Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 17:05   #61
Ovo se desilo mojoj pokojnoj baki..
Svaku večer je čekala mog didu moleći krunicu na prozoru koji je gledao na šupicu/kuhinjicu susjeda u kojemu je tjedan dana prije toga umrlo dijete tih susjeda,od 2-3 god...prolilo nešto vruće na sebe..Uglavnom,kako je bio mrak,odjednom je vidjela samo plamen svijeće u kutu prozora te kućice..ništa drugo se nije vidjelo,samo plamen koji je u jednom kutu,tamo se zadrži neko vrijeme,pa se premjesti na drugi kut..pa treći,itd.U međuvremenu je došao i dida i vidio istu stvar..To je trajalo par minuta i nestalo,ugasilo se..Mislili su da možda susjeda ili netko pali svijeću..ali nije,nije nitko bio unutra..E,sad,šta je to bilo..tko zna..
Je jezivo i jako tužno,al je u isto vrijeme i nekako umirujuće...
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:12   #62


Inače HR naziv za ovo je vodoriga.
I da ih više ima kod nas ne bi škodilo.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:27   #63
Quote:
VeronikaN kaže:
Sada sam tek išla pogledati link.
Smrzla sam se.
Tu je to što smo vidjeli 12 k
Ma jeli moguće da stvarno postoje?
Dobro jutro



i još pitaš, a sama kažeš vidjela ga. sada vidimo kako ljudi teško i sebi povjeruju a kako će tek onda drugima
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:29   #64
12 k ?
Jel misliš na ovog?
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:37   #65
"Inače HR naziv za ovo je vodoriga."

Spaljena, odakle ti ovo o hrvatskom nazivu za gargojla? Zanima me mitologija pa bi volio pročitati...

Ijon - meni je čak malo previše fora ovo sa chemtrailsima, pogotovo što gargojl "gleda" u rijeku... Mislim da je cijela slika pažljivo "ukadrirana" da prenese poruku tko je sposoban ovo skužiti.
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:37   #66
Quote:
pizda kaže:
Baka joj se napusila cigareta a ona kurca...
Joj uzeo si mi riječ iz ustiju
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:39   #67
Quote:
VeronikaN kaže:
Ovo ne spada u domenu ovog topića,ali mene netrebaš uvjeravati ja sam osobno bila klinički mrtva i reanimirana.No ja sam vraćena prije ulaska u svjetlost,uz glas koji je doslovno rekao,još nisi riješila sve što je trebalo,vrati se.Nisam se željela vratiti,jer mir koji sam osjećala je neopisiv,ali tada mi je dat uvid u sljedeću reinkarnaciju,ako se ne vratim,a od toga sam se 6mj tresla pri samoj pomisli.
Kakva bi bila sljedeća reinkarnacija da se nisi vratila?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:47   #68
Quote:
diki kaže:
Tu mi nešto nije jasno.....Ako si vidio i čuo, onda valjda znaš što si vidio?
Nesto crno je bilo, nisam uhvatio cijeli lik, onako iz prve bi rekao da izgleda kao ledja neke zivotinje velicine macke...bas zato jer nisam vidio u potpunosti i sve se jako brzo dogodilo sam sebi ovaj "dogadjaj" protumacio na onaj navedeni nacin
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:52   #69
Quote:
Danny_boy kaže:
12 k ?
Jel misliš na ovog?
Da.
U pravu si nemogu još vjerovati,eto sama vlastitim očima.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:55   #70
Quote:
riot kaže:
i to su ziher bili neki siroti česi.. izgubili se.

vjerovatno su se oni preplasili vas vise nego vi njih.
Prije japanci. Oni hodaju po papirima od riže i ima svaki metar dvajs.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:56   #71
Quote:
soks kaže:
Kakva bi bila sljedeća reinkarnacija da se nisi vratila?
To je privatna sfera mog života,pa je ne bih obznanila na forumu.
Mogu samo naznačiti da jedan dio bio vezan uz praštanje ocu,ispunjenje ljudske obveze prema njemu,a što sam hvala bogu i učinila.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:59   #72
Quote:
nikpalj kaže:
"Inače HR naziv za ovo je vodoriga."

