Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 17:53   #61
pozdrav!
sto se tice imurana ja ga evo vec pijem 4. mjesec i kako mi je doktor objasnio on pocinje djelovati između 3-5 mjeseci nakon pocetka uzimanja.
ja sam osjetio poboljsanje tek nedavno ali jos nisam usao u potpunu remisiju,pijem 3g pentase dnevno i 150mg imurana,decortin sam prestao piti te uz te tablete pijem onu najmanju dozu medulena.Nadam se da ce mi Imuran poceti djelovati ono bas ful jer neznam da li postoje jos koji i jaci lijekovi ali najbitnije je biti sto opusteniji,dakle ne nervirati se i izbjegavati ''junk food''.
Koliko ja znam lijekovi se svi stanu piti kad se uđe u remisiju,ja jos nisam dosao do toga i mastam o tome ali vjerujem da hocu
budite hrabri i vjerujte!
emanuel lepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:09   #62
Modulen IBD Chron

Nedavno mi je dijagnosticiran chron.... nisu 100 posto sigurni, ali sumnjaju... no za mj dana moram ponoviti kolonoskopiju, pa cemo vidjeti.Doktor mi je rekao da pijem modulen ibd da malo nadođem s kilažom, pošto imam 44 kg,26 god.
Pijem pentasu i budosan... trenutno nemam nikakvih drugih simptoma osim bolova u donjem djelu trbuha sa lijeve i desne strane...to su onako probadajući bolovi koji traju stalno...
Bila sam na kolono prije mj. dana, biopsija je pokazala kroničnu upalu sa značajkama IBD... , pasaža je uredna, bakteriološki na sve moguće bakterije i amebe su ok....tablete pijem tek nekih 10 dana....
Jel ta bol normala za moju dijagnozu ????Hoće li to ikada prestati ??????
Jel ima neko iskustva s modulenom IBD, kako ga piti... neki kazu na eks... neki polako....?????
Molim vas sve koji znaju nešto o chronu, pomozite i hvala unaprijed...
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:25   #63
Bok,i mene to zanima za sina,ajde nam malo pojasni sve to , moram priznati da sam s engleskim stručnim nazivima malo na VI.
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 08:15   #64
Quote:
emanuel lepy kaže: Pogledaj post
pozdrav!
sto se tice imurana ja ga evo vec pijem 4. mjesec i kako mi je doktor objasnio on pocinje djelovati između 3-5 mjeseci nakon pocetka uzimanja.
ja sam osjetio poboljsanje tek nedavno ali jos nisam usao u potpunu remisiju,pijem 3g pentase dnevno i 150mg imurana,decortin sam prestao piti te uz te tablete pijem onu najmanju dozu medulena.Nadam se da ce mi Imuran poceti djelovati ono bas ful jer neznam da li postoje jos koji i jaci lijekovi ali najbitnije je biti sto opusteniji,dakle ne nervirati se i izbjegavati ''junk food''.
Koliko ja znam lijekovi se svi stanu piti kad se uđe u remisiju,ja jos nisam dosao do toga i mastam o tome ali vjerujem da hocu
budite hrabri i vjerujte!
Bok! Moj muž ima chrona 5 godina. No, koliko sam uspjela primjetiti u laganijem obliku. Svega je imao par napada. Često je napuhnut zbog vjetrova koje ne može ispustiti na poslu. Dođe doma i lakše mu je (naravno, ne i meni ). Pije Pentasu, i u nazad godinu i pol konačno s osjestio što se tiče prehtane pa sad oboje jedemo ono što on smije (vrlo jednolično). Od 11.mj. počinje s Imuranom. Savjetovano nam je da npravimo bebu prije jer se spermići u periodu uzimanja mogu uništiti. Mi smo zamrznuli malu vojskicu, ali čitam na netu da je Sulfazin(?) agresivniji a da se s Imuranom može planirati roditeljstvo. Da li znaš o tome?????????? Ili netko drugi?????????
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 11:12   #65
ok, dakle registrirala se jesam, pa da vas pozdravim
naime, chron me jede već neko vrijeme, zimus sam završila na operaciji, nisam do tada znala za njega, sad sam kao na imuranima i asacolima, ali meni je dobro i ne da mi se piti tolika količina ljekova
imam osjećaj da na ništa drugo ne mislom nego samo na to kad moram popiti sljedeću turu ljekova, i onda me to živcira i tako u krug
