepileptik) smanjena za 50% te se planiram kroz par dana potpuno skinuti sa tih ljekova????
Piješ 10-15 tableta dnevno po točno određenoj proceduri pa kod mene DJELUJE.
Trebate i Vi pomoč rado Vam dam broj za nabavu
Javite se [email protected]
KOJE LI SREČE STO MANJE BOLI !!!
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2006., 23:55   #26
AH DA ZABORAVIH REČI;
DJELUJE DOBRO
ALI
MNOGO KOŠTA
(mojih prvih 12 dana cca 150 $ (dolara))
zasad mi nije žao javim rezultat nakon prve kure.
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2006., 23:57   #27
6mjesci minimum, plus redovitmo mazanje hrastovim korjenjem prije spavanja (to moze smanjit herpes na 2 mjeseca)
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 22:59   #28
gdje nabavit to korjenje?
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 18:01   #29
samo mali update...

sve mi je proslo, kao da nikad nisam imao... bol nestala nakon 4-5 dana voltarena... na kozi se jos minimalno primjeti mjesto gdje je bio osip, ali nista ne osjecam... valjda sam bio lucky...

cepica, nadam se da si i ti ozdravio...

__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 21:14   #30
Hvala Bogu otišao je i ostavio još nešto bolova al sve je ok nadam se da če ovo dokrajčit kineska medicina ak ne onda definitivno prelazim na rusku medicinu pa što Bog da nek bude!
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 00:39   #31
ide prema bolje
__________________
Ja volim rad,
opčinjen sam njime!
Mogu satima sjediti,
i gledati ga.
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 22:42   #32
ne znam je li ovo hz ili koji vrag (kao sto rekoh, imala sam to prije puno puno godina pa se ne sjecam detalja) ... u petak sam przila neku piletinu i poprskalo me vruce ulje po zglobu na palcu lijeve ruke. no nije bilo nekih posljedica pa sam otisla spavati bez ikakvog tretmana i mazalica.

drugo jutro se probudim i nadjem na tom mjestu mjehuric i mislim jos uvijek da je to opeklina pa ju pokrijem flasterom. do popodne je na tom mjestu bilo 10tak mjehurica raznih velicina koji stravicno bole kad ih se dotakne (cak i flasterom kad savijem prst) a danas povremeno i svrbe.

izgledom je potpuno kao herpes, al mi nije jasno jer sam citala da se pojava veze uz lokacije blizu zivca. za ovo nisam nikad prije cula, zglob na prstu ruke? jel to hz?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 23:34   #33
e, da, i kaj sad da radim s dragim? izgleda da nije prebolio kozice
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 01:03   #34
Ma draga moja nedaj Bok da dobiješ to zlo!
A dragoga mazi i pazi da mu ne padne imunitet i sve če biti u redu do kraja žvota. I zapamti VIŠE SEXA MANJE BOLESTI! P R O V J E R E N O!
No možda malo kasno sad je ok i mislim da če tako ostati, DAJ BOŽE!
__________________
Ja volim rad,
opčinjen sam njime!
Mogu satima sjediti,
i gledati ga.
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 08:32   #35
Jako gadna bolest mogu nažalost reći. Nakon liječenja tumorske bolesti dobi sam zoster. Zahvatio mi je oko jednu trećinu tijela u roku od 24 sati.

Završio u bolnici na infuziji i nekakvom jakom lijeku koji sam dobio kroz infuziju i tek je tad zaustavljena progresija. Painkillere nisam dobivao jer jednostavno na takvom progresivnom zosteru nisu uopće vrijedili. Lijek je bio tako agresivan da nako 7 dana nisam imao ništa osim ogromnih vodenih plikova po rukama, prsima i leđima.

Ožiljke sam izgubio tek nakon 1 godine.
zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:12   #36
CEPICA KAKO JE SAD?
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:19   #37
Od kolegice otac ima ovaj herpes i njemu je pomoglo mazanje Nonijem, a druga kolegica je mazanjem Nonijem sredila dermatitis na licu, pa možda kome ova informacija pomogne.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 02:58   #38
Quote:
lunali kaže:
Od kolegice otac ima ovaj herpes i njemu je pomoglo mazanje Nonijem, a druga kolegica je mazanjem Nonijem sredila dermatitis na licu, pa možda kome ova informacija pomogne.
Šta se to ne bi trebalo piti?
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:42   #39
I ja sam imala herpes zoster prije otprilike 3 godine, pojavilo mi se svega 5-6 herpesa na čelu i prošlo je za tjedan dana. Međutim, prije 2 tjedna i tata je dobio hz na prsima, leđima i ruci praćen visokom temperaturom, a prije 2-3 dana ruka ga je počela užasno boljeti, ne pomažu injekcije voltarena, ketonal, jučer sam mu dala tramal i tek mu je on malo ublažio bolove. Dajem mu i b-kompleks, viroleks tablete, beta glucan... Netko je spomenuo neurobion i painkiller, da li bi mi netko mogao objasniti što je to i da li bi bilo pametno da mu to nabavim.
Unaprijed zahvalna
goraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:20   #40
Quote:
goraaa kaže:
I ja sam imala herpes zoster prije otprilike 3 godine, pojavilo mi se svega 5-6 herpesa na čelu i prošlo je za tjedan dana. Međutim, prije 2 tjedna i tata je dobio hz na prsima, leđima i ruci praćen visokom temperaturom, a prije 2-3 dana ruka ga je počela užasno boljeti, ne pomažu injekcije voltarena, ketonal, jučer sam mu dala tramal i tek mu je on malo ublažio bolove. Dajem mu i b-kompleks, viroleks tablete, beta glucan... Netko je spomenuo neurobion i painkiller, da li bi mi netko mogao objasniti što je to i da li bi bilo pametno da mu to nabavim.
Unaprijed zahvalna
Najbolje bi bilo da se savjetujete s liječnikom.Beta glucan služi za dizanje imuniteta,čiji je pad i aktivirao virus.Vitamin B služi za hranjenje živca i to je u biti jedino što direktno pomaže živcu i obnavlja ga.Za bolove uz tramal ja sam kombinirao antidepresive(uz preporuku liječnika),koji povećavaju analgetički učinak tramala(učinkovita kombinacija).Također se uz tramal mogu kombinirati antireumatici i analgetici(ketonal,knavon,voltaren).<(sve ove lijekove zajedno nazivamo painkillerima).Treba nastaviti s dizanjem imuniteta(vitamin c,bioaktiv,beta glucan,..) i hranjenjem živaca(vitamin b) šta je jako dugotrajan proces,koji traje mjesecima
Dr. No is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.