Spaljena, odakle ti ovo o hrvatskom nazivu za gargojla? Zanima me mitologija pa bi volio pročitati...

Ime gargoyle prema mojim saznanjima je nastalo zbog zvuka vode koji je slican grgljanju, odvodili su vodu od zidova zgrade, pa odatle valjda i vodoriga
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:00   #73
Quote:
nikpalj kaže:
"Inače HR naziv za ovo je vodoriga."

Spaljena, odakle ti ovo o hrvatskom nazivu za gargojla? Zanima me mitologija pa bi volio pročitati...

Ijon - meni je čak malo previše fora ovo sa chemtrailsima, pogotovo što gargojl "gleda" u rijeku... Mislim da je cijela slika pažljivo "ukadrirana" da prenese poruku tko je sposoban ovo skužiti.

Što su vodorige,nikad čula za njh.
Dobri ili zli?
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:02   #74
Quote:
ijon kaže:
Hi, hi, na slici s gargoylom vide se chemsi!

aaarrrrggggghhhhhhh!!!

znao sam da ce netko potegnut "chemse" na fotki!


fuckin' chemsi, dosta toga....
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:08   #75
Ma dobri su gargolji. Prave bebe.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:12   #76
Quote:
VeronikaN kaže:
Što su vodorige,nikad čula za njh.
Dobri ili zli?
To je naziv za figurice kroz koje prolazi kišnica
Veronika, ono čudovište užasno izgleda. Stvarno prestrašno. Ja znam da bi meni srce 100% otkazalo da tako nešto vidim.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:16   #77
da, ali poanta je da vodorige ne postoje....

makar, bio je jedan crtic nedavno, o gargoylsima koji su po danu skamenjeni, a po noci se bore protiv zlocina.

ozbiljno.


__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:16   #78
Quote:
Danny_boy kaže:
Diki, jadnice, zar su te samu ostavljali doma kao curicu 5-6 godina? To nije baš u redu
Da. Nakon što sam nekoliko puta zaredom pobjegla kod tetke, mama je našla dadilju za mene
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:34   #79
Quote:
nikpalj kaže:
"Inače HR naziv za ovo je vodoriga."

Spaljena, odakle ti ovo o hrvatskom nazivu za gargojla? Zanima me mitologija pa bi volio pročitati...

Ijon - meni je čak malo previše fora ovo sa chemtrailsima, pogotovo što gargojl "gleda" u rijeku... Mislim da je cijela slika pažljivo "ukadrirana" da prenese poruku tko je sposoban ovo skužiti.
Gargojli sigurno gledaju u vodu, tim više što se taj na slici nalazi ako se ne varam na katedrali Notre Dame.
Naziv vodoriga dolazi od toga što su nastali od dijelova arhitekture kojima je svrha bila odljev vode s krovova, pa su graditelji ih postavljali na krajeve gurli ili oluka kojima se slijevala voda. Osim praktične imali i funkciju da čuvaju građevinu od zlih duhova.
S tom svrhom pojavljuju se kao sastavni dio gotičke arhitekture koja je uređena prema pravilima geomantrije/svete geometrije, što znači da je sve, svaki detalj u izgradnji gotičkih katedrala simboličan i u skladu s drugim dijelovima, cjelinom i prostorom u kojem se nalazi.
U tom smislu gargojl sa slike 'čuva' katedralu od opasnosti koja dolazi iz vode.
Eh, kako su ljudi nekad bili pametni.

Ima i u drugim kulturama arhitektonskih elemenata kojima je zadaća da čuvaju zgradu od zlih duhova, u Kini, Indiji.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gargoyle
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:37   #80
Quote:
riot kaže:

fuckin' chemsi, dosta toga....
slažem se!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.