Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 13:55   #161
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je normalno da beba od nepuna 2 meseca ima vise puta na dan razlicitu temperaturu koja se krece od 36,5 do 37,2? Velike su vrucine, ona je mala...ne znam ima li to veze...
moguće..male bebe su termolabilne pa ako joj je vruće može se povisit temp..
ako mjeriš u guzi to je normalna temp...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 17:34   #162
ako je bilo temp 3 dana a poslej osip to je trodnevna grozbnica ili kako se već zove...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 18:09   #163
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
to je normalno jer bebama do trećeg mjeseca nije razvijen centar za regulaciju temperature koji se nalazi u hipotalamusu u mozgu i zato su djeca termolabilna,nakon trećeg mjeseca sve postaje normalno,radi te termolabilnosti se zato i bebe do trećeg mjeseca moraju dobro oblačiti bez obzira jeli sunce ,ljeto,zima,ništa se nebrini to je sasvim normalno
Hvala puno!!! Ovo je sjajno objasnjenje...sad vise nemam briga! Bas mi je znacio ovakav odgovor!
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 18:46   #164
Nama je patronazna rekla da se u guzi oduzima 0.5 stupnja. Npr ako je u guzi 37.9 to je zapravo 37.4. I kod mog malenog je varirala tako temp,ne brini.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 22:42   #165
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
Hvala puno!!! Ovo je sjajno objasnjenje...sad vise nemam briga! Bas mi je znacio ovakav odgovor!
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 10:07   #166
danas nam je puno bolje... opet je mamin mali terorista , probudio me cupanjem kose lizanjem po licu i stavljanjem prsta u oci
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 10:30   #167
Super!! ipak je bila trodnevna virozica.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:34   #168
Da li ste mozda culi za slucaj kada malo dijete (do 1.5 god) ima visoku temperaturu (iznad 39), a ruke i noge mu poplave i hladne su. Znate li sto bi to moglo biti?
Debs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:39   #169
Quote:
Debs kaže: Pogledaj post
Da li ste mozda culi za slucaj kada malo dijete (do 1.5 god) ima visoku temperaturu (iznad 39), a ruke i noge mu poplave i hladne su. Znate li sto bi to moglo biti?
Kad god je moj sin imao temp. veću od 39 rukice i nogice su bile hladne!Dakle kod mog sina je to bila "nus" pojava uz visoku temp.Snizi temp. i odvesti ga pedijatru (ili nazovi na telefon).
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:11   #170
Mom sincicu se to jedanput dogodilo, u pitanju je bila gripa, snizavali smo temperaturu cepicima, i sve je dobro zavrsilo nakon 4 dana.

Medjutim moja necakinja, koja je iste dobi, cesto ima takve viroze/gripe s visokom temperaturom iznad 39, a ruke i noge joj redovito poplave tako da to grozno izgleda. Lijecnici kazu da ona jednostavno tako reagira na visoku temperaturu.

Mene samo zanima da li ste vi ikad vidjeli ili culi za tako nesto i znate li zasto dolazi do toga da ruke i noge poplave?
Debs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:25   #171
Quote:
Debs kaže: Pogledaj post
Mom sincicu se to jedanput dogodilo, u pitanju je bila gripa, snizavali smo temperaturu cepicima, i sve je dobro zavrsilo nakon 4 dana.

Medjutim moja necakinja, koja je iste dobi, cesto ima takve viroze/gripe s visokom temperaturom iznad 39, a ruke i noge joj redovito poplave tako da to grozno izgleda. Lijecnici kazu da ona jednostavno tako reagira na visoku temperaturu.

Mene samo zanima da li ste vi ikad vidjeli ili culi za tako nesto i znate li zasto dolazi do toga da ruke i noge poplave?
Neznam zašto ali i kod mog sina tako izgleda.Doduše nisam baš primjetila ruke ili noge da poplave ali mu usne znaju biti plavkaste!Vjerujem da je rječ o reakciji na temp. jer je i meni tako objašnjeno.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 14:05   #172
Quote:
Debs kaže: Pogledaj post
Mom sincicu se to jedanput dogodilo, u pitanju je bila gripa, snizavali smo temperaturu cepicima, i sve je dobro zavrsilo nakon 4 dana.

Medjutim moja necakinja, koja je iste dobi, cesto ima takve viroze/gripe s visokom temperaturom iznad 39, a ruke i noge joj redovito poplave tako da to grozno izgleda. Lijecnici kazu da ona jednostavno tako reagira na visoku temperaturu.

Mene samo zanima da li ste vi ikad vidjeli ili culi za tako nesto i znate li zasto dolazi do toga da ruke i noge poplave?
Kada dođe do povišenja temperature, termoregulacijski centar u mozgu se "podesi" na tu novu,višu temperaturu, i zato organizam želi očuvati i povisiti temperaturu do te nove temperature. Jedan od mehanizama je vazokonstrikcija na periferiji, tj. žile na rukama i nogama se "stisnu", kontrahiraju, i zato ručice i nožice poplave. Nadam se da sam bila jasna.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 14:11   #173
Quote:
Debs kaže: Pogledaj post
Mom sincicu se to jedanput dogodilo, u pitanju je bila gripa, snizavali smo temperaturu cepicima, i sve je dobro zavrsilo nakon 4 dana.