inače, chron je već drugu generaciju u mojoj obitelji (bar koliko znamo), pa zivim sa spoznajom o njemu već 25 god, od svoje 7-me
da ne mislite da sam sad tu došla soliti pamet nekom- nisam - al o toj bolesti se tak malo zna, a opet je toliko, navodno, puno ima da me sve strah koliko uopće lijekovi i bilo kakva liječenja mogu pomoći, zašto se to vraća ljudima koji redovito uzimaju terapije, muči me svašta u vezi toga
uglavnom,tu sam i nadam se da nisam jedina koja ću i ostati
teta plesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:05   #66
Quote:
lina28 kaže: Pogledaj post
Bok! Moj muž ima chrona 5 godina. No, koliko sam uspjela primjetiti u laganijem obliku. Svega je imao par napada. Često je napuhnut zbog vjetrova koje ne može ispustiti na poslu. Dođe doma i lakše mu je (naravno, ne i meni ). Pije Pentasu, i u nazad godinu i pol konačno s osjestio što se tiče prehtane pa sad oboje jedemo ono što on smije (vrlo jednolično). Od 11.mj. počinje s Imuranom. Savjetovano nam je da npravimo bebu prije jer se spermići u periodu uzimanja mogu uništiti. Mi smo zamrznuli malu vojskicu, ali čitam na netu da je Sulfazin(?) agresivniji a da se s Imuranom može planirati roditeljstvo. Da li znaš o tome?????????? Ili netko drugi?????????
trajna impotencija se ne moze javiti,jedino trenutna.Sto se Imurana tice dok se njega uzima nebi trebalo biti problema s plodnoscu,ali sulfalazin utjece na to samo dok se pije.Toliko sam ja saznao o tome.Mislim da je najvažnije da trajna impotencija se ne može javiti nego samo u periodima uzimanja određenih lijekova!
Zanima me da itko ima iskustva s barokomorom?? Ili najnovijim lijekom pod nazivom Humira?? taj lijek se daje poput inzulina i navodno je itekako učinkovit!?
emanuel lepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 19:22   #67
evo mene opet...
spremam se na kontrolu, ali ljudi moji, to znači i kolonoskopija; ja je još nisam iskusila, pa me zanima kak da ublažim svu tu nelagodu i bol koji znam da su neizbježni kod takve pretrage, ali ne znači da me nije frka
teta plesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:20   #68
pozdrav svima! mene isto jako zanima djelovanje lijekova na impotenciju pa se nadam da se trajna impotencija ne moze postici
sto se tice barokomore nju zdravstvo placa ako vas naravno na tu terapiju posalje specijalist ali doktori su sto se toga tice cudni barem koliko sam se sam raspitivao. Mislim da i za tu barokomoru kao i za vecinu skupih lijekova imaju naputke da presute o tome jer je nelogicno trovati ljude lijekovima godinama umjesto da se napravi 20-30 urona u barokomoru sto navodno garantira skoro pa potpuni oporavak. Humira je skupa kao i svi biološki lijekovi i tesko je ocekivati da vam je doktor prepise,a uz to se trebaju napraviti određena tesiranja za taj lijek jer zna imati malo zeznute posljedice. Toliko sam ja saznao,volio bi da nije tako ali zdravstvo je neznam ni ja sto da kazem kakvo,samo nas truju ''najobicnijim lijekovima'' i to je to. Crohn je zeznuta bolest ali se da dovesti u red,zato se i uvode razne terapije kao barokomora jer kod svakoga djeluje nesto drugo. Ja pijem godinu dana(otkad mi je otkriven Crohn) Pentasu,uz nju sam pio Budosan pa nista osim blagog poboljsanja i opet se sve vrati na staro,zatim Decortin,s njim ista stvar,te zatim Imuran koji sam pio do nedavno kad mi se stanje pogoršalo i prestao sam ga piti jer sam poceo dobivati skoro svaki dan velike temperature pa mi sad sumnjaju na neku infekciju u organizmu pa moram na nove pretrage pa ce doktori vidjeti sto dalje.
emanuel lepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:15   #69
Pozdrav svima,
čuo sam da je jučer na dnevniku bila priča o firmi iz Amerike koja razvija neki lijek koji bi puno mogao pomoći ljudima sa chronovom bolešću. Dali je netko gledao reportažu? Malo sam proguglao i našao ovaj link:

http://www.24sata.info/22963

Kakvi su komentari? Ja ne znam baš puno o tome. Možda netko malo stručniji da kaže koju riječ. Što misli o svemu tome.
moonlightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:15   #70
lijepi pozdrav svima još jednom..evo odnedavno smo počeli malo više istraživati o mojoj bolesti i načinima liječenja po netu i naišli smo na puno toga lijepoga o biološkoj terapiji, toj novoj generaciji lijekova. Što mislite o tome? Dali netko ima iskustva sa time? Puno hvala.


http://www.javno.com/hr/zivot/clanak.php?id=196770
moonlightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:43   #71
Kronova bolest i neplodnost

Slučajno sam naišao na internetu na članak gdje se spominje neplodnost kod ljudi sa ovom bolešću posebno kod muškaraca pa pošto mi je nedavno dijagnosticirana ta bolest a ja i partnerica u bližoj budućnosti planiramo imat dijete zabrinuo sam se malo...pošto mi je bolest u remisiji razmišljao sam o tome da dam negdje na 'čuvanje'(zamrzavanje?) spermija u slučaju da mi se stanje ne bi pogoršalo u budućnosti...pa me zanima gdje se kod nas može obavit tako nešto?
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:34   #72
Neplodnost ne spada među sistemske komplikacije kod BDI (upalnih bolesti crijeva). Kod žena može eventualno izostati ciklus zbog iscrpljenosti tijekom napadaja. Dakle, nije direktno povezana s CB. Svakako konzultiraj liječnika jer ja ne znam povijest bolesti

P.S.

Može link na članak?

Zadnje uređivanje Termination : 03.02.2009. at 23:40.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 20:24   #73
pozdrav svima..evo jos jednog oboljelog od chrona..zanima me da li postoji koji link na kojem su objavljeni neki prehrambeni recepti bas za tu bolest jer vise nemam ideja sta da jedem?hvala..
tinedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 03:43   #74
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Slučajno sam naišao na internetu na članak gdje se spominje neplodnost kod ljudi sa ovom bolešću posebno kod muškaraca pa pošto mi je nedavno dijagnosticirana ta bolest a ja i partnerica u bližoj budućnosti planiramo imat dijete zabrinuo sam se malo...pošto mi je bolest u remisiji razmišljao sam o tome da dam negdje na 'čuvanje'(zamrzavanje?) spermija u slučaju da mi se stanje ne bi pogoršalo u budućnosti...pa me zanima gdje se kod nas može obavit tako nešto?
Mozes i maknuti Crohna, ako ti alternativa nije strana... Moj post o MMSu u alternativi. Naravno, ako ti alternativa ne pase, ignoriraj.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:21   #75
Ja se isto borim s Crohnovom bolesti i artritisom 7 godina. Nije problem Crohn za neplodnost nego Medrol (kortikosteroidi) ali i oni smetaju samo dok ih pijes. I meni je otkad sam "slomio" samog sebe bolest 80 % nestala i sad relativno normalno funkcioniram bez tableta.
Traceur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 09:25   #76
Quote:
Traceur kaže: Pogledaj post
Ja se isto borim s Crohnovom bolesti i artritisom 7 godina. Nije problem Crohn za neplodnost nego Medrol (kortikosteroidi) ali i oni smetaju samo dok ih pijes. I meni je otkad sam "slomio" samog sebe bolest 80 % nestala i sad relativno normalno funkcioniram bez tableta.
Istina kortikosteroidi su uzrok neplodnosti i još mnogo čega lošega. Ja sam isto za alternativu, možda homeopatija. pogledaj
www.homeopatija-zdravlje.com. Riješila sam se migrena i preporodila sam se. Izgleda da je u pitanju bila neka trauma iz djetinjstva koja mi je explodirala u glavi. 'Ko će ga znati? Skoro 2 sata sam pričala o svemu i svačemu i čudila se zašto je to sve važno za moju migrenu, ali izgleda da je. Treba probati!
mhninana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:33   #77
Smile morbus chron

cao.

imam morbus chron već dobrih 5 ili 6 god. dijagnosticirali su mi ga sa 18 god. htio bi, ako nekome ko to isto proživljava, da mi malo kaže šta me čeka. naime doktorica mi nije baš puno toga rekla, vjerojatno jer je mislila da bi to samo pogoršalo stanje. spominjala mi je samo mogućnost komunikacije nekih organa, zanima me šta je to i kako to izgleda. u početku sam se liječio i bilo mi je dobro. poslije sam potpuno zaboravio da to imam i živio ko da to nemam. jeo sam sve, pio sve i tako. svako toliko me zna zabolit trbuh, ali onda par dana pripazim na prehranu i onda sam dobro neki period. uz to, pomaže mi neki homeopatski lijek, plumbum, koji je odličan, a nije ni toliko skup. zanima me i kako je kod ostalih, čime se hrane, piju li alkohol, puše li... žuljaju li ih oči i šta to znači?

hvala ako mi itko može pomoći
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 13:15   #78
samo da vam kažem da sam ja bio na terapiji tabletama tek tjedan dana. vidio sam da su opasne i da jako štete. okrenuo sam se drugim načinima liječenja bez da sam rekao doktoru. doktor je rekao da se stanje popravlje ekstremno brzo. on je mislio, i čudio se, da je to od tableta. ako vas zanima, mogu vam reći.nema nus pojava.
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 13:57   #79
Mislim da sam i ja jedna od oboljelih, kazem mislim jer... 1989 god. (imala 14 god.) iz cista mira sam zavrsila u bolnici sa velikim grcevima, doktori nisu znali sta je, svi nalazi ok a ja urlam i povracam, urlala 2 dana i 2 noci dok me nisu odlucili otvoriti i vidjeti sto je. KAd su me otvorili sokirani su bili jer su nasli dosta crne mase a to su bila zapetljana crijeva . Odstranili su mi metar crijeva (mislim cak i metar ipol). Od tada sve mi se poremetilo, nisam se mogla udebljati, vjetrovi, napuhan stomak, vjeciti proljev a mlijeko ili mlijecne proizvode da i ne spominjem, 3 gutljaja i odmah na wc Od te operacije sam bila samo 1 x na kontroli, htjeli mi radi proljeva i izvadjenih metar crijeva ugraditi plasticna. E tu sam ja rekla da necu, neka bude kako bude,jer osim proljeva i napuhanog stomaka nisam imala drugih problema. Znalo se desiti da popijem casu vode i idem na wc, pojedem nesto za sat vremena sam na wc-u, apetit sam uvijek dobar imala al sam bila mrsava uzas. Prestala sam pusiti jedno vrijeme (prije 2 godine) i tad sam se udebljala 5 kg i taman dosla na kilazu koja mi taman i ok Uglavnom.... vec sam se uhodala, znam od cega se napuhnem i od koje hrane, znam vremenski kad cu na wc trcati pa pazim da sam uvijek negdje kod wc-a jer kad presjece odjednom presjece, nema onog spontanog osjecaja nego odjednom zum Svih ovih godina dodje period kad nekad vise a nekad normalno idem na wc, pod normalno ne ubrajam normalnu stolicu nego samo koliko puta odem na wc. Na sistematskim pregledima sve ok iako su mi doktori rekli da bih mozda trebala na kontrolu cisto radi sebe. E o tome razmisljam u zadnje vrijeme, mogla bih al kad ne znam narocito sad kad zadnjih 6 mjeseci imam zbilja superiska stolicu.

Gongo koje su tvoje metode bile?
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:12   #80
za moje metode moraš biti siguran šta ti je, ali za sve postoji lijek, najbolje da se obratiš nekom doktoru homeopatu. on će proućiti cijelu tvoju ličnost i dati lijek, ali prvo moraš proć normalne pretrage. sad te sigurno neće otvarat neboj se. al moraš biti sigurna. ja pijem čajeve og gospine trave i majčine dušice za ublaživanje. colostrum pijem dvaput godišnje jer jača imunitet, nonij pije isto tako jer poboljšava krvnu sliku. a ako osjetim da me boli popijem kuru od kakvih tjedan dana plumbum kapi 4x20. ali to je sve preventivno. moraš naučit izbjegavat stres. o tome ćemo drugi dan, sad ne stignem
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.