Medjutim moja necakinja, koja je iste dobi, cesto ima takve viroze/gripe s visokom temperaturom iznad 39, a ruke i noge joj redovito poplave tako da to grozno izgleda. Lijecnici kazu da ona jednostavno tako reagira na visoku temperaturu.

Mene samo zanima da li ste vi ikad vidjeli ili culi za tako nesto i znate li zasto dolazi do toga da ruke i noge poplave?
Kada dođe do povišenja temperature, termoregulacijski centar u mozgu se "podesi" na tu novu,višu temperaturu, i zato organizam želi očuvati i povisiti temperaturu do te nove temperature. Jedan od mehanizama je vazokonstrikcija na periferiji, tj. žile na rukama i nogama se "stisnu", kontrahiraju, i zato ručice i nožice poplave. Nadam se da sam bila jasna.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:37   #174
Moja djevojčica od 4,5 g. ima vodene kozice. Temperatura oko 38,6. Po noći je došlo čak i do 39.6. Odmah sam joj dala sirup Panadol i to u preporučenoj dozi i još hladila ruke i noge sa hladnim ručnikom.
Imamo onaj toplomjer što mjeri u par sekundi. Obično joj mjerim u uhu i to nekoliko puta pa uzimam prosjek jer zna varirati. Da li netko ima takav toplomjer i da li vam pokazuje točno?
traveler33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 16:34   #175
Quote:
traveler33 kaže: Pogledaj post
Moja djevojčica od 4,5 g. ima vodene kozice. Temperatura oko 38,6. Po noći je došlo čak i do 39.6. Odmah sam joj dala sirup Panadol i to u preporučenoj dozi i još hladila ruke i noge sa hladnim ručnikom.
Imamo onaj toplomjer što mjeri u par sekundi. Obično joj mjerim u uhu i to nekoliko puta pa uzimam prosjek jer zna varirati. Da li netko ima takav toplomjer i da li vam pokazuje točno?
Bila je negdje tema o tim toplomjerima.mislim da su se uglavnom mame složile da je bolji onaj digitalni obični ili klasični živin.Baš zbog toga uzimanja prosjeka malo mi nepouzdano djeluje.Ja osobno koristim digitalni i prezadovoljna.Imam ga 5 godina jednom promjenili bateriju.Brz je i pouzdan.Znam puno o temperaturi jer je maleni imao febrilne.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:40   #176
Bok curke! Imam pitanje! Do kada se djeci temperatura mjeri u guzi tj. kada se obično počinje mjeriti temperatura ispod pazuha.
Mi sada navršavamo 13 mjeseci pa mi eto palo na pamet!
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:04   #177
Quote:
zeze kaže: Pogledaj post
Bok curke! Imam pitanje! Do kada se djeci temperatura mjeri u guzi tj. kada se obično počinje mjeriti temperatura ispod pazuha.
Mi sada navršavamo 13 mjeseci pa mi eto palo na pamet!
Pretpostavljam do onda dokle ti dijete da da mu guraš nešto u guzu
Ja svom mjerim i u guzi i pod pazuhom (ima 14 mj.).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:13   #178
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam do onda dokle ti dijete da da mu guraš nešto u guzu
Ja svom mjerim i u guzi i pod pazuhom (ima 14 mj.).
još uvijek mi da, al nikad ne znaš kad šefici može počet smetat.
bez obzira na to probat ćemo sutra ispod pazuha pa da vidimo kako nam ide.
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 22:43   #179
Pozzz... Evo da se malo uključim. U svezi mjerenja temp. bilo u guzi ili ispod pazuha, mislim da to nije uvjetovano sa dobi djeteta- mislim na djecu od godinu pa dalje. kad se dođe kod liječnika pa ti kaže da mu izmjeriš, mislim da do 3.god. traže da se mjeri u guzi-neznam zašto. Vjerojatno je tako vjerodostojnije mjerenje,jer je manja mogućnost da toplomjer ispadne, a preporučuju živine toplomjere, a uvjerila sam se i sama puno puta- nažalost. Digit.topl. neće pokazati 2 puta za redom istu temp. kao ni digit. tlakomjeri jednak tlak. Nije rečeno da digitalci ne valjaju, ali po iskustvu preferiram klasiku.
goya21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 09:43   #180
Apropos vrsti toplomjera - jel uopce bitno jel dijete ima 38 ili 39?
Zar nije vaznije kakvo je opce stanje, jel klonuo, jel jede, itd?

Osim za one s povijescu febrilnih konvulzija, njima kuzim da je svakih pol stupnja vazno.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.